пятница, 23 апреля 2021 г.

Київоблрада готує до розпродажу комунальне майно трьох підприємств

Київоблрада готує до розпродажу комунальне майно трьох підприємств

В Київоблраді готують під приватизацію тисячі квадратних метрів нерухомості у Києві та області. Для цього на аукціон винесуть майно трьох комунальних підприємств. З молотка хочуть пустити склади, адмінбудівлі, кіоски, гуртожиток, мийку, друкарню і чимало гаражів. У тому, як Київоблрадою були прийняті відповідні рішення, деякі депутати вже вбачають грубі порушення.

Як стало відомо KV, на черговому засіданні 22 червня 2020 року депутати Київської обласної ради проголосували за рішення “Про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, що підлягають приватизації у 2020 році” та “Про затвердження Положення про діяльність аукціонної комісії з продажу об’єктів малої приватизації, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області”.

Що продають

Згідно з переліком об’єктів спільної власності, що підлягають приватизації, об’єктами є нежилі приміщення та майно трьох комунальних підприємств КОР – КП “Облсвітло”, КП “Друкар”, КЗ “Навчально-курсовий комбінат”.

Зокрема, у КП “Облсвітло” на приватизацію виносяться нежилі приміщення, розташовані у Києві по вул. Сирецька, 37, сукупною площею 1 926,2 кв. м – це 3 будинки, бокс, кіоск, прохідна та мийка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У КП “Друкар” це – нежилі приміщення, що розташовані як у Києві, так і у межах області. 

Найбільше майна, що підлягає приватизації, згідно з цим переліком, розташовано у столиці, за адресою вул. Львівська, 55, та вул. Васильківська, 3 – це виключно нежилі приміщення сукупними площами 3 322,6 кв. м (вул. Васильківська) та 1 605,4 кв.м (вул. Львівська). 

Цікаво, що будівлі по вулиці Васильківській рішенням облради того ж дня були передані на баланс “Друкаря” з балансу підприємства “Київоблкіно”, що було визнано банкрутом, про що раніше писала KV

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Більш того, там, згідно з рішенням Господарського суду Києва від 4 вересня 2019 року, будувалися житлові комплекси, забудовником виступала фірма ТОВ “А.В. Інвестиції”.

Читайте: Обласна рада ліквідує КП “Київоблкіно”

Також є приміщення площею 56,50 кв. м, розташоване у смт. Рокитне. Низка різного типу об’єктів за адресою вул. Мала Кільцева, 10/1а у селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району (адмінкорпус – 4695,50 кв. м, 10 гаражів сукупною площею 341,30 кв. м, митний склад – 72,90 кв. м, інженерні мережі та інші споруди – 129,20 кв. м, склад конфіскату – 62,60 кв. м), два адмінприміщення у смт. Макарів (135,1 кв. м), чотири об’єкти у Тетієві (будівля друкарні, пожежний резервуар, гараж, топочна, сукупна площа – 1 001 кв. м.

У КЗ КОР “Навчально-курсовий комбінат” це приміщення гуртожитку, до якого входять додатково вбиральня, душ, огорожа та вигрібна яма, водогін, сукупною площею 659 кв. м.

Хто вирішуватиме

Згідно з затвердженим рішенням КОР положенням, аукціонна комісія є тимчасовим колегіальним органом, до складу комісії входять 7 осіб: депутати обласної ради, представник КУ КОР “Фонд комунального майна”, працівник управління з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого апарату КОР. Головою комісії призначено депутата КОР Романа Титикало (фракція “Об’єднання “Самопоміч”), секретарем без права голосу – заступника голови “Фонду комунального майна” Олександра Герасимова.

Комісія займатиметься тим, що визначатиме стартову ціну на підставі вартості, визначеної відповідно до затвердженої Кабміном методики оцінки майна (якщо об’єктом малої приватизації є акції, частки, стартова ціна об’єкта встановлюється на рівні номінальної вартості пакета акцій (часток); визначатиме стартову ціну з урахуванням зниження стартової ціни; інформуватиме про проведення аукціону та вестиме протоколи засідань. За потреби комісія може залучати сторонніх експертів, спеціалістів, представників структурних органів ради та місцевої влади, тощо.

Голова цієї комісії, Роман Титикало, паралельно очолює постійну комісію КОР з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій. 

Депутат КОР Олександр Колодій (фракція ВО “Батьківщина”) вважає, що існує порушення, пов’язане з прийняттям цих двох рішень.

“Наша фракція отримала проєкти рішення в останній день до засідання КОР, і ми не побачили одразу, що тут до чого. Викликає питання хронологія прийняття рішень. Згідно з чинним законодавством, спочатку затверджується перелік об’єктів на приватизацію, а через 10 днів, коли воно набуває чинності, затверджується склад аукціонної комісії. У цьому ж випадку комісія фактично була затверджена раніше, майже “сформована під” перелік майна на продаж, – зазначив Колодій.

“Згідно з законодавством, перелік об’єктів формується згідно заявок, які надходять на приватизацію тих чи інших об’єктів – грубо кажучи, коли знаходиться інвестор, він подає заяву на об’єкт, цей об’єкт вносять до переліку і цей перелік виноситься на приватизацію. Програма приватизації була затверджена з великим переліком таких об’єктів. Прийшли заяви від потенційних умовних інвесторів на конкретні об’єкти, після того і були прийняті рішення про затвердження як переліку, так і комісії. Остання створена була фактично під перелік. Увесь процес проходитиме відкрито на публічному майданчику. Вже скоро буде перше засідання аукціонної комісії, на якому ми визначимо, як саме вона працюватиме, у якій послідовності і з яким порядком денним. По суті, нам потрібно буде визначити, з яким майданчиком ми будемо працювати, вірогідніше за все це буде Прозорро, і передати об’єкти на приватизацію – визначити їх початкову вартість, провести оцінку, тощо”, – розповів KV Роман Титикало. 

9 липня 2020 відбулося перше засідання аукціонної комісії, повідомляється на сайті Київської облради. Комісія доручила КУ КОР “Фонд комунального майна” створити комісію щодо інвентаризації даних об’єктів приватизації із залученням балансоутримувачів, і дала на це 30 днів. Крім того, “Фонду” доручено організувати проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єктів приватизації. 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор’єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, киевоблсовет, батькивщина, кос, коммунальная собственность, аукцион, приватизация, роман тытыкало, александр колодий, кп друкар, самопомошь

пятница, 23 апреля 2021 г.
10:20
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
14:01
Депутаты Киевоблсовета запустили процедуру недоверия главе Склярову
13:46
Глава Вышгородской общины Момот с женой увеличили свои накопления почти вдвое
13:23
Киевсовет обязал депутатов ежегодно отчитываться перед коллегами о результатах своей работы
13:04
“Свобода” вимагає скасувати рішення Київради, яким Кличко дозволив Комарницькому забудувати СК “Наука Спорт”
12:52
Зарплата голови Немішаївської громади Петра Перевозника у 2020 році склала 384 тис. гривень
12:34
В Киеве за минувшие сутки коронавирус унес жизни 45 человек
12:26
Киевсовет разрешил публиковать протоколы и стенограммы заседаний своего Президиума
12:06
Столичная прокуратура сообщила о подозрении гинекологу, из-за непрофессионализма которого женщина потеряла репродуктивные функции
11:51
Голова Коцюбинської громади Сергій Даніш не має власного житла і автівки
11:41
Заместитель председателя КГГА сообщил перевозчикам, что в ближайшее время будет объявлен конкурс на маршруты
11:27
Сотрудников Киевского метрополитена обучат оказанию домедицинской помощи пассажирам
11:02
На коронавірус інфікувались ще понад 900 жителів Київщини
10:45
Квартиры с ремонтом от застройщика позволяют сэкономить до 40% средств, - девелопер Зубик
10:23
После вмешательства депутата Киевсовета Трубицына в столице демонтировали нелегальную “разливайку”
10:03
Курс валют в Киеве: 23 апреля 2021 года
Календарь событий