п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Коронавірус на Київщині: регіон очікує на другу хвилю епідемії

Коронавірус на Київщині: регіон очікує на другу хвилю епідемії

Захворюваність на ковід в Київській області продовжує зростати. Очікується початок другої хвилі пандемії через повернення людей з відпусток та початок навчального року. Обласна влада звітує: “Велике будівництво” не зупиняється. Школи готові до прийому десятків тисяч учнів, а лікарні – до прийому пацієнтів із коронавірусом.

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови КОДА Василя Володіна.

Епідеміологічна ситуація

За минулу добу від коронавірусу померло 5 осіб. Всього з початку епідемії таких випадків – 102. Зростає щоденна захворюваність: за минулу добу цей показник сягнув позначки у 177 осіб.

За весь період захворіло 5842 чоловік, з них госпіталізовано 907, решта – на самоізоляції під медичним спостереженням. Одужало 3726 осіб. 

Завантаженість ліжок для пацієнтів із коронавірусом складає 35,2%. На 825 підготовлених ліжках перебуває 291 пацієнт, у 208 інфікування підтверджене, інші 83 очікують результату. Середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить 1364 тести протягом останніх 7 днів. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Готовність лікарень

Як зазначив голова Київської ОДА, у закладах охорони здоров’я (ОЗ) першої хвилі перепрофільовано 825 ліжок, 135 з них – дитячі. Ці заклади обладнані 101 апаратом ШВЛ, це переважно апарати середнього класу. У 9 таких закладах до централізованого постачання кисню підключено 306 ліжок. Кількість кисневих виводів за рахунок кисневих концентраторів у закладах ОЗ І хвилі складає 83. 

У закладах ОЗ ІІ хвилі під надання допомоги інфікованим на коронавірус перепрофільовано 95 ліжок. Всього апаратів ШВЛ в цих закладах – 35 штук. В 5 закладах ОЗ з 95 ліжок до централізованого кисневого постачання підключено 41 ліжко, за рахунок кисневих концентраторів – 26 ліжок. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зростання кількості захворілих реєструють майже у кожному районі. Рішенням обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 31 серпня для Києво-Святошинського району та міста Березань встановлено помаранчевий рівень епідемічної небезпеки. У містах Бориспіль, Бровари, Буча, Васильків, Ірпінь, Обухів, Переяслав, Фастів та районах Баришівському, Бориспільському, Броварському, Васильківському, Згурівському, Кагарлицькому, Макарівському, Рокитнянському, Таращанському, Фастівському та Яготинському встановлено жовтий рівень. 

На території 6 районів, міст обласного значення та ОТГ застосовують протиепідемічні заходи, передбачені для зеленого рівня епідемічної безпеки. 

“Наразі маємо чітко відпрацювати механізм для уникнення негативних наслідків та подальшого поширення хвороби. З відновленням роботи навчальних закладів, з поверненням людей з відпусток, похолоданням можемо отримати додаткові задачі, тому реагувати маємо вже нині. Ми повинні жорстко дотримуватися правил, поважати здоров'я та життя інших, щоб запобігти створенню надзвичайних ситуацій, як це трапилося днями у місті Ірпінь”, – зазначив Володін. 

За його словами, до Ірпінського пологового будинку потрапила породілля, родина якої перехворіла ГРВІ. Перед тим їй зробили ПЛР-тест та чекали результату. З огляду на стан її здоров’я середньої важкості жінку помістили до ізолятора із дотриманням усіх протиепідемічних заходів. Вона народила здорового малюка через кесарів розтин. Наступної доби надійшов позитивний ПЛР-тест. Для подальшого лікування жінку перевели до інфекційного відділення. Новонародженій дитині зробили тест та ізолювали від матері. Через цей випадок пологове відділення закрили на прийом. Тести зроблено 10 медпрацівникам, які брали участь в операції, та 10 породіллям, які перебували у закладі на той момент. Проводиться епідемічне розслідування.

Навчальний рік

У складних умовах першого вересня у 702 закладах середньої освіти Київщини стартував навчальний рік. У закладах освіти цьогоріч навчатиметься 227 900 тисяч учнів, на 3,5 тисячі більше ніж минулого року. До перших класів зараховано 25 700 дітей, з них у сільській місцевості навчатиметься 8 700 першокласників. До десятого класу зараховано майже 11 тисяч учнів, із них у сільській місцевості здобуватимуть освіту 3,2 тисяч дітей. Найбільше учнів у закладах Києво-Святошинського району – 30 600 тисяч осіб, у Білій Церкві – 20 600 тисяч, у Броварах – 15 600 тисяч. 

Як повідомив Володін, навчальні заклади області забезпечені засобами індивідуального захисту та дезінфекції. Всі райони, міста та ОТГ закуповують їх у повному обсязі, залежно від потреби, розрахованої на кількість педагогічних працівників та учнів у закладах освіти, та відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря країни. Також мають заклади і відповідні запаси. 

Крім того, голова КОДА звернув увагу керівників місцевих органів управління освіти, закладів освіти та батьків на те, що збирати кошти з батьків для закупівлі засобів захисту та дезінфекції є неприпустимим. 

До того ж адміністрація вирішила відкласти відкриття школи у місті Українка, яке планувалося на 1 вересня. Причина – відсутність 100% гарантії безпечного перебування дітей у приміщенні. Минулого тижня адміністрація спільно із фахівцями ДСНС ще раз проінспектували школу, та низка питань залишаються відкритими. 

Також Володін зауважив, що проєктній документації школи вже майже десять років і з тих пір змінилися вимоги Державної служби з надзвичайних ситуацій для безпечного перебування у навчальних закладах. 

“Я неодноразово наголошував: жодна школа Київщини не розпочне роботу допоки не буде однозначної впевненості, що вона повністю готова прийняти учнів. Ми не будемо ризикувати здоров’ям наших дітей. То ж наш профільний департамент провів розрахунки часу та шляхів евакуації людей при пожежі з будівлі початкової школи та актової зали. Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту має їх перевірити та надати рекомендації для їхнього розгляду на секції будівництва та архітектури науково-технічної ради Мінрозвитку громад те територій. Чекаємо на відповідь”, – говорить він. 

“Велике будівництво” 

За словами голови КОДА, завершення ремонту місцевої школи у селі Пашківка Макарівського району сьогодні є одним із завдання президентської програми “Велике будівництво”. 

“Минулого тижня я інспектував хід робіт. І щоб завершити їх до середини жовтня, домовились із підрядником, що укріплення фундаменту, ремонт стелі та утеплення фасаду відбуватимуться одночасно із залученням до роботи додаткових бригад”, – додав Володін.

Так, на сьогоднішній день в області із 20 об’єктів завершено вже сім. Це – три школи, два дитсадки та спортивні об'єкти. За тиждень загальний ступінь будівельної готовності збільшився до 71%, ріст на тиждень склав 2%. У тому числі загальноосвітні навчальні заклади – 76%, дошкільні – 78%, стадіони – 58%. 

Крім того, цього року у “Велике будівництво” заклали фінансування 29 об’єктів дорожнього господарства. Фактично завершили роботи на таких дорогах як Київ-Ревне-Рогозів-Гора, на декількох ділянках Бузова-Неграші, Боярка-Київ-Чоп, Обухів-Українка-Трипілля, переїзд до міста Обухова, Іванівка- станція Таганча, Васильків-Велика Бугаївка-Залізне. 

Призначення голів РДА

Також Володін наголосив, що президентська команда на Київщині методично та поступово поповнюється якісними кадрами. Так, цього тижня було призначено нового голову Макарівської райдержадміністрації. 

“Кожна кандидатура проходить прискіпливий відбір. Перед нами стоять важливі та невідкладні завдання. Тож не маємо права на помилку. Маємо бути впевнені у кожній людині”, – резюмував він. 

Читайте: Василь Володін представив громаді Макарівщини нового голову РДА (фото)

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Владислав Григор’єв, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, ремонт, кога, карантин, карантин, реконструкция, ирпень, василий володин, киево-святошинский район, макаровский район, большое строительство, 1 сентября, брифинг, желтая зона, главы рга, статистика ковид, оранжевая зона, первый звонок

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.