неділя, 28 квітня 2024 г.

Сміттєві історії: жителі Димера протестують проти неналежної експлуатації місцевого полігону

Сміттєві історії: жителі Димера протестують проти неналежної експлуатації місцевого полігону

Навколо роботи сміттєзвалища у Димері розгорівся скандал. Списи ламають через ніби-то перевантаження полігону сміттям з сусідніх міст та громад. Місцеві мешканці закидають владі неналежну експлуатацію звалища та збирають підписи під зверненнями до можновладців з вимогою припинити свавілля. Влада усі закиди й підозри заперечує. Кажуть, хоч полігон і занедбаний, але чуже сміття на нього масово не звозять. Більше того, КП, що керує сміттєзвалищем, обіцяє навіть низку заходів з благоустрою полігону.

Невдоволення

Як стало відомо KВ, старт широким суспільним обговоренням дала публікація голови ГО “Шляхетна громада” Віталія Нетикши.

Як зазначає сам активіст, до Димерського звалища масово звозять сміття з Вишгорода, Петрівської громади, Ірпеня, Бучі, Макарова, Броварів та інших міст і селищ Київщини, що суттєво перезавантажує полігон. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Місцеві активісти, на чолі з Нетикшею, збирають підписи проти такої, на думку підписантів, жорсткої експлуатації. Мешканці бояться, що накопичення сміття може призвести до екологічної катастрофи в громаді.

 Фото: Віталій Нетикша

У колективному зверненні до голови Димерської громади Володимира Підкурганного зазначається, що місцеві мешканці помітили збільшення кількості сміттєвозів, які доставляють відходи на полігон. Саме це дало підстави місцевим жителям думати про експлуатацію звалища іншими населеними пунктами Київщини. Після розповсюдження інформації, за тиждень було зібрано 550 підписів. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Мешканці, яких я зустрічав під час збору підписів, дотримуються однієї спільної думки – Димер не могильник”, – пише Нетикша.

Фото: соцмережі, Нетикша

У неконтрольованому накопиченні сміття голова “Шляхетної громади” запідозрив місцеву владу – як минулу, так і теперішню, вказуючи на багаторічну байдужість.

“Люди обурені, що за стільки років експлуатації сміттєзвалища, ніхто не зробив реконструкції його: не перетворив на справжній полігон з утилізації та переробки ТПВ. Всі все розтягували по кишенях. Взагалі, їх ніколи не цікавив розвиток КП, вони роками не вкладали в це кошти, а лише вимивали кошти і виписували собі зарплатню”, – зазначає Нетикша.

Позиція влади 

Місцева влада не бачить підстав для ґвалту. Селищний голова Димеру Володимир Підкурганний визнає, що полігон не перебуває в ідеальному стані, але комбінатом комунальних підприємств все ж таки проводились заходи, спрямовані на утримання сміття винятково в межах звалища. За його словами, сміття на полігон справді підвозиться з інших населених пунктів, але це – не ті масштаби, про які говорить активіст. 

Рішення про тимчасову допомогу з вивозом сміття іншим громадам було прийняте у зв’язку з вторгненням рф на територію України.

“Селищна влада не є безпосереднім управителем об’єкту, є комунальне підприємство, яке за це відповідає. Я в курсі ситуації, як і будь яких інших питань життєдіяльності громади, однак, не керую об'єктом. Сміттєзвалище існує приблизно з 80-х років, там зібране сміття за більше ніж 40 років. Певний час тому там проводились спеціальні заходи, щоб сміття не виходило за межі звалища. Після деокупації Київщини, багато громад звертались до нас по допомогу, переважно через питання утилізації уламків пошкоджених будинків. КП надали певну допомогу постраждалим від війни, втім, це не відбувається на постійній основі. Не відповідає дійсності й інформація про те, що сміття звозять майже з усієї Київщини. Договір на утилізацію укладений тільки з 3 суб’єктами. На мою думку, найважливіше в цій історії те, що КП отримує за свою діяльність кошти, тогоріч сума складала близько 1,3-1,5 млн гривень, а цього року близько 2 млн гривень. У 2019 і 2020 р.р. ця цифра складала 0 гривень. Комунальне підприємство постійно в пошуках інвесторів для впровадження сортування сміття, але зараз мало хто погодиться вкласти великі кошти в будівництво сміттєпереробного заводу на Півночі Київщини. Однак, перемовини йдуть. В громаді проблем вистачає. Так, 1250 об’єктів з житлового фонду було пошкоджено, відсутні укриття, не асфальтовані дороги – це ми плануємо точно робити у прийдешньому році.  Моя особиста думка, що питання щодо місцевого сміттєвадища роздмухується штучно”, – розповів Підкурганний в коментарі KВ.

На місцях

У самому Димерському комбінаті комунальних підприємств, який опікується сміттєзвалищем, теж заперечують інформацію про перевантаження полігону і обіцяють вирішити питання з благоустроєм.

“Укладено 3 договори з підприємствами –  КП УЖКГ "Ірпінь", ПП “Автомагістраль” та ТОВ “Альтфатер”. Колись був полігон в Петрівцях, але його закрили. Зараз військовий стан, громади просили про тимчасову допомогу у прийнятті сміття. Перевантаження не існує, навантаження навіть зменшилось, оскільки ми почали приводити ділянку до належного стану. Однозначно плануємо вирішити питання з дорогою, займаємось питанням електроживлення і шукаємо інвесторів для створення сортувальної лінії”, – розповів керівник КП В’ячеслав Мурга.

Як раніше писала KВ, війна вдарила по бюджетах громад Київщини. У 2022 році спостерігалося різке скорочення надходжень, що відбилося і на формуванні бюджетів на 2023 рік. 

Цьогоріч більшість недоотримає декілька мільйонів доходів, а деякі громади фіксують значний дефіцит. Ті ж, кому все ж вдалося перевиконати фінансові показники, мають кредиторські заборгованості через блокування капітальних видатків місцевих бюджетів на військовий час. KВ проаналізувала основні бюджетні показники міських тергромад і порівняла їх з бюджетами минулого ковідного року.

Читайте: Міські громади Київщини затвердили бюджети на 2023 рік

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Анастасія Олійник

Теги: новини київщини, війна росії проти україни, напад росії на україну, володимир підкурганний, сміттєзвалище, новини димерської громади, новини димера, димерський комбінат комунальних підприємств

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій