п'ятниця, 13 грудня 2024 г.

Юлія Лобан: “Багато проблем Києва замовчуються”

Юлія Лобан: “Багато проблем Києва замовчуються”

По 2-му округу Дарницького району балотується до Київради юрист, економіст, фахівець з державного управління Юлія Лобан. Останні п’ять років вона є депутаткою Київської міської ради та розробляє програми з соціального захисту та охорони здоров’я. Цього року Юлія Лобан йде на місцеві вибори з партією “ЗА Майбутнє. Вона розповіла про свої досягнення в Київраді та плани на наступну каденцію.

Про це KV стало відомо із інтерв'ю кандидата Юлії Лобан, опублікованого на сайті партії "За Майбутнє".

КиевVласть

KV: Юліє, ви є депутаткою Київради поточного скликання, а цьогоріч балотуєтеся на цю позицію вдруге. Що привело вас у політику?

Юлія Лобан: Я закінчувала юрфак в університеті імені Шевченка, коли побачила оголошення, що політична партія шукає стажерів для ведення консультацій. На той час я закінчувала свою третю вищу освіту і вже мала власний бізнес – але вирішила спробувати, тому що хотіла отримати юридичну практику. В юридичній приймальні з досвідченим адвокатом я півтора роки вела прийом громадян.

У 2015 році мені запропонували балотуватися до Київської міської ради. Тоді я вже досконало знала проблеми району, і депутатська діяльність стала моїм шансом допомагати людям на більш впливовому рівні.

В Київраді я є секретарем постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту. Це надтяжка праця, яка не передбачає вихідних чи сну. Якщо ти представник громади, потрібно бути на зв’язку 24 години на добу. Це постійний квест: щоб встановити пандус, щоб люди отримували одяг чи підгузки, потрібно весь час спілкуватися з департаментами і витягати з них те, що й так закладено в бюджеті Києва.

KVЩо вдалося покращити у цій сфері за вашу каденцію?

Юлія Лобан: В перший рік своєї діяльності я разом з колегами написала програму протидії та запобігання туберкульозу. На жаль, епідемія туберкульозу в Україні триває з 90-х років. Київ входить у п’ятірку міст з найбільшою статистикою захворюваності. За перший рік дії нашої програми виявленість туберкульозу в місті зросла на 37%. Я знаю приклади, коли завдяки нашим крокам люди виявляли і успішно лікували цю хворобу.

З дуже важливих наших досягнень – повна прозорість процедури гемодіалізу. Наразі в Києві є близько 650 людей з хворобами нирок, які мають кілька разів на тиждень проходити цю процедуру. Я дізналась про це, коли до мене прийшла жінка з питанням соціального хліба. Вона мала постійно вирішувати: їй купити батон чи медичні рукавички проходження процедури очищення крові. Завдяки цій одній людині, яка повідомила про проблему, ми півроку розбиралися, куди йдуть гроші, і домоглися, щоб вони врешті доходили до лікарень. Тепер люди отримують цю процедуру на зовсім інших умовах та зовсім іншому рівні.

Ми також домоглися безкоштовного тестування для вагітних. За моєю ініціативою на третьому триместрі жінки отримують фолієву кислоту.

Насправді, багато подібних проблем просто замовчувались. Але там, де була увага, майже одразу був результат.

KV: Якщо ви повернетесь до Київради, які проблеми будуть для вас пріоритетними?

Юлія Лобан: Якщо ми говоримо про командні роботи, найголовніше – це повернути Києву районні ради. Ми постійно наголошуємо на тому, яким важливим для столиці є реальне самоврядування.

Якщо говорити про мою сферу компетенцій, то пріоритетними є друга реформа охорони здоров’я та програма безбар’єрності, в якій міфічно розчиняються гроші.

KV: Чому програма безбар’єрності така проблемна?

Юлія Лобан: Справа в тому, що програма абсолютно не виконується через брак контролю. Теоретична частина виконана на відмінно – всі нові будівлі мають мати пандуси. Але часто в реальності пандуси – це дві рельси на східцях, на які ніколи нічого не заїде.

Безбар’єрність – це комплексне питання, яке має бути передбачене в Стратегії. Сподіваюся, коли ми зайдемо в міську раду, у нас буде підтримка в цьому питанні. Тому що одна політична сила дієво зупиняє ганебні речі, але змінювати на краще потрібно разом з колегами.

KV: Ви балотуєтеся в Дарницькому районі. Які його головні проблеми?

Юлія Лобан: Як мешканець Дарниці я бачу ці проблеми кожного дня. Я б назвала п’ять основних позицій. В першу чергу це Бортницька станція аерації – дихати просто неможливо. Друге питання – це щільність багатоповерхівок, відсутність шкіл, садочків та паркінгів. Третє – це збереження водойм. У районі багато неграмотної забудови, тому води затоплюють підвали нових багатоповерхівок. Четверта – це золовідвал Дарницької ТЕЦ – питання, над яким ми працюємо 5 років. Там збирається пил, який містить миш’як та інші токсичні речовини. Питання озеленення також потребує особливої уваги. У нас часто роблять клумби під вибори, але забувають, що їх потрібно поливати. Люди самостійно цим займаються і мають проблеми з ЖЕКом, тому що кошти на цю воду нібито не передбачені. Це неправда – кошти на полив газонів закладені в тарифи.

KV: Чим для вас є Київ і яким ви б хотіли його бачити через 5 – 10 років?

Юлія Лобан: Київ – це місто, де я народилася, виросла і живу. Сьогодні я депутат, а завтра – ні, але якість життя завжди буде важливою для мене як для мешканця міста. Кажуть, що в Києві втомлюються мости. Але насправді втомлюється все місто – від багатоповерхівок і асфальту до неефективних реформ.

Я ж хочу знати, що громадський транспорт приїде на мою зупинку вчасно. Я хочу сісти на лавочку в парку, зарядити телефон, скористатися інтернетом і попрацювати. Хочу, щоб у місті була можливість пересуватись на візках, велосипедах, самокатах, роликах та скейтах. Одним словом, я хочу комфорту для себе і киян.

Справка KV: Юлія Лобан народилася 1984 року в місті Київ. Закінчила магістратуру факультету міжнародної економіки з управління міжнародним бізнесом і менеджменту Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана. Здобула спеціальність “Управління державними інституціями” в Національній академії державного управління при Президентові України та спеціальність “Правознавство” в Інституті післядипломної освіти ім. Т. Г. Шевченка.

Приватний підприємець, керівник ТОВ “ЮМЛ”. У 2015 заснувала і очолила громадську організацію “Учбовий центр порятунку життя”. У 2016 заснувала фонд розвитку громад “Відновлення”. Депутат Київської міської ради VIIІ скликання.

Юлія Лобан балотується до Київради в 2-му окрузі Дарницького району.

Читайте: Олег Калініченко: “Без адекватної стратегії розвитку столиці бюджету Києва ніколи не вистачатиме

Фото: сайт "За Майбутнє"

Вероника Злацкая

Теги: новости киева, киевсовет, мнение, позиция, депутат, святошинский район, местные выборы, За майбутнє, юлия лобан

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.