суббота, 24 июля 2021 г.

Бровари із запізненням на чотири роки почали рятувати місцеву каналізацію

Бровари із запізненням на чотири роки почали рятувати місцеву каналізацію

КП “Броваритепловодоенергія” за 1,48 млн гривень замовило техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проєкту реконструкції каналізаційних очисних споруд Броварів. Ймовірно, влада все ж таки вирішила здійснити ще одну спробу оновлення місцевої каналізації. Перша спроба була здійснена ще у 2016 році. Тоді вказували на необхідність збільшення  потужності очисних і навіть затвердили відповідний проєкт реконструкції, який мали реалізувати у 2017-2019 роках. Але далі справа не пішла. Місцевим мешканцям, які потерпають від смороду і нерідко нарікають на прориви каналізації, залишається лише надіятися, що ця спроба буде вдалою. 

Як стало відомо KV з оголошення електронної системи публічних закупівель ProZorro, 8 липня 2021 року КП “Броваритепловодоенергія” (*) уклало з ТОВ “Омега Вест Трейд” (**) договір на розробку інвестиційного ТЕО проєкту “Реконструкція каналізаційних очисних споруд в місті Бровари”, плану екологічного і соціального управління, включно з планом поводження з відходами, залучення зацікавлених осіб, охорони навколишнього середовища згідно стандартів Міжнародних фінансових організацій. Ціна договору – 1,48 млн гривень.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проєкт зазначеної реконструкції реалізується в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту “Програма розвитку муніципальної інфраструктури України”.

ТЕО, включаючи аналіз скорочення викидів, і відповідні плани “Омега Вест Трейд” повинно розробити до 30 липня 2021 року.

В рамках виконання робіт, згідно з техзавданням, підрядник повинен:

  • оцінити існуючу ситуацію на каналізаційних очисних спорудах Броварів, зробити оцінку роботи каналізаційних очисних споруд та централізованої системи очищення стічних вод, вибрати і обгрунтувати метод біологічного очищення стічних вод і обробки осадів; 

  • запропонувати зміни, які необхідні для покращення роботи насосних станцій, що качають стічні води на каналізаційних очисних спорудах, а також решіток, піскоуловлювачів, первинних та вторинних відстійників;

  • проаналізувати витрати стічних вод на каналізаційних очисних спорудах за 2018-2020 роки, оцінити перспективи збільшення витрат стічних вод та навантажень з урахуванням існуючих тенденцій розвитку та за розрахунками можливих змін населення, промисловості та збільшення покриття послуг і запропонувати розрахункові параметри витрат та навантажень, які будуть використані для визначення розмірів очисних споруд;

  • запропонувати технологію очищення стічних вод, яка буде найбільш прийнятною та надати звіт, у якому буде представлена запропонована технологія очищення, включаючи розрахунки розмірів споруд та основні планувальні рішення.

У КП “Броваритепловодоенергія” на інформаційний запит KV повідомили, що каналізаційні очисні споруди міста були введені в експлуатацію у 1980 році (I черга) та 1988 році (II черга). Строк їх експлуатації складає 50 років. Але інформації про те, чи достатня на сьогодні потужність даних очисних споруд для забезпечення потреб міста, в КП не надали.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Нагадаємо, 3 лютого 2016 року прийнято Закон “Про ратифікацію Фінансової угоди (проєкт “Програма розвитку муніципальної інфраструктури України”) між Україною та Європейським інвестиційним банком”. Цією фінансовою угодою передбачено залучення 400 млн євро для модернізації інфраструктури житлово-комунального господарства України. 

У 2016 році було затверджено проєкт “Реконструкція каналізаційних очисних споруд розташованих на землях Красилівської сільської ради Броварського району Київської області зі збільшенням потужності з 22000 м куб. до 37000 м куб” (розпорядження голови Київської облдержадміністрації (КОДА) від 29.01.2016 року №20). Заявником цього проєкту, як зазначено в його реєстраційній картці, була Броварська міськрада на чолі з Ігорем Сапожко, а керівником проєкту – начальник відділу капітального будівництва Броварської міськради Людмила Павлик.

Необхідність розробки проєкту ще тоді, у 2016 році, була обумовлена недостатньою пропускною здатністю існуючих очисних споруд у зв’язку із введенням в експлуатацію нових житлових районів у Броварах: пропускна спроможність наявних споруд розрахована на 22 тис. м куб. стічних вод на добу, а їх фактичне надходження – 37 тис. м куб/добу, з яких 15 тис. м куб./добу йшло від нових житлових масивів ІV району. Також у реєстраційній картці проєкту зазначалося, що у існуючій технології очистки відсутнє знезаражування стічних вод.

Реалізувати проєкт 2016 року планували в дві черги – з січня 2017 року по квітень 2019 року. 

Загальна кошторисна вартість робіт з реконструкції була на той момент оцінена у 137,61 млн гривень (місцевий бюджет – 13,76 млн гривень, Державний фонд регіонального розвитку – 123,85 млн гривень). Вартість робіт першої черги – 90,86 млн гривень, другої – 46,74 млн гривень.

По завершенню реконструкції обіцяли не тільки збільшити потужність каналізаційних очисних споруд, але й очистити значні території від негативних наслідків антропогенних та техногенних впливів і на належному рівні забезпечити якість оточуючого природного середовища для мешканців Броварів та Броварського району Київщини.

8 жовтня 2020 року на той момент голова Броварської РДА Георгій Беркадзе на своїй сторінці в Facebook заявив про екологічну катастрофу в Броварах.

“Поки маємо прориви каналізації у Броварах, забруднення підземних вод, сморід – у цілому екологічну катастрофу. Спроєктовані та навіть не доведені до ладу очисні споруди були побудовані ще за радянських часів. Застарілі технології не були розраховані на збільшення потужностей і від початку потребували реконструкції. Проте міська влада на це не зважала та з “барського плеча” роздавала забудовникам дозволи на зведення нових кварталів з мінімальним інвестиційним навантаженням. Замість належних 10% пайового внеску, за які варто було б розробити новий проєкт очисних, забудовники платили 1-2%. Але екологічна катастрофа під Красилівкою і регулярні підтоплення Броварів – це ж не всі наслідки. За втрати від витікання води на аварійних ділянках, по суті, розплачуються люди. Це все впливає на суми у комунальних платіжках”, – зазначав тоді Георгій Беркадзе.

Також тоді він заявив про створення для вирішення цієї проблеми робочої групи спільно з компанією “Веолія”, яка поза іншим займається очищенням стічних вод і повинна буде провести аудит діяльності КП “Броваритепловодоенергія”. Також Георгій Беркадзе пообіцяв залучити міжнародних донорів для реконструкції каналізаційних очисних споруд Броварів.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Омега Вест Трейд” засновано в 2018 році. Статутний капітал – 1 тис. гривень. Засновник – Лариса Мархоцька. Директор – Ірина Кобякова.

За даними Clarity Project, у результаті участі у публічних закупівлях ТОВ “Омега Вест Трейд” уклало 47 договорів на 29 млн гривень. З комунальними підприємствами Києва та столичної області до нинішнього договору ТОВ не співпрацювало.

КП “Броваритепловодоенергія” засновано Броварською міськрадою у 1991 році. Статутний фонд – 201,49 млн гривень. Директор – Григорій Голубовський.

Міський голова Броварів – Ігор Сапожко.

Георгій Беркадзе очолював Броварську РДА з 22 вересня 2020 року до 29 березня 2021 року. Сьогодні обов'язки голови Броварської РДА виконує Павло Проскочило.

* КП “Броваритепловодоенергія” (Код ЄДРПОУ: 13711949)

** ТОВ “Омега Вест Трейд” (Код ЄДРПОУ: 42418604)

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Арас

Теги: новости киевщины, новини київщини, закупки, новини київської області, реконструкция, кода, бровары, закупівлі, реконструкція, бровари, ігор сапожко, екологія, каналізація, григорій голубовський, георгій беркадзе, павло проскочило, канализационные очистные сооружения, броваритеповодоэнергия, каналізаційні очисні споруди, броваритепловодоенергія, омега вест трейд

суббота, 24 июля 2021 г.
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 25 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:03
Полицию просят проверить законность размещения автомобильной стоянки по улице Драгоманова, 6
16:06
На проспекте Бандеры произошел пожар на СТО
15:01
За сутки в Киеве от последствий COVID-19 умер один человек
14:55
Осенью в Киеве и ряде городов Украины вырастут тарифы на горячую воду и отопление
14:04
В Киеве отметили 31-ю годовщину поднятия украинского флага над столицей (фото)
13:06
Сегодня вечером, 24 июля, на трех станциях метро возможны ограничения из-за футбола
12:13
Олексій Чернишов: Проєкт “DNISTER CANYON” — чудовий приклад переваг децентралізації
12:02
За останню добу на коронавірус захворіли 30 жителів Київщини
11:03
В Броварах капітально відремонтують освітлення на 23 вулицях та шляхопроводі
10:04
За сутки в Украине привились от коронавируса почти 153 тысячи человек
09:01
В Украине отменили штрафы за нарушение правил въезда-выезда из ОРДЛО
08:06
В Украине увеличился налог на доход по страховым договорам для аграриев
07:15
Субботние ярмарки 24 июля пройдут в восьми районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 24 июля 2021 года
пятница, 23 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
Календарь событий