понеділок, 6 травня 2024 г.

Крок назустріч: влада Києва дозволить підприємцям викупити комунальну землю в кредит без сплати відсотків

Крок назустріч: влада Києва дозволить підприємцям викупити комунальну землю в кредит без сплати відсотків

Столична влада розширила перелік можливостей для представників малого та середнього бізнесу: підприємці можуть скористатись програмою фінансово-кредитної підтримки для викупу комунальної землі, яку він вже орендує чи планує це робити, а місто компенсуватиме відсотки по цьому кредиту. На думку ініціаторів програми, це дозволить місту швидко наповнити бюджет, а підприємцям суттєво зекономити на оренді. Навіщо підприємцям викуповувати землю, кому це вигідно і які умови кредитування матимуть представники бізнесу KВ розповів директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Володимир Костіков.

KВ: Днями депутат Григорій Маленко (ред. голова фракції “Голос” в КМР) презентував ініціативу, яка дозволить малому та середньому бізнесу викупити землю яку він орендує, або планує орендувати, за програмою фінансово-кредитної підтримки. Звідки ця ідея в стінах Київради та у чому суть програми?

Володимир Костіков: Це не секрет, що ФКП має великий попит в малого та середнього бізнесу. Десь місяць тому я був запрошений на засідання земельної комісії за головуванням Михайла Терентьєва, де було піднято питання наповнення бюджету за рахунок продажу землі. Голова комісії дав мені доручення організувати зустріч з представниками  бізнесу, щоб спонукати його покупати землю під своїми об’єктами. Ми зрозуміли, що ФКП і викуп землі ідеально поєднуються. Часи зараз непрості, війна, проблеми з обіговими коштами, відривати кошти на викуп земельної ділянки просто так підприємці можливості не мають. А наша програма дає змогу викупити цю землю за вигідними умовами – бізнес погашає тільки тіло кредиту. Відсотки погасить місто.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

KВ: Яка вигода в підприємців у купівлі землі?

Володимир Костіков: Набуття права власності на земельну ділянку із земель комунальної власності має ряд значних переваг перед правом оренди, оскільки право на оренду земельної ділянки комунальної власності не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного фонду, передано у заставу. Якщо у вас земля знаходиться в оренді, то за 10 років ви приблизно сплачуєте повну вартість цієї земельної ділянки. Право власності це додаткові можливості, вигода і свобода користування. Ви можете змінювати й цільове призначення землі, як тільки повернете кредит. Відпадає потреба ходити до Київради й просити продовжити договір оренди. Фінансово-кредитна підтримка дозволить скоротити витрати на придбання земельної ділянки, економить обігові кошти для підприємця. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

KВ: Які вигоди Ви бачите для Києва?

Володимир Костіков: По-перше, це податки. Нова процедура пришвидшує оформлення приватизації, що пришвидшує надходження коштів. По-друге, це підвищує інвестиційну привабливість, тому що іноземних інвесторів цікавлять об’єкти разом із землею. По статистиці, лише 14% землі в Києві приватизовано. За інші 86% місто в кращому випадку отримує кошти з оренди. Незважаючи на зауваження скептиків, економічні результати будуть серйозні. За кожен мільйон, що з бюджета міста виділяють на сплату відсотків по цих кредитах, місту повертається 4 мільйони податків. 

KВ: Хто може стати учасником цієї програми?

Володимир Костіков: Незмінним залишається вимога щодо реєстрації суб’єкта підприємництва у місті Києві. У зв’язку з тим, що значна частина бізнесу вимушено перемістили виробничі площі на інші, підконтрольні Україні території, змінами рішення передбачено можливість для таких підприємців скористатись фінансово-кредитною підтримкою. Знову ж таки, головне – мати столичну реєстрацію. Компенсація відсотків визначена у розмірі 99 % на період дії карантину та протягом чотирьох місяців з дня його відміни та на період дії воєнного стану та 90 днів з дня його закінчення. Також, підприємець має підпадати під визначення суб’єктів малого, в тому числі мікропідприємництва, або середнього підприємництва. До програми не можуть долучитись хіба що ті, хто пов’язаний з державою-окупантом. 

KВ: Які умови кредитування для підприємця?

Володимир Костіков: Максимальна сума кредиту або кредитної лінії, що може бути надана одному підприємцю, не може перевищувати 50 млн грн на 72 місяці. Збільшена максимальна ставка до рівня UIRD (12 місячний) + 9 %, що дозволить збільшити кількість суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві, які матимуть змогу отримати фінансово-кредитну підтримку. Вартість землі коливатиметься залежно від місця розташування. Умови відтермінування в нас особливі: нагадаю, це 6 років. Зараз ми говоримо про продаж тільки комунальної землі, але програмою ФКП можна скористатись й для викупу землі в приватного власника. 


KВ: Коли можна буде викупати землю за програмою ФКП і як це зробити?

Володимир Костіков: Програма вже працює, ніяких спеціальних рішень Київської міської ради для цього не потрібно. Київська влада розвернулась обличчям до бізнесу, й значно спростила процедуру приватизації. Не треба проводити ніяких аукціонів, або інших бюрократичних процедур, які дошкуляли підприємцям, й вони про це прямо говорили. Шлях такий: підприємець йде до Департаменту земельних ресурсів КМДА, де обговорює можливість викупу землі і грошову оцінку. Коли ці питання погоджено, бізнес обирає банк для кредитування. В нас є перелік банків-партнерів, куди підприємці можуть звернутись. Це: АТ “Кредитвест банк”, АТ “Асвіо банк”, АТ “Український капітал”, АТ “Таскомбанк”, ПАТ “Банк Восток”, АТ КБ “Глобус”, АТ “Комінбанк”, АТ “ПроКредіт Банк”, АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “Кредобанк”, АБ “Укргазбанк”, АТ “Укрексімбанк” та АТ “Ощадбанк”. Найбільше за програмою ФКП бізнес кредитує “Таскомбанк”, “Кредобанк”, “ПриватБанк” й “Укргазбанк”. 

KВ: Скільки охочих викупити землю за цію програмою очікує Департамент у 2023 році?

Володимир Костіков:  Департамент готовий включитись і компенсувати процентів по кредитам на суму 200 мільйонів гривень. Ми не можемо прогнозувати якісь точні цифри попиту на цю програму, але програма ФКП має значний успіх. Зацікавилось викупом землі багато представників бізнесу, але будемо дивитись, яке кінцеве рішення вони приймуть. Я сподіваюсь, що в цьому році ми вже побачимо учасників програми. Варто згадати, що з початком повномасштабного вторгнення в нас склалась неприємна ситуація, коли казначейство поставило виплати по ФКП у третю чергу, що спричинило заборгованості перед підприємцями у розмірі 38 мільйонів гривень. Зараз ми знайшли механізм вирішення цієї проблеми, й вже почали повертати гроші. Тому, якщо виникне подібна ситуація, ми вже маємо досвід знаходити оптимальне рішення.

Як раніше писала KВ, столична влада розробила програму фінансово-кредитної підтримки малого та середнього бізнесу, що передбачає виплату відсотків по кредитах на розвиток столичним бюджетом. Однак, на сьогодні борг Києва перед підприємцями за програмою сягнув вже більше 30 мільйонів гривень. До чого тут війна, як і коли киянам планують повернути гроші, як отримати кредит на розвиток власної справи та як влада планує підвищувати інвестиційну привабливість столиці KВ розповіли у департаменті промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Читайте: Борги по кредитах столичним підприємствам можуть бути повернені, рішення за Київрадою, – Костіков

Фото: KВ

КиївВлада

Анастасія Олійник

Теги: війна росії проти україни, напад росії на україну, КМДА, земля, кредит, бізнес, підтримка, малий бізнес, володимир костіков, середній бізнес, департамент промисловості та розвитку підприємництва, кредитування, фкп, викуп землі

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій