пятница, 24 сентября 2021 г.

Владислав Байчас об’єднує місто

Владислав Байчас об’єднує місто

Після місцевих виборів до Бориспільської міської ради на посаду секретаря більшістю депутатів обрано Владислава Байчаса, який наразі виконує обов’язки очільника Бориспільської громади та є єдиним кандидатом на голову Бориспільської ОТГ від чотирьох основних політичних сил громади: партій “Наш Край”, “Батьківщина”, “Слуга народу” та ОПЗЖ.

Про нову посаду Владислава Байчаса, його перші кроки та плани на майбутнє KV стало відомо з публікації газети “Вісті”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

— Ви були головою райради, наразі вас обрали секретарем Бориспільської міської ради. Фактично ви зараз виконуєте обов’язки міського голови. З чого розпочали роботу та що плануєте зробити найближчим часом?

— До Борисполя приєдналися села, тому зараз, в першу чергу ми об’єднали відповідні служби. З початку бюджетного року ми підняли заробітні плани освітянам міста, як це раніше було зроблено у районі. Освітяни отримають підвищену заробітну плату від 25% до 50%. Уже вирішено питання про призначення таких надбавок працівникам дошкільних навчальних закладів. Плануємо закупити вчителям ноутбуки для дистанційного навчання — це було закладено в бюджет 2021 року (орієнтовно 2,5 млн гривень). Підвищили заробітну плату працівникам водоканалу. Також затверджено бюджет на наступний рік.

— Постійні наради, засідання, сесії… Як вдається все організовувати?

— Якби я не працював головою районної ради, то навіть не знаю, чи вдалося б мені все це. Але оскільки я займав подібну посаду в районі, то мені відомий весь функціонал зсередини. Тим більше, що ми з Анатолієм Соловйовичем Федорчуком багато років поспіль працювали в тандемі над вирішенням нагальних завдань для міста та району. 

— До новоствореної ОТГ приєдналися і села. Як плануєте вирішувати питання з дорогами?

— Над цим питанням уже працюють фахівці. Оскільки всі центральні вулиці у селах в обласному підпорядкуванні, ремонтувати та обслуговувати їх можна лише за обласні кошти. Міська рада не може вкладати свої кошти, бо це передбачає кримінальну відповідальність за нецільове використання грошей. 

Зараз розпочала роботу обласна рада в новому складі. Тому в планах — відстоювати фінансування, субвенції з області на ремонт цих доріг. Хоча дороги, які належать селу, всі відремонтовані.

— Які плани щодо старост сільських рад?

— Будемо радитися з людьми і будемо призначати. Провели зустрічі з активними мешканцями сіл, поспілкувалися та дізналися їхню думку.

— У Борисполі гостро стоїть питання з електрикою. Що робиться для вирішення цієї проблеми?

— Головна проблема в тому, що всі трансформаторні підстанції — старі та перевантажені. Багато з них знаходяться, так би мовити, “у повітрі”, тобто не належать місцевому РЕМу. Для початку ми хочемо переглянути програму області та дізнатися, що вони планують робити в Борисполі.

Взагалі, є два шляхи вирішення проблеми. Перший — це створення власного комунального підприємства, яке б обслуговувало наші ТП та електромережі. Другий — будувати ТП за кошти міста та передавати на баланс області. Звичайно, вигідніший для бюджету другий варіант.

— Чи зацікавлена обласна влада у будівництві сміттєпереробного заводу, адже це багатомільйонні інвестиції, які не закладено в бюджет міста та села?

— Минула каденція обласної ради виділяла кошти здебільшого на правобережну Київщину. І це при тому, що місто до 20% наповнює обласний бюджет. Зараз із командою ми робимо все можливе, аби домогтися від нової облради виділення субвенцій на лівий берег, зокрема, на Бориспільську ОТГ.

— Чи можливо повернути аеропорт, як головного податкоплатника до Бориспільської громади?

—  Ми вже займаємося цим питанням, але найбільша ймовірність усе це втілити в життя — у голови Бориспільської громади, вибори якого відбудуться 17 січня. У того, хто стане головою громади, буде більше повноважень та важелів впливу, ніж у мене як у секретаря міської ради.

— Що ще плануєте зробити до 17 січня на посаді керівника?

— Зараз ми вже працюємо над запровадженням у Борисполі служби невідкладної медичної допомоги на базі нашої первинки. Це додатковий транспорт і, відповідно, додатковий персонал та цілодобове чергування. Автомобіль буде виїжджати до хворого додому, де на місці поставлять крапельницю, зроблять укол, знизять тиск і т.д. Раніше екстрену та невідкладну допомогу надавала служба швидкої медичної допомоги. Сьогодні ж у місті є лише екстрена медична допомога, від чого страждають люди.

— У Бориспільській громаді є ще одне наболіле питання — відсутність елементарного зворотного зв’язку щодо вирішення нагальних питань із ЖКГ, водопостачання, газопостачання, електрики. Чи можливо якось достукатися до всіх цих організацій, адже проблем вистачає?

— Я вже розпочав роботу з відкриття інформаційного центру, зателефонувавши до якого, людина зможе отримати будь-яку інформацію. Наприклад, якщо виникла проблема з роботою ліфту, диспетчери одразу подадуть заявку до ЖРЕУ, а ті змушені будуть оперативно поїхати за адресою заявки та відремонтувати ліфт. Тобто людині не треба буде йти на прийом до мера чи стукатися у всі кабінети чиновників. Ця телефонна лінія буде працювати за принципом гарячої лінії 911. Кожен дзвінок фіксується, вноситься у програму, де видно, чи відреагували чиновники, коли саме відреагували і як швидко вирішилося питання.

Таким чином, із часом ми зможемо мати повну картину потреб міста та сіл громади та оперативно реагувати в кожному конкретному випадку.

— Ви всіх заступників Анатолія Федорчука залишили на посадах?

— Не всіх, замінили заступника по будівництву. А також ввели додаткову посаду зі співпраці з селами, які приєдналися. В принципі, команда професійна.

— Що б ви хотіли змінити у їхній роботі?

— Я хотів би, щоб вони більше з душею ставились до людей. Коли я зайшов до міськради, у мене склалося враження, що це якась приватна структура. Міська рада має повернутися обличчям до людей і працювати для них. Стати людянішими!

Ми навіть не знаємо, що люди про нас говорять — а інформаційний центр все це покаже. Ми матимемо статистику, по яких питаннях найчастіше звертаються мешканці й будемо знати, на які потреби варто звернути увагу в першу чергу.

— Сесії, які ви проводите, дещо відрізняються від попередніх. Як вам вдається провести сесію без “балагану”?

— На мій погляд, сесії минулої каденції були шоу. Мабуть, це було вигідно депутатам чи просто їм так подобалось. Моя стратегія така: на комісіях робіть, що хочете, але питання, яке виноситься на сесію, має вже бути обговорене та погоджене. Це готовий продукт, за який треба лише проголосувати: або так, або ні. Інакше немає сенсу в роботі комісій та погоджувальних рад.

У погоджувальну входять усі голови фракцій, усі голови комісій. Якщо депутат виступає там за прийняття рішення, а потім на сесії вже має аргументи проти, то у мене питання — він має чітку позицію, чи все-таки йому хочеться шоу?

— Як ви оцінюєте позицію, яку зайняли представники партій “ЄС” та “Голос”?

— Вони мають амбіції і по-своєму бачать розвиток міста, але при цьому знаходяться під зовнішнім впливом вищого керівництва своїх партій, чого не можна допускати. Я вважаю, що у місцеве самоврядування треба йти, щоб підтримувати інтереси громади. Депутат міської ради є представником інтересів міської громади та виборців, а не своєї політичної сили. Тому так важливо, коли партії об’єднуються, щоб покращити життя громади.

— Як вам вдалося об’єднати достатньо різні за своїми принципами партії — “Слугу Народу”, “Наш край”, “Батьківщину” та ОПЗЖ?

— Як я вже зазначив вище, ми не чіпляємо ярликів на людей через їхню партійну приналежність. Представники всіх цих партій у місті — люди, які один одного давно знають і які на виборах давали виборцям майже однакові обіцянки. Тому мені вдалося об’єднати ці партії та отримати підтримку.

Фото: надане пресслужбою

КиевVласть

Олексій Алтинов

Теги: новости киевской области, новости киевщины, местные выборы, політична агітація, Владислав Байчас, новости борисполя, повторные выборы мэра борисполя

пятница, 24 сентября 2021 г.
10:01
Суд вернул общине землю в парке “Нивки”, которую Киевсовет отдал под застройку
09:44
Курс валют в Киеве: 24 сентября 2021 года
09:22
В Голосеевском районе 46 соток земли вернут общине Киева
09:04
За минувшие сутки в Украине зафиксировано более девяти тысяч новых случаев COVID-19
07:15
Сегодня, 24 сентября, ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 24 сентября 2021 года
четверг, 23 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
Аэропорт “Борисполь” занял четвертое место в Европе по эффективности в своей категории
20:02
Стипендии Киевсовета получат 100 одаренных столичных детей
19:50
Подольское управление образования и Киевское строительное училище подвергнут аудиту
19:37
Киевсовет снова отказался объявлять озеро Вырлица ландшафтным заказником
19:24
На Киевской таможне обнаружили в конструкторе каннабис стоимостью более 200 тысяч гривен (фото)
19:03
Столичные спецдома для ветеранов собрались реорганизовать
18:55
“Укрзализныця” назначила на выходные дополнительный рейс Интерсити+ во Львов
18:42
В Киеве создадут Карту доступности
18:29
На внеочередную сессию ВР, созванную спикером Разумковым почти никто не пришел
Календарь событий
Дело о светильниках: руководство “Киевского метрополитена” может избежать ответственности за 12-миллионные убытки
23 сентября 2021 г. 15:00
Дело о светильниках: руководство “Киевского метрополитена” может избежать ответственности за 12-миллионные убытки
Действия должностных лиц КП “Киевский метрополитен” при проведении капремонта сетей освещения на объектах подземки после практически двухлетнего расследования, похоже, уже не вызывают вопросов у правоохранительных органов. По данным Нацполиции, руководство столичного метро не знало о том, что один из руководителей его подрядчика – ООО “КБ “Теплоэнергоавтоматика” – ориентировочно на 12,69 млн гривен завысил стоимость светодиодных светильников. Причем сделал это для получения неправомерной выгоды исключительно для себя. В связи с этим в рамках соответствующего дела официальное подозрение получил только замдиректора указанной компании. При этом ему инкриминируют не “суровое” присвоение бюджетных средств, а более “мягкое” злоупотребление служебным положением. Также интересный факт, что в рамках этого производства уже не фигурируют подрядчики, через которые, как считало следствие на первоначальном этапе, деньги столичной общины выводились в теневой оборот.