вівторок, 14 травня 2024 г.

Пока глава АПК Киевщины путешествует, отрасль сидит без зарплат

Пока глава АПК Киевщины путешествует, отрасль сидит без зарплат

На днях начальник Департамента сельского хозяйства Киевщины Александр Шевченко бодро отчитывался о своих выездных активностях. Мол, и в Ивано-Франковск поехал, и на WordFoodUkraine 2014 отметился.

В то самое время результаты его деятельности уже оценивали профильные проверки и Госстат. Вывод неутешителен: сотрудникам агропромышленной отрасли в регионе массово продолжают задерживать выплаты заработной платы, а компании-участники взяли себе за правило нарушать даже базовые правила безопасности.

KV узнала, что круг мероприятий и встреч, которые провел Александр Шевченко, очерчивал Ивано-Франковскую область (кое-что о производстве биогаза), Черкасскую (семинар “Точное земледелие”), Згуровский (относительно подготовки грунта под посевы), а также Яготинский, Васильковский районы и город Киев. В последнем он принял участие в открытии Международной выставки продуктов питания и напитков WordFoodUkraine 2014,  выставке по животноводству и птицеводству AnimalFarmingUkraine 2014. Также, согласно его отчета, г-н Шевченко съездил на научно-практическую конференцию в Белоцерсковском Национальном аграрном университете, а также принял участие в заседании Постоянной комиссии по вопросам законности, правопорядка и борьбы с коррупцией Киевоблсовета.

Однако на то, чтобы проследить реальное состояние вещей в сельском хозяйстве региона, у чиновника, похоже, времени так и не нашлось. Зато это сделал Госкомстат. Согласно данным статистического отчета по региону, зарплаты на сельхозпредприятиях Киевской области регулярно удерживаются.

По состоянию на 6 ноября этого года задолженность по выплате заработной платы на Киевщине составила в общем 1 млн 324,2 тыс. грн, в том числе на таких предприятиях, как Кагарлыкский сахарозавод (891,5 тыс. грн), Переяслав-Хмельницкий звероплемхоз Киевского регионального союза потребительской кооперации (432,7 тыс. грн) и др.

Средняя зарплата штатного сотрудника в сельском хозяйстве в сентябре нынешнего года составила 3284,87 грн.

Читайте также: Кличко на 90% повысил зарплаты своим бедным заместителям

Вместе с выплатой зарплат “хромает” и соблюдение требований безопасности при проведении сельхозработ в регионе. Как сообщает пресс-служба Киевоблгосадминистрации, руководители агропредприятий Киевщины “радуют” сотрудников не только задержкой ЗП, но и условиями труда. Профильная проверка нашла немало производств, где игнорируют условия, в которых вынуждены работать люди, а также безопасность сотрудников.

Например, некоторые хозяйственники Киевщины до сих пор не имеют  разрешений на эксплуатацию машин, документов о техосмотре техники. Кроме того, не проводятся медосмотры сотрудников, должностные лица предприятий и работники не проходят обучения по охране труда, не в полном объеме обеспечены спецодеждой, спецобувью, средствами индивидуальной защиты и пр.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

КиевVласть

Оксана Мельник

Теги: шевченко, апк, нарушение правил безопасности, глава апк киевщины, задержка зарплат

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.