четвер, 25 квітня 2024 г.

Осінні зміни: депутати Київоблради оновили бюджет області

Осінні зміни: депутати Київоблради оновили бюджет області

Депутати Київської обласної ради вкотре внесли зміни до головного фінансового документу Київщини. Зокрема, у бюджеті була збільшена частина доходів майже на 600 млн гривень – за рахунок перевиконання, державної субвенції та субвенції з місцевих бюджетів громад. Додали коштів на фінансування ОТГ, кредитування та забезпечення основних напрямків – медицину, освіту, соцзахист. Вистачило коштів навіть на культуру та спорт. При цьому деякі депутати заявили, що подання по їхнім територіальним округам не були враховані.

Суть змін

Як стало відомо KV, 9 вересня депутати Київоблради підтримали проєкт рішення “Про внесення змін до рішення Київської обласної ради від 24 грудня 2020 року №050-01- VIII “Про обласний бюджет Київської області на 2021 рік”. 

Зокрема, було збільшено загальні доходи обласного бюджету, наразі їх сума становить 5,517 млрд гривень (за останніми змінами до бюджету, які затвердили у червні, сума становила 4,986 млрд гривень). З них кошти загального фонду збільшились до 4,137 млрд гривень (було 3,785 млрд), спеціального фонду – 1,380 млрд (було 1,201 млрд).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Фінансування бюджету області за типами кредитора та боргового зобов'язання було змінено у частині спеціального фонду, сума становить 1,170 млрд гривень (було 1,061 млрд) для кожного типу. 

Зазнало змін і фінансування місцевих бюджетів. Загальна сума для всіх громад області становить 6,186 млрд гривень (було 5,636 млрд). Загальний фонд, який передбачає видатки споживання, оплату праці і комунальні послуги та енергоносії, становить відтепер 3,636 млрд гривень (було 3,375 млрд). Спеціальний фонд, до якого сходить все те, що й до загального, а також витрати на бюджет розвитку, тепер складає 2,550 млрд гривень (було 2,261 млрд). 

Кредитування місцевих бюджетів на поточний рік було змінено у частині надання кредитів. Сумма збільшилась на один мільйон і тепер становить 3,201 млн гривень. Кошти в кредит видаватиме Департамент регіонального розвитку КОДА індивідуальним забудовникам житла на селі. 

Додали коштів місцевим бюджетам на реалізацію місцевих та регіональних програм. Сума становить 2,541 млрд гривень (було 2,180 млрд). 

Деталі

Також додані кошти було розподілено на ряд обласних цільових програм, найбільше – 199,7 млн гривень на програму розвитку автомобільних доріг у Київській області; 90,8 млн гривень на програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області та 42,3 млн гривень – на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт об’єктів комунальної власності, які будуть направлені в громади прямими субвенціями. 

На виконання програм Департаменту охорони здоров’я передбачено 36,4 млн гривень, на обласну програму “Здоров’я Київщини” – 21 млн гривень. На програму “Питна вода” додали 13,3 млн гривень. 

Медицина

Ще 3,2 млн гривень виділено на утримання закладів, 2,2 млн – на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я. 10 млн гривень направили на придбання медичного обладнання для Київської обласної дитячої лікарні у місті Боярка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У рамках виконання програми “Охорони здоров’я” виділили кошти на дві обласні дитячі лікарні у Боярці та Білій Церкві, зокрема на харчування, ліки, витратні матеріали для дітей. Також було виділено частину коштів на капітальний ремонт даху Київської обласної дитячої лікарні, на реконструкцію системи киснепостачання головного корпусу, інфекційного відділення та зарплати співробітникам лікарні. Виділено частину коштів на гематологічне відділення Київського обласного онкологічного диспансеру. 

У Васильківську багатопрофільну лікарню планують закупити цифрову рентгенівську діагностичну стаціонарну систему на два робочих місця. Білоцерківський онкодиспансер отримає мамографічну рентгенівську стаціонарну систему.

Освіта

На підтримку освітньої галузі було виділено кошти у розмірі 43,5 млн гривень, з них 15,5 млн гривень – на програму розвитку системи освіти (10,5 млн на оновлення харчоблоків в закладах освіти та 5 млн на оновлення матеріально-технічної бази Інклюзивно-ресурсних центрів”). 

Ще 13,9 млн витратять на утримання закладів освіти та 13,3 млн – на створення навчально-практичних центрів професійно-технічної освіти.

Соцзахист

Частина коштів була виділена для соціального захисту населення: 45 млн гривень – на виплату грошової компенсації для утримання житлових приміщень для сімей учасників АТО, операції ОС, а також Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих захисників; 9,4 млн – на утримання закладів соціального захисту населення Київщини і 7 млн – на виплату грошової компенсації для утримання житлових приміщень для внутрішньо переміщених осіб

Крім цього, 1,4 млн виділили на забезпечення діяльності Служби у справах сім’ї та дітей.

Культура та спорт 

На фінансування Управління культури виділили 11 млн гривень, з них 7,5 млн – на розвиток театрального та музичного мистецтва області, 2,4 млн – на утримання закладів культури, 800 тис. – на комплексну програму розвитку культури, 255 тис. гривень – на забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу-музею “Букринський плацдарм”.

Ще 3,8 млн гривень виділили на розвиток фізичної культури та спорту в області та на програму національно-патріотичного виховання.

Позиції 

Як розповів у коментарі KV депутат Київської обласної ради Руслан Кузьменко (“Європейська солідарність”), одним із найголовніших рішень минулої сесії були саме зміни до обласного бюджету. 

“Цим рішенням ми підтримали розподіл 550 млн гривень на зарплати, утримання та обладнання для комунальних закладів Київської обласної ради в галузях освіти, медицини, соціального захисту населення, культури, спорту та на програми розвитку Київщини. Перевиконання обласного бюджету на 1 вересня цього року склало 209 млн гривень. Додатково нам надійшло 301 млн державної субвенції та 19 млн гривень співфінансування з територіальних громад по об’єктах, які вони реалізують за рахунок коштів обласного бюджету. Загалом, сесія була продуктивною, адже ми закрили всі питання до кінця року по зарплатам та утриманню комунальних закладів Київської обласної ради. Також знайшли можливість профінансувати проєкти будівництва та реконструкції дитячих садочків, шкіл, амбулаторій, лікарень та доріг”, – каже він.

Ван додав, що на його погляд бюджет сформований достатньо якісно. 

“Ми намагалися максимально врахувати потреби наших комунальних закладів та територіальних громад. Бюджет – це як живий організм, що постійно змінюється. На наступних сесіях ми й надалі будемо розподіляти кошти, які будуть надходити, щоб задовольнити потреби в фінансуванні як наших комунальних закладів, так і підтримувати наші об’єднані територіальні громади. Я дякую депутатам Київської обласної ради за продуктивну роботу”, – закінчив він.

За словами депутата Ярослава Москаленка (“ЗА Майбутнє”), у проєкті змін, поданому обласною адміністрацією усі зауваження були враховані. 

“КОДА подала нам проєкт змін до бюджету і протягом літа ми напрацювали у фракціях наші пропозиції та передали їх КОДА. Там усі наші пропозиції врахували і, відповідно, ми дуже оперативно прийняли ці зміни. Взагалі формат нашої роботи зараз дуже чіткий. Абсолютно усі питання ми погоджуємо на засіданнях комісій та фракцій і на голосування виносимо уже ті проєкти рішень, що узгоджені між фракціями, по яких у нас є повний консенсус. Якщо ж з якихось питань такої єдності немає, то ці питання у зал не виносяться, а ми продовжуємо шукати по них точки дотику між фракціями і політсилами. Цей формат гарантує нам високу ефективність і безпроблемне голосування у сесійній залі. Завдяки цьому ми фактично маємо бюджет розвитку громад, бо враховуємо усі побажання і прохання звідти. Тому будемо продовжувати дотримуватися такого формату роботи”, – каже він. 

При цьому, як розповів KV депутат Олександр Колодій (ВО “Батьківщина”), його пропозиції та пропозиції колег по партії взагалі не були враховані у змінах до бюджету. 

“Один з останніх варіантів змін до бюджету надійшов пізно ввечері напередодні сесії. Наступного дня, коли була запланована сесія, зранку ці зміни опрацьовувала бюджетна комісія. У нас не було можливості детально з ними ознайомитись. Жодні пропозиції, які подавали представники нашої фракції, не враховані. Депутати подавали пропозиції кожен по своїй території. Вони були сформовані після спілкування із головами громад. Наприклад, я подавав по місту Вишгороду на фінансування дощову каналізацію, через несправність якої постійно затоплює нижню частину міста. Сумма невелика, близько 3 млн гривень, але кошти не виділили. Інші пропозиції депутатів також були систематизовані і направлені як в облраду, так і в адміністрацію. Жодну не враховано”, – завершив він. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, у червні депутати Київоблради нарешті переглянули та затвердили бюджет області. Попередня спроба прийняти його сталася ще наприкінці 2020 року, у період загострення боротьби за владу. Тож спромоглися виділити гроші лише на зарплати бюджетникам та захищені статті. Тепер, після розблокування роботи КОР, в бюджет заклали ще й розвиток. Переважно стосувався він освітньої та медичної галузей. Кошти виділяли на будівництво та реконструкцію шкіл і медзакладів, компенсацію фінансових втрат та простоїв, закупівлю оснащення тощо.

Читайте: Коронавірус на Київщині: всього у трьох громадах Київщини вакциновано 90% освітян

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, бюджет, киевоблсовет, финансирование, ярослав москаленко, финансы, программы, Руслан Кузьменко, областной бюджет, александр колодий

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій