четвер, 25 квітня 2024 г.

В Киеве собираются вдвое увеличить арендную плату за землю под долгостроями

В Киеве собираются вдвое увеличить арендную плату за землю под долгостроями

Депутаты Киевсовета намерены вдвое увеличить арендную плату за землю для застройщиков, которые не способны в течении трех лет завершить запланированное строительство/реконструкцию. Удвоенну арендную плату (но не более 12% от нормативной денежной оценки участка) таких застройщиков хотят обязать платить  до момента ввода объекта в эксплуатацию.  

Соответствующий проект решения 6.03.2015 одобрила комиссии Киевсовета по вопросам торговли, предпринимательства и регуляторной политики.

“Ни для кого не секрет, что во времена Черновецкого и Попова землю разным фирмочкам “Рога и копыта” раздавали направо и налево. Существует сотни, тысячи договоров аренды земельных участков под строительство, где оно либо только началось, либо не началось вообще. Эти стройплощадки находятся в запущенном состоянии, а липовые “застройщики” только и ждут того, чтоб у них кто-нибудь выкупил землю”, - озвучил на заседании комисии автор проекта решения депутат Киевсовета Александр Вовченко (Радикальная партия Олега Ляшко”).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Он также обратил внимание членов комиссии и общественности на то, что газеты бесплатных объявлений и Интернет просто кишат предложениями о продаже в Киеве корпоративных прав на “недострои”.

“За земельные участки, на которых в течение 3-х лет с даты заключения договора аренды  не закончено строительство (реконструкция), предусмотренное соответствующим решением Киевсовета или условиями договора аренды объектов недвижимости, годовая арендная плата устанавливается в дальнейшем в двоекратном размере, который определен договором аренды, но не больше 12 процентов от нормативной денежной оценки такого участка и начисляется до момента сдачи объекта строительства (реконструкции) в эксплуатацию”, - сказано в проекте решения, который призван наказать спекулянтов от строительного бизнеса.

Читайте также: Киевский долгострой хотят передать коммунальному застройщику

Утверждение горсоветом решения об увеличении арендной платы за землю под “долгостроями”, по мнению Александра Вовченко, во-первых, вдвое увеличит поступления в бюджет от арендной платы за землю, который по своей прибыльности уступает только доходу от налогов физических лиц. Во-вторых, будет стимулировать застройщиков возводить заявленные объекты в более короткие сроки. И, в-третьих, заставит часть спекулянтов - ”застройщиков” расторгнуть договора, и тогда город сможет выставить их участки на аукцион, что, опять же станет дополнительным источником пополнения городского бюджета.

В процессе обсуждения документа некоторые депутаты подвергли сомнению срок в три года. Мол, почему именно после 3-х лет, а не после 4-х или 5-ти? На что Александр Вовченко ответил, что это - общепринятая строительная практика: объект возводится в течение 2-х лет. А еще один “льготный” год “накинули”, исходя из непростой экономической ситуации, в которой вынуждены сейчас работать застройщики.

Кстати, и о “непростых временах” депутаты тоже говорили. Мол, не ко времени проект.

Но председатель комиссии Анатолий Карпенко (“Удар-Солидарность”) высказался в поддержку проекта, которому, кстати, должен будет пройти и другие комиссии горсовета, прежде, чем его вынесут на голосование в сессионный зал.

“Эти горе-застройщики за аренду не платят. Никаких телодвижений не предпринимают и только ждут, кто их купит. Я считаю, что проект очень правильный”, - сказал Карпенко.

Кстати, по словам Александра Вовченко, департамент градостроительства и архитектуры КГГА уже работает над составлением перечня столичных “долгостроев”. Депутат уверен: если Киевсовет утвердит данное решение, то застройщики вскоре будут платить в городскую казну не 2 миллиарда в год, как сейчас, а 4.

КиевVласть

Виолетта Громова

Теги: аренда, цена, вовченко, долгострой

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.