вторник, 18 мая 2021 г.

Петро Шилюк: “У Києві нарешті мають запрацювати реальні програми доступного житла”

Петро Шилюк: “У Києві нарешті мають запрацювати реальні програми доступного житла”

25 жовтня у столиці відбудуться чергові вибори до Київради. У команді партії “Єдність” по Оболонському району – нинішній депутат фракції, президент корпорації “ДБК-Житлобуд” та Герой України Петро Шилюк. Як ніхто інший, він розуміється на проблематиці розбудови міста та його якісного розвитку.

- Петре Степановичу, як нинішній депутат оцініть роботу цієї Київради, зважаючи на те, що до переобрання лишаються лічені тижні.

- Ви знаєте, маю констатувати, що багато правильних ініціатив блокувалися більшістю. Причому цинічно та зухвало. Люди, що прийшли до влади не раз довели свою не конструктивність. І що більш важливо відсутність стратегічного бачення розвитку міста при прийнятті рішень.

- Які механізми в такому разі пропонуєте ви та партія “Єдність”?

- Що стосується роботи сесійної зали – то це має бути фаховий розгляд рішень. Сьогодні ми бачимо, що певні голосування проходять виключно заради піару, ще якісь - для кількості, бо це наче піднімає рейтинг. І лише в останню чергу до уваги беруться інтереси киян, людей для яких власне ми й працюємо. Я переконаний, що усі напрямки розвитку столиці, усі до одного  рішення, які змінюють столицю, насамперед мають обговорюватися з мешканцями. Це стосується забудов, торгівлі, збереження зелених зон чи створення нових мікрорайонів.

- Ви згадали питання забудов у столиці. Зараз здебільшого вже одне це слово пов’язане з потенційним скандалом…

- Це дуже гостре питання. Як заслуженому будівельнику, людині, яка все життя присвятила цій справі, мені гірко бачити, як потрібна людям бюджетоутворююча сфера свідомо знищується. Забудови у місті ведуться під провладних олігархів, а не для киян. Фактично зупинені усі програми кредитування. Люди не можуть придбати житло, місто стоїть. Однак замість того, щоб створити умови розвитку сектору, влада грається у псевдо-скасування забудов. Називаю це так, бо з юридичної точки зору не зупинена жодна з них.

Але тут є і ще одна сторона, про яку не дуже хочуть говорити. Про які інвестиції у місто, в тому числі в його розбудову, може й ти мова, якщо інвестор не розуміє, чи не почне наступна влада вважати рішення попередньої якимись не такими? Де гарантії захисту інвестицій? А їх нема!

- Як Ви бачите вирішення такої ситуації?

- У столиці має нарешті з’явитися Генеральний план. Не якийсь документ, куди можна внести правки під кожного олігарха, а реальний вектор розвитку. І всі роботи мають проводитись виключно керуючись Генеральним планом. Я впевнений, що ні в кого немає сумнівів у необхідності проведення реконструкцій кварталів “хрущівок”. Однак, це має відбуватися не одиничними випадками, а комплексно. Бо мова й де не лише про житловий фонд, а й усі мережі.

У Києві нарешті мають знову запрацювати програми доступного житла. І тут немає нічого неможливого. Такі програми були за часів, коли Олександр Омельченко очолював місто і тоді кияни бачили реальну підтримку влади, бачили її роботу, а не лише піар.

- Ми з вами зупинилися на будівництві, оскільки це ваша фахова зона, однак зміни повинні відбуватися і в інших сферах?

- Безумовно. І вони можливі з одним лиш фактором – єдністю. Ми зможемо впровадити реальні реформи, справжні якісні зміни у місті виключно в міцному об’єднанні з киянами. І найперше, що потрібно буде робити після виборів, це починати формування бюджету на наступний рік. Щоб не було такого, що на надбавки вчителям знімаємо з медиків чи навпаки. У нас є фахова команда, люди різного віку та різних підходів, однак з однією метою – об’єднати киян для підвищення рівня життя у нашому місті. Зараз ми бачимо багато хороших ініціатив, проте їх потрібно згуртувати.

- Оскільки ви представляєте Оболонь, скажіть, що насамперед має змінитися у нашому районі?

- Тут не потрібно чогось екстраординарного, люди вже стомилися від шоу. Мають виконуватися програми, які давно заплановані. У нашому випадку це - ремонти житлового фонду, роботи з енергоефективності, осучаснення закладів освіти та охорони здоров’я. Вчасно повинні встановлюватися лічильники тепла. До моєї громадської приймальні щодня звертаються мешканці, яким повідмовляли у допомозі у чиновницьких кабінетах. Тому, знаєте, основне завдання – працювати для жителів свого району!

- Що ви побажаєте киянам у їх виборі?

- Побажання одне – керуватися не обіцянками, а зробленими справами та репутацією. Бо саме ці речі вартують значно більше будь-яких слів!

Читайте також: Землю у залива на Оболони возвратили общине

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: оболонь, генплан, единство, доступное жилье, шилюк, дбк житлобуд

вторник, 18 мая 2021 г.
10:28
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
11:23
На Киевщине пиротехники уничтожили 90 взрывоопасных предметов (фото)
11:08
Кличко прокомментировал “визит” силовиков в его дом (видео)
10:44
Еще 46 элементов благоустройства планируют демонтировать в Киеве (адреса)
10:23
За добу на коронавірус захворіло 229 жителів Київщини
10:04
Курс валют в Киеве: 18 мая 2021 года
09:42
В ДТП под Киевом автомобиль смяло двумя грузовиками (фото)
09:24
За сутки в Украине выявили около 4 тысяч новых носителей коронавируса (инфографика)
09:00
“Статус Групп” на 90% закончил строительство стадиона на Бориспольской
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 18 травня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 18 мая 2021 года
понедельник, 17 мая 2021 г.
21:12
Член політради УДАРУ про “хвилю” обшуків: репресії політичних конкурентів ще ніколи не додавали рейтингу
20:45
Завтра, 18 мая, Киев отметит Международный день музеев (список мероприятий)
20:28
В Буче активисты перекрыли дорогу в знак протеста против хаотичной застройки
20:23
Ушедший из дому на Фастовщине подросток прыгнул с моста в Киеве
20:05
Один из вестибюлей столичного метро “Позняки” временно не будет работать с 18 мая
Календарь событий