четвер, 28 березня 2024 г.

Нова енергія: Бучанський район примножив постачальників тепла та води

Нова енергія: Бучанський район примножив постачальників тепла та води

В області затвердили ліцензії щодо надання теплової енергії та водопостачання. КОДА затвердила і переоформила ліцензії столичним підприємствам, а також низці громад Бучанського району. Серед постачальників – новостворені комунальні підприємства та приватні компанії, що діють під керівництвом депутатів, забудовників, підприємців. Анулював губернатор і дві ліцензії скандальним компаніям-банкрутам.

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін підписав низку розпоряджень на право провадження господарської діяльності з виробництва, постачання та транспортування теплової енергії, а також з централізованого водовідведення та водопостачання. 

Згідно з документами, КОДА затвердила і переоформила ліцензії постачальникам з Києва, а також Борщагівської, Бородянської, Гостомельської та Білогородської громад.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Хто є хто

ТОВ "Постачтепло-9"*, що зареєстроване в Києві по проспекту Свободи, 26-В, одержало дві ліцензії. А саме – на виробництво та постачання теплової енергії. І згідно із даними YouControl, це є основною діяльністю підприємства, що працює на тепловому ринку майже два роки під керівництвом луганчанина Сергія Піщугіна. Він і заснував товариство, заклавши в його статутний фонд 5 тис. гривень. 

У 2007-2014 роках Піщугін займався у Луганській області підприємницькою діяльністю у сфері оптової торгівлі харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами. Свого часу очолював Новоолександрівський кінний завод № 64 Мінаграрної політики, був серед засновників та керівників луганських теплових підприємств ТОВ "Теплоснаб-1", ДП "Бму-Термо", ДП "Агентство "Новий формат", ТОВ "Наіра-7", ТОВ "Луганськтепло". Нині він є засновником з аналогічною діяльністю ТОВ "Кам'янськтепло", ТОВ "Одесатепло" та керівником компаній, які засновані панамсько-канадськими корпораціями – ТОВ "Луганськ-теплопостач", ТОВ "Лугтеплосервіс" тощо

За даними джерел, Піщугін неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності щодо порушень порядку ведення податкового обліку, утримання та перерахування ПДФО та вимог законодавства про працю і охорону праці.

Серед ліцензіатів ще одне київське підприємство – ТОВ "Скан-Тепло", що зареєстроване у столиці за адресою: вул. Стеценка, 28/63. Воно, як і попереднє ТОВ, має дві аналогічні теплові ліцензії. На його статутному рахунку 10 тис. гривень. Керує підприємством Олексій Анчішкін, а належить воно підприємцю з 14-річним стажем Владиславу Єфіменко, який з 2007 року надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. Крім того, він керує благодійним фондом "Благодійсвіт" і є засновником низки будівельних компаній, як ТОВ "Веста-Буд", ТОВ "Вентиляційна компанія Веста", ТОВ "БК "Тріумф" тощо.

Три ліцензії на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії відійшли до ТОВ "Управляюча компанія "Зараз-5", що здійснює свою діяльність на території новоствореної Борщагівської громади. ТОВ базується у селі Чайки по вулиці Лобановського Валерія, 23, нині Бучанського району.

У досьє ТОВ з 15,3 млн статками зауважено, що воно займається комплексним обслуговуванням об'єктів з 2019 року. Має воно двох керівників: директора Геннадія Школьнікова та підписанта – Федора Левченка. А заснували ТОВ забудовник Олексій Кулагін та його дружина Оксана Кулагіна, які є власниками ще як мінімум понад десяти компаній. 

Кулагін відомий на Київщині, як керуючий власник девелоперської компанії "Омокс" та забудовник ЖК "Чайка" і "Сонцтаун", а також як депутат-самовисуванець Петропавлівсько-Борщагівської сільради VII скликання, як і його дружина Оксана – керівниця ТОВ "Фінансово-кредитна група "Чайка" та президент групи компаній "Чайка". 

Читайте: Под Киевом ночью произошла попытка рейдерского захвата ЖК “Чайка”

У 2019 році активісти ГО “Народ проти корупції” заявили, що виявили можливе ухилення від сплати податків та приховування статків Кулагіною. Ніби-то вона декларувала 1,5 млн гривень поворотної фінансової допомоги від ТОВ “Омокс”, не вказавши цю суму у своїх доходах. 

Так, у її декларації за 2020 рік ще як депутата вказано, що вона має квартиру на 119,6 кв.м у Києві, квартиру у селі Чайки на 701,4 кв.м, будинок на 193,7 кв.м та дві земельні ділянки на 3 142 кв.м в Обухівському районі та інше майно. Олексію Кулагіну належить дві квартири в селі Чайки на 56 кв.м та 701,4 кв.м  та земельні ділянки тут та у Білогородці загальною площею 23 216 кв.м (2,3 га). 

З-поміж цього вона задекларувала нематеріальні активи і цінне майно – італійський сервіз та сервіс бренду Versace, шубу, п’ять годинників та низку ювелірних виробів, а також ще п’ять годинників та ювелірні вироби чоловіка. Їздить вона на Mercedes-Benz GLE-Coupe 2016 року, Mercedes-Benz S 550 2010 року, Кулагін – на Hummer H2 2008 року, Mercedes-Benz GL 450 2007 року та Mercedes-Benz GL 350 CDI 4 MATIC 2015 року. А заробила вона за рік всього понад 345 тис. гривень, а чоловік – трохи більше 488 тис. гривень. Найбільші суми грошових активів родина зберігає готівкою: Кулагіна – 550 тис. гривень та 885,5 тис. доларів, чоловік – 3,6 млн гривень, 80 тис. доларів, а також вона позичила понад 92 тис. гривень, а він – 155 тис. гривень. 

Лунало прізвище Кулагіних і у скандалі з відключення опалення мешканцям одного із будинків ЖК "Чайка" через відмову користуватися послугами їхнього жеку. 

"Бородянкатеплопостачання" – комунальне підприємство Бородянської громади, яке вона заснувала у квітні цього року із статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень аби забезпечити мешканців території тепло- та водопостачанням, водовідведенням та іншими послугами. Для цього КОДА надала підприємству чотири ліцензії – на централізоване водопостачання та водовідведення, а також – на виробництво, постачання і транспортування теплової енергії. КП базується також у Бучанському районі у селищі Бородянка по вулиці Вокзальна, 1-А і керує ним депутат громади VІІ скликання обраний від партії "Наш Край" Сергій Кулик.

У Бородянці він також зареєстрований як приватний підприємець, який працює у сфері роздрібної торгівлі деталями та приладдям для автотранспортних засобів з 2010 року та до цього займав посаду замдиректора КП Бородянської селищної ради "Бородянкатепловодопостачання". Згідно із його декларацією кандидата на посаду директора оновленого КП, у 2020 році він заробив понад 239 тис. гривень, ФОП йому принесло заробіток в 194 тис. гривень. Із майна у нього три ділянки на 2 943 кв.м (село Дружня та Бородянка) та квартира у Бородянці на 64 кв.м, із рухомого майна – трактор та автомобіль ГАЗ 2006 року випуску. 

З початку свого існування КП встигло вже провести 12 тендерів щодо закупівлі теплового обладнання, офісної техніки, розробку документації, проведення телекомунікацій тощо. 

Надала КОДА у цьому районі ліцензію і ще одному КП – "Гостомель-водотеплопостачання", що розташоване в Гостомелі по вулиці Свято-Покровська, 125. Підприємство планує надавати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для створеної восени 2020 року Гостомельської громади. Місцева влада заснувала підприємство нещодавно – два місяці тому. Розмір фонду КП невеликий – всього 1 тис. гривень. Керуватиме підприємством Ігор Дорошевський. В його декларації кандидата на посаду начальника Управління житлово-комунального господарства вказано, що він має квартиру на 48,40 кв.м в Полтавській області, будинок на 38,29 кв.м та ділянку на 1210.1 кв.м у Кіровоградській області. Їздить він на AUDI A6 2000 року. А його дохід у 2020 році склав загалом 266 тис. гривень (заробітна плата та пенсія). 

Нагадаємо, що за видачу кожної ліцензії з ліцензіатів справлятиметься разова плата в розмірі 10% від розміру одного прожиткового мінімуму. 

Крім того, у Бучанському районі губернатор переоформив на безстрокову ліцензію на водопостачання та водовідведення для КП "Комбінат комунальних послуг с. Білогородка" Білогородської громади. У зв’язку з цим була визнана недійсною ліцензія, яку КОДА видала ще у 2015 році. 

За даними порталу "Антикорупційний монітор", останні тендери підприємство проводило у квітні цього року. КП виграло два тендери на надання послуг з водопостачання на суму майже 35 тис. гривень і гарячої води на сумму в понад 661 тис. гривень Центру ПМСД громади, на надання послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів Білогородській школі №2 на сумму в 18 тис. гривень, пари та гарячої води школі №6 на понад 926 тис. гривень. До цього з початку року КП встигло взяти участь в низці тендерів і виграти лоти на загальну суму в понад 1 млн гривень.

Також влада столичного регіону на підставі заяви ліцензіата ТОВ "Ресурсозбереження" (Вишнева громада) анулювала підприємству ліцензії на виробництво (серія АГ № 500670) та постачання (серія АГ № 500671) теплової енергії, видані КОДА ще у 2011 році.

Як раніше повідомляла KV, на Київщині діють підприємства-боржники перед Нафтогаз. Це близько 26 компаній-постачальників. Серед них опинилося і ТОВ "Ресурсозбереження" з боргом у понад 2 млн гривень. Так, у квітні цього року через ці борги майже три тисячі мешканців багатоповерхівок у Вишневому вимушені були жити без гарячої води. Загалом жителі домівок, які обслуговувалися “Ресурсозбереженням”, жалілися на тарифи та відключення гарячої води упродовж років, а обслуговувало ТОВ місто з 2005 року. Всі ці процеси супроводжувались довгими судовими процесами. 

Читайте: Зневоднення. Жителям Вишневого разом з опаленням вимкнули гарячу воду

За даними YouControl, “Ресурсозбереження” зареєстроване у 2000 році за адресою місто Вишневе, вул. Європейська, будинок 34-Б. Виручка підприємства за 2019 рік становила приблизно 23 млн гривень. Наразі порушено справу щодо банкрутства підприємства, яке належало Наталії Лавренчук з Житомирської області та Сергію Шепеленко з Донецької області. 

Анулювали в КОДА на підставі заяви ліцензіата, ТОВ "Аркада-Житлосервіс", ще одну ліцензію від 2011 року серії АВ № 582483 на централізоване водопостачання та водовідведення. Це ТОВ зареєстроване в Києві по вулиці Євгена Сверстюка, 11 і здійснює свою діяльність вже понад 13 років. Компанія має солідний капітал у розмірі понад 18 млн гривень, а надає ТОВ послуги з прибирання. У складі його засновників декілька бенефіціарів – це київські приватні компанії "НМТ Інвестментс", "Хаузінг Бюро 2020" та Костянтин Паливода. Останній є також серед засновників ТОВ "Політехноледжі" – виробництво комунікаційного обладнання.

Та найбільше в останні роки ім’я Паливоди було пов’язане вже із збанкрутілим АТ АКБ "Аркада", яке він заснував ще у 2004 році зі статутним капіталом у розмірі в понад 320 млн гривень. 

Нагадаємо, що вже кілька років АТ АКБ "Аркада" не могло завершити будівництво розпочатих житлових комплексів в столиці, серед них і славнозвісні мітингами та протестами  ЖК "Патріотики на Озерах", ЖК "Еврика" будівництво яких зупинилося фактично ще два роки тому. Серед основних причин блокування будівництва називали і політичні дії з боку КМДА і НБУ. Протестуючі у свою чергу стверджували, що стали заручниками "бізнес-розбірок" між банком "Аркада" та КМДА.

Ситуацію вдалося кардинально змінити лише з підписанням у квітні цього року Меморандуму щодо добудови трьох ЖК. 13 липня було презентовано графіки виконання будівельних робіт і введення в експлуатацію ЖК “Патріотика” та ЖК “Еврика”.

Читайте: Інвестори Аркади можуть отримати квартири вже через три роки: Дирекція презентувала попередні графіки з добудови

У липні же у черговий раз не відбулися торги з продажу офісної будівлі ліквідованого банку Аркада на вулиці Ольгинській, 3. Аукціон був визнаний таким, що не відбувся через відсутність учасників. При цьому стартова ціна будівлі була знижена на 30% в порівнянні з ціною цього ж лота на попередніх торгах.

Нагадаємо, що на Київщині триває підготовка до нового опалювального сезону. Деякі громади працюють над цим у авральному режимі, проблеми створюють авансові платежі та судові справи, порушені проти боржників. Над низкою громад навіть нависає загроза зриву опалювального сезону через затримку передачі комунального майна. В цілому в громадах з нетерпінням очікують, якою буде ціна на газ.

Читайте: Зима близько: на Київщині стартувала підготовка до опалювального сезону

*** ТОВ "Постачтепло-9" (код ЄДРПОУ: 43322384).

*** ТОВ "Скан-Тепло" (код ЄДРПОУ: 43883870).

**** ТОВ "Управляюча компанія "Зараз-5" (код ЄДРПОУ: 43239181).

***** КП Бородянської селищної ради "Бородянкатеплопостачання" (код ЄДРПОУ: 44300471).

****** КП "Гостомель-водотеплопостачання" (код ЄДРПОУ: 44342972). 

******* КП "Комбінат комунальних послуг с. Білогородка" Білогородської сільської ради (код ЄДРПОУ: 30367834).

******** ТОВ "Ресурсозбереження" (код ЄДРПОУ: 31254730). 

********* ТОВ "Аркада-Житлосервіс" (код ЄДРПОУ: 35758649).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, киев, кога, власть киевщина, вода, василий володин, тепло, лицензия, аркада, чайка, банк аркада, распоряжения, девелоперы, Алексей Кулагин, бучанский район, жк чайка, Оксана Кулагина, константин паливода, гостомельская община, борщаговская община, поставщики, бородянский община, белгородская община, постачтепло-9, скан-Тепло, зараз-5, бородянкатеплопоставка, гостомель-водотеплоснабжение, комбинат коммунальных услуг села белогородка, ресурсосбережениеа, аркада-жилсервис

четвер, 28 березня 2024 г.
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
15:24
У Києві вручили нагороди переможцям конкурсу стартапів ProIT Startup Toloka
15:15
На Харківщині під черговим обстрілом рф загинула щонайменше одна людина, є поранені
15:05
На Київщині без електропостачання наразі 300 точок обліку, – Міненерго
14:45
СБУ затримала високопосадовця Київської ОВА, який збирався шпигувати на користь рф
14:24
В “Інтергал-Буд” діють 2% знижки для військових та медиків на купівлю житла
14:06
Освітяни Козина замовили сухофрукти у ФОПа дорожче, ніж ринку
13:45
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:25
Перший рейс здійснив поїзд Прага — Чоп
13:04
У Києві затримали агента рф, який під виглядом капелана планував шпигувати за бригадою десантників ЗСУ
12:44
У Славутичі вирішили завершити опалювальний сезон 31 березня
12:26
Дитсадок на Харківському масиві відремонтують за 206 млн гривень
12:04
Пошкоджений ракетою будинок на Солом’янці включили до переліку на першочергове відновлення
Календар подій