понеділок, 15 серпня 2022 г.

Таємничий острів: Київ знову намагається розширити кордони за рахунок земель Вишгороду

Таємничий острів: Київ знову намагається розширити кордони за рахунок земель Вишгороду

Наприкінці січня проєкт зміни меж Києва за рахунок земель Київської області, прийнятий у 2019 році, почали обговорювати знову. Столиця звернулась до міста Вишгород із пропозицією провести громадські слухання щодо обміну:  пропонуючи 40 гектарів землі, Київ хоче забрати більше тисячі. Бажана для столиці територія – острів Великий. Це – заповідна зона, де є постійні мешканці, магазини, бари та навіть церква. 

Як стало відомо KV, 29 січня відбулись громадські слухання щодо врахування інтересів про зміну меж міста Вишгород, з урахуванням проєкту землеустрою щодо встановлення (змін) меж міста Києва. 

Причиною проведення громадських слухань стало звернення Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації з приводу змін (розширення) меж міста Києва до Вишгородської міської ради. Зокрема, столиця планує розширитись за рахунок зменшення площі міста Вишгорода на 1 076,5190 га. З них земель державного комунального об'єднання “Київзеленбуд” – 69,7 га, земель садівницького товариства “Лісова поляна” – 10,9 га, земель шляхово-експлуатаційного управління 622 – 6,5 га, земель Вишгородської міської ради 894,3584 га (у тому числі острів Великий), земель запасу Вишгородської міської ради 95,0606 га.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

Після створення територіальної громади Вишгородської міської ради до якої входять Вишгород, села Хотянівка, Осещина та землі навколо сіл, зміна (зменшення) площі міста Вишгорода вплине на зміну (зменшення) площі громади в цілому.

Присутні на слуханнях жителі надали свої пропозиції з цього питання. 

“Загалом, і жителі громади, і керівництво міської ради мають чітке розуміння, що за рахунок земель Вишгородської громади збільшувати територію столиці – несправедливо”, – повідомили на сторінці міськради.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Також повідомляється, що свої пропозиції та зауваження жителі громади можуть надсилати до 16 лютого 2021 року за адресою: 07301, м. Вишгород, пл. Шевченка, 1, Вишгородська міська рада та скановані копії письмових пропозицій на електронну адресу [email protected]

Таємничий острів і кордони Києва

Як розповів у коментарі KV голова Вишгородської громади Олексій Момот, це не перша спроба столиці розширитись, проєкт про зміну меж міста Київрада затвердила ще у грудні 2019 року. 

“Останній лист із пропозицією ми отримали ще на початку року, але не могли провести громадські слухання через карантин, про що повідомили Київраду. Слухання відбулись 29 січня. Київ хоче забрати більше 1000 га, а нам віддати лише 40 га. Зокрема, столиця хоче приєднати острів Великий та більшість території – ліс. Те, що нам пропонують, вже знаходиться у користуванні і не буде корисним для розвитку громади. Тому на громадських слуханнях було прийнято рішення, що ми не погоджуємося на таке розширення. Продовжуємо приймати пропозицій та зауваження від громадян. Є колективні звернення від громадських організацій, які також категорично проти. Після завершення збору усіх пропозицій ми надамо відповідь Києву щодо відмови”, – каже він. 

За його словами, Вишгород готовий до діалогу з Києвом, але вони чекають від столиці економічно вигідні для них пропозиції. 

“Ми згодні на спільні проєкти. Надавали їм купу пропозицій. Досить багато територій знаходяться на території Вишгорода, але перебувають у користуванні Києво-Святошинського лісопаркового господарства, де можна було б реалізовувати великі проєкти. Це відкриття нового кладовища, оскільки ресурсів існуючого вистачить лише на пару років. Це проєкт щодо встановлення сучасного сміттєпереробного заводу повного циклу. І багато іншого. Фактично місто територію острова не використовує. Це заповідна зона, але насправді там знаходиться самовільна забудова. Ще за радянських часів там було садове товариство, їм давали альтернативні землі на Троєщині, але вони не виїхали і потроху розширюються, продовжують будувати дерев'яні дачні будиночки. Минулим головою РДА була створена міжвідомча комісія, там проводяться перевірки, цією історією зацікавилась поліція та прокуратура, але не знаю, чим це закінчиться”, – додав він. 

Справді, на території острова стоять будинки. І чималі. Є тут свої магазини і церква. На відео, що його відзняли вишгородці, видно, що йдеться не про поодинокі випадки самовільного будівництва.


Співзасновник та керівник громадської організації “Рідне місто” Владислав Дулапчій розповів KV, що острів, найбільша територія, на яку претендує столиця, за документами має бути заповідною зоною. Однак вже багато років тут мешкають люди. Вишгородці побоюються, що на його території зрештою буде зовсім не парк, як обіцяють. А просто чергова забудова – на територію нібито вже накинув оком хтось зі столичних забудовників.

“Громадські слухання відбулись виключно за участі АТОвців, яких запросив міський голова, роздав трохи земельки і сказав, що потрібно написати листа про відмову Києву. І казав, що звернувся ще до якихось двох громадських організацій, які також підтвердять, що місто проти. Найбільша територія – це острів Великий, наче заповідна зона. Ми зняли відео, поїхали туда, політали “дронами” над ним. Там більше 200 будинків, церква, магазини, бари. Абсолютно жилий острів, жодного заповіднику там немає. Дозволів ніяких на це немає. На острові заборонено будь-яке будівництво. Розпорядником землі на ньому є міська рада, яка вже багато років закриває очі на те, що відбувається. Не тільки Момот останні 5-7 років, а і його попередник Решетняк. Закривають очі, бо отримують звідти “налічку”, – каже він. 

Також Дулапчій додав, що як звичайний мешканець міста, звісно, він проти такого проєкту розширення Києва.

“Нам пропонують 40 га, а хочуть забрати більше тисячі. Не дуже зрозуміла математика. Обговорювати це питання варто. Якщо острів залишиться у межах Вишгорода, то бюджету міста на нього не вистачить. До того ж міська влада досить боязлива для вирішення проблеми існуючої там забудови. А коштів для створення парку Вишгороду просто не вистачить. Тому однозначно потрібно сідати за стіл переговорів з Києвом, якось об'єднуватись. І якщо у Києва дійсно мета зробити там заповідник, парк розваг, зону відпочинку, то це буде цікаво. Але мені здається, що і у столиці на нього інші плани. Є певні відомості, що забудовники вже поклали око на ту територію. Там забудований не весь острів, забудовано приблизно третину”, – зазначив він. 

Історія проєкту

Як писала KV, 2 січня 2020 року Київська обласна рада (КОС) відмовила Київській міськдержадміністрації (КМДА) в погодженні проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Києва. Як розповів KV Роман Титикало, без погодження усіх населених пунктів, за рахунок яких Київ планує розширитись, затвердити проєкт Київрада не зможе. А громади, в свою чергу, мають повне право надавати відмову. 

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року на засіданні Київради було прийнято рішення №445 / 8018 "Про погодження проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Києва".

Читайте: Вышли за берега: Киев положил глаз на тысячи гектаров областной земли

Рішення приймали в "режимі невідкладності". Відомо, що вказаний проєкт землеустрою був розроблений за бюджетні гроші КП "Київський інститут земельних відносин". З самим проєктом землеустрою, схоже, нікому з депутатів ознайомитися не дали. Як повідомив депутатам столичної міськради перед голосуванням з цього питання директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич, передбачається збільшення території Києва на 2771 тис. га за рахунок земель Київської області, і в результаті площа Києва зросте до 85,3 тис. га.

Згідно з документом, до Києва хочуть приєднати:

 • 1102,2021 га Гнідинської сільської ради Бориспільського району;

 • 0,3814 га Козинської селищної ради Обухівського району;

 • 6,1060 га Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району;

 • 6,8957 га Лісниківської сільської ради Обухівського району;

 • 0,0901 га Хотівської сільської ради Обухівського району;

 • 0,3591 га Чабанівської селищної ради Фастівського району;

 • 1,4552 га Вишневої міської ради Бучанського району;

 • 6,8934 га Софіївсько-Борщагівської сільської ради Бучанського району;

 • 1,2525 га Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Бучанського району;

 • 1,9174 га Білогородської сільради Бучанського району;

 • 0,4815 га за межами населених пунктів колишнього Києво-Святошинського району;

 • 1,4433 га Ірпінської міської ради;

 • 565,1448 га Погребської сільської ради Обухівського району;

 • 1076,5190 га Вишгородської міської ради;

Одночасно проєктом землеустрою передбачається передати з земель Київради до складу земель Київської області 55,4103 га, в тому числі у відання:

 • Козинської селищної ради Обухівського району – 4,1952 га;

 • Підгірцівської сільської ради Обухівського району – 0,1475 га;

 • Хотівської сільської ради Обухівського району – 0,0269 га;

 • Чабанівської селищної ради Фастівського району – 0,0214 га;

 • Гатненської сільської ради Фастівського району – 0,0890 га;

 • Вишневої міської ради Бучанського району – 0,0159 га;

 • Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Бучанського району – 2,2772 га;

 • Білогородської сільради Бучанського району – 0,8263 га;

 • Горенської сільської ради Бучанського району – 0,9420 га;

 • Зазимської сільської ради Броварського району – 0,9144 га;

 • Пухівської сільської ради Броварського району – 0,9074 га;

 • Калинівської селищної ради Броварського району – 3,3686 га;

 • Вишгородської міської ради – 41,6785 га.

Читайте: Область отказала Кличко в согласовании новых границ Киева

Фото: колаж KV

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, киев, вышгород, алексей момот, роман тытыкало, территория, границы, вышгородская ото, владислав дулапчий, остров великий, новые границы

неділя, 14 серпня 2022 г.
17:30
Поліцейські Київщини викрили шахраїв, які під виглядом посадовців “збирали” гроші для потреб ЗСУ
17:05
Завтра, 15 серпня, буде відновлено роботу столичного трамвайного маршруту № 28 (схема)
16:04
Від початку війни повернуто додому тіла 522 захисників України, - Мінреінтеграції
15:05
КМДА запрошує підприємців на ринки міста (перелік)
14:02
МКІП зафіксував вже 464 епізоди злочинів росії проти української культурної спадщини
13:09
У липні столичними інспекторами було внесено понад 2 тис. приписів за порушення правил благоустрою
12:12
Ще 352 мешканця Ірпеня отримають тимчасове житло (фото, відео)
11:04
Ворог втратив в Україні понад 43,5 тисячі вояків та 194 гелікоптери, - Генштаб ЗСУ
10:01
У неділю, 14 серпня, ярмарки пройдуть в чотирьох районах столиці (адреси)
09:09
На Київщині поновили час комендантської години
08:06
На шести напрямках ворог, окрім обстрілів артилерією, наносив авіаудари, – Генштаб ЗСУ
субота, 13 серпня 2022 г.
17:48
Контррозвідка СБУ запобігла витоку до ворога інформації про розташування Сил оборони столиці
17:05
На Київщині піротехніки ДСНС знешкодили майже 61 тисячу вибухонебезпечних предметів
16:27
Пошук талантів: Ірпінська дитяча школа мистецтв запрошує на навчання
15:47
Автобуси маршруту № 21 курсуватимуть із заїздом до станції метро “Почайна”
15:05
Резніков закликав країни - учасниці формату “Рамштайн” допомогти Україні покарати рф за воєнні злочини
Календар подій