Руслан Кошулинський: “Сьогодні рівень пенсійного забезпечення нижчий за рівень прожиткового мінімуму”
Пенсійна реформа для багатьох українців стала ударом “під дих” - завищений рівень віку виходу на пенсії при дивних принципах нарахування стажу та виплат жодного українського пенсіонера не залишили задоволеними. На думку кандидата на пост Президента від об'єднаних сил націоналістів Руслана Кошулинського, в Україні потрібно запровадити дворівневу систему пенсійного забезпечення: перший рівень - гарантована державою пенсія, другий рівень (для майбутніх поколінь) - можливість накопичити додаткові кошти на спеціальних рахунках.
Про це KV стало відомо з інтерв'ю кандидата в президенти України Руслана Кошулинського.
Так, Кошулинський вважає впроваджену та існуючу нині пенсійну реформу неправильною та неспроможною.
“Перше питання до принципів нарахування пенсії: чому вона нараховується з пенсійного фонду, а не з бюджету? Ми вимушені чекати наповнення фонду, але ж пенсії - це така ж стаття видатків, як і заробітні плати, то чому б не перекинути це до бюджету і тим самим "викинути" ще одну посередницьку ланку?
По-друге, це принцип формування, який виходить за межі нашого бачення: сьогодні рівень пенсійного забезпечення нижчий за рівень прожиткового мінімуму, який не відповідає нормам. Апріорі не можна ставити пенсію нижчою за прожитковий мінімум.
По-третє, сьогодні стаж не враховується до пенсії у логічний спосіб: чим вищий стаж, тим вища пенсія. Сьогодні так: скільки би ти не пропрацював, тобі будуть нараховувати пенсію згідно усталеній нормі. Дуже значна різниця в пенсіях, до декількох десятків разів максимум більший за мінімум. Кардинальне відчуття несправедливості. Держслужбовець або правоохоронець радянського ще рангу може отримувати неймовірну пенсію, а інша людина могла відпрацювати все життя на заводі чи у колгоспі і отримувати мінімальну пенсію.
А ще ми за те, аби імплементувати систему накопичувальної пенсії через приватні пенсійні фонди, тобто дати право людям відраховувати в пенсійні фонди свої кошти.)
Крім того, пенсійний вік має бути прирівняний до середньої тривалості життя. Кажу з власного досвіду: мій батько прожив лише до 63 років, і якщо би він не мав пришвидшеної пенсії, як працівник хімічного виробництва, до пенсії він би не дожив. Тривалість життя українців низька, ми маємо від цього відштовхуватися”.
Кошулинський також вважає, що сьогодні не варто відмовлятися від пенсії взагалі на державному рівні, бо така реформа не на часі і для українців вона буде дуже радикальним кроком.
“Сьогодні суспільство не готове до цих речей. Можливо, колись, але точно не сьогодні. Нині людина переконана: я відпрацював, я заслуговую на пенсію, яка за розміром була б достатньою, щоб купляти ліки, продукти харчування, щоб не боятися тарифів. Люди хочуть спокою і впевненості, що держава їх не покине. Сьогодні сподівання на державу у старшого покоління достатньо велике, тому якщо й ламати це, то, можливо, у майбутньому, кілька поколінь потому, але не зараз”.
Читайте: Руслан Кошулинський: “ОТГ зробили під ”голоси“ і загнали туди людей насильно”
Фото: KV