пятница, 23 июля 2021 г.

Вартість реконструкції школи в Крюківщині перевищила 190 млн гривень

Вартість реконструкції школи в Крюківщині перевищила 190 млн гривень

До кінця року в селі Крюківщина на Київщині повинні закінчити реконструкцію єдиної школи, збільшивши її потужність. Завершення відповідних робіт Управління капітального будівництва Крюківщинської сільської ради замовило у ТОВ “БК “Євробуд 2000”, яке розпочало її реконструкцію ще два роки тому і підозрюється у підробці документів задля перемоги в тендері. Сумарно за реконструкцію школи “Євробуд 2000” повинні заплатити 192 млн гривень. Проте ще три роки тому вартість цих робіт оцінювали в 92 млн гривень.

Як KV стало відомо з оголошення електронної системи публічних закупівель ProZorro, 25 лютого 2020 року КП “Управління капітального будівництва Крюківщинської сільської ради” (*) уклало угоду з ТОВ “Будівельна компанія “Євробуд 2000” (**) на реконструкцію загальноосвітньої школи на 528 учнів на вул. Мічуріна, 12-А у селі Крюківщина Києво-Святошинського району Київської області. Вартість угоди склала 115,5 млн гривень.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно з угодою, підрядник повинен знести одно- та двоповерхові будівлі старої школи, прибудови, майстерні (1955 року побудови), господарчу будівлю, котельню, а також погреб (1993 року побудови). А також демонтувати зовнішні мережі водопостачання, каналізації, тепломереж, викорчувати дерева.

Потім підряднику необхідно здійснити мурування стін та перегородок, встановити монолітні залізобетонні перекриття, влаштувати покрівлю, виконати гідроізоляцію стін та фундаментів, утеплити фасади, встановити вікна та двері, облаштувати ганки.

Крім цього, в перелік робіт “Євробуд 2000” входить облицювання стін та підлоги на трьох поверхах школи; прокладання мереж опалення, водопостачання та каналізації, вентиляції; монтаж пасажирського та вантажного ліфтів; монтаж та закупівлю приладів освітлення, обладнання для пожежної та охоронної сигналізації та оповіщення, телебачення, відеонагляду. Також підрядник повинен закупити меблі, інвентар, комп'ютерну техніку та інше.

Термін завершення робіт – IV квартал 2020 року (за умови наявності фінансування).

Конкурентами на торгах переможцю виступили ТОВ “Благобуд Стандарт” (***) і ТОВ “Буд Пром Лайн” (****), пропозиції яких виявились дорожчими. 

25 лютого Північний офіс Держаудитслужби розпочав моніторинг цієї закупівлі на підставі інформації, отриманої від органів державної влади про наявність ознак порушення  законодавства. Станом на 2 березня результати моніторингу не оприлюднені.

Школа в Крюківщині була відкрита напередодні 1900-го року. Розміщувалась вона в будинках, що належали церкві. Під час Другої світової війни школу знищили окупанти, розібравши її на паливо. Після війни на фундаменті, зруйнованої німецькою бомбою церкви було збудовано клуб, а поряд поставили школу. Проте і ця школа згоріла, i у 1956 році на північній окраїні села збудували нову школу. Це приміщення функціонує i тепер, в ньому навчаються початкові класи. Середні та старші класи (5-11 класи) навчаються у приміщенні школи, введеному в експлуатацію у 1993 році. Із 1988 року педагогічний колектив школи очолює Анатолій Снiцар. 

За інформацією порталу "Моя Київщина", проєкт реконструкції цього навчального закладу на 528 учнів було розроблено у 2016 році. Вартість реконструкції тоді оцінювали в 92 млн гривень.

Проте реально реконструкція Крюківської загальноосвітньої школи обійдеться майже у 192 млн гривень.

Адже у лютому 2018 року Управління капітального будівництва Крюківщинської сільської ради вже укладало договір з компанією “Євробуд 2000” на реконструкцію школи на вул. Мічуріна 12-А. Ціна цього договору тоді складала 76,3 млн гривень.

Угода передбачала до IV квартала 2020 року виконання підрядником загальнобудівельних та внутрішніх робіт, прокладку інженерних мереж, будівництво котельної, облаштування підвісних стель, встановлення міжкімнатних дверей, оздоблення стін. Також підрядник повинен був заасфальтувати територію школи, облаштувати доріжки та бордюри. Крім цього, в переліку робіт “Євробуд 2000” була висадка майже трьох сотень дерев та кущів туї, горобини, таволги, форзиції, 86 кущів троянд, а також облаштування квітників та посів газонів.

26 лютого у системі ProZorro було опубліковано звіт про виконання цього договору, відповідно до якого роботи виконані, а підряднику сплатили в повному об'ємі. 

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Будівельна компанія “Євробуд 2000” зареєстровано в липні 2017 році в Києві. Статутний фонд – 1200 гривень. Спеціалізація – організація будівництва будівель. Засновник – Петро Дікур. Директор – Володимир Пацеля.

За даними Сlarity-project, компанія активно бере участь у публічних закупівлях. Менш ніж за три роки існування “Євробуд 2000” перемогло у 54 тендерах та уклало угод на загальну суму понад 335 млн гривень (з урахуванням нинішнього). Найбільший замовник компанії – КП “Управління капітального будівництва Крюківщинської сільської ради”. Зокрема, зазначене управління довірило багатомільйонну реконструкцію школи в Крюківщині ООО “Євробуд 2000”, коли воно існувало біля 1,5 років.

Компанія фігурує у кримінальному провадженні (ЄРДР №12018100080001509), передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків). Як стало відомо з ухвали Святошинського районного суду Києва від 15 червня 2018 року, службові особи ТOB “БК “Євробуд 2000” підозрюються у використанні завідомо підробленого документу під час участі у торгах щодо закупівлі реконструкції Крюківщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 528 учнів по вул. Мічуріна 12-А. На підставі цього документу Управління капітального будівництва Крюківщинської сільської ради визнало цю компанію переможцем.

Раніше KV повідомляла, що Київщина може зіткнутися із освітньою кризою через недостатність шкіл та садочків у регіоні. Так, минулого року у Василькові знов не змогли завершити будівництво школи, в Борисполі – ніяк не добудують садочок, у Вишневому взагалі батьки були готові на страйк. Брак навчальних місць щороку зростає, оскільки і населення на Київщині невпинно зростає. 

Читайте: Київщина у 2020 році ризикує отримати “навчальну” кризу через недобудову шкіл

КП “Управління капітального будівництва Крюківщинської сільської ради” з 2016 року очолює Олексій Палієнко. Головою Крюківщинської сільради з 2010 року є Андрій Кріпак. 

*КП Управління капітального будівництва Крюківщинської сільської ради (Код ЄДРПОУ: 40335998)

** ТОВ “Будівельна компанія “Євробуд 2000” (Код ЄДРПОУ: 41475237)

*** ТОВ “Благобуд Стандарт” (Код ЄДРПОУ: 38903622)

**** ТОВ “Буд Пром Лайн”  (Код ЄДРПОУ: 42977983)

Фото: ФБ Крюківщинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

КиевVласть

Олеся Данилова

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, кп, ООО, образование, школы, киево-святошинский район, закупка, тов, освіта, крюковщина, києво-святошинський район, школи, андрей крипак, улица мичурина, крюківщина, алексей палиенко, крюківщинська сільська рада, закупівля, крюковщинский сельсовет, владимир пацеля, управління капітального будівництва крюківщинської сільської ради, вулиця мічуріна, олексй палієнко, андрій кріпак, будівельна компанія євробуд 2000, петро дікур, володимир пацеля, управление капитального строительства крюковщинского сельского совета, строительная компания еврострой 2000, петр дикур

пятница, 23 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
В Киеве изъяли партию героина на миллиард гривен (фото)
20:04
В Киеве почти нет реактивов для определения нового штамма коронавируса “Дельта”
19:42
Доцента кафедры одного из столичных вузов будут судить по делу о развращении девочки-подростка
19:26
Завтра в Киеве отпразднуют 31-ю годовщину поднятия украинского флага над столицей
19:06
В Киеве будут судить “минера” общежития
18:45
Госстат подсчитал численность населения в Ирпене
18:21
Поставщик прокомментировал цены на декоративные растения, закупленные “Киевзеленстроем”
18:04
Из-за ремонтных работ на Майдане Независимости временно не будет работать часть фонтанов
17:42
На Київщині почали вакцинувати трудові колективи
17:20
Подати зміну особистих даних в податкову можна через електронний кабінет – Злата Лагутіна
17:03
Минюст в третий раз попробует продать на аукционе Ирпенский исправительный центр
16:42
Зеленский назначил нового главу Службы внешней разведки
16:25
КГГА по прежнему не готова финансировать строительство монумента Соборности и памятника Петлюре в Киеве
16:04
Пять церковных парафий на Киевщине получили новые редакции уставов
15:42
Индийские дипломаты просят Офис президента ускорить бюрократические процедуры по получению разрешения на строительство посольства
Календарь событий