п'ятниця, 3 травня 2024 г.

В Одному із бомбосховищ НАУ безхатьки влаштували пожежу

В Одному із бомбосховищ НАУ безхатьки влаштували пожежу

В одному з укриттів Національного авіаційного університету спалахнула пожежа. Виявилось, що її спричинила необачність “постояльців” – столичних безхатченків, які в укритті облаштували собі житло. 

Про це KВ дізналася з допису на Facebook депутатки Київради Ксенії Семенової (фракція “Слуга народу”).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Укриття в Національному авіаційному університеті. В укритті живуть бездомні, вчора там була пожежа. Післязавтра 1 вересня. Цікаво, що думає МОН про безпеку студентів”, – запостила депутатка й затегала міністра освіти і науки Оксена Лісового.

Стан споруд цивільного захисту населення цього літа став об’єктом вивчення урядової комісії на всеукраїнському рівні, предметом розгляду Ради національної безпеки і оборони (РНБО) та призвів до звільнення чиновників, у тому числі в столиці.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, у ніч на 1 червня внаслідок російської атаки на столицю у Києві загинули дві жінки та дев’ятирічна дівчинка, що опинились беззахисними біля зачиненого укриття (як виявилось, мешканці району і до того скаржились, що укриття місцевої поліклініки, де сталася трагедія, зазвичай було зачинено). Правоохоронці відкрили два кримінальних провадження.

За декілька днів Київрада створила комісію для вивчення ситуації.

Тим часом правоохоронці провели обшуки у КМДА й повідомили про підозру у неналежному виконанні службових обов'язків директору Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роману Ткачуку (його відправили під домашній арешт). За версією слідства, Ткачук ігнорував численні скарги киян на недоступні укриття, а щоб виглядати пристойно на фоні тривог чиновник, як твердить поліція, наказував викласти в інтернет фейкову карту укриттів.

За даними правоохоронців, з 4655 захисних споруд цивільного захисту в столиці лише 3041 об’єкт виявився станом на кінець червня придатним для використання. 

Читайте: Небезпечна безвідповідальність: стали відомі подробиці слідства щодо директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА

23 червня відбулося засідання РНБО, присвячене стану укриттів в Україні. 

Рада нацбезпеки визнала незадовільною роботу укриттів у Києві і Білоцерківському районі та ще в 10 містах України. Президент України Володимир Зеленський за декілька днів ввів у дію рішення Радбезу, яким, зокрема, Кабміну, обласним адміністраціям, КМВА та органам місцевого самоврядування було доручено вжити заходів для притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних працівників та інших посадових осіб, які відповідають за жахливий стан укриттяів.

Уже наступного дня після виходу президентського указу Кабмін погодив звільнення голів Білоцерківської на Київщині та Деснянської і Святошинської в м. Києві РДА. А згодом Президент Зеленський підписав розпорядження щодо зняття з посад голів Подільської, Дніпровської, Святошинської та Деснянської районних у місті Києві РДА. Також звільнено голову Білоцерківської РДА на Київщині.

Наразі столична влада намагається збільшити кількість укриттів у столиці за рахунок приватних підземних просторів, а також модульних укриттів.

Тим часом Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у серпні анонсував нові урядові перевірки укриттів: там, де “нічого зі станом укриттів не змінилося” після червневих перевірок, “знову будуть кадрові рішення” – пообіцяв Шмигаль.

Читайте: На Київщині до 1 вересня відремонтували укриття у 884 закладах освіти

Фото: Ксенія Семенова, Facebook

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, пожежа, укриття, нау, національний авіаційний університет, оксен лісовий, стан укриттів, міністр освіти

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.