п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Без сміття: влада Бориспільської, Броварської та Фастівської громад готується до побудови заводів з обробки побутових відходів

Без сміття: влада Бориспільської, Броварської та Фастівської громад готується до побудови заводів з обробки побутових відходів

На території трьох громад Київщини стартували роботи з побудови заводів з переробки побутових відходів. На них перероблятимуть харчові відходи та сортуватимуть скло, пластик та металобрухт. На сьогодні вже підписаний відповідний меморандум. Скептики обережно ставляться до наполеонівських планів влади: заяви про зведення заводів робились вже неодноразово.

Про підписання Меморандуму KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Хто, що і де

Меморандум про співпрацю та партнерство підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, Броварський міський голова Ігор Сапожко та Фастівський міський голова Михайло Нетяжук.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Усього побудують два заводи. Для Бориспільської та Броварської громади працюватиме спільний завод, майбутня перероблююча спроможність якого оцінюється у 110 – 120 тис. тонн відходів на рік. Для завода у Фастівській громаді цей показник сягатиме 35 – 100 тис. тонн на рік. Як говорять у Міністерстві, нові потужності можуть з'явитися вже за два роки. 

Перший крок

Як заявляють, унікальність цих заводів полягатиме у використанні одразу декількох технологій обробки. Однак, які це саме технології та навіть де буде розміщено нові заводи – поки не відомо. Як заявляє один із підписантів Меморандуму Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, угода це лише домовленість про намір побудувати заводи. 

“Наразі майже нічого не відомо, навіть де саме буде побудовано завод. Тільки підписано Меморандум про наміри побудувати такий завод. Це означає, що громади готові об’єднатись заради більш ефективного і екологічного використання сміття. Все інше буде вирішувати Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Навіть не відомі поки що часові проміжки, Меморандум це перший крок, який затверджує наміри. Вже пізніше Міністерство надасть інформацію, який це буде завод, які технології переробки, скільки потрібно землі та де воно буде розташовано, щоб це було зручно та практично”, -- коментує Борисенко. 

У Фастівському районі відомостей дещо більше. Міський голова Михайло Нетяжук розповів, яку площу займатиме майбутній завод.

“З приводу точних обсягів роботи заводу, остаточне техніко-економічне обгрунтування ще не затверджено, тому не можу надати інформацію, однак, є певні відомості щодо земельної ділянки. Завод буде розміщено у межах міста Фастова в зоні перспективної промислової забудови. Сподіваємося, що цей об’єкт буде корисним для нашої громади та всього району. Площа відведеного наділу складатиме до 4 гектарів”, – розповів Нетяжук.

Народна думка

Під публікацією Міністерства розгорілась народна дискусія. Коментатори дуже скептично ставляться до намірів влади – мовляв, нічого ще не зроблено, а “локшину на вуха вже вішають” . Скептики приводять до прикладу обіцянки жителям Київщини минулих років про створення подібних заводів, які почали лунати ще у 2019 році. 

Деякі мешканці навпроти – вбачають у намірі позитив та сподіваються на виконання обіцянок.

Як раніше писала KВу 2021 році влада столичного регіону запланувала будівництво заводів із переробки сміття. Комплекси планують розташувати у Бородянці, Баришівці, Фастові, Сквирі, Миронівці та селі Ясногородка. 

Відповідне рішення “Про затвердження Схеми планування території Київської області”, було прийнято на сесії Київоблради 9 вересня 2021 року.

Сміттєпереробні заводи обіцяли будувати на базі сортувальних станцій. Вони мали стати другим етапом у будівництві повних комплексів перероблення ТПВ. Перші шість заводів із перероблення мають звести у селищах Бородянка та Баришівка, містах Фастів, Сквира, Миронівка та селі Ясногородка Макарівського району. 

Тоді ж одним з найактуальніших природоохоронних заходів було визначено  збирання, знешкодження та утилізацію твердих побутових відходів (ТПВ) з метою покращення якості навколишнього середовища. 

Зважаючи на демографічний прогноз, потреба у сміттєпереробних заводах та полігонах для захоронення ТПВ на Київщині була визначена відповідно до розрахункового сучасного щорічного обсягу відходів. Розрахунок такого обсягу з урахуванням міського та сільського населення для Київської області складає 680,68 тис. тонн. Таким чином на найближчі 25 років перероблення і захоронення потребуватиме 17,02 млн тонн, на 50 років – 34,03 млн тонн.

Читайте: У Київській області можуть з’явитися шість сміттєпереробних заводів

Будівництво сміттєпереробних заводів, як правило відбувається у два етапи: на першому – сортувальна станція, на другому – повний комплекс перероблення ТПВ. Таким чином, в складі сміттєпереробних заводів також працюватимуть сміттєсортувальні станції, потужність яких визначатиметься окремими проєктами. 

В перспективі з розвитком технологій та широким результативним впровадженням роздільного збору ТПВ, будівництво сортувально-переробних заводів можна передбачати у селищах Бородянка та Баришівка, містах Фастів, Сквира, Миронівка та селі Ясногородка Макарівського району.

При цьому при відстані більше 20 кілометрів між місцем утворення та збирання відходів і місцем сортування і переробки для підвищення загальної ефективності поводження з ТПВ необхідно будувати перевантажувальні станції та сортувально-перевантажувальні станції. 

При будівництві сміттєпереробного комплексу можливе будівництво енергоефективного сортувально-переробного комплексу, на якому приймається роздільно зібрана вторинна сировина та всі інші види відходів, а також відновлюване паливо RDF. Доцільність будівництва таких комплексів визначається значними обсягами сміття, що утворюється, та близькістю споживачів теплової енергії. В першу чергу для будівництва розглядатимуться міста, наближені до Києва, та міста з населенням більше 100 тис. осіб (Обухів, Бориспіль, Бровари, Біла Церква, Вишгород).

Нагадаємо також, що броварські депутати на початку вересня виділили додаткові два гектари землі для могильника біологічних відходів зі зруйнованого рашистами складу фірми “Ельдорадо” бізнесмена Віктора Поліщука. Займатися захороненням має місцеве КП “Бровари-Благоустрій”. Містяни вже висловлювали крайнє невдоволення через погіршену екологічну ситуацію. Тепер ще обурюються і необхідністю сплачувати за роботу комунальників з захоронення із власних кишень.

Читайте: Фірмі “Ельдорадо” передали 2 га могильника в Броварах

Фото: Колаж КВ

КиївВлада

Анастасія Олійник, Олександр Одінцов

Теги: новини київщини, новини київської області, завод, бровари, Фастів, бориспіль, екологія, борисенко, сміттєперероблюючий завод

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій