субота, 25 травня 2024 г.

Алла Шлапак: “Власть не имеет права перекладывать на людей коммунальные проблемы”

Алла Шлапак: “Власть не имеет права перекладывать на людей коммунальные проблемы”

Киевский городской совет обязан за бюджетные средства провести техническую паспортизацию жилищного фонда столицы, привести в порядок внутренние домовые коммуникации и лишь после этого может перекладывать ответственность за содержание и управление жилищным сектором на людей, проживающих в конкретном доме.

Об этом в эфире программы “Злой дом” на телеканале ZIK заявила лидер политической партии “Социальная справедливость”, член постоянной комиссии Киевсовета по вопросам бюджета Алла Шлапак.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ведущий программы Алексей Кучеренко предложил гостям студии обсудить варианты выхода из “коммунального треугольника”, заложником которого по вине государства и местных властей оказалось население Украины. Так называемая коммунальная реформа создала коллапс безответственности за содержание и безопасность жилищного фонда. Государство и органы местного самоуправления передают бразды правления уполномоченным представителям многоквартирных домов, не удосужившись провести инвентаризацию, изготовить технические паспорта, четко пояснить, кому принадлежат дома, коммуникации и земля, предоставить избранным жильцами управляющим соответствующий правовой статус.

По словам Аллы Шлапак, важной проблемой для киевлян является отсутствие паспортов на жилые дома. При этом власть чуть ли не силой пытается возложить ответственность за плачевное техническое состояние жилых строений на людей.

“Мне стыдно за то, что Киевсовет до настоящего момента не последовал примеру Винницы, Одессы и Чернигова. В этих трех городах за счет бюджета уже паспортизировали 50% жилищного фонда. Я последовательно отстаиваю принципиальную позицию: техническая документация для многоквартирных домов, особенно коммунальной формы собственности, должна быть изготовлена за счет бюджета. Власть должна провести инвентаризацию, определить реальное техническое состояние домов и привести их в порядок. Только после этого можно передавать жильцам всю полноту ответственности за их дома. Мы говорим, в первую очередь, о безопасности людей, о честности формирования тарифов. Кроме того, это основное условие появления реального конкурентного рынка в жилищно-коммунальном секторе”, – резюмировала Алла Шлапак.

КиевVласть

Алексей Ветров

Теги: новости киева, киевсовет, бюджет, власть, алла шлапак, тарифы, жилье, политическая агитация, многоквартирные дома, социальная справедливость, коммунальная реформа

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.