пятница, 16 апреля 2021 г.

Короновані: лікарні Славутича та Бучі здобули ґрантову підтримку ЄС на подолання COVID-19

Короновані: лікарні Славутича та Бучі здобули ґрантову підтримку ЄС на подолання COVID-19

Європейський Союз та фонд "Відродження" продовжують фінансувати благодійні програми Київщини, спрямовані на подолання наслідків пандемії в рамках гуманітарної ініціативи. На початку грудня ґранти одержали благодійні фонди й організації Бучі та Славутича, кошти спрямують на придбання обладнання, тренінги для лікарів. Також гривневу допомогу спрямують на забезпечення притулків Київщини та захист броварських багатодітних сімей. Загалом від старту гуманітарної ініціативи понад сто проєктів з подолання наслідків ковіду в Україні отримали понад 5 мільйонів гривень.

Як стало відомо KV, на початку грудня Славутицький міський фонд підтримки підприємництва та Славутицька міська лікарня стали переможцями конкурсу ґрантів "Людяність і взаємодопомога". 

Ініціатива реалізована Міжнародним фондом "Відродження" та представництвом Європейського Союзу в Україні у рамках програми подолання наслідків пандемії COVID-19 в нашій державі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Славутицька громада

Повідомляється, що міський фонд та лікарня Славутича одержали перемогу в категорії "Пряма допомога медичним закладам та працівникам". Завдяки перемозі вони отримають фінансову допомогу у розмірі 145 тис. гривень. На ці кошти для лікарні придбають медобладнання. 

За словами голови Славутицької міської тергромади Юрія Фомічева, проєктом займався винятково міський фонд підтримки підприємництва. Вони підготували заявку та виграли у цьому конкурсі для лікарні кисневі концентратори та пульсоксиметри, засоби індивідуального захисту та витратні матеріали для забезпечення безпечної роботи медперсоналу з хворими на COVID-19.

"Все це обладнання лікарня одержить у вигляді ґранту. Проєкт не є дуже масштабним та коштовним. Але є надзвичайно важливим. Це – робота команди, яка насправді займається підтримкою бізнесу і направила свої сили на подолання наслідків пандемії та підтримки нашої лікарні", – розповів Фомічев. 


У коментарі KV керівник Славутицького міського фонду підтримки підприємництва Оксана Литвинова додала, що програмою було передбачено фінансування в межах до 200 тис. гривень. 

"Ми поцікавилися в лікарні, що вони потребують для боротьби з ковідом на даний момент і нам надали список необхідних закупівель. Відповідно до цього списку і окресленої суми складалася заявка. З лікарнею вже зв'язався Фонд, який закріпив за установою куратора і менеджера з проєкту. Вони приступили до підготовки документів для складання угоди. Буде створено окремий розрахунковий рахунок в банку, куди напряму будуть перераховуватися кошти і лікарня далі через “Прозорро” буде все закуповувати. Після лікарня складе звіт, що всі кошти були витрачені цілеспрямовано. Як нам пояснили представники Фонду, на реалізацію всіх заходів установі надається шість місяців. Для Славутича – це актуальна і вагома допомога. У нас маленьке місто і лікарів не так багато. Якщо навесні ще не було такої кількості захворілих, то на сьогодні динаміка стрімка", – зауважила керівниця. 

Бучанська громада

Лікарня Славутича не єдина, кому вдалося здобути ґрант. Серед призерів опинився і Бучанський центр ПМСД. У цій же категорії медзаклад направив проєкт “Разом проти COVID-19: підвищення організаційної ефективності КНП “Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги” щодо протидії поширенню пандемії COVID-19”.

Як розповіла KV заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства КНП "Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги" БМР Жанна Лінчук, грант передбачає проведення серії тренінгів та лекцій для медичних працівників. Тренінги мають допомогти медикам підвищити кваліфікацію у спілкуванні з пацієнтами й запобігти емоційному вигоранню під час роботи в умовах пандемії. 

"Життя після коронавірусу змінилося, як і самі умови роботи лікарів та медичного персоналу, ставлення пацієнтів до цього. Тому грант буде спрямований саме на те, щоб надати лікарям підтримку: допомогти запобігти проявам професійного вигорання, покращити проведення амбулаторних прийомів під час пандемії та спілкування з пацієнтами. Для цього будуть проводитися для лікарів та медичних сестер вебінари та тренінги організаціями, провідними юристами та лікарями країни, з якими підпишуть договір про співпрацю. На всі ці заходи Центр одержить 125 тис. гривень. Зараз триває процес оформлення цих коштів. Тому, думаю, що вже з початку 2021 року ми запустимо роботу тренінгів. Ми вже знаємо теми семінарів, як вони відбуватимуться: частина онлайн, інша – офлайн. Це все залежить, звичайно, від ситуації в країні. Загалом підготовку до участі в цьому проєкті ми розпочинали ще в липні", – додала вона.

Крім того, завдяки реалізації цього проєкту медики також одержать знання з питань їхнього правозахисту та надання послуг за допомогою телемедицини. До проєкту будуть залучені волонтери ГО “Я – Бучанець”, які надаватимуть додаткові консультації медикам через кол-центр.

Благодійники

Як вдалося дізнатися KV, серед переможців є також ще дві благодійні організації, які здобули гранти у категорії “Підтримка та самозарадність вразливих груп” і скерують його на підтримку жителів Київщини. Це – БФ "Право на захист" та БО "Київське обласне відділення "Благодійний фонд "СОС дитяче містечко".

Фонд "Право на захист" планує реалізувати проєкт "Забезпечення притулків для бездомних та людей з інвалідністю в Києві та Київській області першочерговими засобами особистої гігієни та продуктами харчування в умовах карантину, спрямованого на протидію поширенню коронавірусу". 

Як зауважили в анотації до проєкту учасники, одним із наслідків пандемії стало перевантаження притулків для бездомних у Києві та області. Волонтери проєкту з допомогою Фонду хочуть допомогти закупити найнеобхідніше для проживання бездомних у притулках – санітарні засоби, білизну, продукти та ліки.

Благодійний фонд  "СОС дитяче містечко" взялися за проєкт під назвою "Підтримка вразливих родин з дітьми у Броварському районі Київської області". 

В анотації цього проєкту зауважено, що сьогодні родини у складних життєвих обставинах мають множинні вразливості і піддаються більшому ризику бідності, соціальної дискримінації та маргіналізації. Тож організація має намір надавати підтримку вразливим сім’ям з дітьми в Броварському районі, де існує підвищений ризик домашнього насильства, в тому числі і щодо дітей. В рамках проєкту організація посилить співробітництво з державними службами та інформуватиме громадськість задля попередження стигматизації. Організація буде надавати таким сім’ям соціальні, психологічні, педагогічні, матеріальні та інформаційні послуги, а також реагуватиме у випадку підозри чи виявлення насильства у родині.

Про програму

"Людяність і взаємодопомога" – це гуманітарна ініціатива, яка спрямована на підтримку громадських ініціатив зі взаємодопомоги під час епідемії коронавірусу в Україні. Це – ініціатива Міжнародного фонду “Відродження”.

Ще в березні “Відродження” ініціювало конкурс “Людяність і взаємодопомога”. І від його старту вже підтримано по всій Україні понад 100 проєктів на загальну суму понад 5 мільйонів гривень.

Після приєднання до ініціативи ЄС, фінансова підтримка учасників зросла. Відтепер підтримує найбільш пріоритетні проєкти, які спрямовані  не лише на подолання термінових, але й середньострокових наслідків пандемії для українського суспільства. 

Учасниками конкурсу можуть стати лише українські громадські організації, громадські спілки та благодійні фонди. Переможні проєкти відбираються за допомогою критеріїв оцінки та тематики, які передбачені для кожної категорії. 

Таких категорій п’ять. А саме: "Пряма допомога медичним закладам та працівникам" та "Підтримка та самозарадність вразливих груп", в яких максимальна сума ґранту у рамках лоту складає у межах до 200 тис. гривень. А також категорії "Психологічна допомога", "Інформування та просвітництво та "Правова допомога і правозахист", де можна одержати підтримку у розмірі до 250 тис. гривень. 

За інформацією Міжнародного фонду “Відродження”, станом на кінець вересня 2020 року відбулось 12 хвиль конкурсу, під час яких було підтримано понад 100 проєктів сумарно. До 2 листопада тривав останній 13-й відбір проєктів на фінансування. Так, було обрано 191 проєкт з-поміж 2300 тис. заявок. А також відбулися десятки прямих закупівель для лікарень.

Нагадаємо, що на Київщині в середньому кожний п’ятий-шостий виклик екстреної швидкої допомоги надходить саме від інфікованих на COVID-19. Частіше до “швидкої” звертаються лише у випадках, коли люди перебувають у несвідомому стані або скаржаться на біль у животі.

Крім того, вартість медичного обладнання, що з початку грудня придбали за кошти обласного бюджету для перепрофільованих медзакладів з лікування коронавірусу, вже склала понад 22,7 млн гривень.

Читайте: Коронавірус на Київщині: завантаженість стаціонарів зросла на 30%, новорічні заходи по школах скасовуються

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, власть киевщина, пандемия, юрий фомичев, бучанская ото, финансовая помощь, Европейский союз, славути, международный фонд возрождение, бучанский цпмсп, жанна линчук, славутичский городской фонд поддержки предпринимательства, оксана литвинова

пятница, 16 апреля 2021 г.
11:23
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:44
В Киев вернулась синяя рука
20:23
Киевские власти призывают религиозные общины обеспечить видеотрансляции вместо массовых богослужений
20:04
В ​​Печерском районе столицы высадили Аллею свободы слова (фото)
19:45
Директор Департамента охраны культурного наследия КГГА Александр Никоряк в 2020 году удвоил свои гривневые сбережения
19:23
Кличко установил для своего заместителя Анны Старостенко надбавку за выслугу лет
19:05
“Укрзализныця” запланировала более 10 дополнительных поездов на Пасху и майские праздники
18:45
Киев создал комиссию для организации и проведения весеннего призыва на срочную военную службу
18:26
Прокуратура подозревает чиновника КОГА во взяточничестве
18:03
Депутатская зарплата народного депутата Сергея Бунина в 2020 году выросла втрое
17:42
Дело о смертельном ДТП на Майдане Независимости передано в суд, - прокуратура
17:23
Правоохранители сообщили о подозрении жителю Киевщины в инсценировании кражи собственного автомобиля Jaguar (фото)
17:14
Завтра Київщина отримає першу партію вакцини від Pfizer-BioNTech
17:03
Депутат Трубицын требует защитить дом Рутковского
16:44
Столичные власти намерены провести 5-й Киевский Евро Марафон невзирая на локдаун
16:21
Зарплата областного мажоритарщика Николя Галушко в Раде составила в 2020 году 441 тыс. гривен
Календарь событий