п'ятниця, 24 травня 2024 г.

“Нам вдалося від’ємні показники перетворити у позитивний баланс” – CEO “Строй Сіті Кепітал” Павло Пономаренко про добудову об’єктів “УкрБуд”

“Нам вдалося від’ємні показники перетворити у позитивний баланс” – CEO “Строй Сіті Кепітал” Павло Пономаренко про добудову об’єктів “УкрБуд”

На початку грудня 2019 року стало відомо, що ТОВ “Укрбуд” заморозило будівництво всіх своїх 26 об’єктів. Близько 13 тисяч інвесторів ризикували не отримати ні житло, ні назад свої вкладення. Ситуація набула широкого розголосу і президент Володимир Зеленський розпочав кампанію із залучення інших девелоперів для добудови проблемних об’єктів “Укрбуду”. Компанія “Строй Сіті Кепітал” взялася добудувати три київські об’єкти – ЖК “Голосіївська долина” (колишній – ЖК “Паркова долина”) та ЖК “Crystal Residence” (колишній ЖК “Crystal House”) та БЦ Level.

Про умови будівництва у столиці KV розповів директор девелоперської компанії “Строй Сіті Кепітал” Павло Пономаренко. 

KV: Компанія “Строй Сіті Кепітал” – це частина харківського девелопера “Строй Сіті Девелопмент”?

Павло Пономаренко: Ні, юридично ТОВ “Строй Сіті Кепітал” – окрема компанія зі своїм статутним капіталом, керівництвом та власними об’єктами. Коли до “Строй Сіті Девелопмент” надійшла пропозиція долучитися до програми завершення будівництва об’єктів “Укрбуду”, було вирішено створити окрему компанію у Києві. Таким чином ми можемо ефективно керувати процесами та оперативно реагувати на будь-які виклики.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Над якими проєктами зараз працює київська компанія “Строй Сіті Кепітал”?

Павло Пономаренко: Фактично нашими першими проєктами у Києві стали недобудовані об’єкти “Укрбуду”: ЖК “Голосіївська долина” (колишній – ЖК “Паркова долина”),  ЖК “Crystal Residence” (колишній ЖК “Crystal House”) та БЦ “Level”.

Не можу сказати, що процес йде легко, оскільки його починали зовсім інші забудовники. Зокрема, у ЖК “Голосіївська Долина” за адресою вул. Паїсія Кайсарова, 7/9, “Укрбуд” розпочав будівництво на земельній ділянці, яка мала інше цільове призначення. Зараз уже власними силами ми намагаємося вирішити це питання у правовому полі, щоб, насамперед, не постраждали інвестори. Але нам вдалося з від’ємних показників вийти на позитивний баланс.

KV: Тобто зараз будівництво ЖК  “Голосіївська долина” заморожене?

Павло Пономаренко: Ні в якому разі. З тих пір як ми взяли на баланс три незавершені об’єкти, будівництво не припинялося. У серпні 2021 року ми вже успішно здали в експлуатацію три перші секції ЖК  “Голосіївська долина”. Очікуємо, що влітку 2022 вдасться добудувати інші 3 секції першого будинку у комплексі.

KV: Яка динаміка продажів в об’єкті ЖК  “Голосіївська долина”, зважаючи на проблеми з попереднім забудовником?

Павло Пономаренко: Позитивна! Материнська компанія “Строй Сіті Девелопмент” має гарну репутацію девелопера у Харкові, який завжди добудовує об’єкти. У Києві, в “Строй Сіті Кепітал”, ми дотримуємося тих самих принципів.

У ЖК “Голосіївська Долина” продані всі квартири в уже зданих в експлуатацію секціях. Чотирикімнатні квартири продані у всіх будинках. Залишилося кілька варіантів однокімнатних планувань. Такий попит зрозумілий, оскільки це перспективний район і очевидно, що невдовзі ціна на квадратний метр виросте. Це гарна форма інвестицій, де за кілька років можна буде потроїти свої вкладення.

KV: ЖК “Голосіївська Долина” доволі великий за площею, чи вирішене питання доступної інфраструктури поруч?

Павло Пономаренко: У проєкті ми заклали комерційні площі під найбільш необхідні види соціальної інфраструктури: супермаркет, клініку, аптеку, заклади харчування, перукарня тощо. Планується будівництво двох дитячих садочків на території ЖК.

До метро “Васильківська” автом 5 хвилин, а пішки –15. Окрім того, у комплексі буде споруджено унікальний панорамний ліфт, який скоротить шлях до метро.

Загалом, я вважаю, що цей ЖК дасть поштовх до розвитку всього району. Поступово його околиці обростатимуть бізнес-центрами, торговельними майданчиками та іншими сервісними установами.

KV: Чи вдасться вкластися в терміни введення будинків в експлуатацію?

Павло Пономаренко: Будівництво відбувається відповідно до плану виконання будівельно-монтажних робіт. Терміни введення будинків в експлуатацію, ймовірно, можуть бути дещо перенесені у зв’язку з внесенням змін до проєктів будинків з метою отримання додаткових метрів для продажу. Це допомогло нам вийти на позитивні показники по всіх об’єктах. Але ця затримка не критична. 

KV: Інвесторів турбує завершення будівництва у світлі загострення воєнно-геополітичної ситуації. Яка позиція вашої компанії?

Павло Пономаренко: Ми продовжуємо будівництво і все відбувається за планом. Закликаю зберігати спокій. Можуть бути коливання фондових ринків, курсу валют, але критично важливо зараз не робити зайвих рухів, які можуть нанести шкоду економіці держави. Ми не збираємося нікуди втікати чи виводити капітал. Компанія “Строй Сіті Кепітал” виступає за ведення відповідального бізнесу в Україні. Наше завдання – побудувати якісне та затишне житло для наших інвесторів та підтримувати Україну, чим ми і займаємося. 

Фото: надано пресслужбою компанії

КиевVласть

Алексей Алтынов

Теги: новости киева, новости компаний, мнение, укрбуд, строй сити кепитал, павел пономаренко, жк голосеевская долина, жк crystal residence

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій