четверг, 20 января 2022 г.

Президент погодив перелік об’єктів “Великого будівництва" на Київщині у 2022 році, - замголови КОДА Лісовик

Президент погодив перелік об’єктів “Великого будівництва" на Київщині у 2022 році, - замголови КОДА Лісовик
В Київській ОДА відзвітували про хід реалізації президентської програми та озвучили плани "Великого будівництва" на 2022 рік. Цьогоріч на Київщині реалізується 19 соціальних об’єктів, у планах – будівництво шкіл, дитсадків та стадіонів. Кожен проєкт проходить ретельний відбір на відповідність вимогам та якість.

Про це KV стало відомо із інтерв'ю із заступником голови Київської ОДА Андрієм Лісовиком, опублікованого у Facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нагадаємо, що проєкт "Велике будівництво" спрямований на розбудову інфраструктури по всій Україні і діє на території країни вже другий рік. 

За словами Андрія Лісовика, лише цього року лише на території Київщини реалізують понад 70 проєктів. Це -  близько 50 об'єктів дорожнього господарства, а також будівництво, реконструкція шкіл, садочків, спортивних об'єктів та один центр надання адміністративних послуг у місті Біла Церква. 

Енергоефективність та інклюзивність 

Проєкти, що їх впроваджують в рамках програми, базуються на декількох принципах. Серед них – енергоефективність, висока якість та інклюзивність об'єктів.

"Ми спостерігаємо і контролюємо, щоб кожен наш об’єкт був комплексним. Тобто енергоефективність забезпечується, по-перше, утепленням соціальних об’єктів. Інклюзивність: ми аналізуємо доступність таких об’єктів для людей з обмеженими можливостями і, навіть, в спортивних об'єктах іноді залучаємо експертні групи в числі паралімпійців, які дають нам оцінку тих чи інших  об'єктів. І в принципі енергоефективність важлива, тому що вона зменшує навантаження на місцеві бюджети щодо оплати енергоносіїв. А це сьогодні дуже актуальне питання", – розповів Андрій Лісовик.

Контроль та якість

Також він зауважив, що обласна влада контролює і перевіряє на відповідність вимогам запропоновані на реалізацію місцевими радами проєкти. Так, протягом всього періоду реалізації проєкти проходять технічний та авторський нагляди. І, звичайно, відбувається перевірка власне одержаного результату.

"Усі розуміють, що зараз не дуже простий період. По-перше, це епідемія ковіду, яка вносить свої корективи в реалізацію проєктів. По-друге, це погодні умови. Можу додати, що зараз є високий попит на будівельників та проєктантів, оскільки розбудовується вся країна. "Велике будівництво" відбувається не тільки в Київській області, а й по всій Україні. Але ми намагаємося працювати з надійними та кваліфікованими партнерами для того, щоб гарантувати необхідний позитивний результат наших проєктів для громади Київщини", – говорить він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Реалізовані проєкти 

Також Андрій Лісовик розповів, що на Київщині у 2021 році було завершено десять соціальних об’єктів. А саме школи у таких населених пунктах як Жорівка, Яготин, Пашківка, у Вовчкові, дитячі садочки – у Красятичах, Студениках, стадіони -  у Білій Церкві, Сквирі та Волошинівці, та – Академія спорту в Бучі. І наразі це складає приблизно 60% від запланованого обсягу. Щодо решти об’єктів, які планувалися, то їхня реалізація також в дії. 

"Я впевнений, що всі наші плани будуть реалізовані. Окремо можу сказати про дорожнє будівництво. Цього року ми планували прокласти 78 км асфальту, наразі прокладено вже 77. Тобто це вже майже 99% від запланованого", – зауважив заступник голови КОДА.

Майбутні плани 

Лісовик також зауважив, що обласна влада вже декілька місяців працює над переліком об'єктів, які можуть увійти до програми “Велике Будівництво” у 2022 році. 

"Зараз це п’ять садочків, п’ять шкіл, п’ять стадіонів і вже згаданий ЦНАП період реалізації якого 2021-2022 роки. Будемо намагатися завершити цей об’єкт у 2022 році. Наразі перелік об’єктів вже погоджено із Мінрозвитку громад та Офісом Президента. Деякі об'єкти із цього переліку зазнали змін, змін на краще. Була додана інклюзія, змінені кольори фасаду, деякі архітектурні рішення для того, щоб покращити якість кожного об’єкту після реалізації", – говорить він.

І додав, що продумується загалом кожна деталь, адже йде розуміння, що мають будуватися сучасні об'єкти і перейматися найкращий та ефективний досвід європейських та інших країн. 

Загалом же у відборі об’єктів беруть участь спеціалісти обласної адміністрації, яка спрямовує запити до органів місцевого самоврядування і збирає їхні пропозиції щодо потреб будівництва, реконструкції чи ремонту тих чи інших об'єктів. Після цього проєкти проходять аналіз за переліком критеріїв. Це, наприклад, інклюзія, доступність, якість проєкту, його актуальність. 

І, як зауважив Лісовик, до цього переліку ще можуть додаватися об'єкти. Так, наприклад, цього року було заплановано до реалізації 19 об’єктів, хоча і була вимога у кількості саме 15 проєктів.

"Ми бачимо, що є об'єкти, які можуть бути в статусі проєктів "Великого будівництва" і це нормальна практика. Київська область будує щороку значну кількість об'єктів і досить вдало. Тож впевнений, що і цей перелік може бути розширено. Програмі вже два роки і сподіваюся, навіть впевнений, що там, де були реалізовані проєкти "Великого будівництва", люди відчувають покращення якості життя. По-перше, це нові робочі місця, по-друге, покращення транспортного сполучення, забезпечення інвестиційної привабливості. Все це разом впливає на рівень життя мешканців", – резюмував замголови КОДА Андрій Лісовик. 

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, на Білоцерківщині триває капітальний ремонт дороги Кошів-Бурківці. Проєкт реалізується в рамках програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”. 

А в Борисполі триває капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Київський Шлях. Йдеться про ділянку дороги від вулиці Глібова до вулиці Момота.

Загалом на дорогах Київщини цьогоріч планують прокласти 80,7 км нового асфальту в рамках програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”. Це більше, ніж планували з самого початку.

Читайте: Понад 16 км нового асфальту проклали в Броварьському районі за 2 місяці

Крім того, у селі Гатне на Київщині збудують новий стадіон спеціально для дитячо-юнацького та аматорського футболу. Об’єкт планують почати зводити наступного року в рамках програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”.

А у 2022 році у Вишневому на Київщині добудують інклюзивний дитсадок. Це один із п’яти дошкільних навчальних закладів, який у наступному році з’явиться в області в рамках програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”.

Цього року на Київщині також до програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво” включили шість шкіл. Загальний відсоток будівельної готовності по ним складає 98,2%.

Читайте: “Велике будівництво”: капітально відремонтовано школу в Пашківці на Київщині

Фото: коллаж KV 

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, кода, власть киевщина, реконструкция, школа, ремонт дорог, детский сад, василий володин, стадион, социальная инфраструктура, большая стройка, андрей лесовик, академия спорта

четверг, 20 января 2022 г.
09:00
Заседание Киевсовета 20.01.2022 года: онлайн-трансляция и повестка дня
15:45
Руководителя столичного предприятия подозревают в незаконном хранении и использовании радиоактивных материалов
15:32
В конце марта в Киеве состоится финал конкурса школьных стартапов
15:14
Включение индустриальных парков в Госреестр будет занимать до 45 рабочих дней - решение Кабмина
15:05
У судьи с Киевщины САП хочет конфисковать машину и квартиру в столице
14:46
“Киевметрострой” заключил договора лишь на 5% объема работ по строительству метро на Виноградарь
14:24
В Киеве заказали более 120 тысяч электронных ученических
14:01
Аудит COVID-фонда выявил нарушений и проблем на 30 млрд гривен
13:45
Правоохранители Киевщины разоблачили международный канал торговли людьми (фото, видео)
13:27
Китай намерен передать Украине 200 тысяч доз CoronaVac в качестве гуманитарной помощи
13:21
В Киеве и Киевской области разрешение на иммиграцию смогут получить более 2,5 тыс. иностранцев
13:05
За год поступления в столичный бюджет от почасовой парковки выросли в 88 раз
12:46
Госэкоинспекция Столичного округа добилась прекращения эксплуатации загрязняющего воздух оборудования
12:24
Начальника отдела Офиса генпрокурора подозревают в подстрекательстве к даче 100 тысяч долларов взятки
12:05
Эксперты проанализировали предварительные макроэкономические итоги года (видео)
11:45
Кличко просят обеспечить доступ киевлян к переходу возле метро “Осокорки”, заблокированного строительством ТРЦ
Календарь событий