Олександр Дикий: “Київ має бути розумним та раціональним”
По 10-му округу до Київради балотується керівник Червоного Хреста України в Святошинському районі Олександр Дикий. Кандидат від партії "ЗА Майбутнє" розповів, чому вирішив балотуватися до Київради, про громадську діяльність в сфері охорони здоров'я, роботу в Червоному Хресті та якою є його візія ідеального Києва.
Про це KV стало відомо із інтерв'ю кандидата Олександра Дикого, опублікованого на сайті партії "За Майбутнє".
Що змусило вас займатися громадською діяльністю і політикою? Які проблеми викликали у вас бажання щось змінити?
Олександр Дикий: Це були проблеми в державі, в Києві зокрема. Я вперше по-справжньому зіштовхнувся з реаліями нашої медицини, коли в мого батька стався інфаркт. У нього все завершилось благополучно, але саме тоді я повною мірою усвідомив, в якому стані знаходяться лікарі і пацієнти. Тоді я почав цікавитися, чому так відбувається.
Раніше я чув про Червоний Хрест хіба що по телевізору. Не так давно я очолив його організацію у Святошинському районі. Міжнародні донори надають нам гуманітарну допомогу: одяг, продукти харчування, медичні препарати.
У нас в районі багато людей знає про Червоний Хрест – і багато хто хоче бути волонтером. До нас постійно приходять – допомогти або чогось попросити. Як мінімум, ми завжди вислухаємо і напоїмо гарячим чаєм, а в більшості випадків зможемо і чимось зарадити.
Чим ви займалися до Червоного Хреста?
Олександр Дикий: Я працював на різних позиціях, зокрема, був депутатом Київської обласної ради. Цей досвід дав мені розуміння, що означає працювати в органах місцевого самоврядування, нести відповідальність, виконувати свої передвиборчі обіцянки. Якщо ти приходиш в місцеву владу, то маєш розуміти, в якому напрямку будеш працювати. Чомусь у нас всі рвуться до транспортних, бюджетних комісій – вони найбільші. Мені ж цікава робота в комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту. Я знаю, що в ній зможу бути корисним для суспільства – те, заради чого я наважився балотуватись. Адже після роботи в облраді я, якщо чесно, не думав, що продовжу цим займатись.
Що змусило вас змінити думку?
Олександр Дикий: Скоріше за все, нова партія. На мене справив велике враження виступ Ігоря Палиці на з’їзді "ЗА майбутнє". Він сказав речі, які я обговорюю з друзями, батьками, з моєю нареченою на кухні. Те, чим ми живемо кожен день, що дістало кожного киянина.
В першу чергу – це те, що в нас не держава для людини, а людина для держави. У нас люди існують ніби лише для того, щоб платити податки.
Чому ви вірите, що саме команда "ЗА майбутнє" вирішить ці проблеми?
Олександр Дикий: Завдяки людям, які обіцяють і роблять. Вони знають, як все працює зсередини, і мають реальний практичний досвід.
В Україні, на жаль, політика часто підмінює реальні справи. Наприклад, набагато простіше змінити назву вулиці, ніж вирішити її проблеми. Чи є на ній асфальтове покриття? Чи вивозять сміття? Чи світять ліхтарі? Коли цього бракує, назва вулиці не має значення.
Я впевнений, людей змінив минулий рік: прийшло усвідомлення, що безвідповідальне ставлення до виборів може підвести країну до прірви. Більшість людей, з якими я спілкуюсь, йдуть на місцеві вибори з гаслом: жодного голосу клоунам та шоуменам, жодного голосу за пайок та гроші!
Якщо ви пройдете до Київради, які завдання будуть для вас пріоритетними?
Олександр Дикий: У місті багато глобальних проблем. Перш за все, це питання транспорту і заторів. Облаштування Києва дещо не сучасне. Лівий берег густонаселений, а робота цих людей знаходиться в основному на Правому березі. Ми можемо будувати мости до нескінченності – вони все одно будуть стояти в заторах. Потрібно створювати робочі місця на Лівому березі, щоб люди могли спокійно їздити на роботу.
Ще одне важливе завдання для мене – запобігти забудові Святошинського району, в якому я балотуюсь. Це одне з небагатьох місць у Києві, де є вільна земля. Деякі депутати, які перебігають з партії до партії та розробляють сітки підкупу виборців, щоб залишитись при владі, вже планують будівництво в районі. Якщо їм вдасться це здійснити, інфраструктуру району чекає колапс.
Якими є три основні проблеми Святошинського району?
Олександр Дикий: Це не найбагатший район Києва. Житловий фонд тут будувався в основному в 70-х роках – житло невисокої якості, яке місцями провокує криміногенну обстановку.
Ще однією великою проблемою є транспортна: поруч Кільцева дорога. Це завжди затори, шум, погана екологія і транспортний колапс.
Оскільки район старий, є велика проблема з комунікаціями. Навіть там, де стараються укладати асфальт нормальної якості, внизу пролягають старі комунікації, які можуть його прорвати.
Чим для вас є Київ і яким ви хотіли б його бачити в майбутньому?
Олександр Дикий: Є багато речей, які мені не подобаються в місті, – від якості доріг до вивозу сміття. Проте Київ є моїм рідним домом, яким би він не був.
Я хотів би, щоб у майбутньому Київ був більш розумним і раціональним. Щоб я міг прокинутися вранці і випити склянку чистої води з-під крану. Відчинити вікно і вдихнути чисте повітря. Пішки відвести дітей до школи, не обходячи припарковані машини і сміття. Сісти в громадський транспорт і знати, що це безпечно і якісно. Зайти в під’їзд і не світити телефоном в пошуках першої сходинки. Зайти до ліфта і натиснути кнопку, а не жуйку. Можливо, мені б навіть хотілось не знати імен тих, хто керує містом, – просто не мати такої потреби.
Довідка KV: Олександр Дикий народився 1983 року в місті Київ. Навчався в Київському національному університеті внутрішніх справ України за спеціальністю "Правознавство". Має ступінь магістра з правоохоронної діяльності, яку здобув в Національному університеті державної податкової служби України. З 2019 року навчається в Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля за спеціальністю "Міжнародні відносини".
Очолює Товариство Червоного Хреста України у Святошинському районі. Депутат Київської обласної ради VI скликання.
Олександр Дикий відомий у Києві своєю громадською діяльністю у сфері охорони здоров’я. Він очолює організацію Червоного Хреста у Святошинському районі і допомагає сотням людей, які залишились без їжі, даху над головою чи медичної допомоги.
Нагадаємо, кандидат у депутати до Київради від партії “ЗА Майбутнє” Олег Калініченко розкритикував детальні плани територій, над якими працює міська влада.
Читайте: Олег Калініченко: “Без адекватної стратегії розвитку столиці бюджету Києва ніколи не вистачатиме
Фото: сайт "За Майбутнє"