середа, 24 квітня 2024 г.

Волонтери “5 запитань” на дільницях і низька явка - спостереження “ОПОРИ” на Київщині (фото, відео)

Волонтери “5 запитань” на дільницях і низька явка - спостереження “ОПОРИ” на Київщині (фото, відео)

Дільниці без туалета і пандусів, видача бюлетенів без паспорта, волонтери президента всередині виборчих дільниць, голосування поза кабінками, політичні гастролери з Сум на Київщині. Громадянська мережа “ОПОРА” в першій половині дня виборів зафіксувала низку порушень виборчого законодавства в Київській області. Також “ОПОРА” фіксує низьку явку на місцевих виборах в Україні. 

Про це KV довідалась із дайджесту типових порушень, зведеного ГМ “ОПОРА”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема, спостерігачі зафіксували на дільниці №321160 в Білій Церкві, що волонтери від “президентського опитування” зайшли до приміщення, де розташовувалася дільниця, і намагалися проводити своє опитування всередині нього. Після зауважень спостерігачів та членів виборчої комісії волонтери вийшли з приміщення та проводили опитування на вулиці.


Не забезпечені справною вбиральнею спостерігачі й члени комісії у місті Березані на Київщині. Зокрема, на дільниці № 321088 вбиральня є, однак підводу води до неї – немає, зазначають спостерігачі. Крім цього, дільниця знаходиться у приміщенні меншому, ніж передбачено законом – її площа дільниці становить близько 30 квадратних метрів, у той час, коли згідно з законом повинна становити не менше 50 квадратних метрів.

Інше виявлене порушення – два контрольних листа в одній виборчій скриньці у селі Германівка (ДВК №320740).


У селі Мисайлівка на Київщині спостерігачі виявили, як на ДВК №320101 члени комісії намагалися видати бюлетень для голосування без паспорту. Після вказування спостерігачем ОПОРИ на порушення чинного законодавства, порушення виправили.

 

На цій же дільниці (№320101) зафіксовано факт голосування виборцями поза межами виборчої кабінки – на підвіконні. Члени комісії на зауваження “ОПОРИ” спочатку заперечували факт, що люди голосують, натомість казали, мовляв, просто ознайомлюються. Лунали твердження, що в кабінці для голосування темно, а літня жінка не може розгледіти бюлетень.


А на дільниці №320813, що у селі Хоцьки виборець голосував на виборчій скриньці (після зауваження від спостерігача – пішов голосувати до кабінки).


Також спостерігачі ГМ зафіксували низку виборчих дільниць, де перед входом є сходинки, однак відсутні пандуси для людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, на виборчій дільниці №320022, у селі Пилипче.


“ОПОРА” також зафіксувала ймовірний підвіз виборців на ДВК №320451 у селі Нові Оржиці. Там було помічено групу людей, котрі зареєстровані на одну виборчу адресу та стояли поблизу будівлі, де розташована виборча дільниця. Як вдалося дізнатися спостерігачеві у одного з членів комісії, ймовірні підвезенні виборці є мешканцями міста Суми.


Самі спостерігачі також скаржаться, що деякі члени комісій перешкоджають їх діяльності після зауважень щодо недотримання членами комісій всіх норм закону. Зокрема, на дільниці №320101, що у селі Мисайлівка, де члени комісії видали бюлетень виборцю для голосування по водійському посвідченню. 


Сьогодні, 25 жовтня 2020 року, у всіх регіонах України відбувається голосування на місцевих виборах. Зазначимо, що за даними “ОПОРИ”, станом на 12:00 явка виборців в Україні склала 13,5%. 


Центральна виборча комісія (ЦВК) для виборів депутатів Київської обласної ради сформувала 9 виборчих округів. Всього на Київщині сформовано 460 округів, найбільше – для виборів сільських і селищних депутатів. До Київської облради балотуються 18 партій. Також пройдуть вибори голів і рад 69 об'єднаних територіальних громад (ЗТВ) Київщини – міських, селищних і сільських.

Результати виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів мають бути встановлені не пізніш як на дванадцятий день після дня голосування, тобто до 6 листопада 2020 року включно.

Читайте: Виборча карта Київської області: округи та дільниці 

Фото: ГМ “ОПОРА”

КиевVласть

Олексій Ігнатьєв

Теги: новости киевщины, киевская область, нарушения, местные выборы 2020, опора

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.