неділя, 28 квітня 2024 г.

На Бориспільщині хочуть витратити 93 млн гривень на капремонт дороги, на якій місцеві нарахували двадцять вибоїн

На Бориспільщині хочуть витратити 93 млн гривень на капремонт дороги, на якій місцеві нарахували двадцять вибоїн

Жителі сіл Велика та Мала Олександрівка на Бориспільщині здивовані: дорогу між населеними пунктами вирішили капітально відремонтувати майже за 93 млн гривень. При цьому, на відміну від дійсно поганих доріг, цей шлях налічує зо два десятки вибоїн та кілька латок, тож обійтися можно було і ямковим. Офіційно роботи повинні бути завершені до кінця травня наступного року, але по факту вони триватимуть лише чотири місяці, оскільки взимку вони будуть на паузі. Про коштовний ремонт напередодні зими читайте далі в матеріалі KВ.

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 18 жовтня 2023 року Департамент регіонального розвитку Київщини (*) уклав з ТОВ “Будівельна компанія “Будальянс Груп” (**) договір на виконання капремонту автодороги загального користування місцевого значення С100401 Мала Олександрiвка – Велика Олександрiвка км 0+000 – км 3+720. Ціна договору склала 92,98 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За умовами договору, підрядник повинен ущільнити земляне полотно, виконати земляні та демонтажні роботи, розчистити ділянку, укласти трубопроводи із поліетиленових труб, змонтувати автопавільйон, улаштувати асфальтобетонне покриття доріжок і тротуарів, виконати роботи з гідроізоляції, встановити металеве перильне огородження, відремонтувати каналізацію та водопровід.

Роботи, як вказано в календарному плані, триватимуть до кінця травня 2024 року. Але по суті вони триватимуть всього чотири місяці - в жовтні, листопаді, квітні та травні, оскільки в зимній період капремонт буде на паузі.


Бажаючих позмагатися за вказаний підряд, крім ТОВ “БК “Будальянс Груп”, більше не знайшлося. А оскільки закупівлю провели через “відкриті торги з особливостями”, з цим підрядником і уклали договір. Нагадаємо, що у разі подання для участі у такій закупівлі однієї пропозиції, ця закупівля одразу переходить на стадію розгляду цієї пропозиції, а не відміняється, як у відкритих торгах.

В обгрунтуванні предмета закупівлі вказано, що на 2023 рік погоджено фінансування у розмірі 56,84 млн гривень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На вказану закупівлю було подано декілька скарг до Держаудитслужби від фізосіб, які в один голос вказують на недоцільності такого капремонту під час війни та необхідності спрямування коштів на підтримку військовим. Зокрема, фізична особа Катерина Сич вказала, що небайдужі громадяни нарахували на вказаній ділянці дороги до 20 вибоїн розміром 30*30 см глибиною до 5 см (в деяких місцях до щебня), вказали на тріщини та латки, а також на необхідність прочищення системи водовідведення у двох місцях. Вона наголосила, що нічого критичного у стані дороги немає, там достатньо було б виконати ямковий ремонт.


Ще одна скарга державним аудиторам надійшла від Інги Сивицької, яка просить перевірити доцільність вказаної закупівлі та особливість ціноутворення, адже вбачає ціну ремонту завищеною. Вона наголосила, що такі необгрунтовані витрати у військовий час загрожують національній безпеці. Такої ж думки авторка іншої скарги – Наталя Подосіннікова, яка вимагає зупинити тендер як такий, що не на часі та спрямувати гроші на обороноздатність держави. Станом на 16 листопада 2023 року на всі скарги очікується відповідь Держаудитслужби.


Нагадаємо, що ДРР Київщини має намір замовити ще і капремонт автодороги загального користування місцевого значення С100407 Безуглiвка – Мала Олександрiвка км 1+230 – км 2+130. На вказану закупівлю також посипалися скарги щодо необгрунтованості її проведення під час війни. 13 жовтня поточного року замовник опублікував повідомлення укласти відповідний договір ціною 19,72 млн гривень також з ТОВ “БК “Будальянс Груп”. Станом на 16 листопада договір ще не укладено.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Будівельна компанія “Будальянс Груп” зареєстровано в 2016 році в Києві, з 2021 року має “прописку” у місті Рівне. Статутний капітал – 8,4 млн гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Директор та бенефіціарний власник – Ігор Войтко. Серед засновників значиться він та АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Аквітас”, кінцевими бенефіціарами якої є кияка Ольга Стригунова та громадянка Словаччини Олена Хлевна.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “БК “Будальянс Груп” уклало 742 договори на 2,3 млрд гривень. Найбільшим замовником є Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА.

ТОВ “БК “Будальянс Груп” з початку 2021 року фігурує в кримінальному розслідуванні  (№42021180000000004 від 14.01.2021 року) за підозрою в розтраті бюджетних коштів. Згідно з матеріалами справи, службові особи ТОВ “БК “Будальянс Груп” за попередньою змовою із посадовцями Красносільського МПП “МВА” Рівненщини шляхом завищення цін на будівельні матеріали розтратили бюджетні кошти в загальному розмірі 2,6 млн гривень при виконанні дорожніх робіт в області.

Раніше KВ неодноразово повідомляла про невдоволення жителяв різних міст Київщини та столиці на витрати коштів під час війни на некритичні потреби.

Зокрема, ще в липні 2023 року жителі Василькова звернулися до влади своєї громади з проханням щодо розподілу коштів місцевого бюджету на потреби Збройних Сил України, зареєструвавши відповідну петицію, яка набрала необхідну кількість голосів. Васильківці пропонували перерозподілити частину коштів міського бюджету, що надходять з військового ПДФО, на придбання дронів для українських воїнів замість благоустрою тротуарів та квітників.

На початку вересня поточного року на сайті Київради була опублікована петиція, якою жителі столиці вимагають від бюджетної комісії Київради та КМДА планувати бюджет столиці на 2024 рік, виходячи з пріоритетів воєнного часу, а не забаганок і проєктів, що не є питаннями виживання. У вересні (16, 23 та 30 числа) під стінами столичної адміністрації пройшло кілька мітингів з вимогами закласти в бюджет кошти на потреби армії, а не на "бруківку і клумби". 7 та 21 жовтня також пройшли протестні акцій з вимогою зупинити фінансування непотрібних під час війни витрат та спрямувати бюджетні кошти на підтримку ЗСУ. 

Читайте: Кризи немає: У Києві витрачають бюджетні кошти на проєктування нових вулиць та КМДА під час війни знайшла гроші на будівництво дороги до непрацюючого аеропорту “Київ”

Також нагадаємо, що наприкінці серпня 2023 року ДРР Київщини за 117,03 млн гривень замовив проведення капремонту дороги на вул. Гостомельське шосе в Ірпені, яку пошкодили російські окупанти. Однак не всі жителі громади райдужно сприйняли новину про такий ремонт, частина з них переконані, що цю сотню мільйонів гривень доцільніше було б витратити на відбудову зруйнованого житла ірпінців. 

Читайте: В Ірпені за 117 млн гривень почали ремонт Гостомельского шосе, але місцеві не раді

Департамент регіонального розвитку Київської області очолює Сергій Марищен.

* Департамент регіонального розвитку Київщини (код ЄДРПОУ: 21467647) 

** ТОВ “Будівельна компанія “Будальянс Груп” (код ЄДРПОУ: 40445002)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Валерія Бобровська, Альона Момот

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, тендер, prozorro, закупівлі, бориспіль, Бориспільський район, YouControl, прозоро, велика олександрівка, дрр кода, сергій марищен, капітальний ремонт дороги, мала олександрівка, бк будальянс груп

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.