середа, 24 квітня 2024 г.

Віче: жителі Бородянки висловили вотум недовіри місцевому керівництву

Віче: жителі Бородянки висловили вотум недовіри місцевому керівництву

Слідом за Гостомелем чергову недовіру на Київщині висловили місцевій владі і мешканці Бородянки. Вотум недовіри дістав тимчасово виконуючий обов’язки  громади Георгій Єрко. Вже направлено звернення до керівництва Офісу Президента та Київської ОВА – голову вимагають усунути, закидаючи йому політичні конфлікти та розкрадання коштів. А ще – брак гуманітарної допомоги та дій щодо відбудови зруйнованої рашистами Бородянки. Натомість Єрко запевняє, що всі необхідні заходи для старту відновлених робіт запущені, проте брак коштів та бюрократія стримують ці процеси.

Як передає кореспондент KВ, 21 травня у Бородянці на площі Тараса Шевченка відбулося масове зібрання громади. Більше сотні присутніх жителів висунули вотум недовіри тимчасово виконуючому обов’язки голови Бородянської селищної ради Георгію Єрко через наростаюче соціальне напруження з питань відновлення та розбудови після деокупації громади та брак належної комунікації щодо цього. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Також на зібранні були присутні представники поліції, місцевої тероборони та духовенства. 


Книга скарг

Питань, як виявилося, до місцевої влади за час деокупації території накопичилося чимало. Одна із глобальних – те що Єрко “втік на початку війни”, і що як наслідок, тепер громада потерпає від назрілих соціальних проблем.





У коментарях KВ місцеві жителі також наголошували у непрозорій діяльності місцевого керівництва, у небажанні вислуховувати військових та в недоречності проведенні масових свят на території. 

“Приїхала поліція, повідомила, що зараз повітряна тривога. В Бородянці немає системи сповіщення про повітряну тривогу. Зараз люди прийшли висловити свою недовіру до влади. Святкування на стадіоні триває, не дивлячись на тривогу, а поліція приїхала “розганяти” людей”, – наголосила місцева жителька. 




Хвилювало місцевих і те, що на території досі діють релігійні громади, які підпорядковуються московському патріархату. 

“Коли було зібрання біля церкви і приїжджала Смаглюк, люди запитали де Єрко. На що отримали відповідь “Єрко в українську церкву не прийде”, – наголосила жителька Бородянки.

За їхніми словами, найбільшим болем є те, що влада бездієва й у відновленні та відбудови зруйнованого рашистами житла. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Люди на межі відчаю вже. Майже два місяці вільна Бородянка, щоб ніде не зайти ні в які комісії. Я вже мовчу про будинки, що по вулиці Центральній, в яких повилітали вікна – невже не можна почати вставляти вікна людям? Ми із сім’єю повернулися, в нас вікон немає, двері вибиті. Ми за останні гроші купили двері і сидимо без грошей, а замість вікон плівка, яка теж скоро порветься. А нову купити немає за що. Побачимо, що воно буде. Просто я ще раз впевнилась в правоті того, що Єрко пообіцяв теробороні “золоті гори” і зараз тероборона його захищає “на всіх фронтах”, так би мовити. І недаремно зникли документи на землю з БТІ”, – наголосила ще одна місцева жителька в коментарі KВ.


На відео: пряма онлайн-трансляція зібрання, яку запустив адміністратор місцевої групи “Бородянка ONLINE” у Facebook

Сам же очільник громади Єрко на зустрічі не був присутній, не було і представників від громади. 

Як роз’яснив зібравшився т.в.о. комісара Бородянського району підполковник Сергій Півень, голова громади на той час перебував з від’їздом в Івано-Франківську область, де якраз і вирішував питання щодо надання громаді допомоги у її відбудові. 

“Обурення людей для мене зрозуміле. До війни я п’ять років пропрацював заступником голови Пісківської ТГ, тому що таке робота в органах місцевого самоврядування я знаю. Я співпрацюю з Єрком і на цей момент він перебуває на західній Україні, де вирішується питання щодо залучення інвесторів у Бородянку для відновлення та відбудови територій. Тому що кошти, які уряд України буде стягувати з росії, будуть залучені репарацією тільки після закінчення війни. Зараз ті кошти, які виділяються в межах області – копійки. Як на мене, залучення інвесторів для відбудови – найперший пріоритет. І в цьому голову я підтримую. Сьогодні в Бородянку треба залучати всіх, кого можливо: і забудовників, і інвесторів”, – наголосив Півень. 

Роз’яснив він і причини відсутності заступників у голови, нагадавши, що обраного голову Олександра Сахарука депутати під час сесії зняли згідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, Зауваживши, в законному чи не законному порядку це відбувалося, вирішить вже суд. Тож тепер саме тимчасово обов’язки голови виконує Єрко.

“Заступників на сьогодні у нього (Єрка – журн.) немає по одній причині – їх призначають на сесії за офіційним поданням голови. Ми, військові, теж ставили питання “Де всі бородянські депутати?”. Депутати не можуть зібратися на сесії, щоб призначити заступників. Єрко сам не може цього зробити. Це належить до повноважень ради. Я не представляю інтереси влади. Я просто приїхав сюди як людина, яка захищала Бородянку”, – зауважив він. 

Підтвердив у розмові із мешканцями те, що процес ліквідації наслідків окупації затягнувся через брак необхідних коштів і матеріалів і отець Дмитро, священик Української православної церкви Київського патріархату селища Бородянка

“Комісія, яка обстежувала наше місто, затягнула весь процес на місяць. До того ж за обстеження виставили великий рахунок, який потрібно оплатити. На питання чи знає він, що сьогодні збирається віче для того, щоб висловити до нього (Єрка – журн.) недовіру і для того, щоб поставити сотні питань, він відповів, що знає, але питання стоїть два – або зараз приїхати на зібрання ні з чим, або щось привезти для жителів Бородянки. Те, що ми покричимо ніякого результату не дасть. Нехай він приїде і ми з ним поговоримо. Чому не перекриті будинки, чому московський патріархат процвітає, чому люди не мають за що жити, чому немає продуктів тощо. Ми будемо мати на наших тенетах Бородянки Українську церкву. Хочу додати, що Георгій Миколайович запевнив мене, що він направив усіх священиків МП у Бучанську воєнну адміністрацію для того, що обговорили це питання і прискорили перехід московської ординської церкви до Православної церкви України”, – сказав отець Дмитро. 

Вотум недовіри

За результатами зборів 513 бородянців висловили вотум недовіри нинішньому керівництву Бородянської ТГ, залишивши свої підписи під зверненням. У соцмережі його представили на загал 26 травня.

У зверненні жителі громади закликали керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, голову Київської ОВА Олексія Кулебу, голові Бучанської районної військової адміністрації Миколі Ляшенко, народній депутатці Ользі Василевській-Смаглюк усунити Георгія Єрка з посади виконуючого обов’язки голови та засприяти призначенню на тимчасову посаду людини, якій громадяни довіряють. Хто може бути цієї довіреною особою у зверненні, на жаль, не зазначено.

“Ми висловлюємо недовіру через відсутність систему безпеки та оповіщення населення в часи війни, починаючи з 24 лютого 2022 року, його фактичну відсутність в громаді за часів тимчасової окупації військами російської федерації; відсутність комунікацій та відмову від організації централізованої гуманітарної допомоги; через політичні конфлікти на тлі збройного протистояння; через непрозорість його дій, відсутність відповідальності перед громадою, та акцентуванні уваги лише на забезпечення потреб свого найближчого оточення та себе особисто”, – йдеться у зверненні. 

Та і після цього негативні закиди щодо діяльності місцевої влади не припинилися. У соцмережах знову піднімали питання відсутності в раді необхідних заступників, заборони представляти інтереси громади депутатів від політичної партії ОПЗЖ та те, що з громадою не обговорили Концепцію відновлення та розвитку Бородянської громади, яку планували затвердити на сесії 27 травня.

Ще більше суперечок та обурення розгорілося після офіційного відкриття 1 червня на території громади тимчасового модульного містечка. Мережею ширилися дописи про те, що проживання у містечку для постраждалих мешканців буде платним і коштуватиме 600 гривень. Скаржилися жителі і на те, що на території зруйнованих сіл ці модульні будинки взагалі привезли недоукомплектованими і звинувачували владу у “розкраданні гуманітарної допомоги”.





Позиція влади

У коментарі KВ т.в.о. голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко (“За Майбутнє") висловив своє бачення ситуації та розповів, яка вже здійснена робота на території з відновлення життєдіяльності громади. 

“Люди хочуть, щоб держава їм вже надала грошові компенсації, щоб пройшли комісії щодо відбудови їхнього особистого житла. А для цього потрібно зробити акти. Так, була створена відповідна комісія, яка обстежила зруйноване житло, розпочалася видача актів. Проте Кабмін прийняв рішення щодо оплати даних послуг із місцевого бюджету. А це близько 7 тис. гривень за індивідуальний будинок і далі вже варіюються різні суми в залежності від об'єму робіт за багатоповерховий будинок. У громаді таких зруйнованих об’єктів, не враховуючи багатоповерхові будинки, майже 2 тисячі і для для нашого місцевого бюджету це непідйомна сума. Ми розпочали перемовини щодо зменшення вартості. І поки ми зробили всі обстеження, дійшли до якогось спільного знаменника. Крім того, потрібно одержати відповідні висновки щодо обстеження від фахівців. А таких з необхідною ліцензію небагато. На превеликий жаль, втратили час, одне на одного наклалися бюрократичні процеси. Тому люди і знервовані, адже огляд майна не проведено, а поліція, у результаті, не дозволяє їм розчищати завали. Перед цим працювала комісія з вивчення питання щодо заміни вікон, дверей та ремонту дахів. Ці документи ми зібрали і передали в Департамент регіонального розвитку і далі, згідно з чинним законодавством передати ці всі документи в Мінрегіон. Останній мав їх також  вивчити і зробити зауваження, передати знову на Департамент. І лише після всіх виправлень надати дозвіл на заключення договора для початку ремонтних робіт”, – розповів Єрко.

За його словами, надходить допомога і від інвесторів та Червоного Хреста, але її об’єм незначний.

“Кожному на заміну даху необхідно близько 100 листів шиферу, а машина може подужати лише 700 листів. Тому було прийнято рішення і я здійснив робочу поїздку на захід України, на Івано-Франківщину з тим, щоб домовитися про допомогу. Допомога вже надходить. Ми заключили договор на поставку цемента, певної кількості шифера. Є питання в логістиці через обстріли залізниці, тож цемент має надійти пізніше. І ті делегації, які до нас приїздили, вони оглянули Бородянку – допомога надійде. Проте, зрозумійте, мер кожного міста, зарубіжна це держава чи наша, має винести це питання на розгляд парламенту чи депутатам, які мають передбачити кошти із власного бюджету на наші потреби. І це теж певна процедура, яка затягується в часі. Люди же наголошують, що минуло вже два місяці, а відновленні роботи йдуть не в такому темпі, якби би їм хотілося. Нам вдалося швидко відновити певну життєдіяльність і мешканці думали, що так же швидко буде відбудовуватися житло”, – говорить він. 

І додав, що на території громади досить в короткі терміни вдалося відновити водопостачання, зв’язок та транспортне сполучення, відремонтувати каналізацію та подати електропостачання. А також розібрати завали та вивезти сміття. За 16 днів побудували наметове містечко. 

“Індивідуальні же роботи ми не може розпочати і через брак будівельних матеріал. Адже нині значний попит на рубіроїд, металочерепицю, деревину та інші покрівельні матеріали. Одних лише вікон необхідно понад 17 тис. кв.м”, – зауважив очільник. 

Розповів Єрко і про те, що на сесії піднімалося і питання діяльності  релігійних громад московського патріархату на території громади. 

“На сесії було прийнято рішення, депутати піднімали стосовно заборони діяльності. Проте є Конституція, законодавча база. Я розумію, що ми повинні діяти згідно до законів України”, – говорить він. 

Також він наголосив, що на території громади працює гуманітарний штаб, є періодично і скарги щодо отримання гумдопомоги. Мешканці громади насьогодні вже забезпеченні і медичним обслуговуванням: працюють ФАПи, відновлена робота Центральної районної лікарні, працює швидка допомога, яка оплачується із місцевого бюджету. Відновлюється прийом паспортного столу, виконавчої служби, для яких були віднайдені приміщення для роботи.

Надав на своїй сторінці в Facebook очільник громади і роз'яснення щодо функціонування модульного тимчасового містечка, спростувавши чутки про стягування коштів у розмірі 600 гривень з мешканців містечка. Зокрема зауважив, що розроблено проєкт Програми функціонування модульного містечка та обраховано вартість його утримання орієнтовно у розмірі 2,5 млн гривень. Рішення про зміни до бюджету громади на 2022 рік в частині забезпечення фінансової складової Програми мають затвердити на найближчій сесії.

“...поширюється багато фейкової інформації, що буцімто ті, хто заселиться в тимчасове житло, повинні будуть сплачувати певні кошти чи то за оренду, чи за комунальні послуги. Одні малюють видумані  суми, інші активно поширюють неправдиву інформацію, а мешканці громади, які втратили житло й без того перебувають у стресі, починають бурхливо реагувати [...] Проживання у модульному містечку для мешканців буде абсолютно безкоштовним. Оплату комунальних послуг і всі поточні витрати на його повноцінне функціонування  забезпечуватиме місцевий бюджет. Зради нема”, – пише Єрко. 

Нагадаємо, як повідомляла KВ, відновлення Київщини після російської окупації триває. Встановлюються тимчасові модульні містечка, аби надати хоча б тимчасовий прихисток тим, хто втратив житло внаслідок бойових дій. Бородянська громада стало першою, де змогли запустити таке містечко. Нині в ньому можуть розмістити 352 особи, потреби же у житлі куди більші. Лише попередньо зареєстровано понад 3 тисячі заяв на відновлення зруйнованого майна. 

Читайте:  “Всіх, хто роздивлявся військових через тин, розстрілювали”: КВ дізналася, як живуть в окупації села Бородянської громади 

Фото та колаж KВ

КиївВлада

Інна Міхно, Владислава Олійник

Теги: новини києва, новини київщини, новини київської області, війна, війна росії проти україни, рф, бородянка, бородянка, георгій єрко, модульні містечка, недовіра, громадські збори, московський патріарх

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій