пятница, 19 апреля 2019 г.
Чи вдарить ліцензія по скандальній АЗС на Ревуцького?

Чи вдарить ліцензія по скандальній АЗС на Ревуцького?

Михайло Скляр

Голова ГО "Асоціація громадського захисту підприємців"

23 листопада 2018 року Верховною Радою було прийнято законопроект №9260 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”. В цьому документі, серед іншого, міститься норма, яка передбачає ліцензування роздрібної торгівлі автомобільним паливом.

Цю норму було включено до закону нібито з метою наведення ладу на роздрібному ринку автомобільного палива, а особливо - з метою викорінення так званої проблеми “нелегальних” АЗС. В усякому разі, про це переможно рапортує об’єднання найбільших мереж АЗС країни - Нафтогазова асоціація України, члени якої не приховують, що доклали значних зусиль для того, щоб норма про ліцензування АЗС в законодавстві з’явилася.

Ліцензування АЗС - досить дивний крок держави, особливо на фоні урядових декларацій щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності і взяття курсу на скорочення видів діяльності яка підлягає ліцензуванню.

Вже відмінені ліцензії, наприклад, на: виробництво пестицидів;  проведення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних робіт; виконання авіаційно-хімічних робіт; виробництво автомобілів та автобусів; виробництво хімічних джерел струму (батарейок) та їх утилізації; операцій у сфері поводження з небезпечними відходами; виробництво ракет; імпорту сировини для виготовлення ліків; та багато інших видів діяльності.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Чому великі мережі АЗС так були зацікавлені у введенні ліцензування - не складно здогадатись. Цю норму можна порівняти з застосуванням ядерної зброї у військових конфліктах. Саме так.

В багаторічній боротьбі паливних монополістів проти незалежних гравців автопаливного ринку від малого та середнього бізнесу великі мережі АЗС нарешті отримали суперзброю, на право володіння якою не шкодували ні сил, ні фінансових ресурсів.

Тільки перший пункт ліцензійних умов – цільове призначення земельної ділянки – вже переважну більшість невеликих гравців ставить поза законом.

Та чи наведе додаткове державне регулювання лад на ринку автопалива? Чи саме такого ладу потребує цей ринок? Чи справді на цьому ринку існує “непорядок”? Чи вирішить ліцензування справжні проблеми ринку? Чи вплине ліцензування на долю, наприклад, незаконної АЗС на вул. Ревуцького в Києві, яку будує одна відома мережа?

Можна було б і повірити у добрі наміри паливних монополістів та чиновників, але згадана АЗС на вул. Ревуцького - маркер, який перекреслює будь-які їх спроби переконати суспільство у добрих намірах.

Читайте: Прокуратура Киева через суд требует снести незаконную АЗС “ОККО” на Ревуцкого

Коротко нагадаю: АЗС будується з порушенням більшості існуючих вимог щодо розміщення таких об’єктів, майже впритул до житлових багатоповерхівок та ще й в такому місці, де, з точки зору міської естетики, заправка виглядає дуже сумнівно.

А головне - місцеві мешканці вже скоро як два роки ведуть криваву, в прямому сенсі слова, боротьбу проти цього об’єкту. Киян били, умисно псували їх майно, шантажували.

Де весь цей час були державні та міські органи влади які повинні контролювати питання законності будівництва подібних об’єктів?

Читайте: На скандальной стройке заправки на Ревуцкого опять неспокойно (фото, видео)

Чому мер Києва Віталій Кличко довгий час, незважаючи на криваві сутички, взагалі робив вигляд, що нічого не відбувається, а коли мовчати вже стало зовсім незручно, гучно пообіцяв підтримку киянам - і згодом знов самоусунувся від цього питання?

Чому Київрада не проголосувала за розірвання договору оренди на цю ділянку?

Де Департамент міського благоустрою Київської міськдержадміністрації (КМДА) (директор департаменту Андрій Фіщук, - KV) , який так багато зробив і робить для знищення дрібних київських підприємців, а “слона” чомусь не бачить?

Читайте: На улице Ревуцкого в Киеве около 30 машин облиты кислотой (фото)

Де Департамент містобудування та архітектури КМДА (директор департаменту Олександр Свистунов, - KV)?

Де Департамент земельних ресурсів КМДА (директор департаменту Петро Оленіч, - KV)?

Де Дарницька РДА (в.о. голови Петро Захарченко, - KV)?

Де МНС? Де санітарно-епідеміологічна служба? Де екологічна інспекція? Де Мінрегіон із своїми державними будівельними нормами?

Де взагалі вся державна дозвільно-погоджувальна система і контролюючі органи?

Читайте: “Галнафтогаз” пообещал вместо заправки в Киеве на Ревуцкого сделать кафе

Їх мовчання і пасивність ще раз підтверджують істину про абсолютну неспроможність та неефективність існуючого державного нагляду за виробничою, будівельною, промисловою, санітарною, екологічною, протипожежною та техногенною безпекою.

Вся ця система - це механізм, який служить сам собі і використовується як засіб для переформатування ринків та знищення конкуренції на користь потужних учасників в різних галузях. Суспільство вже звикло, що за намірами держави навести лад в якійсь сфері дуже часто стоїть чийсь конкретний фінансовий інтерес.

Читайте: Прокуратура обвинила депутата Киевсовета Новикова в избиении полицейских во время побоища на Ревуцкого

Ну, а Нафтогазова асоціація України, членом якої є підприємство, під чиїм брендом будується АЗС на Ревуцького, чудово демонструє, як насправді це об’єднання великих мереж АЗС трактує власні лозунги, прописані у дивному документі під пафосною назвою “Кодекс етики учасників Нафтогазової асоціації України”. Один з лозунгів переконує, що учасники асоціації поділяють “такі ключові цінності, як Чесність, Надійність, Добропорядність, Безпеку та Повагу до людей”.

Мабуть, киян, яким не пощастило жити на Ревуцького, великий автопаливний бізнес людьми не вважає - і чиновники міські та державні цю думку поділяють.

Читайте: “ОККО” заподозрили в очередном незаконном строительстве заправки в Киеве

Ставлю до відома “чесних, надійних та добропорядних з повагою до людей”, що квартири деяких мешканців вул. Ревуцького досі під арештом за позовом будівельної компанії, яка будує АЗС для вашого учасника. І досі тривають судові засідання, ініційовані забудовником щодо відшкодування збитків, яких йому нібито було нанесено протестами місцевих жителів.

Сума, яку таким чином намагаються “збити” з простих киян за порушення їхніх же прав, – 1 913 627 гривень.

І наостанок сакраментальне питання: чи отримає ліцензію АЗС на вул. Ревуцького в Києві?

Читайте: Бензинові барони прориваються у королі

Михайло Скляр, голова ГО "Асоціація громадського захисту підприємців"

KиевVласть

Теги: новости киева, виталий кличко, александр свистунов, закон, андрей фищук, петр оленич, петр захарченко, окко, азс на ревуцкого, монополии, галнафтогаз, нефтегазовая ассоциация украины, лицензирование азс

пятница, 19 апреля 2019 г.
13:26
Глава Сквирской РГА Галюк в 2018 году увеличил доходы за счет пенсии и денежной помощи
13:14
Жильцы дома по улице Белокур, 6 жалуются на аварийное состояние водоснабжения и водоотведения
13:06
За последние годы финансовая поддержка детей в учреждениях образования увеличилась в 2 раза - КГГА
13:00
Глава Киево-Святошинской РГА Смирнова в 2018 году сменила место жительства
12:41
За реконструкцию школы в Максимовичах в КОГА заплатят “любимому” подрядчику 10 млн гривен
12:27
Глава Бородянского района Ерко стал получать чуть больше, чем в прошлом году
12:01
Киев привлечет Францию и Польшу к сохранению находок на Почтовой площади - КГГА
11:44
В субботу 20 апреля движение транспорта по улицам Малинской и Рабочей в Киеве будет ограничено
11:27
Глава Макаровского райсовета Александр Гулак подраспродал драгоценности и 0,39 га земли
11:04
За сутки в Киеве обнаружили 7 снарядов времен Второй мировой войны
10:45
Сегодня, 19 апреля, из-за дебатов на НСК “Олимпийский” на трех станциях метрополитена вводится особый режим работы
10:28
Суд снова арестовал вертолетную площадку Януковича на Парковой дороге в Киеве
10:04
Курс валют в Киеве: 19 апреля 2019
09:43
Сегодня, 19 апреля, из-за дебатов на НСК “Олимпийский” изменит работу ряд маршрутов столичного общественного транспорта
09:26
Киберполиция разоблачила киевлянина, взламывавшего аккаунты в соцсетях на заказ
09:01
Gulliver дарит билеты на остросюжетный фильм “Код красный”
Календарь событий