субота, 27 квітня 2024 г.
Вчора Врадіївка, сьогодні Кагарлик. Якої вам ще атестації поліції не вистачає?

Вчора Врадіївка, сьогодні Кагарлик. Якої вам ще атестації поліції не вистачає?

Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Вчора стало відомо, що Державне бюро  розслідувань (ДБР) за підозрою у зґвалтуванні та катуванні затримало двох працівників Кагарлицького відділення поліції на Київщині. Складно сказати, що ця новина дуже здивувала тих, хто слідкує за діяльністю Нацполіції. Як то кажуть, яблучко від яблуні недалеко падає – і Нацполіція не дуже змінилась у порівнянні з міліцією.

Як повідомило ДБР, “оперуповноважений у своєму службовому кабінеті застосував тортури до жінки, яку викликали до відділення поліції як свідка – вдягав протигаз, застосовував кайданки та здійснював постріли з табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтував потерпілу”.

Постраждав від “правоохоронців” і ще один чоловік, якому погрожували згвалтуванням, “ставили його на коліна, били по голові дубинками, надягали протигаз та стріляли із пістолета табельної зброї над головою”. Цей чоловік в результаті дій поліціянтів отримав переломи ребер та носу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нацполіція повідомила, що керівництво відділу поліції відсторонено, а сам підрозділ розформований, всі його співробітники направлені на атестацію.

Що таке атестація у виконанні Нацполіції, всі бажаючі могли побачити останніми роками. Нагадаю, що саме переатестовані співробітники Нацполіції підозрюються у вбивстві 5-річного Кирила Тлявова у Переяславі рік тому. Тоді очільника поліції Київщини Дмитра Ценова покарали переведенням у зону ООС. Або в МВС вважають, що захист України – це покарання, або Ценова вирішили не карати за дії його підлеглих. 

Ці підозрювані у злочинах поліцейські атестацію за участю громадськості, за даними журналістки Ольги Худецької, не проходили. Один працював у Мариуполі, а на Донеччині тоді атестацію не робили, і міг пройти її пізніше, можливо, суто формально. Другий працював у так званому “взводі патрульної служби Обухівського районного відділу ГУ МВС України", а патрульну поліцію не атестували. Можна вважати, що цей підрозділ було створено, аби певні особи уникнули атестації через перебування в ньому. 

Взагалі, попередню атестацію Нацполіція провалила настільки, наскільки це було можливо. За інформацією “Реанімаційного пакету реформ”, з лав Нацполіції звільнили лише 7% так званих правоохоронців.

Мало того, українські платники податків виплатили 55 млн гривень компенсацій поліцейським, які після атестації були звільнені, але потім поновились на посадах. За рік на посадах поновились більше 2 тис. поліцейських. 

Цікаво, що відсторонений голова поліції Кагарлику Сергій Панасенко був призначений на посаду на початку 2020 року. Чи не слід відсторонити ще й очільника поліції Кагарлику, котрий був до Панасенка? Та перевірити, що відбувалось із поліцією у Ржищеві, звідки Панасенко прийшов до Кагарлику?

Нам обіцяють атестацію поліцейських у Кагарлику замість докорінної зміни всієї структури Нацполіції та МВС, від Авакова до дільничних. Якщо це не знущання над здоровим глуздом та суспільством, то що це?

Читайте: “Нова поліція” зі старими манерами

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

КиевVласть

Теги: полиция, нацполиция, аваков, ДБР, беспредел, антон геращенко, аттестация, менты, небытов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.