середа, 29 червня 2022 г.

Вигнанці з обласної “Батьківщини” будуть судитися з виборчою комісією Київщини

Вигнанці з обласної “Батьківщини” будуть судитися з виборчою комісією Київщини

Вісім депутатів з фракції “Батьківщина” Київської обласної ради, відкликання яких днями затвердив виборчком столичного регіону, планують оскаржити своє вигнання в суді. Депутати переконують, що процедура позбавлення їх мандатів із самого початку відбувалася із порушеннями законодавства. Натомість у партії Юлії Тимошенко, обласний осередок якої зініціював “розлучення” із своїми депутатами, запевняють: все законно, а небажання депутатів позбавлятися статусу – цілком зрозуміле.

Як стало відомо KV, 2 березня Київська окружна виборча комісія на засіданні у Київській обласній раді (КОР) надала згоду на відкликання 8-ми депутатів КОР з лав фракції “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ці депутати – Віктор Гринчук, Олександр Нігруца, Владислав Хахулін, Олександр Волинець, Сергій Будюк, Микола Дворник, Давід Ерікян, Григорій Тищенко. За даними, які надав голова комісії Юліан Волошин, на підтримку ініціативи відкликання згаданих депутатів зібрано 61 тис. 200 підписів, з них за кожного окремо — 7650 підписів, не враховано 5. 

Попереднє засідання комісії мало проходити 19 лютого о 18:45 в кабінеті 901 приміщення Київської обласної ради — про це у своєму листі 18 лютого просив голова комісії Юліан Волошин. Що ж до перебігу засідання комісії 2 березня, воно проходило у закритому режимі, куди журналістів не допустили. 

Згідно запису з засідання, який пізніше опинився у розпорядженні KV, депутати на свій захист наводили аргументи про ряд порушень в ході процедури відкликання. Голова комісії Юліан Волошин відкидав їх, апелюючи до того, що комісія не є “експертами чи представниками правоохоронних органів”.

У депутатів та деяких прихильних до них членів комісії викликало підозру те, що комісія не схвалювала аргументів доповідачів-кандидатів на відкликання і спочатку давала їм на виступ по 1 хвилині. Засумнівалися у тому, як проходили збори, хто і як перевіряв легітимність підписів виборців, які зазвичай за процедурою збираються на користь відкликання депутата місцевої ради. На питання депутатів про те, хто перевіряв ці підписи (за законом перевірка — процес колегіальний і здійснюється кількома членами комісії), відповіді надано не було. 

“Я ось, наприклад, не знав, що були збори, що існувала ініціативна група. Люди, які туди їздили, взагалі не розуміли, що відбувалося і що вони там робили – їм просто заплатили. Давайте поговоримо про законність: спочатку закон був порушений, а зараз раптом різко ви закликаєте його дотримуватися. Була порушена процедура, був ряд порушень”, — заявив у ході засідання депутат облради Владислав Хахулін.

“Я знаю досконало всі ці процедури і тому скажу: якщо ви об’єктивні, то всі ці підписи мають викликати у вас сумнів. Ми маємо багато підстав вважати (і ми використаємо це у поліції та в суді), що голова обласної партійної організації чинить злочин, бо він організовує все це. Костянтин Бондарєв, як депутат Верховної ради, мав би подавати приклад відносно до виборців. Натомість на збори за гроші привіз людей, збори зробив закритими і не допустив депутатів та виборців”, — додав депутат Микола Дворник.

По закінченні засідання він у коментарі виданню розповів, що йому та його колегам також намагалися не давати слова, а сама процедура у такому вигляді йому здається спробою якомога швидше посунути депутатів з лав фракції. 

“Було видно неозброєним оком, що комісія не збирається об’єктивно розглядати питання. Із самого початку вони намагалися не надавати слово тим, хто відкликається. А на наше заперечення про те, що ми маємо право голосу, якщо і давали, то максимум хвилину. Перебивали, не давали висловитися. 

Із 14 членів комісії, об'єктивними були 4. Інші вже знали, як голосуватимуть, незалежно від того, що б вони почули, які аргументи ми б не приводили. Їм було потрібно провести це ганебне рішення, і вони це зробили. Представники наших виборчих округів з'явилися з листами, де сотні підписів за наше відкликання. За себе можу сказати, що не бачу об'єктивних підстав за своє відкликання. Щодо цих підписів, то як я вважаю, Бондарєв якимось чином зацікавив людей — навіть не з наших округів — підписатися під цими листами (реальних людей там відсотків 20% максимум), та вплинув на рішення членів комісії. Наші виборці не згодні з цим перебігом подій і хотіли йти сьогодні до ради”, — каже Дворник. 

“Наразі можу запевнити, що ми будемо позиватися із окружною виборчою комісією. Ми розуміємо, що, по суті, ми позиватимемося до виконавця, а не до замовника, і що процес цей може затягнутися на довгий термін через знану в Україні судову практику, але ми прагнемо відстояти свою правду і не зважати на погрози, які донині до нас застосовують”, — додав він у коментарі KV.

Інша точка зору

Тим часом у голови партійної організації ВО “Батьківщина” Костянтина Бондарєва заяви про втручання нардепа у процедуру або вплив на рішення комісії коментують наступним чином: увесь процес проходив згідно діючого законодавства. 

“Згідно з чинним законодавством кожна політична партія, яка має фракцію в парламенті, має право делегувати своїх членів у ТВК. Тому так, партія може впливати на своїх членів у виборчих комісіях. Стосовно того, як відбувалося проведення зборів, збору підписів — увесь процес відбувався згідно з законом”, — прокоментували у Бондарєва для KV.

На записі з засідання Волошин намагався переконати депутатів не позиватися до комісії у суді.

“Ця суперечка стосується збору організації підписів. Для того, щоб ми забезпечили вам доступ до правосуддя, оскільки обласна комісія не працює на постійній основі, а викликається час від часу, я і ставлю питання, щоб мої повноваження як голови не оскаржувалися в суді”, — зазначав Волошин наприкінці засідання.

На момент виходу матеріалу Юліан Волошин не надав свій коментар KV.

Нагадаємо, що процедура відкликання почалася минулого року, чому передувало переобрання голови обласної ради. Так, у грудні 2019 року 12 із 16 депутатів Київської обласної ради подали заяви про вихід із партії та фракції ВО “Батьківщина” КОР. Причиною для таких дій вказали ідеологічні розбіжності з головою Київського обласного партосередку ВО “Батьківщина”. Аналогічні дії з виходу із фракції ВО “Батьківщина” здійснили і депутати Кагарлицької міської та районної рад. Однак, тоді лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко попросила почекати і обіцяла розібратися.

Читайте: Фракция “Батькивщины” в Киевоблсовете потеряла 80% своего состава

15 січня 2020 року у приміщенні готелю “Президент” проходили партійні збори, які ініціював голова обласного партійного осередку “Батьківщини” Костянтин Бондарєв — але потрапити на них, як виявилося, мали можливість лише ті, чиї дані були внесені у заздалегідь підготовлені списки учасників зборів. Більшість цих учасників є членами партії ВО “Батьківщина”. Деякі з них, на думку депутатів облради, не мали уявлення про підстави заходу, на якому за вказівкою вони мали бути з паспортами.

На вищезазначені збори прибули і депутати Київської обласної ради, оскільки питання стосувалось їх безпосередньо. Але їм, як деякі з них зазначали у коментарях KV, перешкоджали молоді люди спортивної статури, які відмовилися представлятися. Депутати Київоблради змушені були звернутись до правоохоронних органів з відповідною заявою.

Читайте: “Батьківщина” зі скандалом почала процедуру відкликання депутатів Київоблради 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, батькивщина, кос, юлия тимошенко, константин бондарев, батьківщина, олег кищук, выход из партии, александр волынец, владислав хахулин, давид эрикян, виктор гринчук, николай швидкий, иван кудлай, григорий тищенко, михаил сиренко, николай дворник, олександр Волинець, юлія тимошенко, вихід з партії, григорій тищенко, київська окружна виборча комісія, киевская окружная избирательная комиссия новини київської області, кіс, костянтин бондарєв, олег кіщук, владислав хахулін, давид ерікян, михайло Сиренко, микола двірник, микола швидкий, іван кудлай

середа, 29 червня 2022 г.
16:10
Київщина мусить допомогти фермерам продати врожай державі, - ексголова Згурівської райради
15:48
У Києві затримали двох наркоділків з партією психотропів на 200 тисяч гривень
15:34
У Києві від початку війни народилися 4 103 малюки
15:04
Президент Індонезії відвідав Ірпінь
14:44
У Боярській громаді на Київщині послабили обмеження на продаж алкоголю
14:28
Обстріл російськими ракетами нафтобази на Київщині завдав збитків довкіллю на півмільйона гривень
14:07
Бородянська територіальна громада отримала “ЦНАП на колесах”
13:46
У київських парках встановили перші рамки-розпилювачі для порятунку від спеки
13:28
У Києві СБУ затримала гендиректора авіакомпанії, який не повернув військовим вертольоти на 500 тисяч доларів
13:13
Українським підприємцям безплатно нададуть зовнішню рекламу
12:55
В Раді хочуть унормувати використання QR-кодів у бізнесі
12:47
Небезпека ракетних обстрілів Києва залишається, - КМДА
12:33
Другий день поспіль у Києві фіксують найтепліші ночі за час проведення спостережень
12:05
У Києві викрили шахраїв, які вкрали 100 млн гривень під виглядом оформлення соцвиплат з ЄС
11:47
За добу на Київщині знешкоджено понад 340 вибухонебезпечних предметів
11:27
Зросла кількість постраждалих від ворожих обстрілів Дніпра, поранена 6-річна дитина – Резніченко
Календар подій