субота, 20 квітня 2024 г.

Дорогі пасажири: як і чому в маршрутках Київської області ростуть ціни на проїзд

Дорогі пасажири: як і чому в маршрутках Київської області ростуть ціни на проїзд

На Київщині неухильно дорожчає проїзд. З початку лютого більше за міжміські поїздки стали платити жителі Баришівки, Згурівки, Ірпеня. З середини місяця виростуть ціни і на багатьох інших маршрутах. Перевізники обіцяють зростання від 10 до 25%. Однак, є і ті, хто побоюється більшого та вказує: із черговим зростанням вартості непогано б нарешті покращити і якість послуг, що надаються.

Нові ціни

До традиційних причин здорожчання – зростання вартості палива й газу – цьогоріч перевізники додали нову: локдаун та нові правила перевезень, за яких у маршрутках мала зменшитися кількість людей, яких можна перевозити. Вказуючи на падіння рентабельності, між тим обіцяють, що ціну на квитки не збільшуватимуть надмірно. Лишень настільки, щоб і пасажир заплатив, і у борги не влазити.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Між тим, за прогнозами, тариф для кожного маршруту Київщини зміниться по-різному. В одному районі пасажирам доведеться платити на 2 гривні більше, як, наприклад, в Ірпені, а в Іванківському – на всі 5 гривень. Здорожчання важче всього вдарить по маршрутах, які є менш популярними та возять людей у найбільш віддалені куточки столичного регіону. Тут прогнозують щонайменше +10-20 гривень до нинішньої вартості. 

Наприклад, вартість проїзду по маршруту 309 Київ – Обухів може скласти не 16, а вже 17-18 гривень. А от дістатися Білої Церкви уже вартує 86 гривень. 

Виконавчий директор “Асоціації автоперевізників Київщини” Олексій Павленко запевняє, що приватні перевізники пішли на цей крок вимушено. За його словами сьогодні рентабельність фірм та підприємств-перевізників вже нижче нуля і виправиться це нескоро. Ширше позицію перевізників та про напрями здорожчання він розповів у коментарі :

Голова громадської організації “Розвиток інфраструктури” Станіслав Гвоздіков у свою чергу зазначив KV, що від зміни вартості проїзду проблеми у галузі пасажирських перевезень нікуди не зникли. Хоч ці зміни часто є оправданими.

Експерт зазначив, що сфера перевезень у першу чергу потребує реформ: у законодавстві, у врегулюванні відносин між пасажиром та перевізником, органів контролю. Потрібен, на його думку, і перегляд усталених правил гри.

“Маючи вибір між маршруткою, що розвалюється, та умовним Uber Shuttle, пасажир обере “шаттл”. І хоч останній коштуватиме дорожче, а компанії не будуть сплачувати податки в Україні, пересічних громадян це обходитиме мало, якщо зарубіжна “маршрутка” буде комфортною та приходитиме вчасно. Тобто, піднімаючи вартість проїзду, приватники та органи місцевої влади нарешті мали б переглянути умови перевезень та “осучаснитися”, як того вимагає ринок”, – вважає Гвоздіков.

Нагадаємо, до оголошення карантину столичному регіону загрожував страйк у сфері перевезень. Обласні оператори готувалися протестувати проти UBER Shuttle. Мовляв, компанія іноземна, податки не платить. Страйк було відкладено: через заходи, що приймаються проти поширення пандемії COVID-19 і ті, і ці, змушені були стати на прикол.

Читайте: Коронавирус внес коррективы в протесты перевозчиков Киевщины 

Однак і до пандемії ринок області лихоманило. Найгучнішою подією стала масштабна перестрілка в Броварах. Приводом для стрілянини став конфлікт перевізників.

Читайте: В Броварах перевозчики устроили перестрелку (фото, видео)

У п'ятницю ввечері, 29 січня, в Броварах невідомий обстріляв маршрутку з пасажирами. Імовірно, інцидент є продовженням протистояння між перевізниками в Броварах.

Читайте: В Броварах неизвестный обстрелял маршрутку с пассажирами

Фото: Фотобус

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: транспорт, транспорт, общественный транспорт, происшествие, маршрутка, маршрутки, перевозчики, Київщина, Станислав Гвоздиков, алексей павленко, перевезення, здорожчання, гвоздіков

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.