неділя, 23 червня 2024 г.

Богдан Чорній: оболонська команда “Удару” переходить від глобальних проблем до дворів і будинків

Богдан Чорній: оболонська команда “Удару” переходить від глобальних проблем до дворів і будинків

Передвиборна програма у семи кроках: кандидат в депутати Київради від партії “УДАР” в Оболонському районі Богдан Чорній розповів про хід передвиборчої кампанії і про свої плани на депутатську діяльність.

Про це KV стало відомо із інтерв’ю виданню Lenta.ua.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Богдан, у своєму попередньому інтерв'ю ви пояснили, чому вирішили йти в політику і чому вибрали для себе партію “УДАР”. Також ви заявили, що під час кампанії плануєте обійти мало не всі двори в окрузі і поспілкуватися з людьми, щоб дізнатися про їхні проблеми і очікування. Як ви здійснюєте цей план?

За три тижні, поки триває кампанія, я з командою особисто провів більше 50 зустрічей у дворах Оболоні. Незважаючи на всю зайнятість, ще планую провести вдвічі більше. Звичайно, обійти всі двори округу, де – більше 900 будинків і 200 дворів, за такий короткий проміжок часу фізично неможливо. Але я вже отримав дуже цікавий досвід, з якого зробив кілька важливих висновків.

Під час зустрічей було дуже багато емоцій, навіть агресії – не до мене особисто або до партії “УДАР”. У деяких округах Оболоні, де взагалі немає депутатів, люди банально втомилися від того, що їх проблемами ніхто не займається, що їх запити і скарги повисають у повітрі і залишаються не вирішеними місяцями, а іноді й роками. І свої емоції вони виражають на адресу мера Віталія Кличка.

Мені довелося багато переконувати людей в тому, що мер взяв на себе відповідальність за глобальні речі для міста. За свою першу каденцію Віталій Кличко з командою “УДАР” зробив багато капітальних ремонтів доріг і мостів, побудував школи і дитячі сади, об'єкти соціальної інфраструктури, парки і сквери, ввів важливі соціальні програми для поліпшення життя киян.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Однак мер не повинен особисто мостити ями у дворах, лагодити кожен ліфт або вкручувати лампочки в під'їздах. Питаннями ЖКГ, з якими дійсно щодня безпосередньо зустрічаються люди, повинні опікуватися саме депутати місцевого рівня. Саме ми, партійці “УДАРу”, повинні підставити плече своєму лідерові. На нас лягає завдання поліпшити життя киян на місцях. Саме ми будемо вносити меру пропозиції щодо вирішення конкретних проблем, а вже якими шляхами – це наш обов'язок: чи то через створення ОСББ, або через постійний контроль ЖЕКів та інших відповідних служб.


Тому за другої каденції Кличка ми збираємося повернутися від глобальних проблем до дворів і ЖКГ. Втім, мер з командою продовжить здійснювати такі стратегічні завдання як метро на Троєщину і Виноградар, або Подільсько-Воскресенський міст. А наша місія в районах – займатися дворами, будинками, прибудинковою територією, комунікаціями, тобто навколишнім життям кожного киянина. Бо й справді багато років в цьому напрямку не робилося нічого.

Втім, я ретельно ознайомився з проблемами, склав чіткий план дій і знаю, як рухатися саме в цьому напрямку.

Що ж, така майже самурайська відданість своєму лідерові робить вам честь. Але люди чекають рішення чисто буденних питань. Що саме входить в згаданий вами план дій?

Свою відповідь на це питання почну з того, що всю проблематику, яку ми з командою бачимо, ми фіксуємо, аналізуємо і відпрацьовуємо. Це стосується кожної проблеми. Для нас немає неважливих або дрібних проблем. Ми фіксуємо імена активних, соціально відповідальних людей, які готові в майбутньому стати нашою опорою, стати, зокрема, головами ОСББ. Адже на зустрічі приходять люди, які готові щось робити для себе самі, не чекаючи дій влади.

Сьогодні в Оболонському районі – понад 900 будинків, в яких проживають більше 320 000 громадян, і це тільки за офіційною інформацією. І одна-єдина керуюча компанія комунального господарства на весь район. Її співробітники фізично просто не мають можливості обслужити всю територію. Їх вистачає не на капітальний ремонт будинків і під'їздів, або заміну комунікацій і ліфтів, а лише на точкові ремонти. Звичайно, люди нервують, лаються, дзвонять 1551. А там, де немає депутата, людьми взагалі ніхто не займається – тому вони на зустрічах і обурюються усіма проблемами: старі майданчики, незаасфальтованими внутрішньоквартальні проїзди, що протікає каналізація, дірявий дах, забиті зливові стоки і тому подібне.


Я бачу своє завдання в тому, щоб дати людям альтернативу. На Оболоні переважають великі довгі багатоповерхові будинки. Чому ж їх жителі не можуть самі організуватися, щоб створити ОСББ і самим забезпечувати себе комфортне життя? Чому ініціативні групи не можуть зібрати кворум в 51% для створення ОСББ? І це мова йде не про будинки, де проживають переважно пенсіонери або орендарі.

Я буду давати людям альтернативу – навіть в умовах обмеженого часу, фінансування і людських ресурсів.

Після того, як стану депутатом, відкрию в окрузі приймальню, де буду вести особистий прийом жителів в п'ятницю і частково в суботу. Я готовий до чималої кількості людей, які прийдуть зі своїми проблемами. Адже на той час я після своїх передвиборних зустрічей, буду знати відповідальних людей. Мені не треба буде витрачати час на знайомство з проблемами району – адже я зараз заходжу в під'їзди та підвали, забираюся на дахи. Ми фіксуємо проблеми, групуємо їх по домівках, збираємо дані. Потім я буду приходити у двір вже як представник влади і буду обговорювати з жителями практичні речі, змінювати ставлення людей до ініціативних груп зі створення ОСББ, можливо, там тільки потрібно підписати протоколи громадських зібрань. Зрештою, якщо людям не сподобаються вибрані ними менеджери, вони зможуть переобрати їх, або взагалі повернутися в ЖЕК.

Ну, а в будинках, типу 40-квартирних будинків на Пріорці, де живуть суцільні орендарі або пенсіонери, де створити ОСББ фізично неможливо, там уже я буду максимально тиснути на керуючу компанію – як депутат з повноваженнями по контролю за ресурсами, що виділяються. Щоб показати людям результат, оскільки їм немає на кого більше сподіватися.

Це концептуальні речі. А все ж що конкретно входить в план дій?

Ми з командою склали програму “Топ-кроків для Оболонського району”. Зараз в цьому документі 7 пунктів, але ми будемо їх поповнювати.

Пункт перший – рішення житлово-комунальних проблем. Йдеться про посилення ролі ОСББ. Сьогодні Комунальне підприємство “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м.Києва” утримує на балансі 70% всього житлового фонду району. Цю пропорцію необхідно міняти – задля вирішення проблем ЖКГ. Так, люди бояться за старий житловий фонд через великої кількості боржників, через острах у разі створення ОСББ втратити гроші, раніше виплачені ЖЕКу тощо. Але я вірю, що коли люди підуть на прийом, під час живих дискусій ми зможемо змінити їх позицію.


Для мене як депутата, який буде представляти великий округ, на якому сьогодні тільки 10% будинків об'єднані в ОСББ, буде метою і стане досягненням, якщо вдасться збільшити цей показник до 20-30%. Тому що стільки людей будуть жити краще. Підкреслюю: розвиток ОСББ – це не обов'язково насадження зверху, а альтернатива.

Також в цьому пункті капітальний ремонт житлового фонду: інженерні мережі, покрівлі, сходові клітини, під'їзди, зливо-стічні мережі, ліфти, зношені труби, освітлення прибудинкових територій, дитячі і спортивні майданчики.

Тут ми переходимо до другого пункту програми, який ми назвали “Концепція нового Оболонського двору”.

Двори на Оболоні великі, є багато території, яка не використовується раціонально. Жителям будинків не вистачає цивілізованих паркомісць у дворі, люди ставлять машини на зелену зону. А можна зробити все цивільно і розумно. Взяти частину захаращених територій і збільшити парковку. Перетворити совкові палісадники в сучасні зелені зони – сквери з системою автоматичного поливу. Побудувати у дворах спортивні майданчики, дитячі майданчики, окремий майданчик для вигулу тварин – щоб собаки не ходили в туалет там, де грають діти, а господарі прибирали за ними. Контейнери для сортування сміття, відеокамери, підключені до системи “Безпечне місто”.

Спробую застосувати свій досвід роботи із залучення інвестицій: наприклад, щоб інвестор за свої кошти влаштував футбольне поле, яке він потім міг би частково здавати в оренду.

Безумовно, зробити все відразу неможливо, тому будемо йти через запуск пілотних дворів, поступово поширюючи вдалий досвід на весь Оболонський район.

Третій пункт програми – нові школи і дитячі сади. Стратегічна мета – зменшити черги і дефіцит місць. Також один із напрямів, за якими я залучаю інвестиції за основним місцем роботи, це будівництво приватних шкіл, садків, лікарень. Крім того, що всі об'єкти соціальної інфраструктури, вони створюють робочі місця, платять податки, які збільшують бюджет міста. А це, в свою чергу, дозволяє збільшити соціальні програми, підвищити зарплату вчителям, лікарям та іншим бюджетникам. Зрештою, весь персонал нових інвестиційних об'єктів, а це вчителі, лікарі, молодший медичний персонал, охоронці, прибиральники, що працюють тут, в Києві і отримують гідну ринкову винагороду за свою роботу. А чи не були змушені їхати на заробітки за кордон. І в цьому я бачу соціальну і економічну місії таких проектів, в тому числі.

Тут зазначу, що не місто вирішує – будувати новий “Макдональдс” або “Спортлайф”, або приватну клініку. Такі рішення приймають інвестори, бізнесмени, які роблять певні розрахунки – чи принесуть ці об'єкти прибуток. Бізнес приходить з пропозиціями, а місто створює умови для інвестування, задає параметри і обмеження для реалізації проектів. Саме цим я професійно займався останні десять років.

ВУ даний момент проектується школа на вул. Героїв Сталінграда, 10-в. Це – мільйони доларів інвестицій в місто. Приватні садки і школи зменшують навантаження на комунальні навчальні заклади і дають вибір. Хто може платити, може йти в приватні заклади. Це нормальні умови ринкової економіки.

Також ми збільшимо підтримку дитячих та юнацьких гуртків і проведемо капітальний ремонт спортивних майданчиків у школах і дитячих садах.

Четвертий пункт програми – поліпшення транспортної інфраструктури району. Ми плануємо завершити розв'язки і з'єднання кільцевої дороги з головними магістралями Оболонського району. Таке з'єднання кільцевої дороги з вулицею Богатирською, проспектом Оболонським, по вулиці Прирічній зменшить кількість пробок всередині району і при заїзді з боку Пущі-Водиці. Не треба буде їхати через площу Шевченка, то можна буде проїхати по району набагато швидше.

Капремонт магістральних вулиць району вже йде. В цьому році ми з мером відкрили Богатирський міст, в наступному році буде капітально відремонтована вулиця Богатирська, Оболонський проспект, вулиця М.Тимошенка і проспект Героїв Сталінграда.

Ми вставимо світлофори на всіх пішохідних переходах. Це реальна проблема. Скажімо, на нерегульованому переході біля Героїв Сталінграда, 65, вже загинула не одна людина. І таких місць по району чимало. Також будемо розвивати велосипедну інфраструктуру, пункти підзарядки електротранспорту, домагатися того, щоб в теплу пору року населення Оболонського району якомога більше користувалося екотранспортом – велосипеди, самокати тощо.

У наших планах обладнати вулиці пандусами для інвалідів, переходами для сліпих, лежачими поліцейськими, спеціальною розміткою, кишенями для правильної парковки, пунктами підзарядки електрокарів.

Ще одна важлива позиція – будівництво шумозахисних екранів. Люди, які живуть на Куренівці і Пріорці, скаржаться на шум міської електрички днем ​​і товарняків вночі. Це – старі житлові квартали, будинки і їх жителі страждають від вібрації і шуму. Необхідно будувати стіни для поглинання шуму. Спробуємо залучити до цієї справи забудовників, які будують поруч нові житлові квартали. Щоб не тільки ставили склопакети у вікнах своїх будинків, а зробили соціально важливий проект.


П'ятий пункт програми – нові рекреаційні маршрути і сквери. Ми плануємо розширити парк “Наталка” пішохідним мостом між Оболонській набережній і островом Оболонський, а також з'єднати його з парком “Почайна” через Північний міст. Мер Кличко і наша команда прагне розвернути місто обличчям до Дніпра.

Але є і не менш важливе завдання. Коли я говорю на Пріорці про парк “Наталка”, людям там це нецікаво: далеко, немає пішої доступності, люди рідко бачать цей парк. Але можна робити на Оболоні з її довгими будинками і великими дворами затишні міні-сквери з автополивом, з зручними лавками – як у великих містах Європи або Америки. Як, нарешті, у метро “Оболонь”. А ще – відновити бюветні комплекси, де реконструювати, а де буде раціональніше пробити нову свердловину, ніж ремонтувати старі труби з грибком.

Ми повинні надати людям мінімум протягом півроку відчувати зелень Оболоні, яка побудована на пісках, що не затримують вологу. Розвиток нових скверів – наше завдання на наступну п'ятирічку.

Шостий пункт програми – поліпшення екології району. Тут, перш за все, мова йде про благоустрій та аерацію оболонських озер, які зараз забруднюються викидами підприємств. Біля озер плануємо зробити доріжки, озеленення – зробити ці зони такими собі міні “Наталка”. Поліпшенню екологічної ситуації району посприяє збільшенню зелених насаджень і розвитку системи екологічного транспорту.

Нарешті, сьомий пункт – благоустрій території біля станцій метрополітену. Тут треба врегулювати питання незаконної стихійної торгівлі, перевести цю роботу в законне русло – пора кінчати з тим, що все зводиться до того, що поліція на станціях “Мінська” і “Героїв Дніпра” ганяє з місця на місце бабусь з їх товаром. Та й самі будівлі станцій давно треба привести в порядок.

Ось така програма склалася на сьогодні. Далі буде.

Але ви прекрасно розумієте, що виконати всі обіцянки і вирішити всі проблеми неможливо в одну депутатську каденцію – через зазначені вами обставини: брак часу, коштів і людських ресурсів. Тому скажіть чесно: яку частину завдань ви реально налаштовані реалізувати і які з них стануть пріоритетними?

Так, звичайно, я це визнаю. Однак за результатами моїх зустрічей з людьми в окрузі я сформував два чітких критерії, якими буду керуватися.

Перше. На підставі регулярного спілкування з людьми під час роботи моєї громадської приймальні я буду конкретизувати картину проблем, які потребують вирішення. І буду їх ранжувати за ступенем гостроти проблеми. Скажімо, є два під'їзди однаково захаращених, з розбитими вікнами, брудними стінами, поламаними ліфтами тощо. Але в одному з них через надмірну вологість вже завелися цвіль і грибок на стінах. Отже виник не тільки дискомфорт для мешканців, але й пряма загроза здоров'ю людей. Такий об'єкт я візьму в роботу в першу чергу.

Друге. За підсумками передвиборної кампанії і моїх зустрічей з людьми я добре знати, де саме є ініціативні та активні громадяни, на чию допомогу я зможу розраховувати при вирішенні проблем, де я буду мати підтримку, так би мовити, знизу, з боку суспільства. Тому такі ділянки будуть пріоритетними. Але це зовсім не означає, що місця, де в основному живуть пенсіонери і орендарі, залишаться без моєї уваги. Просто я знав, що там я, як представник влади, повинен буду тиснути на комунальників – щоб зробити умови життя людей гідними рівня столиці і нашої улюбленої Оболоні.

Будемо йти крок за кроком за постійної уваги та підтримки нашого мера Віталія Кличка.

Фото: lenta.ua

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини києва, позиція, удар, вибори, богдан чорній

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій