среда, 27 октября 2021 г.

Фірма із орбіти місцевих освітян за 5 млн гривень відремонтує школу у Софіївській Борщагівці

Фірма із орбіти місцевих освітян за 5 млн гривень відремонтує школу у Софіївській Борщагівці

Софіївсько-Борщагівська школа по провул. Шкільний, 1-В наприкінці серпня 2021 року замовила МПП “Сімт” за 5,48 млн гривень проведення капітального ремонту своїх приміщень – спортзалу, роздягальні, душових і 22 кабінетів. На перший погляд в закупівлі немає нічого дивного – адже школа дбає про створення гарних умов для навчання дітей. Проте ремонт довірили виконувати фірмі, яка міцними родинними зв'язками пов'язана зі школою. До того ж в занадто стислі терміни – за один день. Правда, після звернення KV до керівництва школи за поясненнями, в ProZorro оперативно оприлюднили зміни до договору, яким значно продовжено терміни виконання робіт.

Як стало відомо KV з оголошення електронної системи публічних закупівель ProZorro, 30 серпня 2021 року Софіївсько-Борщагівський навчально-виховний комплекс (НВК) "Спеціалізована школа I-III ступенів – загальноосвітня школа I-III ступенів” (*) уклав з МПП “Сімт” (**) договір на проведення капітального ремонту в будівлі школи по пров. Шкільному 1-В. Ціна договору склала 5,48 млн гривень.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Конкуренцію МПП “Сімт” у тендері склали ТОВ “Славград-Сервіс” та ТОВ “Ейр-клімат буд”, пропозиції яких були вигіднішими по ціні, але їх відхилили через невідповідність тендерним вимогам.

Для участі у тендері на проведення капремонту в Софіївсько-Борщагівській школі  МПП “Сімт” надало довідку, згідно до якої на підприємстві включно з директором та бухгалтером працює 12 осіб.

За договором, “Сімт” всі роботи повинно виконати за один день – до 31 серпня 2021 року. Як відомо з технічної специфікації, в цей термін потрібно було провести ремонт спортзалу, роздягальні, душових та 22 кабінетів – №113, 202, 203, 205, 206, 207, 209, 211, 212, 213, 214, 214 (тамбур), 302, 303, 304, 305а, 305 (1), 305 (2), 305 (3), 309, 310,  311а.

Станом на 8 вересня 2021 року в системі ProZorro звіт про виконання цього договору не опубліковано, також відсутня будь-яка інформація щодо подовження терміну виконання робіт. За інформацією E-data, перерахувань коштів на рахунок МПП “Сімт” по даному договору не було. 

На перший погляд строки у договорі дійсно виглядають як технічна помилка. Але у тендерній документації зазначена та сама дата завершення робіт.

Зазначимо, що закупівля проведена у чіткій відповідності до закону: оголошення опубліковано за 15 днів до кінцевого строку подання пропозицій, повідомлення про намір укласти договір – опубліковано протягом дня з моменту прийняття рішення про визначення переможця, договір та всі додатки до нього опубліковані протягом одного робочого дня з моменту його підписання (за законом на це дається три робочі дні).

Читайте: В селі Петропавлівська Борщагівка майже за 27 млн гривен відремонтують фасад школи

Директор Софіївсько-Борщагівської школи Оксана Пушенко (на колажі) 8 вересня 2021 року відмовилася у телефонній розмові докладно відповідати на питання журналіста KV щодо даного тендеру і укладеного договору.

10 вересня 2021 року у системі ProZorro було опубліковано додаткову угоду до зазначеного вище договору від 7.09.2021 року, в якій терміни виконання робіт за договором було подовжено до 29 грудня 2021 року.

15 вересня 2021 року редакція отримала офіційну відповідь Оксани Пушенко на запит KV, де повідомлялося, що у оприлюдненому в системі ProZorro договорі була допущена технічна помилка щодо строку виконання будівельно-ремонтних робіт і для її усунення укладена додаткова угода від 7.09.2021 року, де кінцевий термін виконання робіт зазначений до 29 грудня 2021 року.

Місцеві депутати утрималися від коментарів щодо даного тендеру. Депутат Борщагівської сільради Олександр Левченко (“Європейська солідарність”) заявив, що не спілкується з журналістами. Його колега Вадим Костенко (“За майбутнє”) красиво відмежувався від теми, лише заявив, що терміни – це технічна помилка. Колишній голова Києво-Святошинської райради, нині депутат Борщагівської сільради Дмитро Гусятинський (ПП “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”) заявив журналісту KV, що його коментар щодо даної закупівлі буде недоречний. 

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, МПП “Сімт” зареєстровано в 1996 році. Розмір статутного капіталу – 10 тис. гривень. Засновник і директор цього МПП – мешканець села Софіївська Борщагівка Володимир Васильович Товстига, який також зареєстрований як ФОП з основним видом діяльності – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Згідно інформації на сайті Софіївсько-Борщагівської школи, у 2019 році людина на ім'я Володимир Васильович Товстига був заступником голови батьківської піклувальної ради цієї школи. А на святі останнього дзвоника 2019 року, де між іншим був присутній Володимир Товстига, сертифікат “лідер року” отримав учень 8-го класу Артем Товстига. Також з сайту школи відомо, що заступником директора з навчально-виховної роботи, вчителем початкових класів у Софіївсько-Борщагівській школі працює Світлана Товстига.


Проте директор Софіївсько-Борщагівської школи Оксана Пушенко на запитання KV щодо роботи Володимира Товстиги у батьківській піклувальній раді цієї школи зазначила, що такої структури у НВК не зареєстровано. 

“Колегіальними органами управління НВК є педагогічна рада та збори (конференція) трудового колективу. Обробкою персональних даних встановлено, що до складу колегіальних органів управління НВК зазначена в запиті особа (Володимир Товстига – KV) не входить”, – повідомила KV Оксана Пушенко.

Згідно з даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях МПП “Сімт” уклало 106 договори на 84,94 млн гривень. Найбільший замовник – управління економічного, регіонального та гуманітарного розвитку Бориспільської РДА. 

Борщагівська сільська рада та Софіївсько-Борщагівська сільська рада (реорганізована та увійшла до складу Борщагівської ОТГ – KV) уклали з МПП “Сімт” 52 договори на 25,79 млн гривен. З Софіївсько-Борщагівським НВК "Спеціалізована школа I-III ступенів – загальноосвітня школа I-III ступенів” це підприємство співпрацює вперше.

Громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів в Україні “Антикорупційний монітор” зазначає декілька ознак МПП “Сімт”, що вказують на неефективну гсподарську діяльність підприємства та на можливу неспроможність виконання ним зобов'язань по договору. Зокрема, фінансово-господарська діяльність МПП оцінена як збиткова, показники рентабельності – низькі або негативні, а фінансовий стан – незадовільний. Крім цього, тендерні кошти є значною часткою – понад 60% – в структурі доходу та на 100% більше суми основних засобів та нематеріальних активів компанії.

Також відмітимо, що у серпні 2021 року, крім описаного вище договору на ремонт приміщень Софіївсько-Борщагівського НВК, за результатами участі в публічних закупівлях МПП “Сімт” уклало ще три договори. Всі підряди отримані від Борщагівської сільради. Так, 10 серпня 2021 року було підписано два договори на капремонт приміщення Софіївсько-Борщагівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (ціна – 2,07 млн гривень) та капремонт приміщень Петропавлівсько-Борщагівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (ціна – 1,68 млн гривень). А 11 серпня 2021 року укладено договір (ціна – 4,17 млн гривень) на улаштування огорожі газової котельні та благоустрій прилеглої території по вул. Шкільна №1, 3, 5, 7, 17, 27А в с. Петропавлівська Борщагівка. Особливістю всіх трьох закупівель було те, що всі вигідніші по ціні пропозиції замовником були відхилені. Роботи по зазначеним трьом договорам підрядник повинен завершити до 10 листопада 2021 року.

Будівля Софіївсько-Борщагівської школи потужністю 740 учнів була введена в експлуатацію у 1984 році. У 2020 році введена в експлуатація добудова, яка дозволила збільшити кількість ліцензованих місць до 1040 учнів. Станом на 21 квітня 2021 року у закладі освіти навчається 2308 учнів.

Оксана Пушенко займає посаду директора Софіївсько-Борщагівської школи з 2007 року.

* МПП “Сімт” (Код ЄДРПОУ: 23520802)

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Арас

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, закупки, школа, капремонт, закупівлі, бучанский район, бучанський район, нвк, симт, сімт, володимир товстига, софіївська-борщагівка, оксана пушенко, софиевская-борщаговка

среда, 27 октября 2021 г.
12:26
З суботи Київщина в “червоній” зоні: які заборони вступають у силу
12:02
Столичный завод “Большевик” продали с молотка за 1,4 млрд гривен
11:43
“Озеро Белое” может стать комплексной памяткой природы местного значения
11:22
Чиновники Кличко украли 12 млн гривен на “цифровой трансформации” Киева, - Беловол
11:03
Ночью в Броварах произошел взрыв на предприятии по переработке металлолома (фото, видео)
10:42
Киевщина с 30 октября переходит в “красную” коронавирусную зону
10:27
За добу на коронавірус захворіли 880 жителів Київщини
10:02
Курс валют в Киеве: 27 октября 2021 года
09:42
Столичные спасатели ликвидировали пожар в отселенном здании на Печерске
09:26
Метадон в организме Полякова был вместе с усиливающим действие наркотиков димедролом, — замглавы МВД (видео)
09:07
За минувшие сутки от коронавируса привито рекордное количество украинцев
07:15
Сегодня, 27 октября, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 27 октября 2021 года
вторник, 26 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 27 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:32
Киев и Тирана подружились
20:23
Специальная комиссия проверит безопасность строительства в Киеве канатной дороги через Днепр, – Владислав Трубицын
Календарь событий