понеділок, 4 березня 2024 г.

Столична влада прийняла програму “Підтримки киян – Захисників та Захисниць України” на 2023 – 2025 роки

Столична влада прийняла програму “Підтримки киян – Захисників та Захисниць України” на 2023 – 2025 роки

Столична міськрада затвердила програму “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України” на 2023 – 2025 роки. Передбачається, що на її реалізацію протягом трьох років Департамент соціальної політики КМДА має витратити 2,3 млрд гривень з бюджету Києва. Серед іншого, в рамках виконання програми планується виплата грошової допомоги ветеранам бойових дій та членам їх сімей, надання військовослужбовцям грантів на відкриття власного бізнесу, виплата часткової компенсації за придбані автомобілі, проведення реабілітаційно-спортивних зборів тощо. Усе це має допомогти вирішити проблем матеріально-технічного забезпечення ветеранів та їхньої адаптації до “цивільного” життя.

Як стало відомо KВ, під час учорашнього засідання Київради депутатський корпус без обговорення затвердив міську цільову програму “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України” на 2023 – 2025 роки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За погодження відповідного проєкту рішення №08/231-208/ПР від 14 лютого 2023 року в сесійній залі проголосували 78 народних обранців. Суб'єктом подання вказаного документу виступив міський голова Києва Віталій Кличко.

Як зазначено в затвердженому проєкті, мета даної програми – сприяння реінтеграції киян – Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) – шляхом підвищення ефективності функціонування системи соціальної допомоги включення додаткових заходів соціальної підтримки, вирішення проблем матеріально-технічного та медичного спрямування, надання послуг професійної адаптації, залучення до культурно-мистецького життя тощо. Мова йде саме про киян, які брали та беруть участь в захисті України.

Читайте: Київрада затвердила програму підтримки киян, що стали на захист України

Розробником та відповідальним виконавцем цієї програми є Департамент соціальної політики Київської міськдержадміністрації (КМДА), співвиконавцями – Департамент освіти і науки КМДА, Департамент молоді та спорту КМДА, Департамент культури КМДА та низка інших структурних підрозділів столичної міськдержадміністрації та комунальних підприємств і організацій Києва.

На реалізацію програми “Підтримка киян – Захисників та Захисниць України” столична влада протягом трьох років планує витратити 2,3 млрд гривень, у тому числі – 123,7 млн гривень в 2023 році, 1,07 млрд гривень в 2024 році та 1,13 млн гривень в 2025 році. Усі ці фінансові ресурси планується виділити з міського бюджету Києва.

Майже половину фінансування – 1,09 млрд гривень – столичне керівництво має намір направити на виплату різних видів грошової допомоги. Зокрема, мова йде про щорічну матеріальну допомогу особам з інвалідністю I та II групи, які брали участь в антитерористичній операції (АТО) та членам сімей загиблих учасників АТО; щомісячну адресну матеріальну допомогу непрацездатним батькам та дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) учасників АТО і Захисників та Захисниць України; щомісячну адресну матеріальну допомогу членам сімей киян – Героїв Небесної Сотні та киянам, які постраждали на Революції Гідності для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо. 

Також в рамках програми міська влада планує направити 300 млн гривень на надання грантової допомоги Захисникам та Захисницям України на відкриття власного бізнесу; 20 млн гривень – на виплату часткової компенсації за придбані автомобілі тим військовим, які внаслідок внаслідок отриманого в зоні бойових дій поранення або каліцтва втратили верхні або нижні кінцівки; 14 млн гривень – на виплату компенсації за надання стоматологічних послуг Захисникам та Захисницям України, членам їх сімей та членів сімей загиблих військових та інше.

Серед іншого, в рамках реалізації цієї програми планується проведення реабілітаційно-спортивних зборів для Захисників та Захисниць України (54,6 млн гривень) та групових та індивідуальних тренувань для для них з різних видів спорту для подальшої участі в міжнародних змаганнях (20,1 млн гривень), надання їм, членам їхніх сімей та членам сімей загиблих (померлих) військових екскурсійних послуг (10,8 млн гривень), проведення урочистих та пам'ятних заходів з нагоди державних свят за участю вищезгаданих категорій громадян (,7,5 млн гривень), видання книг та інших видань, пов'язаних з відзначенням подвигів ветеранів війни в Україні (4,7 млн гривень) тощо.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначимо, вказана програма була розроблена і затверджена на виконання Концепції реінтеграції та підтримки учасників бойових дій у Києві, яка була затверджена міськрадою 10 листопада 2022 року. На тому ж пленарному засіданні депутатський корпус погодив створення на базі двох комунальних структур – Київського міського Палацу ветеранів і Київського міського центру допомоги учасникам антитерористичної операції – нової установи, яка буде займатися реалізацією прав ветеранів – Київського міського центр комплексної підтримки учасників бойових дій “Київ Мілітарі Хаб”. Дана установа, до речі, зазначена як співвиконавець вищезгаданої програми.

Читайте: Столична міськрада створила “Київ Мілітарі Хаб” та затвердила Концепцію реінтеграції та підтримки учасників бойових дій

Нагадаємо також, 9 лютого 2023 року Київрада вже всьоме внесла зміни до програми “Захисник Києва” на 2022‒2024” роки” (затверджена рішенням столичної міськради №4175/4216 від 20 січня 2022 року). Згідно з цими змінами, у 2023 році було збільшено обсяги фінансування її заходів з міського бюджету на 766,6 млн гривень (більш ніж в 20 разів), у зв'язку з чим загальний кошторис реалізації програми зріс до 1,8 млрд гривень. Додаткове фінансування керівництво міста планує направити в першу чергу на матеріально-технічне забезпечення підрозділів сил оборони та безпеки Києва, зокрема – на ремонт приміщень, у яких ці сили дислокуються.

Читайте: Столична влада збільшила фінансування програми “Захисник Києва” на 2023 рік в двадцять разів

Департамент соціальної політики КМДА з 24 вересня 2019 року очолює Руслан Світлий (на колажі ліворуч). Діяльність цієї структури вже більше чотирьох років контролює заступниця голови КМДА Марина Хонда (на колажі праворуч).

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, агресія рф, ато, київрада, Віталій Кличко, марина хонда, війна в україні, проєкт рішення, програма, повномасштабне вторгнення, фінансова допомога, матеріальна допомога, агресія росії, ветерани, реабілітація, учасники ато, департамент соціальної політики, руслан світлий, Київ мілітарі хаб, реінтеграція, міська цільова програма підтримка киян – захисників та захисниць україни, програма підтримка киян – захисників та захисниць україни, концепція реінтеграції та підтримки учасників бойових дій у києві, антитерористична операція

понеділок, 4 березня 2024 г.
14:04
Повідомлено про підозру двом російським генералам, які організували бомбардування житлових будинків в Бородянці
13:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
13:23
Поліцейські Київщини повідомили про підозру фігуранту, який сприяв привласненню коштів на ремонт укриття
13:03
Білоцерківський аграрний університет витратить 3,4 млн гривень на дрова
12:42
Передали ще один автомобіль для відокремленого батальйону піхоти, - Сапожко
12:26
Поліціїя Києва оголосила конкурс на заміщення низки вакантних посад
12:02
На Обухівщині внаслідок вибуху в житловому будинку постраждала жінка (відео)
11:41
Столична влада заявляє, що тендерні процедури при реконструкції Дегтярівського шляхопроводу відбулися прозоро і згідно із законодавством
11:23
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
11:03
Правоохоронці зясовують обставини автотрощи у Голосіївському районі (фото)
10:42
На Київщині у лютому браконьєри наловили риби на мільйон гривень (фото)
10:29
Поліція Києва заплатить 1,8 млн гривень за ТО автівок
10:04
Сили оборони за добу знищили 1150 окупантів, крилату ракету та 22 артсистеми,- Генштаб ЗСУ
09:47
Під Вишгородом рятівники знайшли тіло зниклого 1 березня рибалки (фото, відео)
09:22
У Києві під час затримання квартирний крадій намагався підірвати гранатою оперативників (фото, відео)
09:01
На Авдіївському напрямку захисники відбили 20 атак ворога, - Генштаб ЗСУ
Календар подій