неділя, 7 серпня 2022 г.

Медична “еліта” Київщини не дуже хоче покидати насиджені місця

Медична “еліта” Київщини не дуже хоче покидати насиджені місця

На Київщині з 24 лютого 2020 року стартують конкурси на посади генеральних директорів комунальних некомерційних підприємств (КНП) медичних закладів Київської обласної ради (КОР) третинного рівня. Приблизно за місяць конкурсній комісії облради треба визначити переможців конкурсів для закриття 22-х таких вакансій реформованих медзакладів (самі призначення будуть відбуватись рішеннями КОР). Як стверджує голова конкурсної комісії Роман Титикало, система реформування пручається, як може: керівники медустанов, які керують ними в середньому вже по 20-30 років, природно, не дуже хочуть втрачати контроль за медичними закладами та як наслідок - перерозподілом грошових потоків.

Як стало відомо KV з повідомлення на офіційному сайті КОР, засідання комісії з проведення конкурсу на посаду Генерального директора КНП Київської обласної ради “Київська обласна лікарня” відбудеться 24.02.2020 об 11:00 за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16 і інших закладів в тому ж місці але в інший час та дні протягом тижня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нагадаємо, що на останній сесії Київської обласної ради (КОР) депутати ухвалили ряд рішень про перетворення медичних закладів третинної ланки обласної комунальної форми власності в КНП. Такі перетворення відбуваються в рамках медичної реформи. Наступним кроком, згідно із законодавством, є призначення керівників новостворених структур через конкурс.

Читайте: Фінанси і нюанси: як перебігатиме реформа медзакладів на Київщині

Конкурсну комісію облради для обрання керівників медичних закладів очолив Роман Титикало, який водночас є головою постійної комісії КОР з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій. Також до складу комісій увійшли: перша заступниця голови обласної ради Тетяна Семенова, яка опікується проблемами медицини; голова постійної комісії КОР з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів, лікар за фахом Наталія Бігарі; уповноважені представники трудових колективів та представники громадських організацій. Від Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації (КОДА) також є представник з правом дорадчого голосу, це – заступник керівника профільного департаменту Олександр Світлий.

На початку лютого вже відбулися всі дев’ять засідань з проведення конкурсів на керівні посади директорів КНП медичних закладів КОР. Конкурсна комісія визначила терміни подачі документів для участі в конкурсі, вимоги до претендентів на зайняття керівних посад медичних установ, вимоги до конкурсних пропозицій та дату та місце проведення конкурсів.

“Суть медичної реформи, як відомо, полягає в тому, що фінансувати бюджетними коштами вже будуть не окремі медичні заклади, а кошти виділятимуть на лікування конкретних пацієнтів, тобто буде запроваджено принцип – кошти ходять за пацієнтом, а тому між медичними закладами має розпочатись конкуренція за пацієнтів і як наслідок – має поліпшитись якість медичних послуг з одного боку, а з іншого – деякі медичні заклади можуть не витримати конкуренції і збанкрутувати.

Різниця в тому, що зараз медустанови зобов'язані витрачати бюджетні гроші за чітко затвердженим розпорядком, а отримавши статус неприбуткових організацій, лікарні зможуть самостійно розпоряджатися коштами і визначати пріоритетні напрямки.

З 24 лютого за тиждень ми плануємо відкрити конверти конкурсантів по 19-ти медзакладам області. Потім протягом місяця конкурсна комісія буде визначати переможців. Ще по 3-м закладам конверти плануємо відкрити десь через тиждень. Все відбувається за чітко затвердженою процедурою і максимально відкрито з постійною відеофіксацією”,- проінформував KV Роман Титикало. 

Читайте: Валерий Дубиль: Якщо в “медреформу” не втрутяться депутати – з 2020 року не буде кому і де лікувати українців

При цьому, за словами голови конкурсної комісії КОР, конкурсам раді далеко не всі, про що, в тому числі, свідчать “замовні статті на деяких інтернет-ресурсах”.

“Наприклад, на сайті “Антикор”, хоча ми ще нікого не обрали, навіть не відкривали конверти, мене і інших членів конкурсної комісії вже почали безпідставно обливати брудом. Не наводячи жодних фактів, пишуть, що ми всі покидьки, беремо хабарі за посади генеральних директорів медзакладів.

Я здогадуюсь звідки ростуть ноги. Фактично у нас на Київщині є лікарська “еліта” головних лікарів, які в середньому вже по 20-30 років керують закладами охорони здоров’я. Вони розпоряджаються бюджетами в сотні мільйонів гривень. Не секрет, що при мізерних зарплатах, вони примудряються жити далеко не бідно. Трапляються прикрі випадки, коли заробляють на всьому –  від закупівлі ліків, миючих, інших товарів та послуг для лікарні, до влаштування на роботу, і головне – на внесках, які сплачуються пацієнтами через благодійні фонди, або й напряму у вигляді “подяк” лікарям…

Мабуть дехто просто не хоче покидати “рибні” місця”,- вважає Роман Титикало.

Нагадаємо, впродовж десятків років медична галузь в Київській області, як і в Україні, фінансувалася по залишковому принципу. Як наслідок – багато з медзакладівна сьогодні перебувають у катастрофічному стані. При цьому головний лікар такого закладу, як правило, людина зовсім не бідна. Давно нікого не дивують дорогі автомобілі головних лікарів, в лікарнях яких облуплені стіни.

 

Ніхто не вірить у безкоштовну медицину, бо українці вже давно звикли “віддячувати” за послуги лікарям. Хоча досить часто жодним чином та недешева “дяка” не впливає ні на якість медичних послуг, ні на стан медичних закладів.

Читайте: Юлія Добренкова: Медична реформа в Україні: зміни, нововведення, виклики

Незважаючи на мізерні зарплати головних лікарів, багато з них мають люксові авто, будинки з басейнами, мільйони в готівці, та що найцікавіше – отримують доходи від фармацевтичних та дистриб’юторських компаній. При цьому, є непоодинокі випадки, коли посади керівників медзакладів просто таки передаються у спадок. Не треба бути геніальним хірургом чи онкологом, щоб отримати доступ до операційної – зазвичай достатньо мати лише батька-лікаря, чи певну суму грошей, тоді і буде доступ до операційної, яка, по суті, і є доступом до серйозних заробітків.

Своїми руками, діями, схемами деякі головні лікарі створили собі імідж власників “кормушок”, до яких не допускають жодну живу душу. В медичній спільноті кажуть, що тільки-но на горизонті з’являється совісний чи перспективний конкурент у білому халаті, як в хід ідуть всі доступні методи боротьби з ним. Борються не з хворобами, а з конкурентами.

“В українській медицині існує такий же суспільний “перекіс” та поділ на дуже бідних та дуже багатих, як і в усій країні. У нас на жаль майже немає “середнього” класу лікарів, який існує лише в приватних закладах охорони здоров’я чи в київських клініках. Відповідно до дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, лише кожен третій головний лікар зміг пояснити процедуру відбору персоналу до лікарні. А все тому, що це ще одна корупційна схема, на якій наживаються керівники медичних закладів. Цю систему треба ламати. Медична  реформа дає надію на оновлення кадрів, на покращення стану медичних закладів. Реформи мають відбутись, жителі Київщини мають отримувати більш якісні медичні послуги”,- наголошує Роман Титикало.

Утриматися в сідлі попри будь-що

KV перевірила і дійсно: лікарнями Київщини досвідчені управлінці керують і по 15, і по 20, і по 30, а то й більше років.

- Головний лікар Київської обласної лікарні відновного лікування (08800, Київська область, Миронівський р-н, м. Миронівка вул. Пироженка, 1) Горкуша Олександр Петрович очолює цей заклад 12 років, з 2007 року.

- Головний лікар Білоцерківського протитуберкульозного диспансеру (09100, Київська область, м. Біла Церква, пров. 2-й Рокитнянський 9-а) Лисенко Валентина Василівна керує закладом 37 років, з 1983 року.

- Головний лікар Київської обласної психоневрологічної лікарні №2 (08296, Київська область, смт. Ворзель, вул. Паркова, 4) Лугин Олександр Володимирович керує закладом 26 років, з 1991 року з прервою в три роки.

- Головний лікар Київського обласного фтизіатричного центру (08150, Київська область,  м. Боярка вул. Комсомольська, 23) Шурипа Василь Петрович керує закладом 38 років з 1982 року.

- Головний лікар Київського обласного шкірно-венерологічного диспансеру (04107, м.Київ, вул. Багговутівська, 1) Лобанов Геннадій Феодосійович керує закладом 28 років, з 1991 року.

-  Головний лікар  Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру (09107, Київська область, м. Біла Церква, вул. Я.Мудрого, 56) Колеснік Ярослав Федорович керує закладом 40 років, з 1980 року.

- Головний лікар Київської обласної лікарні (04053, м. Київ, пров. Нестерівський, 13/19) Єлагін Володимир Володимирович керує закладом 19 років, з 1992 року до 1998, та з 2005.

- Головний лікар Обласного дитячого санаторію “Поляна” (07523, Київська область, Баришівський район, с/р Дернівська, вул. Лісна, буд. 1) Бориско Анатолій Миколайович керує закладом 29 років, з 1991 року.

- Головний лікар Київської обласної туберкульозної лікарня №2 (07850, Київська область, Бородянський р-н смт. Клавдієво-Тарасове, вул. І. Франка, 75) Березненко Надія Петрівна керує закладом 18 років, з 2001 року.

- Головний лікар Київського обласного перинатального центру (04107, м.Київ, вул. Багговутівська, 1) Журавлева Лариса Андріївна керує закладом 23 роки, з 1997  року.

- Головний лікар Київської обласної клінічної лікарні (04107, м.Київ, вул. Багговутівська, 1) Анкін Микола Львович керує закладом 15 рік, з 2005 року.

- Головний лікар Київської обласної дитячої лікарні №2 (09117, Київська область, м. Біла Церква, вул. Шолом – Алейхема, 46) Богородська Єлизавета Іванівна керує закладом 39 років, з 1981 року.

- Головний лікар Центру громадського здоров’я (04050, м. Київ, вул. Герцена, 31) Красник Володимир Петрович керує закладом 21 рік, з 1999 року.

Ні для кого не секрет, що немало керівників медзакладів в Україні працюють сімейними підрядами та цілими династіями тільки для задоволення своїх власних потреб, не дбаючи про стан самого медзакладу. Нижче приклад – фото обласного Перинатального центру, які є красномовнішими від сотні слів та інших медзакладів Київщини. Середньовіччя – не інакше.

Не кращий вигляд має і пункт постійного базування бригад екстреної медичної допомоги.

В такому стані, на жаль, на сьогодні перебуває більшість приміщень медичних закладів Київщини.

Фото: автора матеріала

КиевVласть

Іван Правдолюб

Теги: новини київської області, кога, бюджет, конкурс, кнп, Роман Титикало, кор, лікарня, гендиректор, кошти, Київська обласна рада, тетяна семенова, олександр світлий, київська обласна лікарня, конкурсна комісія, медзаклад, медична реформа, наталія бігарі, обласний дитячий санаторій “Поляна”, Київська обласна туберкульозна лікарня №2, Березненко Надія Петрівна, головиний лікар, Київський обласний перинатальний центр, Київська обласна лікарня відновного лікування, Журавлева Лариса Андріївна, Горкуша Олександр Петрович, Київська обласна клінічна лікарня, Білоцерківський протитуберкульозний диспансер, Анкін Микола Львович, Лисенко Валентина Василівна, Київська обласна дитяча лікарня №2, Київська обласна психоневрологічна лікарня, Богородська Єлизавета Іванівна, Лугин Олександр Володимирович, Центр громадського здоров’я, київський обласний фтизіатричний центр, Красник Володимир Петрович, Шурипа Василь Петрович, київський обласний шкірно-венерологічний диспансер, Лобанов Геннадій Феодосійович, Білоцерківський обласний онкологічний диспансер, Колеснік Ярослав Федорович, Єлагін Володимир Володимирович

неділя, 7 серпня 2022 г.
19:35
Поліцейські Київщини просять допомоги у ідентифікації тіл 270 загиблих з різних областей України
19:06
Затоплені Буча та Ірпнінь жаліються на млявість комунальників (відео)
17:25
Поліцейські Києва взяли участь у благодійному пробігу “Дорога життя”
16:34
Мешканцям Київщини нагадали, до яких лікарів можна звертатись без е-направлення
15:10
Олексій Кулеба розповів як ремонтують Баришівську школу імені Зерова
14:25
Київрада запрошує громадськість до складу поліцейської комісії
13:05
Рашисти вчергове здійснили ракетний обстріл Запорізької АЕС: пошкоджено датчики радіаційного моніторингу
12:10
“Смілива гривня”: в Україні триває акція зі збору монет для потреб ЗСУ
11:18
Армія рашистів втратила понад 42,2 тисячі вояків та 1 805 танків, - Генштаб ЗСУ
10:15
Поліція Київщини продовжує проводити посилені відпрацювання в Ірпені
09:30
У неділю, 7 серпня, ярмарки пройдуть в чотирьох районах столиці (адреси)
08:46
На Київщині продовжили комендантську годину
08:09
На території республіки білорусь збройні сили рф розгортають додаткові сили, - Генштаб ЗСУ
субота, 6 серпня 2022 г.
17:25
На Київщині в Ірпені та Бучі запустили безкоштовні футбольні тренування для дітей
16:25
Підрозділи ДСНС на Київщині вже знешкодили близько 60 тисяч вибухонебезпечних предметів
15:18
Внаслідок повномасштабної збройної агресії рф в Україні загинула 361 дитина
Календар подій