субота, 20 квітня 2024 г.

Ірина Гайдамачук: “Права підприємців можна захистити через ухвалення нових, чітких законів”

Ірина Гайдамачук: “Права підприємців можна захистити через ухвалення нових, чітких законів”

Підприємницька діяльність часто-густо стає складною, а подекуди і неможливою в реаліях українського законодавства. Гіганти-монополісти придушують малі та середні підприємства, захищати права “дрібних” бізнесів, що справно сплачують податки та створюють робочі місця, держава не поспішає. Про те, як убезпечити дотримання прав підприємців, вирішити основні проблеми Київщини та покращити деякі процеси в Київоблраді, в інтерв'ю KV розповіла кандидат у депутати КОР від ВО “Свобода” Ірина Гайдамачук.

KV: Ви нова людина у “Свободі”. Розкажіть, чому вирішили балотуватись до обласної ради?

Ірина Гайдамачук: Так, справді, я нова людина в “родині “Свободи”. Вирішила балотуватись до обласної ради, бо не можу стояти осторонь і просто спостерігати за тим, що там відбувається, як багато процесів погіршуються. В обласній раді стратегічно вирішуються питання, які в умовах децентралізації сьогодні гостро стоять перед громадою Київщини. Це і втілення національних реформ, і соціально-економічний розвиток регіону, і залучення інвестицій, і розвиток туризму, сфер культури, освіти та багато іншого.

KV: Чи маєте політичний досвід? 

Ірина Гайдамачук: Зважаючи, що називати політичним досвідом. Якщо політичний досвід – це вміння домовлятись із колегами-депутатами і постійно зраджувати своїм принципам шляхом потрібного для когось голосування, чи боротись із корупціонером, а потім реалізовувати з ним спільний проєкт, то такого досвіду в мене немає. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Якщо говорити про політичний досвід такий, як визначати цілі і їх досягати, або організовувати управлінську роботу чи комунікувати з людьми для вирішення поставленого будь-якого завдання, або робити суспільну роботу, важливу для людей, а не для себе, то такий досвід я маю. Я добре розумію політичні процеси, а також маю тривалий досвід управління та комунікації з людьми.

KV: У якій комісії Київоблради хотіли б працювати? Чому?

Ірина Гайдамачук: Хотіла б працювати в комісії, яка дотична до освіти. Вважаю, що навчання та виховання дітей – це основа.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Кожна дитина має виховуватись та пізнавати світ в сучасних закладах освіти, які мають бути обладнані з урахуванням останніх вимог сучасності.  Наші дитячі садочки та школи мають розвивати у дітей компетенції, завдяки яким вони зможуть бути конкурентними та незалежними в сучасному світі. Також варто ще більше приділити уваги створенню інклюзивного простору та розвитку неформальної освіти.

KV: Що думаєте з приводу нового виборчого законодавства?

Ірина Гайдамачук: Якщо коротко, то таким законодавством позбавили багатьох людей, які справді хочуть змін та хочуть працювати на благо громади, можливості балотуватись. Майже всі політичні партії “торгували” місцями – ставки як в казино, хто більше? Тому не всі змогли використати своє конституційне право “обиратися і бути обраним”. 

Одна моя знайома, яка хотіла теж йти в депутати та працювати в інтересах громади, не змогла балотуватись, адже їй сказали, що у всіх партіях місця вже зайняті. Тому нове виборче законодавство недосконале і потрібно його доопрацювати. Це – моя особиста думка.

KV: Наскільки нам відомо, ви займаєтесь підприємницькою діяльністю. Чи складно бути підприємцем із сьогоднішнім законодавством? Які труднощі виникають? 

Ірина Гайдамачук: Справді, я займаюсь підприємницькою діяльністю. Труднощі є, звичайно, але загалом легко тим, хто працює “по-білому” і сплачує податки. Легко працювати за будь-якої влади та законодавства, коли немає в голові схем, а відповідно і дій щодо відмивання коштів та ухилення від сплати податків.

Під час підприємницької діяльності виникають наступні труднощі: небажання партнерів працювати через безготівкові рахунки, недовіра підприємців до влади і небажання сплачувати податки. Мовляв, “чого я маю збагачувати кишені мародерам, які рвуться до влади та починають “дерибан” бюджету”? 

Справді, корупційна складова в державі розвинена на найкращому та найвищому рівні і, на жаль, немає рівності перед законом, як у звичайних громадян, так і у підприємців. Для підприємців-початківців немає дієвих програм підтримки розвитку бізнесу. Ще не почав працювати – а вже плати податки. Відсутній  пільговий період, як у країнах ЄС, щодо сплати податків для початківців в бізнесі. 

Відсутні доступні кредити на розвиток бізнесу. Вони нібито-то є, але ставка така, що краще взагалі не отримувати його. Таке враження, що влада запустила програму знищення малого та середнього бізнесу через поглинання їх гігантами, тобто великим бізнесом. Відсутня чесна конкуренція, а через це і надання послуг та товарів в Україні значно погіршується. Зараз складно всім в період пандемії і в цьому держава також не допомагає та не підтримує приватних підприємців. Це становить велику небезпеку, оскільки відсутність можливості відкриття конкурентного бізнесу позбавляє можливості створення робочих місць, сплати податків, а це у результаті призводить до дефіциту бюджету та інших проблем. 

Направді, тема дуже глибока, проблемна і я вважаю, що досить серйозна і про проблеми та труднощі можна говорити дуже багато.

KV: Як захистити права підприємців?

Ірина Гайдамачук: Права підприємців можна захистити через ухвалення нових, чітких законів або внесення змін до законодавчих актів. І обов'язково – контроль та покарання за невиконання законів. Потрібно розробити програми та захистити їх на законодавчому рівні, аби вони давали можливість доступно реалізовувати та втілювати  в життя ідеї та задуми підприємців. Надавали можливість доступно та недорого реєструвати патенти на вироби чи ідеї, надавати пільгові періоди підприємцям-початківцям, створюючи відповідні економічні пільгові зони. Має бути контроль за сплатою податків. В країні має запрацювати антимонопольне законодавство.

KV: Які проблеми, на вашу думку, є основними у Київській області? Як їх можливо вирішити?

Ірина Гайдамачук: В Київській області є багато проблем, але серед них можна вирізнити ключові: це питна вода, проблеми з переробкою та сортуванням сміття, стихійні сміттєзвалища, відсутність достатньої кількості місць в садочках, школах, недостатньо розвинена транспортна інфраструктура. Гостро стоїть проблема із зонами відпочинку, медициною.

Що стосується проблеми сміття, то перша складність у її вирішенні – це виділення земельної ділянки в оренду або її викуп. Це можливо реалізувати, але через корупційну складову і ненажерливі апетити до “відкатів” чиновників жоден інвестор не може укласти інвестдоговори. Тема сміття дуже прибуткова. Це великі гроші. Звичайно, постануть питання щодо розробки проєктів та відведення земельної ділянки, а також отримання дозвільних документів на будівництво чи то сміттєпереробного заводу чи сортувальної лінії. Але ж цим потрібно займатись. На жаль, на цій темі спекулює багато різних людей, і кожен зі своєю певною вигодою. 

Без реального та жорсткого державного контролю проблема сміттєзвалищ, відсутності європейських заводів, підприємств з переробки сміття, впровадження культури сортування, так і залишиться у обіцянках політиків та на паперах їх п’ятирічних стратегій.

Стосовно недостатньої кількості шкіл і садочків – цю проблему можна вирішити через реконструкцію та будівництво нових закладів освіти або залучення інвесторів до співфінансування будівництва. 

Щодо зон відпочинку – необхідно розробляти проєкти облагородження місць відпочинку та створення нових парків.

KV: Як “Свобода” й особисто Ви сприйняли перегляд закону про державну мову? 

Ірина Гайдамачук: Негативно. Державна мова має бути одна єдина – українська. В побуті спілкуйтесь якою хочете, а на державному рівні, в тому числі діловодстві, має бути тільки українська мова без винятків. 

Мова – це генетичний код нації, без мови немає держави. Я вважаю, що наша державна мова навіть не повинна бути питанням, яке носить статус проблемного чи не проблемного. Наразі це навіювання і маніпуляція деяких чиновників та внесення розбрату серед населення, досить цим маніпулювати. Мова в Україні єдина – українська!

KV: Як оцінюєте ефективність реформи децентралізації?

Ірина Гайдамачук: Децентралізація – це добре. Це крок в майбутнє з новими можливостями та новим розвитком ОТГ. Але, на жаль, реалізація реформи подекуди  мала великі труднощі. Зокрема через маніпуляції деяких чиновників на місцях. 

KV: Що думаєте з приводу нового районування Київщини? Чи необхідний такий адміністративний орган, як районні ради, у майбутньому устрої держави?

Ірина Гайдамачук: Для мене взагалі не зрозуміло, навіщо потрібне районування у новому державному устрої і воно, на мою думку, є абсурдним. Вважаю, що районні ради є недоцільними, немає сенсу витрачати кошти на утримання такого адміністративного органу. Хіба що, на перехідний період, який має тривати не більше одного року.

KV: Що для вас є мірилом успішності політичної партії в Україні?

Ірина Гайдамачук: Успішна партія – це люди, принципи та бачення розвитку держави,  направлені на створення та укріплення сильної, успішної та вільної України.

Читайте: Богдан Пущак: “Білоцерківська ”Свобода“ – єдина фахова команда, яка вирішує проблеми культури”

Фото: з соцмереж

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, позиція, мнение, позиция, киевоблсовет, свобода, свобода, децентрализация, бизнес, предприниматели, децентралізація, захист прав підприємців, ирина гайдамачук, защита прав предпринимателей, ірина гайдамачук

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій