понеділок, 6 травня 2024 г.

Рада звільнила Людмилу Денісову з посади Уповноваженого ВР з прав людини

Рада звільнила Людмилу Денісову з посади Уповноваженого ВР з прав людини

Верховна Рада (ВР) звільнила з посади уповноваженого ВР з прав людини призначену у 2018 році Людмилу Денісову. “Слуги народу” закидають Денисовій зокрема те, що вона недостатньо ефективно відстоювала права українців, незаконно депортованих у росію, займалась організацією гуманітарних коридорів тощо. Втім, відомо що до війни Денісова виступала критиком політики президента Володимира Зеленського, як-от в історії з “антиолігархічним” законом. Хто замінить пані Денісову на посаді Рада ще не визначилась. 

Про висловлення недовіри Людмилі Денісовій як омбудсмену KВ стало відомо з повідомлень за підсумком чергового (одинадцятого від початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну) пленарного засідання ВР 31 травня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, за недовіру Денісовій, а отже її звільнення проголосували 234 народних депутати. 

Железняк додав, що призначення іншої людини замість Денісової сьогодні не відбулось.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Раніше член фракції “Слуга народу” Павло Фролов звинуватив Денісову в тому, що вона під час війни не користується належним чином своїми повноваженнями для полегшення страждань українців. 

“На превеликий жаль, з початку війни та великих страждань українців пані Денісова майже не виконувала своїх повноважень щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей та дітей з окупованих територій, іншої правозахисної діяльності. Всі ці питання фактично вимушено робила (віце-прем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – KВ) Ірина Верещук”, – запостив у Фейсбуці нардеп Фролов.

Він додав: “До того ж тривалий час після 24 лютого діюча Уповноважена Верховної Ради з прав людини провела за кордоном, але не в росії чи білорусі, де її статус та повноваження могли би допомогти полоненим, депортованим та потерпаючим від окупації мешканцям Херсонщини, а у Давосах, Віднях, Варшавах та інших теплих спокійних західних європах”.

Речниця парламентської фракції “Слуга народа” Юлія Палійчук напередодні повідомила, що депутати зібрали необхідну кількість підписів про висловлення недовіри Уповноваженому з прав людини Денісовій.

Нагадаємо, згідно закону №389-VIII “Про правовий режим воєнного стану” (стаття 12) у період дії воєнного стану ВР може прийняти рішення про звільнення посадової особи з посади, призначення на яку та звільнення з якої віднесено до повноважень Ради. Питання про висловлення недовіри може бути ініційовано спыкером парламенту або не менш як однією четвертою народних депутатів від конституційного складу (тобто не менш як 113-ма депутатами). 

Згідно ухвалених раніше цього місяця змін до згаданого закону, таке питання розглядається на пленарному засіданні невідкладно згідно з Регламентом, “без урахування процедур, передбачених спеціальними законами, що визначають правовий статус відповідних посадових осіб. Рішення про висловлення недовіри вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від конституційного складу Верховної Ради України. Висловлення Верховною Радою України недовіри має наслідком звільнення посадової особи із займаної посади”.

Зазначимо, до початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну Людмила Денисова була опонентом президента Володимира Зеленського в таких питаннях, як прийняття “закону про олігархів”, вважаючи його норми неконституційними і такими, що порушують права людини. Але ні Денисова, ні інші критики “антиолігархічного закону” не змогли перешкодити його прийняттю. 

Як інформувала KВ, ВР попереднього, VIII скликання призначила Людмилу Денисову (тоді – народного депутата з фракції “Народний фронт”) 15 березня 2018 року. При цьому призначення Денисової пройшло з порушенням закону про омбудсмена: депутати голосували не таємно (бюлетенями), а відкрито (за допомогою системи “Рада”). Крім того, закон вимагає, щоб омбудсмен мав попередній досвід правозахисної роботи. У Денисової немає такого досвіду на момент призначення в 2018 році не було.

Читайте: Рада с нарушениями назначила новым омбудсменом Людмилу Денисову из “Народного фронта”

Фото: “Слово і діло”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, Верховна Рада, людмила денисова, омбудсмен

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.