неділя, 22 травня 2022 г.

Георгій Цагареішвілі: “Єднання” у Київській облраді створене не “під” когось і не “проти” когось"

Георгій Цагареішвілі: “Єднання” у Київській облраді створене не “під” когось і не “проти” когось"

Новостворена міжфракційна депутатська група "Єднання" у Київській обласній раді об’єднала 44 депутата із 84, до її складу увійшли представники 5 фракцій із 8, присутніх у раді. "Єднання" одразу ж назвали більшістю, сформованою "під" нинішнього губернатора Олександра Горгана. Чи дійсно це так, і чи завершиться зі створенням так званої "більшості" ера протистояння в Київській обласній раді, в інтерв’ю КиевVласти розповів голова "Єдності", керівник фракції БПП "Солідарність" в обласній раді Георгій Цагареішвілі.

KV: Як виникла ініціатива створити міжфракційну депутатську групу? Хто був автором цієї ідеї?

Георгій Цагареішвілі (ГЦ): Розмови про необхідність конструктивної більшості в Київській обласній раді велися вже давно, тож назвати єдиного автора ідеї важко. А ініціатива продиктована об’єктивною дійсністю – ні для кого не секрет, що облрада перетворилась на арену протистояння, і це не йшло на користь ні депутатам, які відстоювали інтереси своїх округів, ні регіону загалом. Адже коли немає більшості, важко бути впевненим у прийнятті якихось рішень, передусім гальмуються дійсно важливі і невідкладні питання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Пленарні засідання щоразу нагадували гру у рулетку. Скільки разів було так, що питання, яке пройшло всі комісії і отримало погодження, "зависає" у сесійній залі через різні причини, що призводили до розбалансованості депутатського корпусу. В результаті маємо багато нереалізованих проектів, незакінчених справ.

KV: Чим приваблювали депутатів у "Єднання" і спонукали їх до входження?

ГЦ: Насправді привабити кожного депутата, на мою думку, має лише одне – можливість зробити більше для свого округу і регіону в цілому. Можна довго "грати" на опозиційній риториці, але коли приїжджаєш на округ і дивишся у вічі людям, то розумієш, що їх не цікавлять внутрішньополітичні баталії в обласній раді. Мешканців міст і сіл цікавить, як розвиватиметься медицина, коли з’явиться новий дитсадок чи відремонтують дорогу. І ось для цього якраз і потрібна дієва більшість – щоб рада працювала як годинник, вчасно проводилися сесії, не затримувалися важливі питання.

На щастя, довго вмовляти нікого не довелося. Більшість депутатів облради – досвідчені люди, багато хто відпрацював вже не одну каденцію, має досвід роботи в місцевому самоуправлінні, бізнесі. Всі вони знають ціну консолідації та спільних зусиль і хочуть працювати на результат, а не за принципом опозиції "чим гірше, тим краще".

KV: Чому було вирішено йти шляхом міжфракційного об’єднання, а не сформувати "класичну" більшість із фракцій?

ГЦ: По-перше, ми навмисне хотіли відійти від політичного забарвлення. Ми хотіли підкреслити, що "Єднання" – це гуртування людей з різними політичними поглядами, єдиною метою яких є виключно економічний та соціальний розвиток області, без популізму і політики. Адже основне завдання обласної ради – розбудова територіальних громад, а політикою нехай займаються у парламенті. До нас увійшли депутати з фракцій БПП, "Наш Край", "Самопоміч", РПЛ, УКРОП. Причому в деяких фракціях всі депутати стали членами об’єднання, а наприклад, з УКРОПу до "Єднання" увійшов лише один депутат.

До того ж, не хотілося б, щоб депутати у більшості були заручниками політичних рішень керівництва фракції. Хоча я і сам є керівником фракції БПП "Солідарність", вважаю, що політика є політикою, але в органах місцевого самоврядування важливо не забувати про суть роботи депутата, тобто вирішення питань розвитку регіону. І робити все можливе для цього.

KV: "Єднання" створили під Горгана чи проти Старикової?

ГЦ: Не так і не так. Якщо хтось думає, що губернатор Олександр Горган – єдиний, хто опікується розвитком Київської області, або якось приватизував цей процес, то це не так. Він очолює виконавчу владу в регіоні, а обласна рада – це 84 депутати, у кожного з яких, повторюсь, свій чималий досвід і свої завдання. Міжфракційне об’єднання "Єднання" і задумувалося для забезпечення балансу між виконавчою і представницькою владою в прийнятті рішень і налагодженням системної роботи на рівні області.

Що стосується Ганни Старікової, то вона лише голова облради, хоч і є представником певної політичної сили. Не думаю, що їй личило б, якби міжфракційне об’єднання, що працює на розвиток регіону, створювалося б проти неї. Це означало б, що вона проти цього розвитку.

KV: Які стосунки у "Єднання" з міжфракційним депутатським об’єднанням "Київщина" у Верховній Раді? Чи правда, що Ярослав Москаленко координував створення "Єднання"?

ГЦ: МДО "Київщина" об’єднує народних депутатів, які представляють столичний регіон у парламенті. Звісно, що ці люди активно співпрацюють і з місцевим самоуправлінням, і з обласними депутатами. Хибно було б вважати, що хтось комусь диктує, що робити, чи хтось кимось керує. Представницька влада – це не виконавча вертикаль, і всі розуміють, що тут напряму ніхто нікому не підпорядковується. Однак якщо Київській області треба буде вирішити якесь питання у парламенті, то першим, до кого вона звернеться, звісно, буде МДО "Київщина". І навпаки, народні депутати у конструктивних питаннях завжди знайдуть підтримку в "Єднанні", якщо потрібно буде щось вирішити на рівні обласної ради.

Голова МДО "Київщина" Ярослав Москаленко зарекомендував себе як ефективний лобіст інтересів області в найвищих державних органах. Він добре знає ситуацію в облраді і на постійному контакті з депутатським корпусом. Тому природно, що він приймав активну участь в переговорному процесі і допомагав у створенні "Єднання".

KV: Яку мету ставить перед собою "Єднання", і якими будуть його перші кроки?

ГЦ:  Це і затвердження програми соціально-економічного і культурного розвитку області, і реалізація галузевих програм. "Єднання" підтримуватиме все, що йтиме на користь впровадження реформи децентралізації, розвитку медичної та освітньої галузей, промислового потенціалу області, інфраструктури, залучення інвестицій в економіку. Впевнений, що в кожного депутата є свій перелік проектів, які необхідно здійснити в регіоні чи окрузі. І ми будемо намагатися знайти підтримку для них. Адже маючи 44 депутати, проблеми вирішувати завжди легше, ніж поодинці.

KV: "Єднання" ставитиме питання про зміну керівництва облради?

ГЦ: А навіщо? Ми в цьому не бачимо ніякого сенсу. Голова ради всього лише проводить сесію, по суті вона такий же депутат, як інші. Адже рішення приймаються більшістю. Ні, це питання в групі наразі не обговорюється.

KV: 44 із 84 – це більшість, близька до мінімальної. Чи буде "Єднання" ефективним? Чи відкриті ви для інших депутатів?

ГЦ: Я сподіваюся, що 44 – це лише початок, і згодом до нас приєднається ще більше депутатів. Адже не важливо, під якою назвою чи з якими фракціями об’єднуватися. Важливо, заради чого. А інтереси, я впевнений, у більшості депутатів облради все ж таки спільні – потужний столичний регіон з високим рівнем життя громад. І це нас повинно спонукати до єднання.

Фото: пресс-служба фракции БПП-Солидарность в Киевоблсовете

KиевVласть

Беседовал Алексей Ветров

Теги: новости киевской области, позиция, кода, Київська обласна рада, єднання, Цагареішвілі

субота, 21 травня 2022 г.
19:03
Повністю відновлено рух Варшавською трасою з Києва до Ковеля
18:42
Прикордонники затримали можливого члена ДРГ та іноземців із фальшивими документами
18:10
У КМДА надали перелік парків та скверів небезпечних для відвідування
17:13
“УкрЄдність”: безкоштовна психологічна допомога для українців, які потерпіли від війни (контакти)
17:02
В МОН пояснили причину зменшення зарплат вчителів Києва
16:10
В Боярській лікарні інтенсивного лікування створено нове реанімаційне відділення, - КОДА
15:22
Джо Байден підписав пакет допомоги Україні майже на 40 млрд доларів
14:44
У Борисполі відновили роботу фонтану (відео)
14:01
Олексія Кулебу призначено головою Київської обласної державної адміністрації
13:29
В парламенті Великобританії заявили, что Росію потрібно виключити з Радбезу ООН
13:18
Група ХДС/ХСС у Бундестазі закликає посилити тиск на РФ для розблокування портів України
13:01
Сьогодні над Вінниччиною збили ворожу ракету, на Рівненщині обстріляно об’єкт військової інфраструктури
12:28
На Київщині за добу знешкоджено понад 260 боєприпасів, ліквідовано 24 пожежі, енергетики та газовики працюють у штатному режимі, - КОВА
12:07
За найоптимістичнішими прогнозами Україні необхідно 5-7 років до повного розмінування, – Мері Акопян
11:05
Армія рашистів втратила в Україні 1278 танків та майже 28,9 тисячі вояків, - Генштаб ЗСУ
10:11
З 23 травня евакуйованим громадянам у Броварах видаватимуть продуктові набори
Календар подій
Військовий начальник - усім голова: вступив у силу закон про ВА та ОМС під час воєнного стану
20 травня 2022 г. 13:55
Військовий начальник - усім голова: вступив у силу закон про ВА та ОМС під час воєнного стану
Державна служба та органи місцевого самоврядування (ОМС) відтепер ще більше залежатимуть від начальників військових адміністрацій (ВА), утворених в умовах воєнного стану. В деяких випадках ВА перебирають на себе повноваження обласних та районних рад. Там, де ВА в силу тих чи інших причин немає, на час війни підсилюються повноваження голів громад – якщо на то є підстави воєнного характеру, голови будуть керувати одноосібно, без виконкомів та депутатів, але знов-таки під чуйним керівництвом начальників обласних ВА. Ба більше, закон, що взагалі-то стосується ВА та ОМС, розширює повноваження… президента і Верховної Ради (ВР), даючи їм право робити кадрові перестановки, оминаючи обов’язкові процедури мирного часу.