понеділок, 4 березня 2024 г.

В КОДА обрали неординарну компанію для відбудови за 605 млн гривень ЖК “Ірпінські липки”

В КОДА обрали неординарну компанію для відбудови за 605 млн гривень ЖК “Ірпінські липки”

Понад дві сотні сімей будинку 24/1 по Гостомельському шоссе в Ірпені (ЖК “Ірпінські липки”) нарешті дочекалися від обласної влади замовлення капремонту свого будинку, який в силу свого розташування став одним із найбільш пошкоджених під час боїв за Ірпінь. Відновлювальні роботи за 605 млн гривень довірили ТОВ “Навітехсервіс”, яке раніше належало такому собі Олегу Гуревичу – екс-зятю мера Харькова Михайла Добкіна та сину його багаторічного соратника. За тендер змагалося ТОВ “Нідком” з орбіти першого заступника голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Миколи Поворозника. Конкурент готовий був відремонтувати будинок майже на третину дешевше, ніж “Навітехсервіс”, однак його пропозицію відхилили через огріхи в кошторисах. “Навітехсервіс” – це вже друга компанія, залучена до відновлення Київщини, яка пов'язана з харківськими елітами та ймовірно має опосередковану дотичність до прізвища чинного заступника голови ОП Ростислава Шурми.

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 17 серпня 2023 року Департамент регіонального розвитку Київської облдержадміністрації (ДРР КОДА) уклав з ТОВ “Навітехсервіс” (*) договір на проведення капремонту багатоквартирного житлового будинку по вул. Гостомельське шосе, 24/1 в Ірпіні Бучанського району Київщини (з метою усунення аварій, що виникли внаслідок воєнних дій). Ціна договору склала 605,38 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За умовами договору до кінця 2024 року підрядник повинен буде, зокрема, демонтувати зруйновані частини будинку, підсилити пошкоджені залізобетонні елементи будинку, відремонтувати стіни та покрівлю, облаштувати інженерні мережі, виконати внутрішні та зовнішні оздовлювальні роботи, закупити меблі, озеленити прилеглу територію та встановити тіньові навіси.

В додатках до договору вказано, що із загальної ціни договору на даний час погоджена субвенція з держбюджету становить 345 млн гривень. В поточному році роботи планують профінансувати на 326,29 млн гривень. 

ТОВ “Навітехсервіс” для виконання капремонту багатоповерхівки по вул. Гостомельське шосе, 24/1 залучатиме субпідрядника, якому доручать не менше 20% загального обсягу робіт. Обраним підрядником стало ТОВ “Виробниче підприємство “Євротехнології” (**).

Конкуренцію “Навітехсервісу” в тендері склало ТОВ “Нідком”, яке пов'язують з родиною першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника. ТОВ “Нідком” було готове відремонтувати вказаний будинок на 175 млн гривень дешевше, але його пропозицію відхилили, зокрема, через невключення в договірну ціну коштів на покриття витрат, пов’язаних з інфляційними процесами. Крім цього, “Нідком” прорахував ціни не всіх необхідних для ремонту матеріалів, для прикладу, врахував водостійкий силіконовий герметик у обсязі 760 кг замість передбачених технічним завданням 763 кг, цокольний профіль у обсязі 44 м замість 88 м, а деякі дошки, трійники, дюбелі та кнопки не врахував взагалі.

До слова, “Навітехсервіс” включив у договірну ціну кошти на покриття витрат, пов’язаних з інфляцією в розмірі 120 млн гривень (20% від його пропозиції).

Читайте: Микола Поворозник зблефував, що позивався на Максима Бахматова за поширення дезінформації

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Епіцентр боїв

Будинок № 24/1 по вул. Гостомельське шосе (ЖК “Ірпінські липки”) став одним з найбільш пошкоджених в Ірпені, адже він був в епіцентрі боїв за визволення міста. 16 березня 2022 року від прямих влучань зайнялися його мансардні поверхи, а через постійні обстріли до гасіння пожежі не змогли залучити пожежників. Після цього, як свідчать місцеві, в будинок стріляли з усіх видів озброєння. Найбільше ударів будинок отримав напередодні деокупації Київщини.

Після звільнення Ірпеня саме район “Ірпінських липок” відвідали найбільше офіційних делегацій з різних країн світу. Підїжджаючи до міста, дипломати на прикладі цього будинку на власні очі пересвідчувалися в масштабах російських звірств. До війни в будинку проживало близько 200 родин, всі вони залишилися без житла.

У вересні 2022 року були демонтовані конструкції будинку № 24/1 по вул. Гостомельське шосе, які несли загрозу перехожим та сусіднім будинкам.

В березні поточного року мер Ірпеня Олександр Маркушин заявив, що пошкоджений будинок в ЖК "Ірпінські липки" підлягає відновленню. 

5 вересня 2023 року на ірпінських пабліках у Facebook з'явилася інформація про початок ремонтних робіт вказаного будинку – встановили огороджувальний паркан та завезли будівельну техніку. 

Кому довірили відбудову

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Навітехсервіс” (підрядник капремонту) зареєстровано в 2013 році в Харкові. Статутний капітал – 60,5 тис. гривень. Основний вид діяльності – організація будівництва будівель. Засновники -  Владислав Дирін та Марина Ткаченко (директор).

В 2016-2020 роках власником ТОВ “Навітехсервіс” був Олег Олегович Гуревич. В 2020 році він був обраний депутатом Харківської облради від партії “Блок Кернеса – Успішний Харків”, однак через три роки депутати проголосували за дострокове припинення його повноважень, причини оголошені не були. Олег Гуревич є колишнім зятем “регіонала”, екс-голови Харківської облдержадміністрації (2010-2014 роки) та екс-мера Харкова (2006-2010 роки) Михайла Добкіна: в 2017-2021 роках Гуревич був одруженим з його донькою Аллою. Олег Гуревич є сином давнього соратника Михайла Добкіна Олега Володимировича Гуревича, який в часи його губернаторства був його радником з питань паливно-енергетичного комплексу.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Навітехсервіс” уклало 20 договорів на 834,34 млн гривень. Найбільшим замовником фірми є ДРР КОВА, яке крім нинішнього договору замовляло у цієї компанії  капремонт укриття  Богуславської міськради на Обухівщині за 7,7 млн гривень. Нинішній підряд на капремонт будинку по вул. Гостомельське шосе, 24/1 з великим відривом є найбільшим замовленням компанії за всю історії її існування.

ТОВ “Виробниче підприємство “Євротехнології” (субпідрядник капремонту) зареєстровано в 2007 році в Києві. Статутний капітал – 46 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновники -  Анатолій Кирпичнік, Євгеній Нохрін, Максим Федулов та Дмитро Патока (директор).

За результатами участі в публічних закупівель ТОВ “Виробниче підприємство “Євротехнології” підписало 37 договорів на суму 215,45 млн гривень. Свої найбільші замовлення компанія отримала від ДРР КОДА, з яким укладали договори на будівництво пластового вишкільного центру в Бучі та багатостраждальної школи №1 в Вишневому.

Читайте: Стоимость строительства базы Пласта в Буче уже перевалила за 50 миллионов

Шурма, Добкін, відновлення 

До слова, ТОВ “Навітехсервіс” вже не перша компанія, залучена до відновлення Київщини, що пов'язана із харківськими елітами. Так, як раніше повідомляла KВ, минулого року поточними ремонтами в пошкоджених війною будівлях в регіоні займалося ТОВ “Архстройтехнадзор”, яке, зокрема, отримувало такі підряди в Ірпені, селах Димерської громади Вишгородського району та селі Заворичі Броварщини.

Читайте: На відновлення Ірпеня спрямують ще понад 200 млн гривень

Нагадаємо, що ТОВ “Архстройтехнадзор” було засновано в 2017 році в Маріуполі, а з кінця серпня 2022 року має київську реєстрацію. У лютому 2022 року директором “Архстройтехнадзору” став Богдан Ковпак з Маріуполя. Раніше, за даними Bihus.info, він працював інженером на “Азовсталі” і в своїх соцмережах виставляв спільне фото з Ростиславом Шурмою, який на той момент був момент керівником “Запоріжсталі”, а зараз є чинним заступником керівника Офісу Президента.

Невдовзі після того, як компанію очолив Богдан Ковпак – з літа 2022 року – “Архстройтехнадзор” почало рясно отримувати великі підряди від КОДА на ремонти пошкоджених росіянами будинків і навчальних закладів – без тендерів, напряму. В квітні 2023 року Богдан Ковпак вийшов з фірми, а вона, в свою чергу, перестала отримувати замовлення.

Зазначимо, що батько Ростислава Шурми – Ігор Шурма – відомий харківський політик та депутат Верховної Ради IV та VIII скликань. В 2006-2010 роках він працював заступником Харківського міського голови Михайла Добкіна. У 2010 році був обраний депутатом Харківської обласної ради за списком "Партії регіонів". Коли ж Михайло Добкін став губернатором Харківщини, Ігор Шурма “перемістився” на посаду заступника голови Харківської ОДА (2010-2013 роки).

Чи знайомі син радника Михайла Добкіна в часи губернаторства Олег Гуревич з сином його заступника Ростиславом Шурмою – достеменно невідомо, проте поява вже другої фірми зі “харківськими” звязками серед активних підрядників з відновлення столичного регіоні наштовхує на певні висновки.

ДРР КОДА очолює Сергій Марищен. Голова КОДА з 10 квітня 2023 року – Руслан Кравченко.

Голова Ірпінської міської ради Олександр Маркушин.

* ТОВ “Навітехсервіс” (код ЄДРПОУ: 38494616) 

** ТОВ “Виробниче підприємство “Євротехнології” (код ЄДРПОУ: 35489006)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, prozorro, ірпінь, закупівлі, микола поворозник, YouControl, олександр маркушин, харків, дрр кода, ірпінські липки, харківська облрада, навітехсервіс, євротехнології, михайло добкін, олег гуревич

понеділок, 4 березня 2024 г.
13:23
Поліцейські Київщини повідомили про підозру фігуранту, який сприяв привласненню коштів на ремонт укриття
13:03
Білоцерківський аграрний університет витратить 3,4 млн гривень на дрова
12:42
Передали ще один автомобіль для відокремленого батальйону піхоти, - Сапожко
12:26
Поліціїя Києва оголосила конкурс на заміщення низки вакантних посад
12:02
На Обухівщині внаслідок вибуху в житловому будинку постраждала жінка (відео)
11:41
Столична влада заявляє, що тендерні процедури при реконструкції Дегтярівського шляхопроводу відбулися прозоро і згідно із законодавством
11:23
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
11:03
Правоохоронці зясовують обставини автотрощи у Голосіївському районі (фото)
10:42
На Київщині у лютому браконьєри наловили риби на мільйон гривень (фото)
10:29
Поліція Києва заплатить 1,8 млн гривень за ТО автівок
10:04
Сили оборони за добу знищили 1150 окупантів, крилату ракету та 22 артсистеми,- Генштаб ЗСУ
09:47
Під Вишгородом рятівники знайшли тіло зниклого 1 березня рибалки (фото, відео)
09:22
У Києві під час затримання квартирний крадій намагався підірвати гранатою оперативників (фото, відео)
09:01
На Авдіївському напрямку захисники відбили 20 атак ворога, - Генштаб ЗСУ
неділя, 3 березня 2024 г.
19:44
В Одесі кількість жертв російських терористів зросла до 12: під завалами багатоповерхівки знайшли тіла двох дітей
18:01
“Укрзалізниця” призначила додатковий потяг з Києва до Львова на наступні вихідні
Календар подій