вторник, 25 января 2022 г.

Петро Шилюк: “У Києві нарешті мають запрацювати реальні програми доступного житла”

Петро Шилюк: “У Києві нарешті мають запрацювати реальні програми доступного житла”

25 жовтня у столиці відбудуться чергові вибори до Київради. У команді партії “Єдність” по Оболонському району – нинішній депутат фракції, президент корпорації “ДБК-Житлобуд” та Герой України Петро Шилюк. Як ніхто інший, він розуміється на проблематиці розбудови міста та його якісного розвитку.

- Петре Степановичу, як нинішній депутат оцініть роботу цієї Київради, зважаючи на те, що до переобрання лишаються лічені тижні.

- Ви знаєте, маю констатувати, що багато правильних ініціатив блокувалися більшістю. Причому цинічно та зухвало. Люди, що прийшли до влади не раз довели свою не конструктивність. І що більш важливо відсутність стратегічного бачення розвитку міста при прийнятті рішень.

- Які механізми в такому разі пропонуєте ви та партія “Єдність”?

- Що стосується роботи сесійної зали – то це має бути фаховий розгляд рішень. Сьогодні ми бачимо, що певні голосування проходять виключно заради піару, ще якісь - для кількості, бо це наче піднімає рейтинг. І лише в останню чергу до уваги беруться інтереси киян, людей для яких власне ми й працюємо. Я переконаний, що усі напрямки розвитку столиці, усі до одного  рішення, які змінюють столицю, насамперед мають обговорюватися з мешканцями. Це стосується забудов, торгівлі, збереження зелених зон чи створення нових мікрорайонів.

- Ви згадали питання забудов у столиці. Зараз здебільшого вже одне це слово пов’язане з потенційним скандалом…

- Це дуже гостре питання. Як заслуженому будівельнику, людині, яка все життя присвятила цій справі, мені гірко бачити, як потрібна людям бюджетоутворююча сфера свідомо знищується. Забудови у місті ведуться під провладних олігархів, а не для киян. Фактично зупинені усі програми кредитування. Люди не можуть придбати житло, місто стоїть. Однак замість того, щоб створити умови розвитку сектору, влада грається у псевдо-скасування забудов. Називаю це так, бо з юридичної точки зору не зупинена жодна з них.

Але тут є і ще одна сторона, про яку не дуже хочуть говорити. Про які інвестиції у місто, в тому числі в його розбудову, може й ти мова, якщо інвестор не розуміє, чи не почне наступна влада вважати рішення попередньої якимись не такими? Де гарантії захисту інвестицій? А їх нема!

- Як Ви бачите вирішення такої ситуації?

- У столиці має нарешті з’явитися Генеральний план. Не якийсь документ, куди можна внести правки під кожного олігарха, а реальний вектор розвитку. І всі роботи мають проводитись виключно керуючись Генеральним планом. Я впевнений, що ні в кого немає сумнівів у необхідності проведення реконструкцій кварталів “хрущівок”. Однак, це має відбуватися не одиничними випадками, а комплексно. Бо мова й де не лише про житловий фонд, а й усі мережі.

У Києві нарешті мають знову запрацювати програми доступного житла. І тут немає нічого неможливого. Такі програми були за часів, коли Олександр Омельченко очолював місто і тоді кияни бачили реальну підтримку влади, бачили її роботу, а не лише піар.

- Ми з вами зупинилися на будівництві, оскільки це ваша фахова зона, однак зміни повинні відбуватися і в інших сферах?

- Безумовно. І вони можливі з одним лиш фактором – єдністю. Ми зможемо впровадити реальні реформи, справжні якісні зміни у місті виключно в міцному об’єднанні з киянами. І найперше, що потрібно буде робити після виборів, це починати формування бюджету на наступний рік. Щоб не було такого, що на надбавки вчителям знімаємо з медиків чи навпаки. У нас є фахова команда, люди різного віку та різних підходів, однак з однією метою – об’єднати киян для підвищення рівня життя у нашому місті. Зараз ми бачимо багато хороших ініціатив, проте їх потрібно згуртувати.

- Оскільки ви представляєте Оболонь, скажіть, що насамперед має змінитися у нашому районі?

- Тут не потрібно чогось екстраординарного, люди вже стомилися від шоу. Мають виконуватися програми, які давно заплановані. У нашому випадку це - ремонти житлового фонду, роботи з енергоефективності, осучаснення закладів освіти та охорони здоров’я. Вчасно повинні встановлюватися лічильники тепла. До моєї громадської приймальні щодня звертаються мешканці, яким повідмовляли у допомозі у чиновницьких кабінетах. Тому, знаєте, основне завдання – працювати для жителів свого району!

- Що ви побажаєте киянам у їх виборі?

- Побажання одне – керуватися не обіцянками, а зробленими справами та репутацією. Бо саме ці речі вартують значно більше будь-яких слів!

Читайте також: Землю у залива на Оболони возвратили общине

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: оболонь, генплан, единство, доступное жилье, шилюк, дбк житлобуд

вторник, 25 января 2022 г.
12:25
Сегодня, 25 января, вышгородские школы на Киевщине перешли на дистанционное обучение
12:03
Первому замглавы КГГА Поворознику сообщили о подозрении, - Кличко
11:57
ВР призвала международное сообщество осудить РФ за шантаж Украины полномасштабным вторжением
11:45
В прошлом году “Киевмедспецтранс” совершил 600 тысяч выездов
11:35
Рада разблокировала подписание закона об авторских правах и роялти за трансляцию музыки
11:24
В Киеве прокуратура обеспечила возврат общине города четырех квартир
11:06
За добу на коронавірус захворіли 745 жителів Київщини
11:03
Рада разблокировала подписание закона о создании нового телеком-регулятора
10:45
Оплата за пользование лесными ресурсами Киевщины в 2021 году превысила 120 млн гривен
10:21
Курс валют в Киеве: 25 января 2022 года
10:04
Движение в центре Киева затруднено из-за митинга предпринимателей (фото, видео)
09:45
В четверг, 3 февраля, пройдет заседание Киевсовета
09:22
Из-за ДТП с потерпевшими на трассе Киев-Одесса затруднено движение в направлении столицы (фото, видео)
09:01
В Украине за сутки против COVID-19 вакцинировано около 70 тысяч человек
07:15
Сегодня, 25 января, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 25 января 2022 года
Календарь событий
Ветераны-ракетчики жалуются на Шевченковскую РГА из-за угрозы выселения из арендованного помещения
25 января 2022 г. 12:00
Ветераны-ракетчики жалуются на Шевченковскую РГА из-за угрозы выселения из арендованного помещения
Общественная организация “Союз ветеранов ракетных войск стратегического назначения” борется за возможность пользоваться помещением в Киеве по просп. Победы, 60, которое арендует с 2015 года. Общественники полагают, что чиновники Шевченковской РГА специально при помощи бюрократической волокиты затянули с продлением им договора аренды, а теперь вообще хотят найти арендатора этого помещения через аукцион. Сложившаяся у ветеранов ракетных войск ситуация  вызывает беспокойство еще и потому, что ставит под угрозу исчезновения собранную членами союза и размещенную в указанном помещении уникальную в своем роде историческую экспозицию о ракетных войсках Украины. Но пока обращения в разные инстанции ничего не дают.
“Киевзеленстрой” мешает расследовать “бюджетные распилы” при капремонте в парке “Победа”
24 января 2022 г. 14:00
“Киевзеленстрой” мешает расследовать “бюджетные распилы” при капремонте в парке “Победа”
Следователи Нацполиции минимум до июля 2022 года планируют расследовать факт возможного присвоения бюджетных средств при проведении капремонта столичного парка “Победа”. На данный момент экспертиза подтвердила, что на работах, которые КО “Киевзеленстрой” в 2018-2019 годах заказывало у ООО “Арка Строй Холдинг”, было “распилено” порядка 1,4 млн бюджетных гривен. Дальнейшее расследование “коммунальщики” блокируют как могут. Например, “Киевзеленстрой” намеревался обжаловать в суде выемку документов – как и в случае с делом о хищениях средств при реконструкции парка “Наталка”. Кроме того выяснилось, что проект капремонта парка “Победа” был сильно поврежден в результате некоего “подтопления”, а значит – теперь нет возможности проверить весь объем сделанного в парке на соответствие проектной документации.