середа, 15 січня 2025 г.
Бідність - це головний терорист

Бідність - це головний терорист

Сергій Кондрюк

Експерт з питань соціально-трудових відносин

Вже не дуже нова влада готує вже другий за свою каденцію проєкт державного бюджету на наступний рік.

У вересні 2019 року уряд Олексія Гончарука поступив досить оригінально — подав до парламенту проєкт, підготовлений під керівництвом попереднього прем'єра  Володимира Гройсмана. Це супроводжувалося обіцянкою нової влади внесення вже ближчим часом системних змін до головного кошторису країни, але не склалось. За вісім місяців цього року до закону про держбюджет-2020 парламентом було 11 разів  внесено правки, але всі вони були авральним і безсистемними.

Чи винесено “новими обличчями” уроки з численних бюджетних помилок?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Слід нагадати, що проєкт головного фінансового документу готує “безпрограмний” уряд (двічі парламент поставив негативну оцінку шмигалівським прожектам). Незважаючи на це, уряд Дениса Шмигаля отримав унікальну індульгенцію від монобільшості – не проходити попередній бюджетний іспит через проведення через парламент бюджетної декларації (до Бюджетного кодексу внесено “одноразову” правку).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Наразі все програмування урядом здійснюється на основі меморандуму з МВФ, легітимність якого з точки зору Конституції є дуже сумнівною.

Незважаючи на те, що за Конституцією Кабмін має до 15 вересня подати до Верховної Ради (ВР) проєкт держбюджету, інформації про “новели” цього урядового проекту досі тримаються за сьома замками (сьогодні уряд оголосив основні показники держбюджету-2021, – KV). Водночас  Кабмін 9 вересня, буквально за пару днів до критичної дати подання проєкту держбюджету-2021, сам собі затверджує План пріоритетних дій Уряду, що має 690 пунктів.

Явно незаконним є “вільне планування” роботи уряду, який в системі координат парламентсько-президентської держави мав би лишень забезпечувати виконання стратегічних завдань, що формуються ВР і робити це у чіткій відповідності до Конституції.

Порушуючи процедуру формування своєї програми дій і проєктування держбюджету, уряд Шмигаля продовжив, як і його численні “попєрєдніки”, чинити конституційний злочин – програмувати роботу Кабінету міністрів та складати проєкт державного бюджету на основі політики “дешевої рабсили” і  спотворено заниженого розміру прожиткового мінімуму.

Увага! Закладається швидкість досягнення конституційної величини прожиткового мінімуму у 2% на рік. 50 років для виконання конституційної гарантії?

Схоже тенденції розриву якості життя і праці з країнами, куди наші громадяни втікають мільйонами, теж долатимуться 50 років – за умови, що ті країни заморозять свій розвиток на сьогоднішньому рівні.

Влада схоже не розуміє, що деградація економіки є наслідком бідності, що ріст протестів і розгул криміналітету є наслідком бідності, що головним терористом є бідність.

Читайте: Под знаком карантина: Киевсовет перераспределил бюджет столицы на 2020 год

Сергій Кондрюк, експерт з питань соціально-трудових відносин

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, проект госбюджета 2021, правительство дениса шмыгаля

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.