четвер, 25 квітня 2024 г.

Холодне знання: батьки учнів школи №1 у Вишневому погрожують масштабним страйком

Холодне знання: батьки учнів школи №1 у Вишневому погрожують масштабним страйком

Новий корпус школи №1 у місті Вишневому будувався більше 12 років. За планом, ввести його в експлуатацію мали вже після зимових канікул – 13 січня. Але сталося не так як гадалося. Як виявилось, документи для запуску школи досі не передані до ДАБІ. Батьки учнів, які борються за добудову проблемної школи вже не один рік поспіль, готові до масштабного страйку, а КОДА збирає термінову нараду.

Як стало відомо KV, після закінчення зимових канікул, 13 січня, мав бути запущений новий корпус школи №1 у місті Вишневому. Проте дату відтермінували на невизначений період.

Страйк

Як розповіла у коментарі учасниця громадської організації "Діти Вишневого" Олена Лелека, очікувалося, що все для діточок вже готове.

“Наприкінці року нам говорили, що корпус майже готовий, залишились незначні недопрацювання, тому потрібно зачекати. 3 січня документи мали передавати до ДАБІ і 13 січня запускати корпус до навчання. У зв'язку з цим директор школи переробив розклад, ми змінили час позашкільних занять. Але раптово дізнаємось, що замовник будівництва, управління капітального будівництва обласної адміністрації, ще навіть не подало документи. Найбільше нас обурило, що вони нічого не роблять. Ми б зрозуміли ситуацію і почекали б один-два тижні, якби були якісь дії. І адміністрація школи була згодна продовжити канікули, потім би вчились по субботам або улітку. Але ні про які дати нам не говорять”, – говорить вона. 

За її словами, більшість батьків вирішили, що у школу дітей не будуть вести, доки новий корпус не запрацює. 

“До нового року діти навчались у старому корпусі в три зміни. Школа розрахована на 360 дітей, а навчається майже 1700. Парти стоять біля дошок, кабінети дуже маленькі. Першого вересня один клас взагалі не вмістився, його розформували по різних класах. Будівництво тривало більше 12 років і якщо на місці ми бачили, як воно просувається, то процесс із документацією для нас невидимий. 11 січня на нараду мають приїхати представники із області і якось вирішувати проблему. Якщо нам не назвуть конкретної дати відкриття, ми із батьками будемо жити у недобудові на знак протесту, а наші діти будуть весь цей час вдома”, – розповіла вона.

На місцевих пабліках у соціальних мережах вишнівчані викладають фото школи та закликають людей підтримати школу.



Аби вирішити проблему, Київська обласна державна адміністрація на своїй сторінці у Facebook вже анонсувала проведення виїзної наради у Вишневому, тема якої – прискорення введення в експлуатацію нового корпусу школи №1.

Там будуть присутні представники Київської обласної державної адміністрації – перший заступник голови Олександр Скляров, заступник голови Андрій Лісовик, в.о. директора департаменту регіонального розвитку Валерій Кравчук, представники міської влади Вишневого – перший заступник міського голови Ярослав Варшавець, заступник міського голови Ілля Шамровський, начальник ДАБІ виконкому міськради Сергій Галушко, представник забудовника Анатолій Кірпічник.

Читайте: Бывший замглавы КОГА Владимир Кислицын стал советником Поворозника

Варто зазначити, що мешканці Вишневого дуже активно сприйняли звістку про нараду КОДА по питанню добудови школи. Люди пишуть, що чекають гостей з адміністрації і сподіваються на конструктивну позицію влади.

Історія

Нагадаємо, школа №1 в Вишневому (Києво-Святошинський район, Київська обл.) Була побудована в 1960-і роки і спочатку розраховувалася на 330 учнів. При цьому, близько 12 років не закінчується будівництво нового шкільного корпусу. У квітні минулого року жителі Вишневого три дні перекривали в своєму місті вул. Чорновола поруч з під'їздом до Кільцевої, щоб привернути увагу до проблеми зі школою №1.

Читайте: Жителі Вишневого вимагають добудувати міську школу (відео)

Акції протестів були використані адміністрацією області, для того, щоб прискорити проведення засідання Київоблради в кінці квітня 2018 року. Губернатор Горган тоді навіть заявляв, що бездіяльність КОС може вийти боком керівництву ради.

Детальніше: Горган налякав Київоблраду народною розправою

У свою чергу, депутати закликали активістів пікетувати не КОР, а КОДА, оскільки саме адміністрація затягувала процес.

Читайте: Жителів Вишневого закликали пікетувати Київобладміністрацію

Тільки у липні минулого року було затверджено проект будівництва другої черги нового корпусу, але строки здачі об'єкта постійно переносили.

Як вже писала KVпроблеми з перенавантаженням шкіл на Київщині мають катастрофічний характер. Поки діти вчаться в аварійних приміщеннях в декілька змін, батьки виходять на мітинги. Серед гарячих міст - Українка, Бориспіль, Васильків.

Читайте: У дві зміни: школи Київської області переповнені через недобудови

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новини київщини, новини київської області, навчання, вишневе, мітинг, києво-святошинський район, введення в експлуатацію, школа №1, довгобуд, олена лелека, артем глінський

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.