середа, 24 квітня 2024 г.

Хочуть у владу: список кандидатів на перевиборах голови Бориспільської громади

Хочуть у владу: список кандидатів на перевиборах голови Бориспільської громади

17 січня відбудуться повторні вибори голови Бориспільської територіальної громади. За крісло очільника тут готові позмагатись 18 кандидатів. Більшість з них – самовисуванці. Інші – представники партій “Пропозиція”, ВО “Свобода”, “УДАР”, “Європейська солідарність”. А задля підтримки одного кандидата, об'єдналися чотири політпартії – “Слуга народу”, ВО “Батьківщина”, “Опозиційна платформа – За життя” та “Наш край”. 

Як раніше писала KV, 28 жовтня помер чинний міський голова Борисполя Київської області Анатолій Федорчук. Він помер від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Анатолій Федорчук балотувався в мери Борисполя на місцевих виборах у 2020 році. За даними партії "Наш край", від якої він балотувався, Федорчук переміг, набравши 33% голосів. У зв'язку з цим були призначені перевибори голови Бориспільської громади.

Як повідомили KV у Бориспільській міській територіальній виборчій комісії, на голову Бориспільської громади було зареєстровано 18 кандидатів: Андрій Хілько, Олександр Денисов, Віктор Молодий, Вікторія Шевц, Ярослав Шевченко, Олег Верес, Володимир Кондратенко, Владислав Байчас, Анна Скороход, Ірина Ніколаєва, Ігор Пєтровскіс, Ярослав Годунок, Віктор Ціздин, Богдан Тищенко, Дмитро Іванов, Володимир Борисенко, Олег Волошин, Володимир Галаган. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Політики і депутати

Голова Бориспільської райради 7-го скликання Владислав Михайлович Байчас народився 28 червня 1970 року в селі Проців Бориспільського району, наразі живе у Борисполі. Балотується як самовисуванець, але 18 грудня чотири політичні сили – “Слуга народу”, ВО “Батьківщина”, “Опозиційна платформа – За життя” та “Наш край”, заявили про його підтримку, задля чого підписали меморандум “Про об’єднання політичних сил для підтримки єдиного кандидата на виборах Бориспільського міського голови 17 січня 2021 року”. На виборах 25 жовтня балотувався на голову громади від партії “Слуга народу”. Обраний депутатом Бориспільської міської громади. 

З 1992 року Владислав Байчас, за його ж словами, почав займатися бізнесом. У 1995 році в його власності було кілька бензовозів, потім з'явилися автозаправні станції. З 1995 по 2000 рік Байчас очолював ТОВ "Найс" (компанія-постачальник бензину). З 2000 по 2010 рік – голова правління ВАТ "Евронефтепродукт" (нафтова база в Борисполі). Також Владислав Байчас займався бізнесом у сфері нерухомості.

У період з 2007 по 2010 рік Владислав Байчас був помічником-консультантом народного депутата Верховної Ради України VI скликання Сергія Міщенка (фракція "Блок Юлії Тимошенко") – на громадських засадах. У 2010 році – обраний депутатом Бориспільської районної ради від "Партії регіонів", яку пізніше і очолив. Балотувався Байчас як представник свого рідного села Проців.

З 2010 по 2014 рік – голова Бориспільської районної ради. Голова Бориспільської районної організації “Партії регіонів”. Після подій на Майдані, в кінці лютого 2014 року, Владислав Байчас подав у відставку. У 2015 році, на місцевих виборах, балотувався і був обраний від партії "Блок Петра Порошенко" (БПП) в Бориспільську районну раду VII скликання.

У 2010 році прізвище Байчас облетіло більшість столичних ЗМІ. У Києві відбулося скандальне ДТП за участю 18-річного представника "золотої молоді", студента юридичного факультету КНУ ім. Шевченко, Дмитра Байчаса, за даними преси – сина Владислава Байчаса. Грубо порушивши правила дорожнього руху, він "влетів" на своєму Porsche Cayenne Turbo в автомобіль Subaru, який від зіткнення загорівся. Жінка-водій Subaru залишилася жива, але була сильно травмована. Судячи з відсутності продовження історії, інцидент "зам'яли".

Варто відзначити, що станом на 2016 рік син голови Бориспільської районної ради – Байчас Дмитро Владиславович, працював прокурором столичної прокуратури №10 (Шевченківський район).

У минулому році задекларував два будинки відпочинку, житловий будинок на 248,60 кв.м, 7 земельних ділянок на 63 375 кв.м, невідомі об'єкти на 4 767 та 9 541 кв.м в оренді та суборенді, два недобуваних будинки на 864 та 147,20 кв.м у Бориспільському районі. Ще має нежитлову будівлю та земельну ділянку на 2 053 кв.м в АР Крим, офіс у Києві в спільній власності. Дружина Наталія має квартиру на 51,60 кв.м у Борисполі, машиномісце у Києві, дві земельні ділянки на 54 кв.м у Бориспільському районі. 

Владислав Байчас має три коштовні годинники – JeanRichard, Girard-perregaux та BREITLING 1884, мисливську зброю BROWNING та Heym 26B lux. Дружина має годинник Rolex. Він має декілька автомобілів: ВАЗ 2121, Peugeot 405GL, Toyota FJ Cruiser, в оренді – Toyota Land Cruiser, Audi Q8. Водні засоби: Bombardier RXT 215hp, Київ-1455-К SUPER-GUIDE V-14, UA 0232-KV, також має три причепи до легкового автомобіля. Дружина має два авто – Audi Q7 та Volkswagen Tiguan. Наталія Байчас має корпоративні права у ТОВ “Ніна-Плюс”, ТОВ “Найс”, ТОВ “Найс-Тауер”. Його дохід склав 389 868 гривень, ще 4 млн 83 тис. 303 гривні отримав з продажу майна. Дружина заробила 54 347 гривень і 840 тис. гривень отримала з продажу майна. Байчас має заощадження у розмірі 3 млн 563 тис. 42 гривні, 112 411 доларів США, 18 694 євро. На рахунках дружини та готівкою налічується 7 млн 934 тис. 76 гривень, 17 700 доларів США, 5 562 євро. 

Також балотується на посаду голови громади секретар Бориспільської міськради 7-го скликання Ярослав Миколайович Годунок. Він народився 2 липня 1977 року в селі Любахи Володимирецького району Рівненської області, проживає у Борисполі. На виборах 25 жовтня балотувався від “Радикальної партії Олега Ляшка”, нині на вибори йде самовисуванцем.

Він є депутатом Бориспільської міської ради V та VI скликань. Був членом Радикальної партії Ляшка, після цього був у партії ВО “Батьківщина”. У 2017 році став секретарем міської ради. 

Ярослав Годунок відома фігура в Борисполі. У 2019 році він побився із переселенцем Ігорем Пєтровскісом (який, до речі, також балотується на голову Бориспільської ОТГ) в приміщенні Бориспільської міськради. 

10 липня минулого року в Борисполі президент Володимир Зеленський вигнав Годунка з наради. Під час словесної перепалки Зеленський назвав Годунка розбійником і велів вийти з зали.

25 лютого Годунок в футболці з написом "Вийди звідси, розбійник" та плакатом "Чекаю вибачень від президента" попросив главу держави розслідувати розкрадання коштів попередньої райгосадміністрації, на що Зеленський відповів, що йому слід звертатися в правоохоронні органи.

4 червня 2020 року працівники Бориспільської міської ради вийшли на мітинг протесту під гаслом "Геть розбійника", з вимогою до міського голови скликати позачергову сесію міськради і до депутатів звільнити з посади секретаря міськради Ярослава Годунка.

В декларації за минулий рік вказав, що має земельну ділянку на 1000 кв.м та АЗС у Борисполі. У спільній власності із дружиною Надією має квартиру на 61,4 кв.м у Києві. Ще на дружину записані дві ділянки по 1 000 кв.м кожна у Яготині та Борисполі, дві квартири на 57 та 56,70 кв.м у Києві, ще одна квартира на 79,6 кв.м у Борисполі, недобудований будинок на 60 кв.м у Яготині. На Ярослава Годунка записаний вантажний автомобіль МАЗ 5433, на дружину – легковий автомобіль Volkswagen Polo, автокран та автобус. Він має корпоративні права у СП “Дабл-Ч”, ТК СВ “Транс”, товаристві “Нафтогаз-Енергоресурси”, дружина – у товариствах “Козачок-Бориспіль”, “Парк Транс Буд”, “Бориспільавтотранс”, “Ікар-С”. Його дохід склав 665 312 гривень, дружини – 163 340 гривень. Ярослав Годунок має заощадження у розмірі 861 490 гривень, 40 459 доларів США, дружина – 1 млн 187 тис. 293 гривень, 96 575 доларів США, 7 583 євро. Ще Годунок має кредит у розмірі 50 тис. гривень.

Наступний кандидат на голову громади – депутат Бориспільської міськради 7-го скликання від ВО “Свобода” Олег Олександрович Верес. Народився 27 червня 1970 року у місті Бориспіль, де і проживає. Має вищу освіту. Є членом ВО “Свобода”, від якого балотується наразі та балотувався 25 жовтня. 

У 2015 році невдало балотувався в Київську обласну раду від ВО “Свобода”. Працює старшим інженером-енергетиком у Київській міській філії ПАТ "Укртелеком".

У минулому році задекларував квартиру на 52 кв.м у Борисполі. Має два автомобілі – Ford Escort та Opel Astra і причіп. Його дохід склав 140 559 гривень. Має заощадження у розмірі 185 523 гривень, ще 11 тис. доларів США позичив третім особам.

Ігор Евалдсович Пєтровскіс народився 12 січня 1975 року у місті Санкт-Петербург Російської Федерації. Проживає у Борисполі. Йде на ці вибори самовисуванцем, як і 25 жовтня. За даними ЦВК, тимчасово безробітний. 

Працював директором ТОВ “ДВК”, дистриб’ютором пивної компанії Carlsberg Ukraine, HoReCa, комерційним директором КЗН “Росинка”.

Влітку 2019 року у холі міської ради Борисполя сталася бійка між секретарем Бориспільської міської ради Ярославом Годунком та Ігорем Пєтровскісом. Годунок звинувачував Пєтровскіса у сеператизмі, а той Годунка у хабарництві. Згодом Президент Володимир Зеленський призначив Пєтровскіса головою Кремінської РДА Луганської області. Наразі він там не працює. Раніше також займав керівні посади в органах влади Луганщини. 

Остання декларація, яку він подавав, за 2018 рік. Там вказано, що він має житловий будинок на 264,4 кв.м у Луганській області, квартиру на 68 кв.м у Луганську. Також задекларував квартиру на 86 кв.м у Борисполі, яка належить третій особі. Має легковий автомобіль Daewoo Lanos, вантажний ЗІЛ, два автобуси та 4 мікроавтобуси. На дружину Олександру записаний автомобіль ZAZ Таврія, два вантажних ЗІЛ, один – КАМАЗ та причіп. Тоді його дохід становив 118 268 гривень, дружини – 135 630 гривень. Також вона мала заощадження у розмірі 100 тис. гривень, а Ігор Пєтровскіс позичав третім особам 20 тис. доларів США. 

Депутат Верховної Ради 9-го скликання Анна Костянтинівна Скороход народилась 14 січня 1990 року у місті Вишгород. Проживає у Борисполі. У 2019 році була обрана депутатом від партії “Слуга народу” за виборчим округом №93 (Київська область), як безпартійна. 15 листопада була виключена з фракції "Слуга народу" у Верховній Раді. За день до того поскаржилась на політичні переслідування з боку влади через затримання ГПУ її цивільного чоловіка Олексія Алякіна (громадянин РФ). Як повідомив тоді журналістам заступник голови фракції Олександр Корнієнко: "Її виключили за порушення домовленостей щодо спільної позиції з тих питань, по яких фракція виробила спільну позицію". Це стало першим в ВР IX скликання випадком виключення з фракції. З липня 2020 року – член депутатської групи "За Майбутнє".

У минулому році задекларувала квартиру на 98,6 кв.м, 4 земельні ділянки на 84 265 кв.м у Бориспільському районі, квартиру на 73,7 кв.м у Вишгороді в спільній власності, право користування на квартиру площею 46 кв.м у Борисполі та недобудовану квартиру площею 118,7 кв.м у Вишгороді. На чоловіка Олексія записано дві земельні ділянки на кв.м у Бориспільському районі, ще одна ділянка на 776 кв.м та житловий будинок на 128,2 кв.м у Васильківському районі. Має коштовні ювелірні вироби – набір (підвіс, сережки, каблучка) та окремо сережки. Їздить вона на автомобілі Jeep Compas. Має корпоративні права у ТОВ “БК Прогрес-41”, які передала в управління, чоловік – у ТОВ “БК Прогрес БУД” та ТОВ “БК Прогрес”. Її дохід склав 308 345 гривень, чоловіка – 686 332 гривень. Має заощадження у розмірі 20 006 доларів США, 10 євро та 162 гривень. Чоловік має 150 048 доларів США, 200 гривень, 3 євро.

Вікторія Олександрівна Шевц народилася 28 вересня 1980 року, має вищу освіту та проживає у Борисполі. Балотується шляхом самовисування. Обрана депутатом Бориспільської міської громади. 

Голова молодіжної громадської організації “Труба”. У 2015 році балотувалась до Київської обласної ради 7-го скликання від партії “Сила людей”. Працювала директором креативної агенції "Прінт-студія" та агенції з організації заходів "Творча кузня". 

У минулому році задекларувала квартиру на 63,4 кв.м в Борисполі, що знаходиться у спільній власності. Має заощадження у розмірі 15 тис. доларів США та 230 тис. гривень. 

Наступний кандидат на голову громади – Володимир Костянтинович Борисенко. Народився 16 липня 1987 року в місті Бориспіль, де й проживає. Є членом партії “Європейська Солідарність”, за підтримки якої йде на вибори. Від неї ж брав участь у виборах 25 жовтня. Обраний депутатом Бориспільської міської громади. 

Володимир Борисенко працює комерційним директором ТОВ “БФ Груп”. Невдало балотувався до Верховної Ради 8-го скликання від партії “Народний фронт” та брав участь у минулорічних виборах народних депутатів як самовисуванець. 

Працював помічником нардепа 8 скликання Андрія Іванчука (“Народний фронт”) на громадських засадах.

У декларації за 2019 рік вказав, що має квартиру на 81,6 кв.м у Борисполі та дві земельні ділянки на 1 500 кв.м у Бориспільському районі. На дружину Тетяну записний житловий будинок на 104,1 кв.м та земельну ділянку на 1000 кв.м у Броварах, житловий будинок на 57,7 кв.м та дві ділянки на 3 850 кв.м Броварському районі. Володимир Борисенко має автомобілі Lexus LX570, ГАЗ 21, АЗЛК 407, ЗАЗ 965АБ, дружина – Volkswagen New Beetle та Ford Mustang. Має корпоративні права у приватному підприємстві “Боріко”. Його дохід склав 336 096 гривень, дружини – 373 тис. гривень. Він має заощадження у розмірі 2 млн 500 тис. гривень, 100 тис. доларів США, 85 тис. євро, дружина має 50 тис. доларів США. 

Володимир Вікторович Кондратенко народився 21 квітня 1978 року у Києві. Балотується від партії "УДАР". 

Освіта вища. В 2004 році закінчив Київський славістичний університет (спеціальність – міжнародні відносини), у  2010-2013 роках навчався у Національній академії державного управління при Президентові України (спеціальність – державне управління). 

Директор фермерського господарства “Простоквашино-2012”, співзасновник ТОВ “Горизонталь-2006”, ТОВ “Відродження-2006”. Депутат Бориспільської районної ради 5-го та 6-го скликання (“УДАР”). Голова Бориспільської районної організації громадянської партії “Пора” та громадської організації “Садівниче товариство “Дімекс”. Голова Бориспільської районної організації політичної партії “УДАР”. У 1995-1996 роках працював менеджером зовнішньої економічної діяльності СП "Дімекс". У 1996-1998 – заступник директора СП "Дімекс". У 1998-2004 роках був приватним підприємцем (надання послуг населенню, торгівля). У 2004-2009 – генеральний директор ТОВ "УМК" (робота в сфері будівельно-інвестиційної діяльності).

За даними сайту “Антикор”, Володимир Кондратенко є професійним автогонщиком. Повідомлялось, що головне управління розвідки Міністерства оборони України недоотримало 15% квартир для своїх співробітників в житловому комплексі, який зводила в Києві за адресою Трутенка, 3 будівельна компанія “УМК”, засновником та директором якої був Володимир Кондратенко. Разом із екс-прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком він працював в Асоціації допомоги постраждалим інвесторам. 

Самовисуванець Олег Миколайович Волошин народився 5 серпня 1980 року у місті  Кагарлик, де і проживає. Тимчасово не працює. У 2003 році закінчив Богуславський навчально-консультаційний центр Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди за спеціальністю “Педагогіка і методика середньої освіти. Музика”, здобув кваліфікацію вчителя музики.

З листопада 2002 року по вересень 2012 року працював на посаді керівника гуртка у Кагарлицькому районному центрі дитячої та юнацької творчості. З вересня 2012 року по вересень 2017 року – педагог-організатор Кагарлицького районного центру дитячої та юнацької творчості. У вересні 2017 року був призначений заступником голови Кагарлицької районної ради 7-го скликання. У 2019 році балотувався до Верховної Ради від “Радикальної партії Олега Ляшка”. Від цієї ж партії був кандидатом на голову Кагарлицької громади цьогоріч.

У минулому році задекларував два автомобілі – ВАЗ 21063 та ЗАЗ-DAEWOO T13110. Його дохід склав 184 411 гривень, дружина Юлія заробила 143 543 гривень. 

Адвокати

Самовисуванець Олександр Анатолійович Денисов народився 26 січня 1979 року у місті Прип’ять, проживає у Борисполі. На виборах 25 жовтня також був самовисуванцем. Веде індивідуальну адвокатську діяльність, є членом Ради адвокатів Київської області. Є директором ТОВ “Денмарк Інвест”. Раніше працював начальником юридичного відділу виконавчого комітету Бориспільської міськради. У 2014 році балотувався до Верховної Ради від партії “Народний фронт”. 


Дмитро Федорович Іванов народився 4 червня 1966 року у місті Сочі. Проживає у Києві. Балотується шляхом самовисування. Працює юристом Шевченківської районної спілки ветеранів Афганістану. Член Ради адвокатів міста Києві. Директор ТОВ “Адвокатська компанія “Шевченко і партнери”, співзасновник ТОВ “Захист-Гранд”. 

Самовисуванець Ярослав Анатолійович Шевченко народився 22 червня 1991 року у місті Черкаси, проживає у Києві. Адвокат. 

Бізнесмен

Підприємець Віктор Леонідович Молодий народився 18 квітня 1982 року у селі Лисогірка Жмеринського району Вінницької області, проживає у Борисполі. Балотується від політичної партії “Пропозиція”, як і 25 жовтня. 

Молодий – бізнесмен, який займається переважно виробництвом, зокрема пошиттям одягу та взуття. Його підприємства працюють у Броварах, Боярці та інших населених пунктах Київщини. Був співзасновником ТОВ “Форрест-Лайн” (лісівництво та лісозаготівля). 

У 2014 році балотувався до Верховної Ради самовисуванцем. 

Інші

Андрій Анатолійович Хілько народився 9 листопада 1984 року в місті Києві, де і проживає. Балотується шляхом самовисування. Директор благодійного фонду “Хілько”. За інформацією на сторінці в Facebook фонду Хілько, дана організація боролася за поліпшення парку "Юність" на столичній Борщагівці. У лютому цього року цей БФ звертався до Департаменту комунальної власності КМДА "з вимогою пояснити непрозорість процедури пошуку орендаря".

За даними видання "Вісті", Андрій Хилько подавав до суду позов з вимогою анулювати реєстрацію Володимира Зеленського кандидатом на пост президента. Відзначається, що Хилько є міноритарним акціонером цілого ряду банків. Ця ж інформація міститься і на його особистому сайті. Зокрема він володіє акціями "Кредобанку", "Юникредитбанку", "Райффайзенбанку – Аваль" та інших. У 2019 році балотувався до Верховної Ради, як самовисуванець.

Віктор Григорович Ціздин народився 17 травня 1988 року у селі Труханів. Проживає у Борисполі. Балотується, як самовисуванець. Тимчасово не працює. Чоловік Тетяни Григорівни Ціздин, яка працювала головним спеціалістом розрахункового відділу Головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Звільнилась у березні, а в квітні подавала декларацію кандидата на цю ж посаду.

Самовисуванець Богдан Васильович Тищенко народився 5 червня 1978 року у місті Бориспіль, де й проживає. Має вищу освіту, пенсіонер. На вибори 25 жовтня також йшов самовисуванцем. 

Володимир Леонідович Галаган народився 12 листопада 1970 року у селі Слобода Обухівського району, де і проживає. Балотується шляхом самовисування. Тимчасово не працює. 

Самовисуванка Ірина Василівна Ніколаєва народилась 6 вересня 1965 року у селі Гоголів, проживає у Борисполі. Тимчасово не працює. До липня 2020 року була приватним підприємцем (консультування з питань комерційної діяльності й керування).

Читайте: Повторные выборы мэра и горсовета Броваров состоятся 17 января 2021 года

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, выборы, борисполь, кандидаты, Владислав Байчас, ярослав годунок, выборы мэра, анна скороход, бориспольская община

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій