п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Білінгові системи і водоканали: ті, що про всіх все знають

Білінгові системи і водоканали: ті, що про всіх все знають

Водопровідно-каналізаційна галузь стає дедалі більш технологічною і потребує сучасних підходів до управління з використанням ІТ-систем. Йдеться про геоінформаційні системи з гідравлічним обрахуванням, ERP-системи для управління майном та закупівлями, система SCADА для моніторингу функціонування мереж підприємства в реальному часі, а також про білінгові системи, що є найважливішими з точки зору споживачів. Вони вже давно й успішно використовуються багатьма підприємствами, для нарахування та контролю оплати за спожиті послуги. Але мало хто з пересічних мешканців міст здогадуються, що це набагато більше, ніж просто виписані квитанції за спожиті послуги. Про те, що таке білінгова система і яка з неї користь, ми розмовляли з президентом Асоціації “Укрводоканалекологія” Дмитром Новицьким на прикладі кейсу Київводоканалу. 

KVМогли б Ви пояснити простими словами що таке білінгові системи і яка з них користь споживачам водоканалу?

Дмитро Новицький: Якщо уявити білінг айсбергом, то те, що ми бачимо на поверхні – це лише облік переданих показників лічильників, а також виставлені та оплачені рахунки за послуги водопостачання і водовідведення. Але є і більша частина білінгового “айсберга” – та, що залишається здебільшого непоміченою, але є не менш важливою. Вона включає в себе ще безліч необхідних для споживачів можливостей і даних для коректних розрахунків за спожиті послуги.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так, приміром, якщо споживач загубив квитанції про сплату за попередні роки, у білінговій системі зберігається вся історія нарахувань та оплат через різні платіжні системи та банки. Для тих, хто має кілька квартир у місті або сплачує не лише за свою квартиру, а й за батьків чи дітей, то наш білінг для цього пристосований. Він дозволяє одному абоненту легко і зручно вести кілька особових рахунків з одного особистого кабінету. 

Наша білінгова система зберігає історію не тільки платежів, а й зміни тарифів, а це гарантія коректних розрахунків, наприклад, при погашенні заборгованостей.

У системі також фіксуються всі показники лічильників,  також дати і канали їх передачі, тому, за необхідності, ми швидко і легко здійснюємо коригування на вимогу споживачів. Білінгова система також зберігає усі дані по повірці лічильників.

KVЧи передбачає білінгова система облік даних від підприємств та установ міста? Чи юридичні особи обліковуються окремою білінговою системою?

Дмитро Новицький: Останній апгрейд (оновлення) білінгової системи Київводоканалу, над впровадженням якої зараз працюють наші фахівці, – це створення єдиної бази абонентів – фізичних та юридичних осіб. При цьому останні вже зараз користуються білінговою системою для передачі показників, формування та друку квитанцій за спожиті послуги тощо.

Об’єднавши в одній системі фізичних і юридичних осіб, ми зробимо нарешті дуже важливий і довгоочікуваний крок до максимально точного обліку спожитої води у місті. Адже таким чином буде встановлено 100% контроль за водоспоживанням і наше підприємство отримає більш повне відшкодування витрат на водопідготовку та водовідведення, а це в свою чергу “живі” гроші на модернізацію наших водопровідних станцій і мереж.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

KVМожливо вже є готові системи, здатні прямо зараз, запустити цю функцію і підприємству достатньо просто впровадити готове рішення?

Дмитро Новицький: Над розробкою потужного і багатофункціонального білінгу, яким він є зараз, Розрахунковий департамент Київводоканалу спільно з фахівцями з розробки програмного забезпечення працювали досить тривалий час. За останні п’ять років нам вдалось створити самодостатню і надзвичайно об’ємну базу даних, що поєднує в собі відомості майже 1,3 млн особових  рахунків споживачів за весь цей період, працює з усіма платіжними системами, зберігає дані по встановленню та повірці лічильників, формує маршрутні листи контролерів, виконує функції СRM системи, що зберігає історію звернення споживачів – фізичних та юридичних осіб тощо. 

Жодна інша білінгова система з тих, що використовуються в Україні зараз, не здатна впоратись з такими колосальними масивами інформації так, щоб це було зрозуміло відображено в особистих кабінетах споживачів та зручно для використання фахівцями водоканалу, які можуть формувати як зведені дані за певними адресами чи районами, так і створювати максимально детальну і повну картку окремого споживача. 

У разі, якщо розпочнемо впровадження нового білінгу, усі ці дані можуть будути втрачені, а зручність обслуговування наших споживачів по принципу “єдиного вікна” відкотиться на кілька років назад. Саме тому ми системно підтримуємо і розвиваємо свою білінгову систему та плануємо продовжувати це робити в майбутньому. 

До слова, білінгу Київводоканалу є куди рости. Так, зараз проєктуються ще дві великі опції, які суттєво полегшать та оптимізують наші взаємостосунки із забудовниками (йдеться про видачу технічних умов) та об’єктами і підприємствами, що стоять на обліку в Департаменті екологічного нагляду Київводоканалу (йдеться про видачу паспорта водного господарства, умов на скид, контроль якості стічних вод тощо). Після запровадження цього оновлення, білінг Київводоканалу вестиме облік даних 100% споживачів за всіма напрямкам діяльності підприємства. 

КиевVласть

Спілкувався Олексій Алтинов

Теги: киевводоканал, дмитрий новицкий, билинговые системы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.