среда, 1 декабря 2021 г.

В КМДА пройшли депутатські псевдослухання

В КМДА пройшли депутатські псевдослухання

Сьогодні у Колонній залі КМДА вперше за 10 років пройшли депутатські слухання. На перший погляд, все доволі серйозно – у порядку денному відображені питання, що стосуються нагальних проблем життя киян: створення районних рад, Антикорупційна програма КМР, дотримання містобудівного та земельного законодавства. Проте проглянувши в Регламент КМР в останній редакції рішення №351/351 від 12.11.2014 р., можемо переконатися що це була не більше ніж чергова профанація в ім’я рейтингів самодискредитованої “УДАР-Солідарності”.

Зокрема, у пункті 10 статті 30 зазначається: “Депутатські слухання є правомочними незалежно від кількості депутатів Київради, що беруть у них участь. Для участі в депутатських слуханнях депутати Київради реєструються. Під час проведення депутатських слухань присутні депутати Київради не голосують і не приймають рішення”. Не голосують, не приймають рішення, але згідно 11 пункту отримують… електронні картки для голосування. Цікаво, куди ці уявні картки депутати вставляли б у Колонній залі?

Як уточнив KV Віталій Кличко, депутатські слухання проводилися задля контакту з громадою аби вкотре показати наскільки КМР відкрита для киян.

Проте жителі столиці та громадські активісти були дещо іншої думки. “Незрозуміло яка мета цих слухань. Можливо, їх краще було б назвати монологами депутатів – тоді це відповідало б дійсності. Не бачу сенсу проведення наступних депутатських слухань – це пуста, безрезультатна витрата часу”, - зазначив голова ГО “Звіринецький сквер” Євген Лєбєдєв.

Варто зазначити, що кожен виступ Віталія Кличка намагалися зірвати представники громади, які вимагали припинити незаконну забудову Києва. За словами Анатолія Шаповала, активіста, який бореться проти незаконної забудови Микільської Слобідки, сьогоднішні слухання більше схожі на піар або спосіб реанімувати репутацію Кличка та його команди. “Ще Ленін казав: “Якщо ви хочете поховати проблему – створіть комісію”, у даному випадку – провели депутатські слухання” - поділився враженнями активіст.

Як виявилося, депутати у зручний для себе спосіб скористалися п. 10 статті 30 Регламенту – через годину більшість з них почали розходитися, що здивувало юриста-правозахисника, голову ГО “Кияни об’єднуємось”, Олександра Дядюка: “Ідея непогана, адже сюди пускають простих киян. Як юрист, я не хочу наперед когось звинувачувати, але маю великі сумніви з приводу того що буде якийсь результат. Зайшовши у залу, я побачив близько 10 депутатів, що свідчить про їх відношення до депутатських слухань і дає усі підстави вважати що сьогоднішнє дійство виллється в чергову піар-акцію”.    

KV попросила прокоментувати ситуацію депутата ВР Ігоря Луценка: “Як можна проводити депутатські слухання без депутатів? Хоча і так зрозуміло, що такий захід як слухання ні до яких чітких результатів не приводить”, - зазначив нардеп.

Питання постає саме собою – для кого проводилися сьогоднішні слухання, якщо громада та її вимога припинити беззаконня були вкотре проігноровані? Нахабний, цинічний самопіар на цей раз жалюгідно прикривали кричущими проблемами життя киян, на яких заробляють гроші окремі касти нашого суспільства, у тому числі й “УДАРна”. Скільки можна вести катавасію навколо незаконних забудов, створюючи робочі групи, комісії, якщо для вирішення проблеми необхідна лише політична воля, або, як показує досвід з “Осокорками” - поранені люди?

З кожним мітингом, з кожним новим гаслом на плакаті, кияни кричать своїм депутатам що з них достатньо обіцянок, вистав і популізму. Вони хочуть реальних дій. Не слухань, а дій.

Марина Гончарук, громадський активіст, спеціально для КиевВласти

Теги: кличко, удар, осокорки, застройщики, луценко, пиар, депутатские слушания

среда, 1 декабря 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 2 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:45
“Киевского кита” из переработанного пластика внесли в Книгу рекордов Украины
20:23
Минувший ноябрь в Киеве вошел в десятку самых теплых за 140 лет
20:09
На Київщині конфлікт браконьера та молодиків закінчився бійкою і пораненням
20:03
На период зимних праздников “Укрзализныця” запускает “Лыжный экспресс” Киев-Славское
19:45
Социальный патруль начал оказывать помощь лицам без постоянного места жительства в Киеве
19:22
Це результат якісно нових підходів до партійного будівництва – експерт пояснив чому рейтинг “УДАРу” стрімко зростає
19:18
В Киеве из-за акции протеста “Защити Украину – останови переворот” перекрыли правительственный квартал (фото, видео)
19:10
За вчера, 30 ноября, в Киеве выявили почти 90 нарушений карантинных ограничений
19:01
В Буче на Киевщине молодой человек получил удар током при попытке перелезть через поезд
18:45
В столичной школе варварски уничтожили скульптуры украинского художника Федько (фото)
18:21
Edelburg development обнародовал свежие данные о динамике строительства ЖК Edelweiss House
18:02
На Киевщине злоумышленники подожгли мужчину и сбросили его в яму (фото)
17:45
За три года Kyiv Boryspil Express перевез почти 2 млн пассажиров
17:33
Edelburg Development обнародовали данные о строительстве ЖК Q-smart в ноябре
17:25
Столица Украины вошла в сотню самых дорогих городов мира
Календарь событий