п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Фекальний розбрат: Бучанська громада зі скандалом запускає власний водоканал

Фекальний розбрат: Бучанська громада зі скандалом запускає власний водоканал

На приірпінні спалахнув черговий скандал між сусідами: Буча та Ворзель вирішили від’єднатись від Ірпінського водоканалу, створивши власну мережу водопостачання. Такі наміри вже засудили в Ірпені: кажуть, що це необхідно не жителям, а бучанським забудовникам для “спрощення” процедури отримання дозволів, в той час як місцеві тонутимуть в помиях без ірпінської стічної труби. Поки там гадають, чи чекати навесні екологічної катастрофи, Держагентство водних ресурсів просять скасувати ліцензію, видану КП “Бучасервіс” на свердловину, якою вже користується “Ірпіньводоканал”.

Три, два, один – пуск!

Як стало відомо KV, 18 лютого на сесії Бучанської міської ради голова Бучанської громади Анатолій Федорук анонсував, що з 1 березня КП “Бучасервіс” у повному обсязі планує надавати послуги з водопостачання та водовідведення жителям Бучі та Ворзеля. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Раніше анонсували вартість тарифів на “автономну” воду – обіцяють встановити мешканцям тарифи на 2 гривні дешевші, ніж ті, що наразі надає “Ірпіньводоканал”.

Для переведення бучанців і ворзельців на власний водоканал, депутати прийняли низку рішень щодо передачі земельних ділянок новоствореному КП. 

Федорук зазначив, що на баланс КП “Бучасервіс” буде передана мережа з 77 свердловин, 27 водонапірних веж, 19 каналізаційно-насосних станцій, 6 насосних станцій та 2 станцій знезалізнення, що є на території громади. За його словами, всі ці об'єкти зареєстровані в державному реєстрі речових прав, як власність Бучанської громади.

Також він зазначив, що КП “Бучасервіс” має всі відповідні дозвільні документи: ліцензію на право провадження господарської діяльності, дозвіл на спецводокористування, внесений до реєстру суб’єктів природних монополій у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення НКРЕКП.

“Жоден об'єкт, на щастя, не знаходиться на балансі “Ірпіньводоканалу”. Він не має жодного права користування на ці об'єкти. Все, що робить сьогодні “Ірпіньводоканал” – це перевищення компетенції. Фактично вони займаються тим, у чому нас звинувачують. Як міський голова розраховую також, що прийняті рішення покладуть край дезінформації, яку поширюють у соціальних мережах та на під’їздах будинків про те, що Буча неспроможна забезпечити послуги з водопостачання і каналізації без Ірпеня”, – зазначив Федорук. 

Секретар Бучанської міськради Тарас Шаправський розповів KV, що КП “Бучасервіс”, відповідно до рішення Бучанської міської ради, розпочне надавати послуги з водопостачання та водовідведення з 1 березня 2022 року. 

“Всі абоненти, що матимуть борги перед “Ірпіньводоканалом” станом на 28 лютого, мають сплатити їх в Ірпінь, а вже з 1 березня плата за послуги піде до Бучі. Тобто боргу між господарюючими суб‘єктами не існує. Ми також розраховуємо, що питання наявних приватних боргів окремих абонентів, як і можливих переплат, будуть вирішені в робочому режимі”, – каже він.


Ірпінь проти

За даними KV, наразі КП “Ірпіньводоканал” обслуговує 20 208 абонентів у Бучі та 2 695 абонентів у Ворзелі. Разом вони мають борг перед КП у розмірі 8,1 млн гривень. 

Наміри від’єднатись від послуг їхнього КП в Ірпені вважають незаконними. Так, 11 лютого КП “Ірпіньводоканал” написав заяву до Бучанської окружної прокуратури про вчинення кримінального правопорушення. 

Як зазначається в документі, підприємству стало відомо про те, що в червні 2018 року державний реєстратор Гостомельської селищної ради Богдан Адамчук вніс до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про право власності Бучанської міськради на будівлю для обслуговування свердловини в м. Буча по вул. Пушкінській, 80. Реєстраційна дія була проведена на підставі рішення органу місцевого самоврядування та інвентаризаційної справи, поданої посадовими особами Бучанської міськради. 

У заяві до прокуратури повідомляється, що артезіанська свердловина, розташована в Бучі по вул. Пушкінській, 80, із 1992 року належить Ірпінській громаді. 

“Ірпінська міська рада вказаний об’єкт у комунальну власність Бучанської міської ради не передавала, жодних документів з цього приводу не складала та не підписувала. Натомість службові особи Бучанської міської ради з залученням інших осіб, у тому числі державного реєстратора, зловживаючи своїм службовим становищем, без інформування власника майна – Ірпінської міської ради, а також балансоутримувача майна – КП “Ірпіньводоканал”, використовуючи юридично нікчемні документи, без будь-яких на те підстав вжили заходів щодо незаконного заволодіння вказаним об’єктом нерухомості”, – йдеться у заяві.

14 лютого аналогічну заяву перший заммера Ірпеня Андрій Кравчук направив директору Державного бюро розслідувань Олексію Сухачову.

Крім цього, 1 лютого “Ірпіньводоканал” повідомляв, що КП “Бучасервіс” розповсюдило повідомлення про свої тарифи на аналогічні послуги, які насправді надає КП “Ірпіньводоканал”. Там закликали абонентів не сплачувати кошти бучанському підприємству, оскільки Ірпінь продовжує надавати послуги з централізованого водопостачання та водовідведення жителям Бучі та Ворзеля. 

“Інформуємо, що дії Бучанської міської ради та КП “Бучасервіс” є предметом для посиленої уваги з боку прокуратури та правоохоронних органів. Це дуже нагадує аферу бучанської влади з метою введення в оману своїх жителів для отримання прибутків через скандальне підприємство КП “Бучасервіс”, яке вже фігурує у ряді кримінальних проваджень. Платежі від населення на КП “Бучасервіс” можуть бути виведені на інші потреби, а людям доведеться здійснювати повторні оплати”, – йшлось у повідомленні.

Забудовники та каналізація

Тим часом джерела KV в Ірпені наполягають, що Бучанська громада так прагне автономії водоканалу не через можливість зниження тарифів для населення, а задля “незалежності” місцевих забудовників – наразі для отримання технічних умов для приєднання до водовідведення їм необхідно звертатись в Ірпінь.

Та цікаво, що за даними відповіді на запит адвоката Валерія Войтенка, який надає юридичні послуги “Ірпіньводоканалу”, у КП “Бучасервіс” повідомили, що ще у вересні-грудні 2021 року видали технічні умови на приєднання до централізованого водовідведення на три об'єкти у Бучі. Йдеться про будівництво котеджного містечка на вул. Котляревського, 28, комплексу багатоквартирних житлових будинків, торговельних центрів та дошкільного навчального закладу по вул. Нове Шосе, приватного вищого навчального закладу “Український гуманітарний інститут” на вул. Інститутській, 14. 

“В КП зазначили, що ці дозволи були видані із відтермінуванням до моменту, коли вони отримають дозвіл на водокористування, який видається Держагенством водних ресурсів. Такий дозвіл вони отримали. Ми вже звернулись до цієї структури щодо вжиття невідкладних заходів з анулювання такого дозволу, оскільки він виданий на користування свердловиною, якою вже користується “Ірпіньводоканал”, маючи дозвіл. Це нонсенс”, – розповів Войтенко у коментарі KV

Він додав, що це не єдина проблема, через яку автономне водопостачання у Бучі та Ворзелі неможливе: не вирішено питання із стічними водами.

“У дозволі, який отримав “Бучасервіс”, не зазначено, хто прийматиме стічні води. За законом, спочатку мають бути узгоджені господарські відносини із “Ірпіньводоканалом”, бо мережа проходить транзитом через Ірпінь, який здає їх “Київводоканалу”. Між Ірпенем та Києвом є господарський договір, який визначає ліміти (не більше 20 тис. кубів на добу), порядок сплати за понаднормові викиди забруднюючих речовин у стоки. По Бучі ці всі питання не узгоджені. Більш того – між Ірпенем і Бучею не проведено розмежування балансової належності каналізаційних мереж. І це питання ще більш глобальне, ніж зі свердловиною. Може статись екологічна катастрофа”, – каже він.

Голова Бучанської громади Анатолій Федорук стверджує, що усі стоки з Ворзеля, Бучі, Гостомеля та Ірпеня перекачуються до міста Києва на каналізаційну станцію “Бортничі” і проблем щодо перекачування стоків він не вбачає.

“Специфіка цієї системи в тому, що Ворзель та частина Гостомеля перекачують стоки через Бучу на четверту каналізаційну станцію, туди ж власне їх перекачує і Буча. Ця станція цілком є власністю нашої громади. Інша частина Гостомеля – перекачує через Ірпінь, але на цю ж станцію. Більш того – два мікрорайони Ірпеня качають стоки на нашу КНС. Вже звідти через Ірпінь стоки йдуть на шосту КНС і у місто Київ. Тому на питання, куди діватимемо стоки, можу відповісти: ми живемо в державі хутірної системи, якби наші сусіди не намагались вибудувати у себя якусь острівну республіку. “Київводоканал” відповідно до компетенції заключає трьохсторонню угоду, де відповідно “Київводоканал”, “Ірпіньводоканал” і “Бучасервіс”, які матимуть договірні відносини і взаємодіяти між собою. Тож юридичних, фінансово-господарських підстав говорити, що це неможливо, абсолютно немає”, – завершив Федорук. 

В Ірпінській міськраді KV повідомили, що Буча не зверталась до них щодо переговорів для заключення трьохсторонньої угоди.

Нагадаємо, як писали ЗМІ, у липні 2021 року Державне бюро розслідувань провело обшуки в офісі КП “Бучасервіс” та вдома у його директора Сергія Мостіпаки. Як зазначив тоді Федорук, вони стосувались “окремих закупівель, щодо яких є підозри про вмотивованість окремих співробітників під час вибору виконавця робіт”. 

Читайте: Власти Бучанской общины Киевской области утвердили новый тариф на водоснабжение с 1 марта

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, прокуратура, буча, ирпень, водоснабжение, застройщики, анатолий федорук, ирпеньводоканал, бучанская община, бучасервис, тарас шаправский, валерий войтенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій