вівторок, 19 березня 2024 г.

Розвиток не для всіх: Буча зі скандалом затверджує зміни до генплану міста

Розвиток не для всіх: Буча зі скандалом затверджує зміни до генплану міста

У місті Буча Київської області тривають обговорення проєкту змін до генерального плану. Ще на етапі презентації у громади до влади виникло безліч питань. Зокрема, мешканці обурені кількістю хаотичних забудов, відсутністю плану зонування, центру реабілітації для дітей-інвалідів та іншим. І поки тривають обговорення, а влада обіцяє врахувати претензії громади, депутати від округу готують звернення до правоохоронних органів, аби вони проконтролювали законність затвердження таких змін.

Проєкт генплану

Як стало відомо KV, у листопаді та грудні в місті Буча проводились громадські слухання щодо внесення змін до генерального плану. 

Так, за даними газети “Бучанські вісті”, головний архітектор міста Вадим Наумов, розповів, що проєктом змін у кожному житловому кварталі запланована відповідна територія для шкіл та дитячих садочків з розрахунку запроєктованої кількості чисельності населення.

Також планується будівництво чотирьох спортивних комплексів: на вулиці Парковій, що матиме два стадіони – тренувальний та для змагань; на ділянці 100 га у кварталі вул. Нове шосе – кладовище – Форест Ленд; на території 191 га біля вулиць Депутатська та Гмирі та на ділянці 161 га у районі Ястремщини.

“Внесеними змінами до генплану ми розширюємо всі вулиці до міських, це найменше – 15 м в червоних лініях з проїжджою частиною, велодоріжками, тротуарами, зеленими зонами для прокладання комунікацій, що збільшить і покращить рух транспорту”, – розповідає Вадим Наумов.

Також проєктуються кругові розв’язки: на перехресті вулиць Вокзальної та Інститутської; кільце на вулиці Леха Качинського (уже збудоване), на перехресті Ястремська-Інститутська, перехресті Вокзальна-Жовтнева. Також проєктується продовження автомобільної дороги Т1001, яка зараз з'єднує Житомирську трасу з Ковельською від перехрестя Ворзель – Нове шосе через територію сіл Мироцьке, Блиставиця із виведенням її на Велику кільцеву дорогу, що фактично стане об'їздною дорогою навколо столиці.

Відповідно до внесення змін до генерального плану проєктується естакада – переїзд через залізницю у розрізі вулиці Яснополянської з виїздом на вулиці Тарасівська-Вокзальна. Також – пішохідні переходи на вокзалі, які вже спроєктовані і пройшли всі погодження. Ще один перехід – на залізничній станції Склозаводська.

І об’їзний шлях через Яблонську під мостом через річку Буча з виїздом на вулицю Івана Франка, Старояблонську та можливістю виїзду на трасу М07: Київ-Ковель-Ягодин.

У грудні в проєктувальників змін до генплану ще виникла ідея об'єднати пішу вулицю Героїв Майдану, що веде від вокзалу, з мікрорайонами по інший бік так званої Варшавської траси. 

“Запроєктовано продовжити пішохідну вулицю Героїв Майдану до вулиці Островського та через ТЦ “Буча пасаж” зробити вихід на залізничну станцію”, – каже Наумов. 

Ще одна пропозиція – перенести стадіон "Ювілейний", щоб зробити там новий центр Бучі. 

“Місто Буча стало головною садибою Бучанської громади. Відповідно до нормативів, кожен центр має мати центральну площу. Проєктним інститутом запропоновано зробити таку площу у центрі міста поряд із переходом, який з'єднує дві частини Бучі. Стадіон “Ювілейний”, який слугує ядром спортивних змагань у футболі нашої громади, був побудований більше 10 років тому і не відповідає стандартам проведення чемпіонатів навіть першої ліги. Тому проєктувальником запропоновано перенести його в іншу частину міста, де буде більша територія навіть для паркування. Таку ділянку пропонують біля Бучанського міського парку”, – завершив він.

Громада проти

10 січня народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк провела зустріч з громадою і владою Бучі щодо проєкту генерального плану. 

Як розповіла Ольга Василевська-Смаглюк KV, у громади є багато зауважень щодо пропонованих змін до генплану міста.

“З того, що турбує місцевих жителів, перш за все – відсутність плану зонування територій, який має розроблятись і затверджуватись разом з генпланом або після нього. Також були питання щодо порушення процедури обрання членів погоджувальної комісії під час громадських слухань. У змінах до генплану – хаотична забудова, в тому числі на територіях, які не передбачені під приватну забудову. Мам дітей з інвалідністю дуже турбувала відсутність центру реабілітації і відсутність планів щодо його створення. Крім цього не всі питання, які були винесені на комісію зі спірних питань, були враховані. Скарг було багато. Наскільки я розумію, вже є експертний звіт, у висновках якого було рекомендовано замовнику розробити проєкт внесення змін в план зонування територій Бучі. І поки більшість змін, пропонованих громадою, були передбачені. Я планую подавати звернення до міської ради та правоохоронних органів із проханням всебічно вивчити ситуацію на наявність якихось порушень під час ухвалення генплану. І у разі будь-яких зловживань з боку влади, вони зреагували”, – каже вона. 

За словами місцевого активіста Віктора Бархоленка, декілька місяців тривають обговорення змін до генерального плану. 

“Генеральний план – це узаконення всіх корупційних схем, які заплановані владою, та споживання ресурсів громади виключно під будівельний бізнес, який також контролюється владою, яка на цьому збагачується. Усі обговорення – це просто балачки, які не матимуть результату. Просто формальність. Генплан затвердять у такому вигляді, який потрібен владі. Депутати у раді “прикормлені”, у кожного власний інтерес. Тому навіть немає сенсу вносити якісь пропозиції щодо змін”, – зазначив він. 

Останні громадські слухання відбулись 14 грудня. Там розповідали про заплановані зміни, що описані в матеріалі вище. 

На засіданні погоджувальної комісії щодо врегулювання спірних питань, що виникли у процесі проведення громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації – “Внесення змін до Генерального плану міста Буча Київської області” 29 грудня були обговорені пропоновані громадою зміни до генплану.

“Я думаю, що дійсно всі зауваження і рішення, які ми прийняли, сприятимуть тому, що у нас буде якісний, збалансований, обґрунтований генеральний план населеного пункту.

Попереду ще багато-багато процедур. Опрацювання тих і письмова відповідь на кожну пропозицію, яка надійшла. Ми маємо їх надати обов'язково. Передача інституту. Інститут опрацює, відобразить всі ці рішення, які ми прийняли. Передасть на експертизу. Ми це, звичайно, також опублікуємо і оприлюднимо. Пройде містобудівна експертиза по генеральному плану. Пройде містобудівна рада. І тільки тоді ми зможемо розглядати питання: затверджувати чи не затверджувати відповідний генеральний план населеного пункту”, – зазначив голова комісії Тарас Шаправський.

Позиція влади 

Однак, за словами головного архітектора Вадима Науменка, в генплан внесено всі сквери та зелені зони, передані КП “Бучазеленбуд” за останні роки, збережено як зелену зону пойми річок Рокач і Буча, запроєктовано збільшення територій міського парку.

Також Бучанською міською радою виграно судовий процес щодо скасування договору оренди земельної ділянки на території так званої “Кампи”. Тепер ця територія передана КП “Бучазеленбуд”, на ній залишили з попереднього детального плану озеро і дитячий заклад.

“85% змін генерального плану по територіях – це перенесення 64-х детальних планів території, виконаних і затверджених за період реалізації детплану (більше 5 років) та звернення власників приватних територій, які вбачають використовувати свою територію за іншим функціоналом, або привести у відповідність”, – розповідає начальник відділу архітектури та містобудування Бучанської міської ради Вадим Наумов.

За його словами, проєктні рішення генплану не порушують права жителів Бучі щодо приватних територій та надають проектні рішення щодо покращення умов проживання та проведення дозвілля.

Він зазначив, що оновлений генеральний план стане першим містобудівним документом державної програми діджиталізації, ведення геоінформаційної системи та містобудівного кадастру для публічного висвітлення ведення містобудівної діяльності в місті.

Як розповів у коментарі KV голова Бучанської громади Анатолій Федорук, протягом жовтня, листопада і грудня мешканці Бучі, землевласники, землекористувачі брали активну участь в обговоренні змін до генплану. 

“На громадські слухання прийшло 168 осіб, зокрема, 135 мешканців міста, що свідчить про високий інтерес та зацікавленість, за що я вдячний бучанцям. Загалом надійшло 127 зауважень і пропозицій, кожне з яких розглянула на засіданні погоджувальна комісія, сформована в тому числі і з представників громадськості. Багато з них були враховані, деякі враховані частково, але звісно, є й відхилені питання. Все це я розцінюю як цілком робочий процес, яким він і має бути при внесенні змін до головного містобудівного документа. Хочу наголосити: і слухання, і робота погоджувальної комісії були публічними, апарат ради забезпечив онлайн-трансляцію цих засідань якраз для того, щоб кожен мешканець нашого міста, що має зацікавленість, міг відстежувати процес обговорення та долучатися, висловити свою думку. Документ пройшов всі передбачені законом процедури. Тепер фінальне рішення за депутатами Бучанської міської ради. Проект рішення про внесення змін до генерального плану міста Буча буде винесено на розгляд на найближчу сесію, яку ми плануємо в цей четвер,  27 січня”, – зазначив він.

Нагадаємо, як раніше писала KV, депутати Бучанської міської ради на сесії 25 листопада 2021 року затвердили Правила оформлення офіційної та промо-продукції та брендбук Бучанської міської територіальної громади. Гасло “Разом зробимо більше” Бучанської громади наголошує на символізмі розвитку, закладеному в графічну частину основного логотипу, та акцентує увагу на об'єднаності громади, спільної справи та мети. Незважаючи на загальний зв'язок із геральдикою, важливо не плутати логотипи з гербами населених пунктів.

Читайте: Новый Генплан Киева. Для застройщиков, а не для киевлян

КиевVласть

Вікторія Білоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, буча, генплан, анатолий федорук, бучанский горсовет, ольга василевская-смаглюк, виктор бархоленко, изменения в генплан, вадим науменко

понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
16:25
Міноборони у лютому заблокувало постачання 264 т неякісних продуктів до військових частин
16:03
Відзавтра, 19 березня, на станції метро “Шулявська” розпочнеться капітальний ремонт ескалатора
Календар подій