пятница, 17 сентября 2021 г.

Волонтери “5 запитань” на дільницях і низька явка - спостереження “ОПОРИ” на Київщині (фото, відео)

Волонтери “5 запитань” на дільницях і низька явка - спостереження “ОПОРИ” на Київщині (фото, відео)

Дільниці без туалета і пандусів, видача бюлетенів без паспорта, волонтери президента всередині виборчих дільниць, голосування поза кабінками, політичні гастролери з Сум на Київщині. Громадянська мережа “ОПОРА” в першій половині дня виборів зафіксувала низку порушень виборчого законодавства в Київській області. Також “ОПОРА” фіксує низьку явку на місцевих виборах в Україні. 

Про це KV довідалась із дайджесту типових порушень, зведеного ГМ “ОПОРА”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема, спостерігачі зафіксували на дільниці №321160 в Білій Церкві, що волонтери від “президентського опитування” зайшли до приміщення, де розташовувалася дільниця, і намагалися проводити своє опитування всередині нього. Після зауважень спостерігачів та членів виборчої комісії волонтери вийшли з приміщення та проводили опитування на вулиці.


Не забезпечені справною вбиральнею спостерігачі й члени комісії у місті Березані на Київщині. Зокрема, на дільниці № 321088 вбиральня є, однак підводу води до неї – немає, зазначають спостерігачі. Крім цього, дільниця знаходиться у приміщенні меншому, ніж передбачено законом – її площа дільниці становить близько 30 квадратних метрів, у той час, коли згідно з законом повинна становити не менше 50 квадратних метрів.

Інше виявлене порушення – два контрольних листа в одній виборчій скриньці у селі Германівка (ДВК №320740).


У селі Мисайлівка на Київщині спостерігачі виявили, як на ДВК №320101 члени комісії намагалися видати бюлетень для голосування без паспорту. Після вказування спостерігачем ОПОРИ на порушення чинного законодавства, порушення виправили.

 

На цій же дільниці (№320101) зафіксовано факт голосування виборцями поза межами виборчої кабінки – на підвіконні. Члени комісії на зауваження “ОПОРИ” спочатку заперечували факт, що люди голосують, натомість казали, мовляв, просто ознайомлюються. Лунали твердження, що в кабінці для голосування темно, а літня жінка не може розгледіти бюлетень.


А на дільниці №320813, що у селі Хоцьки виборець голосував на виборчій скриньці (після зауваження від спостерігача – пішов голосувати до кабінки).


Також спостерігачі ГМ зафіксували низку виборчих дільниць, де перед входом є сходинки, однак відсутні пандуси для людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, на виборчій дільниці №320022, у селі Пилипче.


“ОПОРА” також зафіксувала ймовірний підвіз виборців на ДВК №320451 у селі Нові Оржиці. Там було помічено групу людей, котрі зареєстровані на одну виборчу адресу та стояли поблизу будівлі, де розташована виборча дільниця. Як вдалося дізнатися спостерігачеві у одного з членів комісії, ймовірні підвезенні виборці є мешканцями міста Суми.


Самі спостерігачі також скаржаться, що деякі члени комісій перешкоджають їх діяльності після зауважень щодо недотримання членами комісій всіх норм закону. Зокрема, на дільниці №320101, що у селі Мисайлівка, де члени комісії видали бюлетень виборцю для голосування по водійському посвідченню. 


Сьогодні, 25 жовтня 2020 року, у всіх регіонах України відбувається голосування на місцевих виборах. Зазначимо, що за даними “ОПОРИ”, станом на 12:00 явка виборців в Україні склала 13,5%. 


Центральна виборча комісія (ЦВК) для виборів депутатів Київської обласної ради сформувала 9 виборчих округів. Всього на Київщині сформовано 460 округів, найбільше – для виборів сільських і селищних депутатів. До Київської облради балотуються 18 партій. Також пройдуть вибори голів і рад 69 об'єднаних територіальних громад (ЗТВ) Київщини – міських, селищних і сільських.

Результати виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів мають бути встановлені не пізніш як на дванадцятий день після дня голосування, тобто до 6 листопада 2020 року включно.

Читайте: Виборча карта Київської області: округи та дільниці 

Фото: ГМ “ОПОРА”

КиевVласть

Олексій Ігнатьєв

Теги: новости киевщины, киевская область, нарушения, местные выборы 2020, опора

пятница, 17 сентября 2021 г.
16:46
В Киеве появилась скульптура кита из мусора (видео)
16:24
Жители столичных Бортничей требуют разобраться с экологически опасными действиями по добыче песка “Гидромеханизации”
16:04
Припинити роботу може більше половини закладів освіти Київщини
15:45
Минздрав позволил комбинировать вакцины Moderna и Pfizer
15:24
Виталий Нестор: С целью снижения случаев преступности в Киеве планируют расширить круг пользователей информации в системе видеонаблюдения
15:05
Жителей Киевщины предупредили об ужесточении наказания за сжигание листьев
14:40
В выходные, 18-19 сентября, массовые мероприятия в столице изменят движение общественного транспорта (перечень маршрутов)
14:23
Кабмин согласовал кандидатуры пятерых новых членов набсовета “Центрэнерго”
14:04
В Киеве показатель вакцинации педагогов превысил 80%
13:54
В Киевсовете инициируют создание временной контрольной комиссии для изменения границ столицы
13:44
Департамент транспортной инфраструктуры КГГА объявил конкурс на должность руководителя ДЭУ Печерского района
13:26
Мурал на крыше ТРЦ Gulliver попал в Книгу рекордов Украины (видео)
13:03
Завтра, 18 сентября, из-за реконструкции пути временно изменит свой маршрут столичный трамвай №1 (схема)
12:46
В Киеве за сутки выявили 426 новых носителей коронавируса
12:25
У Фастівській лікарні завершили прибудову приймального відділення з протишоковою палатою і операційною (фото)
12:03
В Киеве гидрослужбы “Киевавтодора” усилили работу (фото)
Календарь событий