четвер, 18 липня 2024 г.

Нагальні питання громад об’єднали Вишгородську райраду, - Правдива

Нагальні питання громад об’єднали Вишгородську райраду, - Правдива

У Вишгородській районній раді 3 серпня відбулася позачергова 12 сесія 8 скликання. Про те, які важливі рішення були прийняті депутатами, та як вони вплинуть на Вишгородщину, в інтерв’ю KV розповіла голова райради Ірина Правдива.

KV: На цю сесію депутати зібралися з третьої спроби. Це блокування роботи ради чи щось інше?

Ірина Правдива: Назвемо це робочими стосунками. Єдине, що хочу сказати – займатися повсякденною роботою на розвиток району в нинішніх умовах нелегко. Завершуються реформи. Розпочинати їх – одне, а завершувати – зовсім інше. На фініші треба виправити всі недоліки та непорозуміння, які виникли. Сьогодні саме реформа децентралізації формує фундамент держави, а ми є її провідниками на місцевому рівні. Від нашої роботи залежить кінцевий результат – висока якість життя у громадах, комфорт, чистота, екологічна безпека, доступ до новітніх технологій. Усе це має стати реальністю для семи територіальних громад Вишгородщини. Тому депутатський корпус районної ради намагається об’єднати політичні зусилля та стати під єдиний прапор – Вишгородського району.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Також маю зауважити, що велика частина проблем, які постали перед обраними керівниками територіальних громад, вирішується завдяки Програмі Президента України “Велике будівництво”. В рамках Програми у Вишгородському районі будуються дитячі садки в Нових Петрівцях, Лебедівці, Козаровичах, Вишгороді. Завершено реконструкцію ДНЗ в Поліській громаді. Йде ремонт у Славутицькій школі №2 та реконструкція міського басейну. Реконструйовано приймальні відділення у Вишгородській та Іванківській районних лікарнях, ведеться ремонт доріг. Громадам дуже важлива така підтримка з боку держави і ми вдячні за цю важливу президентську ініціативу.

До слова, Вишгородщина долучилася до реалізації соціального проекту “Активні парки – локації здорової України” у рамках програми Президента “Здорова Україна”. На цей проект вирішено спрямувати субвенцію з районного бюджету. Практично в усіх громадах Вишгородського району вже закуповується обладнання і облаштовуються відповідні території, що дасть змогу найближчим часом реалізувати окреслені проектом заходи.

KV: Повернімося до сесії 3 липня. Які рішення ви назвали б поворотними?

Ірина Правдива: Серед основних – передача ВРКП “Вишгородтепломережа” на баланс громад. Нам вдалося не допустити зірвання опалювального сезону, зокрема, у місті Вишгород. Тому висловлюю вдячність депутатам за консолідовану позицію та позитивно прийняте рішення. Вишгородська міська рада одразу приступила до технічної підготовки мереж. Вже сьогодні активно ведуться підземні технічні роботи з ліквідації поривів та заміни труб. Можемо бути впевнені, що взимку вишгородці будуть з теплом в оселях. Ще одне важливе питання – передача Іванківській селищній раді активів та пасивів балансу, отриманих в порядку правонаступництва згідно передавального акту, затвердженого розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 29 березня 2021 року №174. Це питання стосувалося також й Іванківського стадіону “Промінь”, який при ліквідації Іванківського району було передано на баланс Вишгородській райдержадміністрації. Ми своїм рішенням повернули громаді селища об’єкт, будівництво якого велося за кошти Програми Української асоціації футболу. Своїм рішенням ми розблокували Іванківській селищній раді всі можливості до подальшого завершення ремонтних робіт.

KV: Які цілі ставите перед собою у роботі?

Ірина Правдива: В житті і роботі вважаю найбільшими цінностями час, слово та можливості. Тому не планую втрачати час, займатися пустослів’ям і, тим паче, не втрачу жодної можливості для розвитку рідного району. Вишгородщина повинна бути комфортним місцем проживання для кожної людини, кожної сім’ї. Громада, яка рік тому зберегла Вишгородський район, який був на межі ліквідації, має бачити і розуміти, що все було не марно. Мешканці очікують від районних депутатів ефективної діяльності, прийняття виважених управлінських та господарських рішень, розвитку громад. У нас попереду багато роботи і проблемних питань, які необхідно було вирішувати, як то кажуть, “на вчора”. Одним із них є сміттєвий полігон, що на території Петрівської громади. Щодня я отримую численну кількість заяв від жителів прилеглих сіл. Особливо активно і, я вважаю, справедливо, скаржаться мешканці Старих та Нових Петрівець. Люди дуже потерпають від сусідства зі сміттєзвалищем. Власне, я сама проживаю в Нових Петрівцях, і відчуваю особисто всі “бонуси” полігону. Наразі районна рада чекає висновків екологів на наші звернення. Але й без того ми розуміємо, що сміттєзвалище перетворює Петрівську громаду в екологічно чутливу зону. Діти не можуть рости в таких екологічних умовах! Збереження здоров’я людей у нас на першому місці.

KV: Що для вас посада голови районної ради?

Ірина Правдива: Насамперед це мій обов’язок. Депутати, які обрали мене головою райради, були обрані людьми, і люди довірили їм ухвалення рішень на районному рівні. Я відчуваю відповідальність перед усіма виборцями, що голосували і за депутатів, і за мене, як за представника політичної партії “Слуга народу”. Це і виклик, і відповідальність, і кар’єрний ріст. Але, повторюся, передусім – це обов’язок перед громадою Вишгородщини.

Читайте: В Вышгородском райсовете предварительно договорились о передаче имущества общинам

Фото: соцмережі

КиевVласть

Спілкувалася Вероніка Злацька

Теги: мнение, позиция, депутаты, райсовет, новые петровцы, вышгородщина, проминь, вышгородская теплосеть, правдивая

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.