четвер, 2 травня 2024 г.

Брат для брата: як Віталій Кличко “віджав” будівлю в центрі Києва

Брат для брата: як Віталій Кличко “віджав” будівлю в центрі Києва

Минув вже рік з моменту, як Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження щодо приватизації нежитлового будинку по вул. Богдана Хмельницького, 34Б, Б', який міський голова Віталій Кличко фактично “віджав” у громади на користь фірми свого брата Володимира ТОВ “Віт-Плюс”. За цей час правоохоронці відкрили ще декілька справ щодо махінацій навколо даної будівлі, але хоча б якихось результатів розслідування досі немає.

Про це KV стало відомо з повідомлення блогера та громадського діяча Ростислава Балабана.

“Минув рівно рік з моменту, коли ДБР почало досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно оборудок навколо нежитлового будинку по вул. Богдана Хмельницького, 34 Б, Б'. Питання з довгою історією... Суть якого в тому, що, як виходить з історії питання, – мер Віталій Кличко банально захопив будівлю в центрі Києва для свого брата Володимира. Віджав у компанії ТОВ “Капітал”*. І за минулий рік, на жаль, суттєвих посуваннь по справі немає”, – написав Ростислав Балабан.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За його словами, хоча суд і наклав арешт на відчуження спірної будівлі одразу після реєстрації ДБР справи, відповідальні посадовці його проігнорували та спробували передати будівлю ТОВ “Віт-Плюс”**, кінцевим бенефіціарним власником якого і є Володимир Кличко.

“Це стало причиною для ще одного розслідування ДБР. Розслідування накопичуються, а справи не дуже рухаються. А зацікавлені особи (читай – Клички) не зупиняються і не покидають намагань “віджати” омріяну будівлю. І навіть досягли деякого успіху – 27 листопада 2019 року слідчий суддя Печерського райсуду скасував арешт на майно, яке є речовим доказом у справі. Щоправда, він припустився помилки у документах, але кого це зупинить, коли мова йде про великі гроші? Тож, що ми наразі маємо по цій справі. Попри встановлені факти очевидно незаконних та безпідставних  дій – починаючи з розірвання інвестдоговору з ТОВ “Капітал” і закінчуючи передачою Кличком будівлі фірмі власного брата – розслідування злочину досі триває. Що вказує на його неефективність як в практичному, так і в юридичному сенсі”, – наголосив Ростислав Балабан.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

А також додав, що річниця з початку розслідування співпала з річницею приходу до влади “Слуг народу”, які обіцяли відновлення законности, а натомість нічого не зробили.

“Річниця з моменту початку розслідування зазначеного вище злочину фактично співпала з річницею приходу до влади “Слуг народу”, які обіцяли докорінні зміни в України, подолання корупції та відновлення законності. І те, що будинок за адресою Хмельницького, 34-Б,Б' не повертається у комунальну власність, дає можливість стверджувати, що нас знов обманули. І “нові” “Слуги” успішно злилися зі старими корупціонерами”, – резюмував Ростислав Балабан.

Нагадаємо, будинок на вул. Богдана Хмельницького, 34-Б,Б' було збудовано у 1895 році імовірно за проєктом відомого київського архитектора Іполіта Ніколаєва. Він відноситься до цінної фонової забудови вулиці Богдана Хмельницького, але на державному обліку як об'єкт культурної спадщини не значився. А на сьогодні він продовжує бути центром корупційного скандалу та речовим доказом у кримінальних провадженнях.

У 2004 році цей будинок було включено до переліку нежитлових будинків комунальної власності, які підлягають реконструкції або реставрації (рішення Київради від 24.06.204 року №322/1532). У 2005 році Київська міськдержадміністрація (КМДА) за результатами конкурсу із залучення інвестора для реконструкції будівлі по вул. Богдана хмельницького, 34-Б,Б' обрала в якості інвестора ТОВ “Капітал”, з яким в подальшому було укладено відповідний інвестиційний договір.

Реалізувати проєкт з реконструкції у ТОВ “Капітал” так і не вийшло. У жовтні 2013 році Київрада незважаючи на наявність згаданого інвестиційного договору без конкурсу передала зазначену будівлю в оренду ТОВ “Альтернатива”*** на підставі його заяви до Департаменту комунальної власності Києва КМДА для розміщення в ній бібліотеки та музею (орендна ставка – 2%, строк оренди – 2 роки 364 дні).

За даними аналітичної системи Youcontrol,  ТОВ "Альтернатива" входить в групу компаній “Алексєєв, Боярчуков та партнери”, а кінцевим бенефіціаром значиться Сергій Боярчуков. Раніше співвласником "Алексєєв, Боярчуков і партнери" був народний депутат Верховної Ради Сергій Алексєєв (партія "Європейська Солідарність"). Відомо, що Сергій Алексєєв – хороший друг братів Кличків: з 2011 року і до сих пір є президентом ГО "Офіційний фан-клуб братів Кличків", у 2014 році був обраний до Верховної Ради 8-го скликання за партійним списком блока Петра Порошенко (депутатская группа “Удар”), також у цьому році був обраний головою Кіровоградської обласної організації партії “УДАР”.

В будівлі по вул. Богдана Хмельницького, 34-Б, Б' ні бібліотеки, ні музею створено не було. Це підтверджується даними Шевченківської райдержадміністрації (РГА), інформацією, оприлюдненою ЗМІ, а згодом і правоохоронцями. Будинок замість бібліотеки використовувався для потреб готелю 11 Mirrors Design Hotel (вул. Богдана Хмельницького, 34-А). "Ідейним натхненником" концепту даної установи ЗМІ називають брата міського голови Києва Володимира Кличка.

Читайте: Тройное лобби: семейство Кличко не готово отказаться от здания в центре Киева

Навесні 2015 року ТОВ “Альтернатива” спробувала скасувати інвестиційний договір ТОВ “Капітал” у судовому порядку. Проте Господарським судом Києва у задоволенні позову було відмовлено. Через 3 місяці заступник прокурора Києва (в інтересах держави в особі Департаменту комунальної власності КМДА) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до ТОВ “Капітал” про розірвання договору, проте знову у задоволенні позову було відмовлено, а в тексті рішення встановлено належність виконання ТОВ “Капітал” взятих на себе зобов’язань як інвестора та відсутність з його боку порушень умов інвестиційного договору. Однак, за результатами оскарження вищезазначеного рішення Господарського суду Київський апеляційний господарський суд постановою від 12.04.2016 року інвестиційний договір з ТОВ “Капітал” розірвав.

У травні 2019 року столична міськрада дозволила чиновникам КМДА приватизувати 31 комунальне приміщення, у тому числі і будівлю по вул. Хмельницького, 34-Б, Б'. Заявлена ​​мета – "позбутися від непрофільних активів" і поповнити скарбницю Києва орієнтовно на 118 млн гривень. Опозиційні депутати тоді відкрито заявляли, що це шахрайська схема: мовляв, в КМДА як можуть уникають проведення відкритих торгів і вирішили "за безцінь" віддати майно киян у власність "потрібним людям". Аналіз списку на приватизацію, дійсно, підтверджує, що така приватизація вигідна як мінімум друзям міського голови Віталія Кличка і депутату Київради з фракції "Єдність" Павлу Тесленко.

Читайте: Киевсовет отдал под сомнительную приватизацию три десятка коммунальных помещений

23 липня 2019 року по факту такого рішення Київради та на підставі заяви директора ТОВ “Капітал” Лариси Гетьман-Гнидунец Територіальне управління Державного бюро розслідувань (ДБР) у Києві розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні. На думку правоохоронців, “службові особи КМДА за попередньою змовою з народним депутатом та службовими особами приватного сектору господарювання вчинили дії на заволодіння майном територіальної громади Києва”. 

Читайте: Корупційна труба

За кілька днів після реєстрації цього кримінального провадження – 26 липня 2019 року – на будівлю по вул. Богдана Хмельницького, 34-Б, Б' було накладено арешт із забороною її відчуження. Не дивлячись на це, Департаментом комунальної власності Києва КМДА у липні 2019 року були здійснені дії, спрямовані на відчуження об’єкта.

Аукціон з продажу нежитлового будинку по вул. Богдана Хмельницького, 34-Б, Б' був призначений на 30 липня 2019 року. Коли його оголосили, депутат Київради Леонід Антоненко (позафракційний, член депутатської групи “Київська команда”) оприлюднив інформацію, що мер Києва Віталій Кличко у 2016 році “продовжив самому собі під "бібліотеку" оренду 4-х поверхового особняка у дворі його власного готелю – без будь-якого конкурсу і за значно менші гроші – 58 тис. гривень на місяць”.

Читайте: Киевские власти объявили аукцион на продажу 4-этажного здания в центре города за 26,6 млн гривен

В результаті торгів будинок по вул. Богдана Хмельницького, 34-Б, Б' купила фірма Володимира Кличка ТОВ "ВІТ-ПЛЮС". Будинок в центрі Києва дістався Кличко-молодшому за 26 тис. гривень за 1 кв. м. У цілому ціна в результаті торгів склала 37,1 млн гривень. 

Згідно висновку про вартість майна, який затверджено 23 листопада 2016 року заступником директора Департаменту комунальної власності Києва КМДА Ю.Плотніковим, ринкова вартість будинку по вул. Богдана Хмельницького, 34-Б, Б' на 31 жовтня 2016 року становила 41,83 млн гривень.

Проте, 27 листопада 2019 року слідчий суддя О.Білоцерківець Печерського райсуду Києва скасував арешт на це майно. Хоча в ухвалі була допущена помилка, реєстратор 5 грудня 2019 року зняв арешт з майна. Це стало приводом для відкриття ще двох (1, 2) кримінальних проваджень. А будівля згодом знову попала під арешт.

Читайте: Новогодний подарок: “отель Владимира Кличко” вновь попал под арест

* ТОВ “Капітал” (код ЄДРПОУ: 30437346)

** ТОВ “Віт-Плюс” (код ЄДРПОУ: 32856677)

*** ТОВ “Альтернатива” (код ЄДРПОУ: 32769820)

Фото: Братство Кличко

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини києва, суд, КМДА, позиція, депутат, удар, київрада, Віталій Кличко, тов, музей, ДБР, кримінальне провадження, арешт, корупція, розслідування, мер, оренда, рішення, будинок, бібліотека, альтернатива, володимир кличко, інвестиційний договір, інвестор, Сергій Боярчуков, Ростислав Балабан, Віт-Плюс, богдана хмельницького, Сергій Алексєєв, капітал, Офіційний фан-клуб братів Кличків, Леонід Антоненко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій