середа, 1 травня 2024 г.

Обережний оптимізм: як Бородянка продовжує відбудову зруйнованого росіянами житла

Обережний оптимізм: як Бородянка продовжує відбудову зруйнованого росіянами житла

Київщина повільно відновлюється після деокупації, будівельники працюють над відбудовою зруйнованого росіянами житла. Процес у регіоні сприймають з обережним оптимізмом. Бородянка, що чимало постраждала від навали рашистів, планує цьогоріч спрямувати фінансування на відновлення в першу чергу багатоквартирного житла, а також доріг, інженерних комунікацій й інших об'єктів. На сьогодні у селищі вщент зруйновано 7 багатоквартирних та 35 приватних будинків.

Новий рік

На Київщині продовжується процес відбудови зруйнованого житла на деокупованих територіях. Внаслідок рашистського нашестя у одній Бородянці  загалом зазнали руйнувань та пошкоджень 1534 будівлі, включаючи як адмінбудівлі, так і оселі містян. Завдані інфраструктурі селища збитки експерти оцінюють у 148,4 млн доларів.

Відновлення житла для мешканців Бородянки є найбільш болючим питанням.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Т.в.о. голови Бородянської селищної громади Георгій Єрко ("За Майбутнє"), розповів KВ, які є зрушення у цьому напрямі та на що планує Бородянка спрямувати кошти, які надійдуть на відновлення житла.

“Оскільки Бородянка – це одне із селищ Київщини, які постраждали найбільше, на її відновлення потрібно чимало коштів. Ми матимемо можливість потрапити до програми капітального будівництва і відновлення регіону Київщини і, внаслідок цього, Бородянка отримає певні кошти на відновлення в першу чергу осель, а також доріг, інженерних комунікацій й інших об'єктів”, – прокоментував Георгій Єрко.

Також очільник Бородянки розповів, що наразі у селищі є чотири будинки, які потребують капітального ремонту, вони потрапили до програми United24. 

Читайте: На Київщині збираються відбудувати 18 будинків в межах платформи UNITED24

“На сьогоднішній день роботи з відновлення будинків тривають. Відбувається ремонт дахів, а також планується закупити двері для жителів приватних будинків”, – додав він.

Читайте: У Бородянці на відновлення понівечених дахів витратять 10 млн гривень

Начальник відділу містобудування та архітектури Бородянської селищної ради Юрій Міщенко так описав ситуацію, що склалася:

Читайте: У Бородянці на Київщині оголосили архітектурний конкурс на кращий проект відбудови селища

“Зараз будемо розробляти план відновлення Бородянки, там дуже багато аспектів. Є покращення в цьому. Багато уваги приділяється відновленню селища, особливо Київською обласною державною адміністрацією. Станом на сьогодні у селищі зруйновано 7 багатоквартирних будинків, часткового демонтажу потребують 3 “висотки” (вул. Центральна 429А, 429, 367А). Серед приватних будинків повністю зруйновано – 35, підлягають капітальному ремонту – 162 ”, – поділився Юрій Міщенко у коментарі KВ.

Хто будує?

KВ також поцікавилась, скільки підрядників залучено до процесу відновлення житла у Бородянці.

“До відновлення залучаються компанії, які виграють тендери. Були залучені і київські компанії, і компанії з інших регіонів України. Працювало у нас навіть підприємство з Миколаєва, яке займалося відновленням дахів. Також залучені наші місцеві компанії, оскільки великих підприємств в нас немає (на жаль, вони виїхали через окупацію та велику руйнацію селища). Крім того, працюють комунальні підприємства над відновленням дахів та вікон, ремонтом водопровідних систем та систем каналізації тощо”, – поділився очільник Бородянки Георгій Єрко.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці

У свою чергу,  Юрій Міщенко додав, що на даний момент у селищі працює 4 підрядника: "Анабуд", "Укрбудмонтаж", "Бородянкатепловодопостачання" та СТ "Галактика".

Читайте: Біля ЦНАПу в Бородянці, що на Київщині, замінять тротуарну плитку

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Пріоритети

Розповів Юрій Міщенко і про те, яким чином влада Бородянки обирає будинки для відбудови.

“У пріоритеті відновити спочатку висотні житлові будівлі. Ми намагаємося максимально замінити дахи, поставити вікна, зробити все, щоб люди могли перезимувати”, – запевнив він.

“Якщо відбудувати багатоповерховий будинок, дев'ятиповерхівку, наприклад, то в ній зможе проживати 200 осіб, а у приватному секторі, якщо витратити ті ж кошти, ми зможемо забезпечити житлом лише 40-50 осіб”, – додав Георгій Єрко.

Ціна питання 

Як дізналась KВ, відновлення житла у Бородянці відбувається за кошти державного бюджету та кошти спонсорів. 

"Представники благодійних фондів приїжджають, роблять заміри вікон та дверей, щоб виконати певний обсяг робіт", – зазначив очільник Бородянки. 

Також він розповів скільки всього коштів Бородянка отримала на відновлення осель.

"На відновлювальні роботи, зокрема, на поточний ремонт дахів та вікон, на закупівлю будівельних матеріалів нам було виділено близько 40 млн гривень. Проте Бородянка отримала на відновлення будинків не лише фінансову допомогу, а й будівельні матеріали. Також Мінрегіон виконав роботи з відновлення дахів у нашому селищі на суму близько 25 млн гривень", – прокоментував Георгій Єрко.

Читайте: Бородянщина зможе одержати близько 50 млн гривень на відбудову зруйнованого майна

Обережні очікування

Жителі Бородянки між тим, сприймають плани з відбудови з дуже обережним оптимізмом. Мешканці деяких будинків досі не отримали висновків  з підписами відповідальних осіб про те, чи можна безпечно жити у багатоповерхівках, чи вони, бува, не аварійні.

Нагадаємо, внаслідок збройної агресії росії на Київщині повністю знищено більше 4 674 приватних будинків. Відновлення осель для мешканців столичного регіону наразі є найбільш болючим та актуальним питанням, але оскільки війна триває – наявного ресурсу поки що недостатньо для покриття всієї потреби. Так, згідно з прийнятою Київською обласною військовою адміністрацією (КОВА) програмою, до зими планується відбудувати з нуля 280 приватних осель, ще стільки ж – в наступному році. Спрямувати на ці цілі повинні 1,7 млрд гривень. З цієї суми обласна влада зі свого бюджету вже зарезервувала 200 млн гривень, яких, як запевняють, має бути достатньо для старту робіт.

Читайте: Перші 200 мільйонів гривень або Як проходить відновлення приватного житла на Київщині

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Владислава Олійник

Теги: новини київської області, напад росії на україну, агресія росії проти україни, відбудова, Київська обласна рада, георгій єрко, зміни, новини бородянки, укрбудмонтаж, відновлення будинків, Бородянкатепловодопостачання, анабуд, Теги новини київщини, ст галактика, Теги новини київщини, ст галактика, програма відновлення приватних будинків зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київської області на 2022-2023 роки, юрій міщенко, Теги новини київщини, ст галактика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.