вівторок, 19 березня 2024 г.

Централізація по-білоцерківськи. Онкодиспансер приєднають до Обласної лікарні

Централізація по-білоцерківськи. Онкодиспансер приєднають до Обласної лікарні

Київська обласна рада нарешті поставила крапку у питанні долі Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру. Установа буде приєднана до Київської обласної лікарні. Рішення вже розділило білоцерківців та депутатів на два табори: одні вважають його необхідним для розвитку закладу, а інші – кроком необдуманим, неузгодженим та поспішним. 

Про це, як передає кореспондент KV, стало відомо під час другого пленарного засідання Київської обласної ради (КОР) від 24 листопада 2021. 

На засіданні Київоблради остаточно прийняли проєкт рішення про реорганізацію Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру. Тепер онкологічний центр зіллється із Київською обласною лікарнею.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Історія питання

На першому пленарному засіданні чергової сесії КОР від 18 листопада під будівлею ЦВК небайдужі Білоцерківці зібрали мітинг. Стояли вони під гаслами на кшталт “Не дамо ліквідувати онкодиспансер” та “Ні закриттю Білоцерківського онкодиспансеру”. Тоді на перемовини з обуреним натовпом вийшла Тетяна Семенова, вона запевнила, що реорганізація не означає закриття і потрібна для кращого фінансування установи.

Також Семенова розповіла, що 18 листопада рішення не буде розглядатись. 

На другому пленарному засіданні також проходив мітинг, проте він був менш численний та до протестувальників ніхто не вийшов. На відміну від мешканців Коцюбинського, жителі та мед робітники Білої Церкви не були присутні на самому засіданні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Саме голосування пройшло швидко та без інцидентів. За прийняття проголосувало 48 депутатів. Проти 0. Жодний із членів депутатського корпусу не утримався від голосування, а не проголосувало 36 осіб.

KV спитала думки представників різних політичних фракцій щодо прийняття рішення. 

Депутат Олександр Колодій (“Батьківщина”) каже, що з точки зору керівництва ради, проводиться оптимізація, хоча за словами депутата при цій оптимізації думка лікарів, що працюють в онкологічному диспансері не була вислухана.

“Працівники медзакладів сьогодні виходили із мітингами. Не погоджувати подібні дії із колективом загрожує протиріччям зі сторони лікарів. Я не розумію з якою метою це зробили та чому цей диспансер не може функціонувати як окрема самостійна одиниця”, – розповідає  депутат.

За словами Колодія позиція партії “Батьківщина”  полягає в тому, що перед тим як вчиняти такі дії, які тягнуть за собою зміну та реорганізацію оплати праці людей, які працюють, спочатку потрібно проконсультуватись із персоналом.

“Я не підтримую це рішення. Ми консультувалися і спілкувалися із лікарями – вони категорично проти цього злиття”, – підсумував Колодій.

Також депутат Олег Корбан (ОПЗЖ)  зауважив, що в ОПЗЖ не обговорювали офіційну позицію стосовно реорганізації, тому він поділився виключно своїм баченням.

“На мою думку, такий регіон, як Білоцерківський, в якому на сьогодні мешкає понад 400 тис. людей повинен мати власну онкологічну лікарню. Тим паче, що вони сьогодні є лідерами з захворюваності. До того ж Біла церква є найбільшим містом в Київській області, тому вважаю об'єднання двох лікарень не має під собою обґрунтування”, – пояснює Корбан.


Прокоментував ситуацію Олександр Поляруш (“Слуга Народу”), заступник Білоцерківського міського голови. 

“Я не бачу для пацієнтів погіршень. На сьогодні все залежатиме від керівника який буде очолювати заклад. Адже фактично, раніше це були дві юридичні особи. Зараз є керівник, який піклується усією “онко-галуззю” в області. Об’єднати установи потрібно було для якоїсь цілісності. Завдяки цьому, медичне обладнання буде розподілятись між різними частками”. 

Депутат також звернув увагу на питання щодо гістології. За словами Поляруша, існують ситуації коли гістологію проводять вже після початку операції, їздять по місту, інколи доводиться їхати навіть в Київ. Після злиття в одному відділенні будуть усі можливості та усі спеціалісти. Тепер буде можливість робити гістологію за пів години – двадцять хвилин до операції, а не кататись по місту. 

“Плюс коли був конкурс на генерального директора цього онкодиспансеру, я ставив питання щодо туберкульозного диспансеру. Я вважаю, що із тубдиспансером вийшла така ситуація через те, що це центр міста. В нас є відділення в третій лікарні для хворих на туберкульоз і ми можемо їх лікувати, можемо надавати допомогу. Але тримати диспансер в центрі міста, де на шістдесят людей медперсоналу – три пацієнти, не доцільно. Тому і сталася така ситуація із ліквідацією Білоцерківського тубдиспансеру. Я думаю, всі не будуть заперечувати, що диспансер не може знаходитись в центрі великого міста.

Сам депутат вважає, що єдиною кардинальною відмінністю стало те, що було два керівники, а тепер буде один.

Заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова (“Європейська Солідарність”): “Якщо зробити аналіз та подивитись на наші поступові й системні дії починаючи із 2019 року, то загалом на медичні заклади ми спрямували 220 млн на закупівлю медичного обладнання. Серед цих коштів було 53 млн на закупівлю лінійного прискорювача для наших онкохворих в Київську обласну онколікарню. Вже рік тому ми започаткували пілотний проєкт щодо трансплантації спинного мозку, який має загальну вартість в 43 млн гривень, це також є питанням Київської обласної  онколікарні. Національна служба здоров’я України дуже різно оцінює саме медичну послугу і сплачує за неї по-різному як одній онколікарні, так і іншій. проблема в тому, що люди, які отримують послуги Білоцерківського онкодиспансеру, на мою суб’єктивну думку, недоотримують ту послугу і в такій якості, в якій мають”, – пояснює Семенова.

Тетяна Семенова наголосила, що серед депутатів обласної ради, ніколи не стояло питання ліквідації онкодиспансеру. КОР реорганізовує заклад, задля того, щоб перевести в дуже гарне приміщення колишнього тубдиспансеру, але лише після того, як там зроблять ремонт. 

“Я закликаю усіх, в тому числі й тих популістів, які сьогодні намагались впливати на наше рішення, та розказують жителям тієї самої Білої Церкви, як все погано в Києві із наданням послуг. Хочу запропонувати доєднатися до наших інціатив, і залучити з державного бюджету кошти на будь-яке обладнання для Білоцерківської онколікарні, а ми вже, як власники зробимо там ремонт та все необхідне, передбачимо кошти на заробітні плати лікарям, які додатково будуть залучені, і тоді побачимо, хто тримає слово, а хто просто так заради популізму сьогодні вистрілює в повітря”, – наголошує заступниця голови Київської обласної ради.

Як розповів KV, депутат Київоблради Володимир Сабадаш (“За Майбутнє”), це рішення розглядалося на двох комісіях: медичній комісії та комісії з питань комунального майна. На обох було прийняте позитивне рішення щодо реорганізації.

“Ми сьогодні чули коментар головного лікаря онкодиспансеру. Саме головне і перше, це те, що будуть покращені умови для людей, які потребують цієї допомоги. Друге – будуть підняті заробітні плати у лікарів. Не на тисячу, не на дві, а від п’ятьох тисяч і більше. І по-третє, покращиться матеріально технічна база цього закладу. Це три основні речі, які потрібно розуміти”, – пояснює депутат.


Окрім цього перед голосуванням до депутатів звернувся і представник Білої Церкви у Верховній Раді України, народний депутат Микола Бабенко. У першу чергу його хвилювали такі питання, чи не буде в рамках реорганізації скорочена кількість послуг з лікування онкозахворювань і чи не буде частина з них надаватися лише в Києві. Адже цей онкодиспансер не лише обслуговує одне із найбільших міст на Київщині, а всю південну частину регіону. І найголовніше – чи є в обласної ради ресурс для обіцяного покращення матеріальної бази майбутнього структурного підрозділу обласного онкодиспансеру. А також чи скорочуватимуть лікарів і яку вони одержуватимуть зарплату. 

"Насправді питання для Білої Церкви є не просто соціально важливим та резонансним. Воно потенційно вибухонебезпечне. Останні дні мав можливість поспілкуватися із головою КОДА, керівником департаменту охорони здоров’я, із Аллою Арешкович, яка, як розумію, вже буде керівником об’єднаного закладу. Всі вони пообіцяли та сподіваюся на вашу підтримку, що ця реорганізація не стане фактичною ліквідацією, як це відбулося із туберкульозним диспансером. Хочу всім сказати, особливо це стосується тих депутатів, які представляють Білу Церкву в обласній раді  – ви всі прекрасно розумієте, що перш за все це в ваших можливостях і повноваженнях взяти це питання на контроль. Як вчора пообіцяла Алла Арешкович, що мова йде не про ліквідацію, а саме про реорганізацію зі значним поліпшенням умов для пацієнтів та працівників  лікарні. Скажу відверто, трудовий колектив не довіряє цьому рішенню, як і білоцерківці", – зауважив нардеп.

Перед самим голосуванням виступила майбутня керівниця об’єднаної лікарні Алла Арешкович, вона відповіла на головні питання, щодо реорганізації онкодиспансеру.

За її словами, після реорганізації закладу вони очікують на значне поліпшення матеріальної бази та структури медзакладу. 

Так, наразі пацієнт, звертаючись до онкодиспансеру в Білій Церкві може пройти лише деякі обстеження, адже ресурс цього закладу не дуже потужний, і  для одержання вузько спеціалізованої меддопомоги змушений їхати до Києва і проходити повторно первинний огляд вже там. Тож, із точки зору зручності та підвищення якості послуг, з урахуванням зростання кількості запущених випадків, і було ініційоване рішення об’єднати дві структури в одну.

"Це надзвичайно полегшить та прискорить процес надання меддопомоги. Пацієнт звертаючись до закладу, потрапляє автоматично в єдину систему онкологічної служби та вже рішенням консиліуму можна визначити етапність надання меддопомоги пацієнту, не затягуючи це в часі. Звичайно, це питання з НСЗУ обговорювалося неодноразово. Ми відпрацьовували їх і з Департаментом охорони здоров'я. Перш за все, ми повинні подбати про пацієнта, щоб він вчасно та якісно одержував комплекс меддопомоги, який повністю не може бути забезпечений територіально лише в Білій Церкві. Онкологічна допомога – це не лише оперативне втручання", – додала вона. 

І за її словами, об'єднавшись, заклади об’єднають і власні ресурси, а з часом відпрацюється алгоритм щодо зменшення часу обстеження хворих. Також у своєму виступі вона зупинилася на хвилюючому більшість питанні щодо подальшої діяльності медичного персоналу. Нині в Білій Церкві штат диспансеру складається із 127 працівників, але заклад, на жаль, не має необхідних умов.

"У структурі Білоцерківського онкодиспансеру немає палати реанімації, там є палати інтенсивної терапії та анестезіологічне відділення. Тож те рішення, яке було прийнято Київською обласною радою щодо передачі корпусу протитуберкульозного диспансеру  для потреб розвитку онкологічної служби, створить належні умови для роботи персоналу і для розширення матеріально-технічної бази", – додала вона.

І наголосила, що жоден керівник з урахуванням кадрового голоду, який є сьогодні в країні, не звільнить лікаря чи медсестру, які забезпечують медсупровід пацієнта. Тому запевнила, що нікого звільняти з роботи не планують, а навпаки, створять додаткові умови для нових робочих місць

"Чотириповерхова будівля, після виділення коштів Київською обласною радою, буде приведена до робочого стану. Там необхідно створити операційний і реанімаційний блоки. І вже там буде встановлено нове обладнання, яке закупив у цьому році  Департамент охорони здоров'я КОДА. Це – новий мамограф. Туди буде переведено всі діагностичні та лікувальні підрозділи. Метою є створення стратегії розвитку онкологічної служби в області, тому що з урахуванням відсутності у нашій державі профілактичної складової, цей вид послуг є надзвичайно необхідний. Необхідно розширяти номенклатуру по спеціальностях. Тому що є лаборанти середнього рівня, немає лікарів-лаборантів, немає ліцензії на цей вид діяльності. Тож, враховуючи навантаження на білоцерківський диспансер, необхідно розширити лабораторну службу", – додала лікарка.

Крім того, надала вона  роз'яснення і щодо майбутньої заробітньої платні працівників.

"Ми зрозуміли чому заробітна плата у лікаря в Білій Церкві становить 14 тис. гривень, а медсестри – близько 11 тис. гривень. Тому що штатний розклад  був розрахований за старим наказом МОЗ і Мінсоцполітики. В обласному диспансері середня зарплата лікаря становить 25 тис. гривень, медсестри – 15-18 тис. Тож, об’єднавши дві структури, цю норму поширять автоматично і на персонал Білої Церкви", – резюмувала вона.

Читайте: Настільки складної ситуації у громадах не було давно, – депутат Москаленко

Нагадаємо, перші чутки про злиття лікарень з'явилися в лютому 2021 року. Тоді на користь цього рішення висловилася колишня керівниця облДОЗу Алла Арешкович, яка посіла місце керівника Київського обласного диспансеру. Проте цей план викликав обурення із боку медпрацівників.

Як тоді пояснила Арешкович, Білоцерківський онкодиспансер, обслуговує переважно жителів Білої Церкви. Тому з метою “ефективного використання трудових і фінансових ресурсів” вона запропонувала припинити юридичну особу КНП КОР “Білоцерківський обласний онкодиспансер” шляхом приєднання до КНП КОР “Київський онкологічний диспансер”. Адже “наявність і функціонування двох закладів охорони здоров’я, які здійснюють аналогічну діяльність” Арешкович вважає “неефективним та нераціональним”.

Річ у тім, що раніше, у липні 2020 року у рамках другого етапу медичної реформи в Білій Церкві закрилося КНП КОР "Білоцерківський протитуберкульозний диспансер". При цьому міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий тоді заявив, що для підтримки даної установи "грошей у мерії немає". Через закриття тубдиспансеру, хвилювання медперсоналу та жителів міста посилилося. 

Читайте: Две Киевские областные больницы получат новых руководителей

Фото: колаж KV

КиевVласть

Ілля Мандрикін, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, мнение, позиция, белая церковь, киевоблсовет, решение, сессия, реорганизация, владимир сабадаш, николай бабенко, татьяна семенова, Алла Арешкович, олег корбан, александр колодий, александр поляруш, белоцерковский онкодиспансер

вівторок, 19 березня 2024 г.
11:25
У Дніпровському районі до кінця місяця проводитимуть стерилізацію та вакцинацію вуличних тварин (адреси)
11:03
Печерське управління поліції за 2,5 млн гривень планують оснастити новою сигналізацією
10:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
10:24
У ході гасіння пожежі у Дніпровському районі столиці рятувальники виявили тіло
10:04
ЄС розробляє закон про спрямування в Україну прибутків заморожених активів рф, - Bloomberg
09:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
Календар подій