вторник, 19 октября 2021 г.

Зміни на лаві підсудних: регламент Київоблради VIII скликання оскаржують (ВІДЕО)

Зміни на лаві підсудних: регламент Київоблради VIII скликання оскаржують (ВІДЕО)

Наприкінці року депутати Київської обласної ради затвердили регламент колегіального органу VIII скликання. Одна частина сесійної зали документ хвалить, мовляв, усі зміни аргументовані, а текст виписаний фахово. Натомість інша – вважає цей регламент наругою над законом і оскаржує його у суді. Про те, як записуватимуть депутатів у комісії, по-новому звільнятимуть голову ради та в чому “родзинка” сесій по відеоконференції – читайте у матеріалі KV

Як стало відомо KV, 24 грудня депутати Київської обласної ради підтримали рішення №017-01-VІІІ “Про затвердження Регламенту Київської обласної ради VIIІ скликання”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Чому “за”

Про основні зміни у регламенті Ради VIIІ скликання журналісту KV розповів депутат КОР Олександр Колодій (ВО “Батьківщина”). На його думку, документ доволі фаховий та правильний.


Зокрема, він каже, що цей документ незначно відрізняється від редакції регламенту минулого скликання. Першою суттєвою зміною є можливість проведення сесій ради у режимі відеоконференції. Колодій пояснив, що така необхідність викликана пандемією коронавірусу. 

Внесено зміни стосовно реєстрації депутатів на сесії. За його словами, на перших двох засіданнях Ради нового скликання, деякі народні обранці дозволяли собі голосувати “за бажанням”. Тобто, вставляли електронну картку для голосування у слот лише тоді, коли лунало цікаве їм питання. Відтепер кожному присутньому на сесії депутату доведеться письмового підтвердити свою присутність, перш ніж зайти до сесійної зали. Ініціювати перерву сесії депутатам заборонили – це може робити тільки голова ради.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У депутатських комісіях відтепер може бути не більше 9 депутатів. Тут Колодій розповів, що найчастіше депутати обирають комісію з комунальних питань, та, як не дивно, бюджетну комісію (там налічувалось до 40 депутатів!). Така тенденція іноді призводила до блокування роботи інших комісій. Шляхом простої математики, можна вирахувати, чому тепер буде до 9 депутатів: у 9 комісіях облради по 9 депутатів, що дорівнює загалом 81 депутату. Загальний склад ради – 84 депутати. Три депутати, які не увійшли до числа комісій, – це голова ради, його перший заступник та заступник. Вони не можуть бути у складі комісій. 

Дискусійним був пункт регламенту щодо звільнення голови облради. Сперечались депутати через норму, у якій йдеться, що розглянути питання звільнення голови вони зможуть не раніше, як через рік з моменту затвердження його звіту. Але, як каже Колодій, вона не суперечить закону. Її вирішили залишити без змін. Змінили наступне – тепер звільнити голову можуть за підтримки ⅔ від складу депкорпусу. 

Чому “проти”

В свою чергу депутат КОР Роман Титикало (“Європейська солідарність”) розповів KV, що затверджений регламент має низку порушень. Головна – його проголосували без необхідних обговорень. 


Він наголошує, що подані ним пропозиції та зауваження, були проігноровані як на регламентній комісії, так і безпосередньо на сесії. 

Титикало розповів, що певні пункти регламенту оскаржуються у суді. Це пункт, де йдеться, що сесія може скликатись головою ради після надходження пропозиції від ⅓ депутатів. У законі ж передбачено, що сесія не може, а має бути скликана. Депутат каже, що це має бути не бажання, а обов'язок голови. 

Ненормативною Титикало назвав норму щодо проведення сесії шляхом відеоконференції. Законодавець передбачає, що це дозволено для прийняття термінових рішень, пов'язаних із коронавірусом. У регламенті КОР це дозволяється й на наявності “інших термінових рішень”. 

Наступне, що, на його думку, необхідно скасувати – право лічильної комісії затверджувати форму бюлетеня та порядок включення кандидатів при обранні голови КОР. Раніше була затверджена норма, за якою кандидати вносились до бюлетеня в алфавітному порядку. Титикало зазначив, що за цією “нормою” проходило голосування за голову ради VIIІ скликання, коли вона ще не була прийнята. Тоді за кожного кандидата зробити окремий бюлетень. 

Незаконними він назвав і нововведення щодо звільнення голови КОР. Такі рішення приймаються простою більшістю голосів, а не ⅔ від складу депутатів. Виходить, що обирати голову може половина депутатів, а звільняти -  ⅔. 

А нормою про склад комісій до 9 депутатів, на думку Титикало, просто намагаються “запхати” незадоволених депутатів у ті комісії, які вважають необхідними. 

Судовий позов

Позов щодо скасування норм було подано депутатом КОР Ярославом Москаленко (“За майбутнє”). До нього планує приєднатись і Роман Титикало. Перше судове засідання відбудеться вже 24 лютого. 

Варто зазначити, що у разі задоволення позову, увесь документ регламенту не буде скасовано. Скасують лише окремі норми, до яких є питання з боку закону. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, напередодні різдвяно-новорічних свят Київська область отримала головний фінансовий документ на наступні 12 місяців. Більшість облради від партій Медведчука, Тимошенко і Зеленського вже внесла ухвалення бюджету до списку особистих “перемог”, а опозиція натомість заявляє про “зраду” і збирається до суду. Зокрема фракції “Європейська Солідарність” і “За майбутнє” обурились через те, що бюджет прийняли без обговорення в сесійній залі. Не сподобалося їм і втричі зменшене фінансування охорони здоров'я вкупі із обділеною грошима культурою та збільшення видатків на утримання силовиків. Між тим, поки одна частина зали вважає себе королями, а інша тираноборцями, дохідна частина бюджету Київщини з року в рік зменшується. У 2019 доходи ухвалювали у розмірі 8,6 млрд грн, у 2020 – 5,2 млрд, а на 2021 запланували лишень 4,9 млрд гривень.

Читайте: Слуги і господарі: Київоблрада обрала керівний склад

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, суд, власть киевщина, киевоблсовет, регламент, роман тытыкало, александр колодий, депутатские комиссии, увольнение главы кос

вторник, 19 октября 2021 г.
13:02
Подключать столичные дома к теплу планируют с 23 октября
12:41
Возле Верховной Рады проходит митинг верующих против вакцинации детей (фото, видео)
12:23
В Печерском районе обустроена новая транспортная развязка по улице Профессора Подвысоцкого
12:08
Первым вице-спикером Рады избран Александр Корниенко
12:04
Из-за COVID-19 больных неврологического и терапевтического профилей будут отправлять в киевский госпиталь ветеранов
11:44
Два райони Київщини з'єднають якісною дорогою в рамках “Великого будівництва”
11:21
Кличко, схоже, планує ввести локдаун в Києві з метою - залишитися на посаді голови КМДА, - Кулик
11:03
Киевлянина подозревают в завладении чужим имуществом стоимостью более миллиона гривен
10:44
За добу на коронавірус захворіли 565 жителів Київщини
10:24
В Киеве при ликвидации пожара в многоквартирном доме спасатели обнаружили тело человека
10:02
Курс валют в Киеве: 19 октября 2021 года
09:46
Столичная прокуратура сообщила о подозрении четвертому фигуранту дела о хищениях на школьной мебели
09:23
Работу ряда маршрутов общественного транспорта в Киеве продлят на час из-за футбола (список маршрутов)
09:04
В Украине за сутки вакцинировано от коронавируса более 193 тысяч человек
07:15
Сегодня, 19 октября, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 19 октября 2021 года
Календарь событий