среда, 28 июля 2021 г.

5 питань від Президента

5 питань від Президента

Президент Володимир Зеленський ініціював проведення загальнонаціонального опитування – в день місцевих виборів, 25 жовтня. 

У прес-службі партії “Слуга Народу”, як стало відомо KV, пояснили, що це означає.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Українцям поставлять 5 запитань:Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах? Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?

Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?

Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?

Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Усі ці питання не один рік дискутуються в суспільстві й мають багато як прихильників, так і опонентів. Однак, одна справа, коли без жодних наслідків це обговорюють під час ток-шоу на телебаченні чи в громадському транспорті. Інша – коли твоя думка дійсно стає важливою. Наприклад, ствердна відповідь більшості учасників опитування на питання про довічне ув’язнення корупціонерів стане чітким сигналом потенційним злочинцям – що ризики надвисокі, а політичним силам, які готові відстоювати принцип невідворотності покарання, що вони мають потужну підтримку громадян.

Ідея проведення опитування разом з виборами не виникла тільки зараз. Це частина програми, з якою Президент ішов на вибори у 2019 році. Юридично також немає жодних порушень. Стаття 69 Конституції України визначає, що “народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії”. Водночас не розшифровується, що таке “інші форми безпосередньої демократії”. Тобто Президент як гарант Конституції має право ініціювати подібне опитування. Це зручно для учасників опитування, адже немає потреби окремо витрачати на це час. І дозволяє охопити більше респондентів.

Опитування проводитимуть волонтери на виході з виборчих дільниць. Громадянам пропонуватимуть заповнити бюлетень із запитаннями від Президента. Навпроти кожного потрібно поставити “так” чи “ні”. Участь — добровільна. І якщо ви побачите партійну символіку, наприклад на наметі, одязі волонтера чи самому бюлетені — можете сміливо викликати поліцію, бо це провокація” – йдеться в повідомленні.


Владислав Ковалевський, кандидат у депутати Київської обласної ради від партії “Слуга Народу”

“Комунікація з громадою — одна з головних функцій демократичної влади. І сьогодні цього насправді дуже бракує. Можна багато сперечатися з приводу форми та змісту президентської ініціативи, але факт залишається фактом — це реальний крок для посилення участі народу в справах держави. Спочатку центральна влада пішла на безпрецедентний крок, передавши частину прав і повноважень на місця. Тепер — не просто говорить, але справді хоче почути думку громади. І вперше за багато років запитала думки громадян з резонансних питань. Звісно, це не референдум з юридичними наслідками, але варто розуміти, що провести повноцінний референдум наразі неможливо через чинне законодавство. Потрібно називати речі своїми іменами: це опитування громадської думки, але в масштабі всієї країни. І результати цього опитування можуть мати реальні законодавчі наслідки. Це зворотний зв'язок між владою та суспільством, яке має якось впливати на владу не лише під час виборів”, — сказав кандидат у депутати Київської обласної ради від Білоцерківщини Владислав Ковалевський.

“Дуже важливо. Опитування не має прямих юридичних наслідків. Воно не є референдумом. Це різні інструменти, наслідки застосування яких не будуть однаковими. Опитування потрібно, щоб зафіксувати волю народу й уже з цим політичним мандатом вибудовувати державні позиції. І це дуже важливо, зважаючи на масштабність і незалежність, тому в середовищі політиків не зможуть ігнорувати вибір народу. Яким буде цей вибір — залежить від тебе”, – резюмували у прес-службі.

Читайте: Выборы в Киевоблсовет: список “Слуги народа”

Фото: пресс-служба

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: позиція, опрос, вибори, слуга народу, опитування, Зеленський, 5 питань, ковалевський

среда, 28 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 29 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:27
Кличко распорядился рекламировать уважительное отношение между автомобилистами и велосипедистами
20:08
Медучреждения Киева получили 29 тысяч доз вакцины Moderna (список)
19:54
С сентября в Украине планируется проводить по 8,5 млн прививок от COVID-19 ежемесячно
19:40
На Киевщине бывшему сельскому голове сообщено о подозрении в присвоении средств местного бюджета
19:33
Кабмин упростил регуляторные процедуры, чтобы улучшить доступ диабетиков к доступному инсулину
19:25
Минкульт планирует возрождать музей “Пирогово” совместно с холдингом МХП Юрия Косюка
19:03
Нацбанк выпустил монету с Чернобыльским заповедником (фото)
18:52
В КГГА заявили, что стоимость реконструкции Шулявского путепровода “взлетела” из-за планов реконструировать еще и прилегающие улицы
18:40
Плановые проверки без предупреждения больше не будут нарушением - законопроект Кабмина
18:31
“Велике будівництво”: триває капремонт садочка “Малятко” на Київщині
18:21
Въезжающих граждан из РФ и Индии в Украину обяжут пройти 14 дневную самоизоляцию
18:04
Полиция проводит обыски в столичном коммунальном предприятии “Плесо”
17:46
“Київоблраді вистачить політичної волі прийняти виважені рішення щодо збиткових КП, – Денисенко
17:24
В “Интергал-Буд” подвели итоги конкурса “50 лучших бизнес-идей 2020-2021 годов”
17:02
Кубраков: Дороги “Великого будівництва” ніколи не будуть платними
Календарь событий